Isetehtud "eriotstarbeline"

2005. aasta teemad
Suletud
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Isetehtud "eriotstarbeline"

Postitus Postitas Kellamees »

Tere kõigile lugejaile. Olen foorumit lugenud ca' 7kuud ja jõudsin nüüd asjani mida küsiks.
Üks vana jahimees suri. Tema kallis kaasa hakkas mehe jahivarustust jagama ja sealt sattusin huvitava moona otsa.
12cal, vaskkest, must püssirohi umbes 3-4g (pole kaalunud, kuid koguse järgi otsustades) ja kõige peal korkmaterjalist punn ca'2,5cm paks.
Nüüd küsimus: kas tegu võis olla algelise kummikuuliga (õunavarase jaoks) või oli asi uusaasta pauguna mõeldud?
Moon oli laetud veel nõuka ajal ja tegu oli tõesti vana jahimehega. Seega ehk staažikamad oskavad öelda millega tegu.
JUC
Postitusi: 68
Liitunud: N Dets 30, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas JUC »

Kas ka haavleid peal oli , kuiei siis kork asendab vildist troppi
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Minu mäletamist mööda oli 12kl norm üle 6gr suitsuga rohul. See poolik pauk ja üldse kasutamiskõlbmatud vanad ja kahtlased paugud.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

No kui poolik pauk,siis võis olla küll õunavaraste jaoks mõeldud.
volli30
Postitusi: 155
Liitunud: N Veebr 05, 2004 7:49 am

Postitus Postitas volli30 »

Ma mäletan, et isa laadis niimoodi uusaasta pauke.
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

Haavleid sellel moonal ei olnud. Korkpunn on ka liiga paks, et sinna midagi eriti veel mahtunud oleks. Normaalne mustarohu kaal on 7 gr. kui tinaube lasta.
Uusaasta pauk võiks ta olla, kuid teine osavnäpp teeb uusaasta pauke segades musta rohtu ja jahu. Saab lisaks paugule ka tuleefekti juurde (põleb kauem). :idea:
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

Postitus Postitas greenhorn »

Mnjah,kui papi mõne lõhejõe ligiduses elas, siis äkki "kalal" käis korgipauguga?
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

greenhorn kirjutas:Mnjah,kui papi mõne lõhejõe ligiduses elas, siis äkki "kalal" käis korgipauguga?

Mina tean, et havijõe ligiduses käidi korgipauguga kevadel "nepijahis" :wink:
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

Kas tähendab see kala uimaseks laskmist? Lased kala kohal korgiga vastu vett ja korjad kala kotti. Efekt saadakse madalas vees ujuvate kaladega muidugi.
Suletud