Zeiss ja Swarovski

2005. aasta teemad
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Zeiss´i Diavari V seeria on OK, aga Z ´i puhul on kvaliteet vist koos hinnaga hakanud kahanema...
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

Enne kui optikat p....s sõimata ja risti hulkumises süüdistada kontrollige jõuga ega kinnitusjalad ei loksuks .
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
mango
Postitusi: 149
Liitunud: E Dets 27, 2004 1:45 am

Postitus Postitas mango »

Kui vähegi võimalik, peaks ikkagi kvaliteetoptika võtma, närve kulub vähem. Isikliku kogemuse põhjal reastaks nii: Zeiss esimeseks, siis Schmidt & Bender, Kahles, seejärel Swarovski jt. Schmidt&Bender on äärmiselt kõva tegija, kuid viimasel ajal on kuulda, et nende kvaliteet on kehvemaks läinud seoses odavama idatööjõu kasutamisega allahankeks (kooste tsehhoslovakkias). Swarovskiga sama lugu, konkreetne lugu oli, kui uus Swarovski läks seest uduseks (!), kuid se oli vaid üks juhus. Kahles on Swarovski subdivisjon, kuid pole selle margi suhtes kohanud ühtki kaebust. Soovitaks üldiselt kasutada oma sõpru USA-s või mõnda tuttavat, kes tulemas minemas on; hinnad on Euroopaga võrreldes umbes poole võrra väiksemad. Üks meil veel suhteliselt avastamata firma on Rumeenia IOR, kes tegi aastaid Zeissile allahanget, ja ma mõtlen kvaliteetset allhanget, juba sotsialismiajal. Nad kasutavad Saksa Schott'i klaase ja coatinguid, toodete garantii on ligi 30 aastat ja pilt läbi optika - noh, eks oma silm ole kuningas, kuid paljud on veendundud, et annab tippudele väga lähedale. Väidetavalt mõnele ettegi. Soovitaks kasutada Tactical mudeleid, need on mõeldud halba kohtlemist taluma, sõjaväe värk. Ehkki ma ei usu, et nad Hunting-mudelites kehvemat kaupa teeksid. Põhiline vahe on ristides, Tactical ristidel on kaugusemõõtmist ja kuuli trajektoori kompenseerimist võimaldavad ristid, mis ka jahil kenasti kasuks on. Eestis ju laiu põlde ja heinamaid külluses. IOR on Leupoldiga enam-vähem ühes hinnas (USA-s). Rootsi test tundub suht usutav.
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Laske tulla

Postitus Postitas laurits »

kuna kahjuks ei osanud foorumis keegi KAPSI kohta midagi pajatada siis kuulaks ZEISS 6-24x56 ilumineited, kellel kogemusi või midagi selle sarnast
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

tundub laurits, et kui jutt käib tascodest ja busnellidest on tagasiside olemas aga veits kangema kraami puhul on vaikus. Zeissi ei oska kommenteerida aga endal on 6-24*50 swarovski ja sellega olen küll igati rahul ja julgen soovitada
HONG
Postitusi: 40
Liitunud: R Veebr 11, 2005 3:01 pm

Postitus Postitas HONG »

6X24X50(56) on normaalne iseasi palju te Eesti oludes teda max.kasutate.See rohkem mägedes ja suurtel väljadel kasuks.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Et Mango poolt mainitud IOR peaks tõepoolest tasemel firma olema. Kuigi euroopa saite ma suurt ei leidnud, siis mõnda IORi toodet on siin näha:

http://www.valdada.com/

Hinnad taaldest otse ringilööduna ei ole ka kuigi kohutavad. Nt see punatäpp( http://www.valdada.com/vn/ior/02g) peaks eesti rahades kusagile 10k kanti jääma. Samasugust zeissi või swarowskit selle papi eest nagu ei saa...

Samas, on kellelgi äkki IOR' iga mingeid lähemaid või kaugemaid kokkupuuteid ka olnud? Oleks tore teada., äkki kaovad lollid mõtted peast. Nagu nt winchesteri optikatega...

Kui kellelgi peaks mingis lähemas tulevikus ehk plaani olema teiselt poolt ookeani midagi huvitavat tellida, siis võiks sellest ehk siin teada anda. Või mulle infi privasse poetada. Endal on ka selliseid mõtteid.

H.
mango
Postitusi: 149
Liitunud: E Dets 27, 2004 1:45 am

Postitus Postitas mango »

mul üks uus IOR on. Pilt on tõega väga hää, teostus kesta jms suhtes robustne ja tugev. Kui järgmist asjalikumat sihikut peaksin otsima, on IOR kõva esimene kandidaat.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Mis IOR'i mudeliga tegemist on? Kui saladus pole, siis mis mooduseid hankimiseks kasutasid ja kuhu kanti hind jäi? Punatäpp?

Mulle on jäänud kuidagi selline mulje, et IOR on sarnaselt Meoptale nn "vaese mehe" Swarowski või Zeiss. Sealjuures on hinna ja kvaliteedi suhe ikka tugevalt etem kui viimatimainitutel. Kuigi jahh, ega ka nt meoptat hinna poolest ikka iga päev ei jaksa osta...

:roll:
H.
mango
Postitusi: 149
Liitunud: E Dets 27, 2004 1:45 am

Postitus Postitas mango »

Mul on 6X30 M2 valgustatud ristiga (CQB - mis vist tähendab close quarter combat), kalibreeritud .308 trajektoori peale. Väga rahul, ainult et eye relief (kauguse vahemik tagumisest läätsest, mille puhul säilib normaalne sihikupilt) pole tavalise sihiku oma, vaid väiksem, nagu dragunovi, Nimrodi jms sõjaväesihikutel, mis poolautomaatide jaoks tehtud. See tähendab, et kulmuserv tuleb vastu kummiäärt panna, muidu pole õige pilt ees. Algul nats harjumatu, aga üllatavalt kiiresti võtsin omaks, isegi poleks uskunud. Optika on suurepärane. On jah vaese mehe Zeiss, aga päris Zeissist mitte väga kaugel. Maksin 6500 eeki. usast võtsin, seal on parem hind ja garantiid toimivad (kui vaja peaks olema). Aga keegi peab tooma, postiga pole mõtet jamada. IOR-i julgen soovitada küll. Vaatasin seda meopta punatäppi, mida Jahipaunas müüakse, ja ega seegi kehv polnud. Eks ta üks sehkendamine on, aga mis siin elus seda siis pole...
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Idee poolest peaks ju nt otse Rumeeniast toomine äkki odavamgi olema. Ikkagi jupp maad lähemal kui USA. Teoreetiliselt oleks ju võimalik tekitada mitme inimese nõudlusel kasvõi reis sinna Bukaresti :M Lihtsalt peaks taaskord pisut eeltööd tegema, aga seda peaks niiehknaa. Kehv on see, et kuskilt ei paista IOR'i enda, päris seda va tehase kodulehekülge. Kõik, mis netis seni ette on juhtunud, on peamiselt USA edasimüüjad. Kuigi edasimüüjaid on suht palju ikka. Ju on siis lugupeetud kaup ikka. Et äkki on kellegil sellist infot, mis aitaks selgitada, kas ja milliste raskustega käiks euroopa ( kahjuks mitte EL ) siseselt IOR'i toodangu muretsemine?
Ma usun, et mingi võimalus kindlasti on, eks probleemiks on kindlasti rumeenlastega suhtlemine jms. Või on äkki keegi nt selle aastanumbri sees Bukaresti sõitmas? :wink:

H.
mango
Postitusi: 149
Liitunud: E Dets 27, 2004 1:45 am

Postitus Postitas mango »

Ma pole IOR euroopa keskust veel suutnud leida. Aga tehase sait on http://www.ior.ro Sihik peaks rumeenia keeles olema "luneta" vms. Võib-olla teha ostupakkumine partiile, ja siis edasi? Võib vabalt olla, et tasub proovimist. Eksklusiiv-diilerite olemasolu pole selle firma puhul täheldanud.
Suletud