Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Aga Kakuke,kui sul kastid sellises käidavas kohas,kas siis püügi ajal raudadega kaotsi mineku ohtu pole.Lumega ju jäljed järel ja raudadega koos ahvatlus kaabakatele veel suurem.Mul nende aastate jooksul läksid sel hooajal esimesed rauad koos saagiga aga kast jäi alles.Vargaks oli siis rebane :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Tartu ümbrus on selline, et kui marjulised seenelised metsas, siis ei või milleski kindel olla. Alles peale öökülmi on rahulikum.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tankist
Postitusi: 58
Liitunud: K Nov 10, 2004 3:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas tankist »

Korjan homme kastidest lõksud ära. Kastid jätan metsa - kui kellelgi neid nelja lauajuppi ja võrgutükki vaja, las siis võtab ja saab õnnelikuks. Sellel hooajal kuue kasti peale kaheksa nugist. Viimane oli suur kui vana kõuts, nahk on pea 10 cm pikem, kui teistel. Oli molli pidi vahel ja kõlkus raudades, traadi otsas. Ilma kinnitamata oleks **** kui kaugele läinud.
Kõige paremini toitis koht, mida alates augustist sisse söötsin. Järgmisel hooajal peab eeltööd korralikumalt tegema.
renemr
Postitusi: 60
Liitunud: R Okt 28, 2011 1:26 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas renemr »

puugi kirjutas:Mulle pakutakse momendil nugise eest 45.

Kas tänase päeva seisuga hind ikka sama ehk 45eur, või on hind veel kukkunud mõne päevaga?
Räägitakse juba miski 35-eurosest hinnast.Endal 7 nahka ootel ja ausalt öeldes ei raatsi sellise hinnaga ära anda.Kas sügavkülmas kannatab hoida?
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas MLP »

pole mõtet selle hinnaga kaasa minna kui üks annab 35,siis seda pakuvadki jäägem kõik 50e juurde ja alla selle ei anna kyll ,siis need hinnad tõusma hakkavad! (b)
sinu nukker noku!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

No kui mees lubab,et on 45 ,siis see nii ka on!Pole ta mulle kunagi mingit kägu ajanud.
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas pktaks »

Meile räägiti laupäeval, et üle 35 enam ei maksa. Sellise hinna eest võivad nahad ka järgmist aastat oodata, midagi ei juhtu. Eks ta neil kokkulepitud asi on, et liiga palju ei hakataks küsima, vaid saaks odavamalt kätte. :)
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Räven »

Mnjah, 35 on nüüd küll vähevõitu. Pigem jätan juba nahad omale kui nii odavalt ära annan. Osad nahad ilusad suured, ei raatsiks küll ära kinkida poolmuidu.
Kuidas nahku oleks tark hoida?
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas karet. »

mina sellise hinnaga ära ei anna (n) omal 10 nugist
tankist
Postitusi: 58
Liitunud: K Nov 10, 2004 3:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas tankist »

Küsimus tarkade klubile: kuidas parkimata nugisenahku aasta või kaks hoida? Ei tahaks ka ise poolmuidu ära anda. Kas vaakum, sügavkülm või jätta toas sarve otsa rippuma? Veel mõni asjalikum lahendus?
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Sügavkülm ja vaakum on mõlemad head.Toas lihtsalt rippudes võib pisike nahanäkk koledalt karva ära hävitada.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

http://www.pjl.ee/karusnahkade-kokkuost-2014/

Endiselt kuumad hinnad :wink: !Nugise hind hakkab kähriku omaga võrdsustuma.
Naine võib olla,koer peab olema!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Hoidke,hoidke ,tõmmake vaakumisse ja külmutage.Kas te tõesti lootsite ,et see 60 jääbki või tõuseb veel.Kuhu :?: 3-4 aastat tagasi oli hind 22 euri ja keegi ei virisenud.Olge rahul.et saite sellist hinda,kes vana aasta sees ära andis.Need mehed kes selle jahiga aastaid tegelnud,annavad kindlasti ära ka selle hinnaga.Ja järgmine aasta on tüki rahulikum,püüdjaid kukub kindlasti palju ära (y)
roiston
Postitusi: 8
Liitunud: N Jaan 31, 2013 3:49 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas roiston »

Mina endine aasta ostsin nahku.See aasta müüsin omad 60ga ära.Aga kui hind 35 siis küll ei tea mida teha.25 euri kahju kaotada.olin sellega juba arvestanud.Kas peaks hakkama suurema hinnaga kokku ostma?Või läheks ühiselt ise oksjonile?Mul see tee endisest aastast selge.
Ma küll juba püügi lõpetanud aga kümmekond nahka ikka veel käes.
matsi
Postitusi: 30
Liitunud: T Nov 14, 2006 7:16 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas matsi »

Äkki mõni kokkuostja oskab ka mõistliku seletuse anda miks hinnad niipalju kukkusid , vahe on ikka päris suur.
Vasta