norma ppdc 11.7g

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
metsamees
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 16, 2004 4:02 pm

Re: norma ppdc 11.7g

Postitus Postitas metsamees »

Mitte hea eripära. Või see tähendabki vulkaani ? et viskab tina seest välja .
Võtsin Norma Alaska nüüd.
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Re: norma ppdc 11.7g

Postitus Postitas ninja »

Alaska püsib mantlis veic paremini kui vulcan, aga Oryx minu lemmik, pole ükski mantel ome tinasüdamikku kaotanud. Oryxil on nimelt bonded core. Loe lähemalt http://www.norma.cc lehelt.
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
metsamees
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 16, 2004 4:02 pm

Re: norma ppdc 11.7g

Postitus Postitas metsamees »

Selge. Vb järgmisena vötan Oryxi. Vaatan kuidas alaska sobib.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: norma ppdc 11.7g

Postitus Postitas honkomees »

ninja kirjutas:Alaska püsib mantlis veic paremini kui vulcan, aga Oryx minu lemmik, pole ükski mantel ome tinasüdamikku kaotanud ...
sedand küll aga mu jaoks on oryx liiga kõva, tükib lähimaal mitte avanema ja töötab nagu täismantel, eelistaks ka Alaskat.
Samas on mu absoluutne lemmik vana hea Lapua Mega, lihtne ja töökindel ning pole mul mantel tinast eraldunud ning seen nagu õpikust. kahjuks omal Megad otsas ja pole ka poes trehvanud.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: norma ppdc 11.7g

Postitus Postitas smtasku »

honkomees kirjutas:
ninja kirjutas:Alaska püsib mantlis veic paremini kui vulcan, aga Oryx minu lemmik, pole ükski mantel ome tinasüdamikku kaotanud ...
sedand küll aga mu jaoks on oryx liiga kõva, tükib lähimaal mitte avanema ja töötab nagu täismantel, eelistaks ka Alaskat.
Samas on mu absoluutne lemmik vana hea Lapua Mega, lihtne ja töökindel ning pole mul mantel tinast eraldunud ning seen nagu õpikust. kahjuks omal Megad otsas ja pole ka poes trehvanud.
Lapua Mega valmis moona on poodides vähe, seda kuuli laevad paljud ise. Jookseb hästi enamus raudadest ja avaneb ilusti.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: norma ppdc 11.7g

Postitus Postitas Joosep Käba »

smtasku kirjutas:
honkomees kirjutas:
ninja kirjutas:Samas on mu absoluutne lemmik vana hea Lapua Mega, lihtne ja töökindel ning pole mul mantel tinast eraldunud ning seen nagu õpikust. kahjuks omal Megad otsas ja pole ka poes trehvanud.
Lapua Mega valmis moona on poodides vähe, seda kuuli laevad paljud ise. Jookseb hästi enamus raudadest ja avaneb ilusti.


Mis mõttes Mega padrunit pole? Käisin täna kahes poes. Gladiuses ja Jahipaunas mõlemas Mega letis. Võbolla teil kaliiber selline millele ei pakuta?
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Re: norma ppdc 11.7g

Postitus Postitas ninja »

Mismõttes Oryx liiga kõva? Ei avane lähedalt lastes? Mis kaliibriga siis tegu? Mida suurem kiirus seda suurem puravik. Kõige lähem lask põrsale kunagi 10 meetri peale ja kuul tagaotsani lai oli.
Ok minu eesmärk enda jaoks lihtsalt see, et liha oleks ilma tina tükkideta. Ei taha ennast liigselt mürgitada.
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

Re: norma ppdc 11.7g

Postitus Postitas atshunter »

Aga mis mehed/naised norma plasticpointist arvavad?
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Re: norma ppdc 11.7g

Postitus Postitas ninja »

PP pidavat sobima poolautomaadile...nii nad räägivad. Kuul ikkagi lagunev.
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: norma ppdc 11.7g

Postitus Postitas sammal.habe »

honkomees kirjutas:kahjuks omal Megad otsas ja pole ka poes trehvanud.

mul raskemaid Mega kuule peaks kusagil pool karpi olema. kui huvi on, katsun üles otsida ja teeme sehvti.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: norma ppdc 11.7g

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Proovige 308-l uut Oryxit 10,7 g. Vana 11,7-ga võrreldes palju asjalikum, lõhub vähem ja püsib ilusti ühes tükis. Paar pilti ka, mõlema kuuliga üks notsu ca 100-lt meetrilt, esijala kohale selgroogu, kuulid teisel pool naha all.
WP_000289.jpg
WP_000290.jpg
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: norma ppdc 11.7g

Postitus Postitas Motorist »

Minu püssist poe Vulcan hästi ei töötanud, Oryx toimis hästi sama kippus läbi minema, kui distants jäi alla 50m ja just luusse ei sattunud. Sama on viimased 3 aastat olnud kasutuses ise laetud Lapu Megaga, kuigi kuuliks on mitte tavapärane 12gr vaid 13gr.
Kuul jookseb hästi, aga sellel aasta on juba järjest 3 läbivat lasku olnud :) - hirv, põdra vasikas ja lehm...Samas ei saa kurta, et loomad oleks jooksu pääsenud...kõik alla 100m raadiuses maha jäänud.
Põrsast ei hakka parem rääkima, sinna pole see 13gr Mega kunagi kinni jäänud. :)
11,7gr ppdc kohta ei oska midagi muud öelda, et pole minu silma alla veel sattunud, kuigi lugedes interneti siis võiks kobe kuul olla :)
Kasutaja avatar
H:Owl
Postitusi: 172
Liitunud: E Nov 19, 2012 3:30 pm

Re: norma ppdc 11.7g

Postitus Postitas H:Owl »

Väikeseks täpsustuseks.
Grammi üldtunnustatud lühend on g, gr on anglo-ameerika massiühiku grain`i lühend (ca 0,065g). Neil , kellel on rohkem pistmist meerikamaapäritolu kaliibrite ja moonaga, kriibivad need alla grammised kuulikaalud pisut silma. Kontekstist selgub muidugi, et jutt käib ikka 12- grammistest, mitte 0,78- grammistest kuulidest. Aga ikkagi.Sorry :oops:
Ja mis tähendab öelda hüvasti
kärmele ponile ja jahile?
Elu lõppu ja kiratsemise algust

Pealik Seattle?
Muri
Postitusi: 31
Liitunud: E Juun 21, 2004 7:45 am

Re: norma ppdc 11.7g

Postitus Postitas Muri »

Uus 10,7 g oryx päris ilusasti avanenud. Endal uued oryxsid juba laadimist ootamas, 30-06-ga peaks kärama küll :). Mitu jahikaaslast kasutavad Norma plasticpoiniti 308 ja 30-06 padrunites, lastud suuri pullikolakaid ja karu, töötab küll. Ise eelistan ikka bonded tüüpi kuule.
Vasta