optika ost

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

optika ost

Postitus Postitas tireb »

Börsis oli selline kuulutus: Kuulutust näeb aadressil:
http://www.kuldnebors.ee/18164716
küsisin lootuses et ehk (juhuseid ju igasuguseid) saab soodsalt ka mingi hea firma optika, et kes/mis on tootja.
Vastus oli alljärgnev.

Tere.Valmistaja on saksa firma.Rohkem infot ma tasuta ei anna ei anna.

Vastaja oli maili aadressi järgi Matti Kõrge
kas keegi teab sellist inimest, on tal hea kaup või lihtsalt med. probleemid :M
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: optika ost

Postitus Postitas kalur »

Kui 200 euro eest tahad head optikat saada , siis on med.probleem sul endal.
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: optika ost

Postitus Postitas tireb »

Müüjaid ju igasuguseid ka neid kes ei tea asja väärtust või tahavad lihtsalt tundmatu kola eest ära saada
miks nii terav, Tartu mees ka ehk oled see Matti ise :D
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: optika ost

Postitus Postitas kalur »

Ei ole Mati ,hoopis Kati olen. Kui palju juhuseid sul praktikas ette on tulnud ,et mõni loll müüb 2 tonnist optikat 200ga. Pigem ikka vastupidi. 200 eurost pakutakse 2tonniga.Aga edu katsetamisel.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: optika ost

Postitus Postitas Beretta »

Mitte päris see sama aga kuidagi väga sarnane http://www.sutter-gmbh.de/Optics/Illumi ... :1656.html
Grumpy old man
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: optika ost

Postitus Postitas duma »

[quote="tireb"

Tere.Valmistaja on saksa firma.Rohkem infot ma tasuta ei anna ei anna.

Vastaja oli maili aadressi järgi Matti Kõrge
kas keegi teab sellist inimest, on tal hea kaup või lihtsalt med. probleemid :M[/quote]
Ilmselgelt, sellise vastuse puhul pole vaja lähemat uuridagi. Kui oleks vastus olnud ca stiilis:" ei tea, vanaisa/tuttava oma jäänud seisma....." võiks edasi uurida, ehk ei tea omanik tegelikku väärtust.

Aga ma võib-olla ka liiga skeptiline
duo on parem
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: optika ost

Postitus Postitas honkomees »

tireb kirjutas: ... Vastaja oli maili aadressi järgi Matti Kõrge
kas keegi teab sellist inimest, on tal hea kaup või lihtsalt med. probleemid :M
No ma tõenäoliselt tean teda, kui ikka on sama mees. Pensionil kirurg, meie pundi jahimees, tellib omale nii autoosad kui optikad jms saksast, kuna valdab seda keelt vabalt, on ka mitmele meie mehele tellinud sealt odavama otsa optikaid. Ja eks nad ole sellised, et viga pole, Matti ise on rahul ja ei saa aru, miks ma üle 1000€ optikaid kasutan. Tõenäoliselt on hinna ja kvaliteedi suhe paigas enam kui meil müüdaval kaubal ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: optika ost

Postitus Postitas kalur »

Sa honkomees ajad ikka päris jama. 200 euro eest ei saa sa elusees korralikku optikat,telli siis kust iganes.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: optika ost

Postitus Postitas honkomees »

kalur kirjutas:Sa honkomees ajad ikka päris jama. 200 euro eest ei saa sa elusees korralikku optikat,telli siis kust iganes.
Mis tähendab korralikku? See mõiste on igaühel oma :lol: Selge et see pole Zeiss, Swarovski etc. Samas on mul Bushnell, mis omal ajal maksis 2000 EEK meil, USA-s mingi 40$ ja jahti kannatas pidada küll ja aastaid, kuni vahetasin välja Docteri ja Meopta vastu. Ja see optika on töökorras praegugi, samas meil mitmed mehed peavad nende odavama otsa optikatega, sh Matti abiga tellitutega edukalt jahti.
Ma ütleks, et meil poes 300€ hinnaklassi optika võib saada kätte 200 eest, see ongi hinna kvaliteedi suhe millest rääkisin.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: optika ost

Postitus Postitas tireb »

to Kalur
Ei ole Mati ,hoopis Kati olen. Kui palju juhuseid sul praktikas ette on tulnud ,et mõni loll müüb 2 tonnist optikat 200ga. Pigem ikka vastupidi. 200 eurost pakutakse 2tonniga.Aga edu katsetamisel.

olen küll uue Swarowski 10000 kr binokli oksjonilt 1200 kr saanud.
kas hea optika hind on al 2000 eur :VS
see, et siia teema tegin oli provokatsioon ja Matti=Kalur=Kati :lol: reageerisid ikka teravalt
vabandust asjasse puutumatute ees :|
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: optika ost

Postitus Postitas andrus »

Ütleme siis nii,et `pluss,miinus 2000-nde ringi jääb tõesti hea optika. Omale ostetud meostar ja diavari classic olid nii kaua head kuni sai hämaras Z6-ga kõrvuti pandud.Nüüd tean kuhu poole liigun.
Kunagi arvasin kah,et JahtJakti on hea ja käib küll aga pidev "kontrollimine" tüütas ära.Samas on mehi kes peavad sellega eduliselt jahti ja kui ikka võimalust pole kalli jaoks saab kõik asjad eduliselt aetud.
jahismurf
Kasutaja avatar
Priidik Õun
Postitusi: 164
Liitunud: N Dets 20, 2007 11:00 pm

Re: optika ost

Postitus Postitas Priidik Õun »

Tahtmata teemat solkida aga Kuldsest Börsist saab komplekti osana isegi relvaluba osta:
http://www.kuldnebors.ee/search/harrast ... ob_browser
:D
Kui hobu on surnud on tark sadulast maha tulla.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: optika ost

Postitus Postitas Beretta »

Tireb, Honkomees vastas (ainult tsutikese kahtlevalt müüja isikus) Sinu küsimusel ju ära. Kindlasti pole tegemist 2000 maksva eksemplariga mida nüüd 200-ga müüakse. Pigem küsiks mis selle asja hind Saksamaal oleks, pane lieferung otsa ja vaata kas oled nõus maksma seda hinda või tellid ise.
Grumpy old man
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: optika ost

Postitus Postitas tireb »

Kunagi arvasin kah,et JahtJakti on hea ja käib küll aga pidev "kontrollimine" tüütas ära.Samas on mehi kes peavad sellega eduliselt jahti ja kui ikka võimalust pole kalli jaoks saab kõik asjad eduliselt aetud.

kas mina oli kunagi seda meelt mis Andruski väljendas, et ka odava optikaga saab hakkama. kindlasti ka saab, aga mida ja kuidas on iseasi. Kuni ma ise polnud proovinud ei osanud ka kallimat/paremat tahta. :VS
sellele et korraliku optika hind algab 2000 eur julgen siiski vastu vaielda.
väga selge pildiga ja muude heade omadustega optikaid sab ka odavamalt.
samas, on ka kallimaid ja milleski paremaid optikaid, aga kas meil neid igapäevases jahis vaja on iseasi :M
koera järgi joostes on ka selle kalli/suure optika iga gramm kaasas vedamiseks kaheldava väärtusega
(siin kohal ärgu need sõna võtku kelle jahipidamise oskused piirduvad etteaetud ulukite küttimisega)
ei pea ju alati kõlavaimat firmamärki ja suuremat hinnasilti omama, et meeste hulgast välja paista
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: optika ost

Postitus Postitas honkomees »

andrus kirjutas:Ütleme siis nii,et `pluss,miinus 2000-nde ringi jääb tõesti hea optika. ...

no näed sa, juba tuli korraliku optika asemel mängu hea optika. Juba erinevad asjad, räägime veel korralikust, heast väga heast ja eeskujulikust ... :lol: Minu jaoks algab korralik optika +/- 1000€ juures, mida mulle tähendab korralik - eelkõige Andruse öeldud kontrollimise vajaduse puudumine, et alati saad olla kindel oma relvakomplektile ja möödalasus saad vaid end süüdistada.
Minu viletsa nägemise juures on kõik "kassid" hämaras hallid, st et optika hämaraomadustel pole vahet. Võrrelnud olen küll hämaras vaid oma 100€ bussakat 40 läätsega http://www.amazon.com/Bushnell-Sportsma ... B001IAABDC oma 56 läätsega 1100€ docteriga http://www.matkatarbed.ee/oc/index.php? ... ct_id=1889.
Docteri plussiks on minu jaoks rist ja punatäpp ning löögikindlus (laualt betoonpõrandale kukkumine ei mõjutanud midagi), samuti reguleeritavuse korduvus, iga klikk on kindla suurusega.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta