Hüljes- kellele on sind vaja?

Võimalus avaldatud või avaldamisele minevate artiklite aruteludeks.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Hüljes- kellele on sind vaja?

Postitus Postitas Beretta »

jyri kirjutas:See on minu kui EV kodaniku põhiseaduslik arvamuse olemise avaldamine!

Ei saanud päris pihta. Kas viitasid Põhiseaduse § 41. Igaühel on õigus jääda truuks oma arvamustele ja veendumustele. Kedagi ei tohi sundida neid muutma.
Grumpy old man
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Hüljes- kellele on sind vaja?

Postitus Postitas sammal.habe »

näib, et Saaremaa jahimehi hülgejaht ei huvita:
http://www.saartehaal.ee/2014/11/20/saa ... ei-huvita/
Suur Saaremaa Jahinduspealik on ilmselt unustanud, et ka Ruhnu kuulub Saare maakonna alla. Kui neil seal pole saart vaja, siis andke aga heaga Pärnu maakonnale tagasi, küll me juba hülge asjus mõistvamad oleme!
jyri

Re: Hüljes- kellele on sind vaja?

Postitus Postitas jyri »

Beretta kirjutas:
jyri kirjutas:See on minu kui EV kodaniku põhiseaduslik arvamuse olemise avaldamine!

Ei saanud päris pihta. Kas viitasid Põhiseaduse § 41. Igaühel on õigus jääda truuks oma arvamustele ja veendumustele. Kedagi ei tohi sundida neid muutma.

Kui teemat ei hakata ekstrapoleerima ja öeldu alusel mulle suhu toppima ka seda, mida ma rääkinud ei ole, siis vastus positiivne- just seda ma mõtlesin!
Muuseas, mul ka teiste teemade kohta oma arvamine/veendumine olemas , mis ei pruugi "ametliku"-ga ühtida. Paraku need kedagi ei huvita , sest pole avaliku elu tegelene. Kahjuks või õnneks, ei tea. :M
aberukk
Postitusi: 97
Liitunud: P Dets 18, 2011 2:26 pm

Re: Hüljes- kellele on sind vaja?

Postitus Postitas aberukk »

ÜKS protsent,naera puruks,misasi on üks protsent arvestades juurdekasvu.Valge kala püük on jäävabal ajal praktiliselt olematu sest hülged lõhuvad võrgud ribadeks.Ära jäänud püügipäevi ja lõhutud püüniseid need hülgekasvatajad ei kompentseeri .Räägitakse kogu aeg kultuuri säilitamisest,saarerahvad on alati kasutanud hülgeid toiduks,ma arvan et kui keelata hülgeküttimine paarikümneks aastaks siis ei tahaks keegi seda elukat enam süiia.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Hüljes- kellele on sind vaja?

Postitus Postitas rajaleidja »

Küll läheb nii nagu sõralistega. Hüljes on jahiuluk ja varsti hakkavad jahimehed hüljeste tekitatud kahjusid kinni maksma :)
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Hüljes- kellele on sind vaja?

Postitus Postitas Beretta »

Tsiteerin -Aare Laine / ETA Meie Maa 05-03-2002:
"Nüüdseks on hüljeste küttimine meie vetes keelatud juba üle kolmekümne aasta"
tänaseks siis üle neljakümne aasta juba keelatud. Kas leidub küttijaid- kindlasti. Kas ka sööjaid...
Grumpy old man
valdi
Postitusi: 56
Liitunud: R Nov 30, 2012 12:17 pm

Re: Hüljes- kellele on sind vaja?

Postitus Postitas valdi »

No see hülge söömine... Anna koduseale paar nädalat enne hinge võtmist räime süüa, saad sama tulemuse, küll mitte nii rasvase. Ma ei tea, mis hüljes see oli, kas Soomest toodud või Valgerannast leitud, aga mulle ta süüa küll ei kõlvanud.
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Hüljes- kellele on sind vaja?

Postitus Postitas valgeronk »

Kohtusin kord väikesaare jahimehega,tema jutust selgus kohalik tõde.Nad küttisid,kütivad ja kütivad ka tulevikus hüljest,ükski võim ei saa olla mingiks takistuseks.Nendel meestel on hülgeküttimine sajandipikkused traditsioonid.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Hüljes- kellele on sind vaja?

Postitus Postitas Beretta »

Ei ole saanud proovida. Niipalju kui Aliise Moora raamatus " Eesti talurahva vanem toit"
kirjutab olla randlaste ja saarlaste juures tavaline liha olnud. Tõsi- mainitakse, et parem on noore hülgepoja liha. Vana hüljest söönud juba üleelmisel sajandil vanemad inimesed ja tihti tehti seda mitte tares - hirmsa haisu pärast. Tea kas on hullem kui surströrmming https://www.youtube.com/watch?v=_5CUW4bXFH8. Aga küttida tahaks küll. Veebruari lõpus märtsi algul on mu Võistekodu aknast paremal juhul kümmekod elukat jääpeal peesitamas paistnud.
Grumpy old man
puuk
Postitusi: 30
Liitunud: L Juul 14, 2007 10:25 pm

Re: Hüljes- kellele on sind vaja?

Postitus Postitas puuk »

kaavik kirjutas:Oi mehed te elate seal mandri peal, kui teile sinna võrtsjärve lasta 10 hüljest kisaksite mis jube ja nõuaksite nende hävitamist. Nagu artiklis õeldud soome ja rootsi kütivad igal aastal aga eesti kaitseb. MILLEKS.


Soomes ei kütita hülgeid. Hüljest kütitakse rootsis, see jaht põnev kui jahimehel on kogemusi sama väärselt 1943 a. partisanil -20c käes, kes ootab rongi mida õhkida. Ega seal jääpeal mugav pole olla, kui pähe ei lase ja hüljes jää alla läheb oled trofeest ilma.
uralets
Postitusi: 60
Liitunud: R Okt 13, 2006 10:49 pm

Re: Hüljes- kellele on sind vaja?

Postitus Postitas uralets »

Kuulge, mehed! Mis hülgeliha maitsel viga ond? Ütleme nii, et midagi kopraliha sarnast. Olen seda söönd küll ja veel! Nagu vene reklaamis öeldud: Sul ei meeldi kassid? - Sa lihtsalt ei oska nendest maitsvat rooga teha!
sulgpall on parem kui keks
uralets
Postitusi: 60
Liitunud: R Okt 13, 2006 10:49 pm

Re: Hüljes- kellele on sind vaja?

Postitus Postitas uralets »

Tundub nii, et kõik teie, kes siin sellest loomast kirjutate, ei ole seda kunagi proovind. Maitse asi, aga proovida ikka võiks, enne kui oma arvamust avaldada.
sulgpall on parem kui keks
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Hüljes- kellele on sind vaja?

Postitus Postitas sammal.habe »

uralets kirjutas:Tundub nii, et kõik teie, kes siin sellest loomast kirjutate, ei ole seda kunagi proovind...
tohoh, millised lennukad väited.
hüljes on kenasti söödav. kuid vedelavõitu mu maitse jaoks. eelistan siiski iga kell vaalaliha. on natuke tihkem, mekilt siiski sarnane.

puuk kirjutas:Soomes ei kütita hülgeid. Hüljest kütitakse rootsis, ...
täpsustuseks tohoh? millises riigis siis üks eesti parlamendisaadik, EJS president ja tegevjuht hiljuti hülgejahti õppimas käisid?
http://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/uudised/kaua-keelatud-hulgejaht-algab-kevadel.d?id=70141261
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Hüljes- kellele on sind vaja?

Postitus Postitas Beretta »

Ae! Uralets. Kui hülgejaht on tänaseks kinni olnud (vist) 42 aastat, siis mis moodi ma peaks teadma kuda ta maitseb? Ütlesin, et ei ole proovinud. Ma olin siis vene kroonus kui siin viimased hülged lasti. Julgen arvata, et enamus siinseid mehi on alla 40-nesed. Pea kahe inimpõlve tagune asi on neile eelajalugu. Kas Sa sööd mõrda uppnunud hüljest ning
Grumpy old man
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Hüljes- kellele on sind vaja?

Postitus Postitas Tormis »

Olen söönud karu, ilvest, hüljest aga üle metssea põrsa liha parem on ainult kähriku liha.
Vasta