Rossi 243 cal.

2005. aasta teemad
Suletud
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Rossi 243 cal.

Postitus Postitas mustlesk »

Kas keegi oskab midagi rääkida relvast mida pakub Eesti Jahimehes Trapper hinnaga 1500.-,ma pean silmas just 243 kaliibrit.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

deja vu :D
mul oli just rossi usa leht all lahti:
http://www.rossiusa.com/main/index.cfm

ja täpsemalt:
http://www.rossiusa.com/products/product-details.cfm?model=S12-243RS&category=MATCHEDPAIR

kuigi minu esimene reaktsioon "Eesti Jahimeest" lugedes oli, et trükiviga hinna asjus - Meerikamaal hind $ 271.95 :shock:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Vot see hind on minu jaoks ikka tõeline mõistatus. Isegi venelaste odavaim vintrelv maksab 2x rohkem. Kuulaks ka hea meelega praktikute kommentaare. Kas püssirauad (neid ju 2 tk) on ikka terasest? :wink:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
nimetu taat
Postitusi: 137
Liitunud: E Aug 30, 2004 10:08 pm

Postitus Postitas nimetu taat »

imelik küll aga on terasest ja isegi lasevad selle raha eest, kindlasti ei ole halvem iZ toodangust :D
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Seda ma just mõtlesin,et kuidas ta laseb,hinda pole ju ollagi.Paras rebast põllul taga ajada ja sokkugi võib pukist lasta.
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Olete kindlad et kusagile optikat ka kinnitada on? Naljakalt nudi paistab pildi pealt. Muide keegi kunagi siin kommenteeris seda relva, vist eeru või teadjamees.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Optikat peaks ikka peale saama panna.

The rifle barrels are drilled and tapped to accept Weaver-style scope mount bases

Nii vähemalt tootja ise lubab,et Weaver tüüpi jala tarbeks asi kohandatud.
allveekütt
Postitusi: 3
Liitunud: N Mär 24, 2005 7:04 pm

Postitus Postitas allveekütt »

olen kuulnud et rossil on kroomitud rauad. kas ka sellel ei tea öelda. kroom pidi lahti tulema pikapeale ja püss hakkab pilduma.
juhtub ka paremal mehel
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

mina rääkisin sellest juba siin jah, aga seisukoht on sama, täielik rämps! klotsi kinnitus on külge keevitatud ja selle koha pealt jääb puhastusvarras rauda kinni. edasi mõelge ise!
naised saunas rääkisid
kajahimees
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 28, 2005 1:53 pm

Postitus Postitas kajahimees »

Selle relva jätaks küll siinkohal üldse kommenteerimata ja kahjuks pole ka usutav, et selle raha eest, mis Jahimehes on välja käidud, saaks isegi korralikku rauda, nii vinti kui siledat. Iseenesest kaliiber 243.win on ju OK. Kasutusvaldkond (lubatud)on küll üsna väike, kuid oma kogemusist võin väikeuluki jahiks seda kaliibrit kiita. Ja reaalselt on lähidistantsilt (kuni 100m) tal piisavalt energiat ka sea või vähemasti põrsa tarvis.

P.S. tean praegu üht kasutatud väga head kombineeritud Blaserit müügil olevat, mille vindiraud just 243.win ja sile 20/76. Relv on muidugi üsna kallis aga väärt värk, heas korras, ilusa pähkliga ja Swarovski optikaga.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

käisin siis Trapperis täna ja küsisin seda imepüssi näha.
oli küll - sihuke robustne värk ja natuke õhupüssi mulje jättis :?
aga - mina oma nõdrukese aruga (pole ju jahivinti õieti käeski hoidnud) ei saand küll välisel vaatlusel pihta, kuhu seal see varras kinni jääma peaks.
ehk mõni ekspert (siin neid ju jalaga segada :roll: ) läheb, vaatab, katsub ja jagab muljeid...
minu meelest 1500 kr. eest ei saagi paremat tahta.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

katsusin ka seda riistapuud trapperis, jube nui, moosivargaid saab sellega muidugi hirmutada,aga jahipidamiseks ta ehk ei kõlba,aga tüdruk leti taga oli päris kena :wink:
243win
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

Kui uuesti poodi satud siis küsi vaadata ka kaasas olevat siledat rauda ja sealt näed selgelt mida keevitus on rauaga teinud! Vintraual jääb 6mm alumiinjumvarras just sinna keevituse kohapeale kinni. Otsustage ise kas kuul on sealt läbi minnes enam oma kujuga või mitte. Olen neist mõned ka lahti võtnud ja päästikusüsteem on ka selline nagu laste tongipüssidel. Sõber ostis kohe kui müüki tulid ja siiani on ainult tiirus üritanud pussi jooksma saada. Lõpuks enam-vähem sai ka aga püssi tuli kõvasti putitada ja täpsus 100m pealt 10 cm ringi. 10-st lasust tükib 3-4 minema ikka kaugemale kui 20 cm sihtimiskohast. Metsa ei ole mees sellega riskinud minna ning sügisel ostis uue Tikka püssi ja tean, et sellega sai hulk rebaseid kütitud. Minu seisukoht on sama ei kõlba Rossi jahipidamiseks.
naised saunas rääkisid
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

kajahimees kirjutas:Selle relva jätaks küll siinkohal üldse kommenteerimata ja kahjuks pole ka usutav, et selle raha eest, mis Jahimehes on välja käidud, saaks isegi korralikku rauda, nii vinti kui siledat. Iseenesest kaliiber 243.win on ju OK. Kasutusvaldkond (lubatud)on küll üsna väike, kuid oma kogemusist võin väikeuluki jahiks seda kaliibrit kiita. Ja reaalselt on lähidistantsilt (kuni 100m) tal piisavalt energiat ka sea või vähemasti põrsa tarvis.

mujal maailmas .243 win lubatud suurulukijahiks. Hea sportkaliiber ja 6.8g SP kuul metsseale täiesti piisav. Meil nali-naljakas võib suurulukile seaduslikult kasutada 7x33sako :cry: , .30carb :cry: , 7.62x39 :cry: .....
kajahimees
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 28, 2005 1:53 pm

Postitus Postitas kajahimees »

Veider jah natuke see kaliibrite värk, eriti kehvakene on ju see vene kaliiber 7,62x39, sellel pole energiat ollagi aga seaduse järgi (praegu veel) kõlbab seda kasutada ka suurulukile kui ainult piisava kaaluga kuuli kasutada. Olen kuulnud, et vanasti lasti kolinal 5,6-se Barsiga kõike, aga eks neid vigaseid jäi ilmselt ikka metsa ka, nagu nüüdki vahel, kahjuks.
Seetõttu kasutan isiklikult väga erineid kaliibreid erinevate ulukite jaoks ja peab ütlema, et praaki ikka naljalt ei teki. Muidugi, täpsus on ikkagi esikohal.
Suletud