Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas kalur »

Kunagi üks salasööda koht, mis sai diisliga üle valatud söödi peale valamist samal ööl täiesti puhtaks.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas Välek »

Jaanes Partsioja kirjutas:Ei ole ma oma naiivsusest tahtnud kunagi uskuda, et normaalne inimeseloom läheb sihilikult seasöötmis paika rikkuma. .

kalur kirjutas:Kunagi üks salasööda koht, mis sai diisliga üle valatud söödi peale valamist samal ööl täiesti puhtaks.
. Tundub, et probleemiks oli sööt, mitte salakütt. Diisli metsa vedamine salakütist vabanemiseks on tõsine pärl ....
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas kalur »

Tegu oli siis oma sektsiooni mehega kes otsustas minu ametlikust söödast 300-400 meetri kaugusele oma salajase sööda rajada. Sööt rajati siis täpselt sinna kustkaudu sead minu söödale käisid.Istuti siis õhtul autoga söödal ja lasti.Õnneks isetegevus kaua ei kestnud. Mees jäi vahele. Samal õhtul saigi siis diislit söödale valatud.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas kalur »

Kas härra välekile sobib see seletus või jäi midagi arusaamatuks?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas honkomees »

kalur kirjutas:Kunagi üks salasööda koht, mis sai diisliga üle valatud söödi peale valamist samal ööl täiesti puhtaks.

ja venelased teevad diisliga sigade meelitamist :lol: , kallavad maha või kokkuhoiu mõttes kaevavad maa sisse mingi lahtise punniga anuma diisliga - siga pidi käima seal püherdamas, vist parasiite tõrjumas
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas Välek »

kalur kirjutas:Kas härra välekile sobib see seletus või jäi midagi arusaamatuks?

Arusaamatuks jääb, miks härra kalur diislit maha kallab. Loodan, et härra kalur ei looda härra väleki ja teiste härrade heakskiitu diisli mahakallamisele. Mõistlikum oleks olnud see sööt sealt likvideerida või omale parem sööt tuua, mis hoolimata diisliga läbiimmutamisest sigadele paremini maitses kui härra kaluri oma.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas duma »

Kas jahimehe eetikale on üldse kohane keemilisi ühendeid maha valada?
duo on parem
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas puugi »

Diislit maha kallata nagu ei kõlba ka.Kui kurjami saad kätte on rahu tagatud!Praegu on kaamerad ja muud vahendid olemas,et oma reegleid kehtestada.Ei taha liialt pärida ka,sest mõni võtab pärast ja teeb katsetusi.
Need kes söödad ära rikuvad on tegelikult haiged inimesed! :P Avalikustada sellised mehed? :M
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas kalur »

Ega seda diislit nüüd niipalju ka ei olnud.Rohkem nagu lõhna pärast natuke valati. Ja mis eetikasse puutub siis teise mehe poolt sellise salasööda rajamine on väga eetiline. Omal ei ole kunagi sellist mõtetki tekkinud. Kui loom ei käi siis ei käi. Küll ta kunagi ikka tuleb.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas MLP »

Kaluri pöhjendused on kuidagi lapsemeelsed ja oli mis oli see ei anna sulle öigust minna ja valada metsa diislit igat asja saab inimeste kobel lahendada ja seda kindlasti sea söögi likvideerimise osas !ja need söökide rajamised on rohkem jahtkonna siseasi ilmselt on kodukord käest ärA.
sinu nukker noku!
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas kalur »

On liik inimesi kes ei taha jutust aru saada ja kellega ei saa inimlikult asja ajada. Minu sööt oli ametlik ja kõigile teada. Sigu käis kõvasti .Siis mõned targad tahtsid ka oma osa saada ja rajasid salaja selle sööda. Praeguseks probleem lahendatud ja ei tunne endal küll mingit süüd lasuvat selle mõne tilga diisli pärast. Järgmine kord saadan mõne äkki laatsaretti puhkama. See vist mõnede arvates inimlikum.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas puugi »

Õige suhtumine!Laatsaretis on aega järele mõelda ka. :D
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas Välek »

kalur kirjutas:Kunagi üks salasööda koht, mis sai diisliga üle valatud söödi peale valamist samal ööl täiesti puhtaks.

kalur kirjutas: ei tunne endal küll mingit süüd lasuvat selle mõne tilga diisli pärast. .
Milleks see kõik? :roll:
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas kalur »

Mida sa välek kuulda tahad. Ei mäleta täpselt mitu tilka see kogus oli. Aga kindlasti mitte rohkem kui paarsada grammi. :P
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas sokk »

Ma ei saa aru kas see et saaks kellegile ära panna õiendada või noomida on saanud uueks trendiks siin foorumis? Viimasel ajal näen kuidas keegi avaldab oma arvamust või räägib loo mis on tal juhtunud ja siis ikka keegi kellel on paha tuju hakkab siin seletama. Võib-olla peaks eelkõige mõtlema kas iseendal on südametunnistus puhas? :VS
Teemakohaselt siis: ma olen leidnud söödalt lõhnapudeli mille tõttu mul ka sead mõnda aega pelgasid söödal käija.
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
Vasta