Filmid/videod

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Filmid/videod

Postitus Postitas Karmo »

Vabandust Hr. Loom ja Hr.Draiwer pidasin silmas seaduseid igas valdkonnas ja mis seal salata olen ise ka lubatud sõidukiirust vahel ületanud.
Loomulikult on igasugune sigaduste tegemine taunitav aga anonüümselt internetis klähvimine ei vii kuhugi.
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Filmid/videod

Postitus Postitas valgeronk »

draiwer-eluvõõras poisiklik jahumine,südame ajab pahaks,väk.Loeks nagu NL-i aegset miilitsa mõtteid.Mind materdada pole mõtet,seadusekuulelik olen.
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: Filmid/videod

Postitus Postitas VR »

Kuulge, eeldatavasti suured mehed. Jahifoorumis vist üle 18-aastased.....
Mille üle te jahute ja mille pärast teineteise kohta sappi pritsite?

See maanurk, kus koos oleme, on oma seadusesse kohalike inimeste poolt kirjutanud öösihiku ja ka lasersihiku tavainimese käes LUBAMATUKS! Siin peaks tegelikult punkt olema.
See on Relvaseaduses, mitte Jahiseaduses. Öövaatlusseade on lubatud. Nende vahe on relvale kinnitamise võimaluse olemasolu.
Öövaatluseadme riiki sisse toomisel on eraldi reeglid põlvkondade järgi vastavalt Strateegilise kauba seadusele. Kasutamisele ei ole reegleid.

Videos näevad mõned öösihikut. Kui näeks sea laskmise hetkel pukist lambi või peegli kasutamist - oleks tegemist Jahiseaduse rikkumisega. Öösihiku puhul jääb rellise relva või ka ainult palja sihiku omaja süüdi Relvaseaduse rikkujana ja ei vasta enam relvaomaniku nõuetele.

Mu poolest võib üks ja teine omale rinnale taguda ja kiita, et näiteks kanepipõld on igas normaalses metsatalus ja seadusi on kogu aeg rikutud - aga teadke, et demokraatias on vähemalt pool rahvast pluss üks, pooldanud praegu kehtivaid seadusi ja loodab, et neid täidetakse ja täitmist kontrollitakse. Samuti seda, et rikkujaid karistatakse.

Kui ei meeldi, tuleb valida märtsis teistsugused seadusekirjutajad, kolida teise riiki või ikkagi nägu krimpsus alluda.
Kehtib ka minu kohta, kuigi tahaks ka et mõni asi teistmoodi oleks.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Filmid/videod

Postitus Postitas duma »

VR kirjutas: Öövaatlusseade on lubatud. Nende vahe on relvale kinnitamise võimaluse olemasolu.


vabandan ignorantsuse pärast, aga kas tõesti eristab öösihikut öövaatlusseadmest ainult relvale kinnitamise olemasolu/võimalus?
duo on parem
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Filmid/videod

Postitus Postitas Välek »

duma kirjutas:

vabandan ignorantsuse pärast, aga kas tõesti eristab öösihikut öövaatlusseadmest ainult relvale kinnitamise olemasolu/võimalus?[/quote]
Pole spetsialist, aga tundub olema tõsi. Monoklit või binoklit või pikksilma eristab optilisest sihikust samuti relvale kinnitamise võimalus.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Filmid/videod

Postitus Postitas honkomees »

Välek kirjutas:... Pole spetsialist, aga tundub olema tõsi. Monoklit või binoklit või pikksilma eristab optilisest sihikust samuti relvale kinnitamise võimalus.

no kinnitus on ikka üks osa sihiku erinevusest, olulisem ikkagi sihikumärgi olemasolu ja selle regullimise võimalus, pikksilmal pole mitte seda risti ja selle reguleerimist. Võid ju ka tavalise pikksilma püssile kinnitada, sihtida sellega ei saa. Seega ka püssile kinnitatud öövaatluseadmega ei tohiks saada sihtida?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jyri

Re: Filmid/videod

Postitus Postitas jyri »

Asja teeb vägagi pikantseks asjaolu, et öösihikud ( video järgi ATN oma) on keelatud USA-st väljaveoks.Isegi nn. tavasehikud. Alles see oli, kui Lätis võeti meeriklaste palvel kinni keegi kodanik, kes nendega väikest palgalisa teenis. Just väljaveo keelu rikkumise eest.
Tea, kas maailma zandarmid ka nüüd tulevad kallale? :M
linnukütt
Postitusi: 182
Liitunud: K Dets 05, 2012 8:49 pm

Re: Filmid/videod

Postitus Postitas linnukütt »

VR vastuseks paragrahv jahiseadusest.
Jahiseadus
paragrahv 24 Jahipidamisvahendid ja -viisid
lõige 4 Keelatud on jahipidamine:
punkt 7) ambu, õhkrelva, helisummutit ning laser- ja öösihikut kasutades;

Ja ei sõnagi kuidas öösihik relvale on kinnitatud
Karistus
paragrahv 57 lg 1 Keelatud vahendiga, keelatud viisil, keelatud ajal või keelatud kohas jahipidamise eest- karistatakse rahatrahviga kuni 200 trahviühikut või arestiga
Rohkem ei kommenteeri.
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: Filmid/videod

Postitus Postitas VR »

linnukütt kirjutas:VR vastuseks paragrahv jahiseadusest.
Jahiseadus
paragrahv 24 Jahipidamisvahendid ja -viisid
lõige 4 Keelatud on jahipidamine:
punkt 7) ambu, õhkrelva, helisummutit ning laser- ja öösihikut kasutades;

Ja ei sõnagi kuidas öösihik relvale on kinnitatud
Karistus
paragrahv 57 lg 1 Keelatud vahendiga, keelatud viisil, keelatud ajal või keelatud kohas jahipidamise eest- karistatakse rahatrahviga kuni 200 trahviühikut või arestiga
Rohkem ei kommenteeri.
Ära sa jumala eest Relvaseadust loe...
Või noh tegelikult ma ei saanud sellest minule suunatud vastusest aru.
linnukütt
Postitusi: 182
Liitunud: K Dets 05, 2012 8:49 pm

Re: Filmid/videod

Postitus Postitas linnukütt »

VR sinu väide on siin selliselt:
"Videos näevad mõned öösihikut. Kui näeks sea laskmise hetkel pukist lambi või peegli kasutamist - oleks tegemist Jahiseaduse rikkumisega. Öösihiku puhul jääb rellise relva või ka ainult palja sihiku omaja süüdi Relvaseaduse rikkujana ja ei vasta enam relvaomaniku nõuetele.

Minu vastus oli, et jääb süüdi ka jahiseaduse rikkujana, mitte ainult relvaseaduse rikkujana.
Tõenäoliselt peale relvaseaduse vastava punkti rikkumist karistatakse teda ka jahiseaduse alusel, mis võib kaasa tuua peale rahatrahvi ka jahitunnistuse kehtivuse peatamise kuni kolmeks aastaks.
Ma lihtsalt täpsustasin , et peale relvaseaduse on olemas ka jahiseadus, mille alusel sellise vahendi kasutamine jahipidamisel on keelatud.
Aga ma ei tahtnud tühipalja asja pärast kakelda. Ja puht juhuslikult olen ma piisavalt põhjalikult ikkagi lugenud ka relvaseadust. Sest kui meestele vastata, siis ikkagi kõike seda, mida sellise vidina kasutus endaga kaasa toob. Sina vastasid esimese poole, mina teise poole. Ja rahu majas.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Filmid/videod

Postitus Postitas kalur »

Oled sa jyri ikka kindel,et tegu ATN-iga?
länku
Postitusi: 41
Liitunud: E Sept 05, 2011 10:32 pm

Re: Filmid/videod

Postitus Postitas länku »

linnukütt kirjutas:nu vastus oli, et jääb süüdi ka jahiseaduse rikkujana, mitte ainult relvaseaduse rikkujana.
Tõenäoliselt peale relvaseaduse vastava punkti rikkumist karistatakse teda ka jahiseaduse alusel, mis võib kaasa tuua peale rahatrahvi ka jahitunnistuse kehtivuse peatamise kuni kolmeks aastaks.
Ma lihtsalt täpsustasin , et peale relvaseaduse on olemas ka jahiseadus, mille alusel sellise vahendi kasutamine jahipidamisel on keelatud.
Aga ma ei tahtnud tühipalja asja pärast kakelda. Ja puht juhuslikult olen ma piisavalt põhjalikult ikkagi lugenud ka relvaseadust. Sest kui meestele vastata, siis ikkagi kõike seda, mida sellise vidina kasutus endaga kaasa toob. Sina vastasid esimese poole, mina teise poole. Ja rahu majas.


Jahipidamise regulatsioon kehtib ikka siis kui jahti peetakse, mille definitsioon on JahiS § 23 jj.
Ülejäänud aja vastutad Relvaseaduse alusel.
Et siis kui relvaga metsas vastutad RelvaS + JahiS. Kodus, autos, poes või mujal ainult RelvaS.
Kas käesolev "õppefilm" oli jaht või mitte on igaühe objektiivne kaalutlusotsus.
jyri

Re: Filmid/videod

Postitus Postitas jyri »

kalur kirjutas:Oled sa jyri ikka kindel,et tegu ATN-iga?

Tegelikult peale mitmekordset vaatamist enam pole. Võib olla ka Belarussi oma, aga neid ma eriti ei tunne. Viitab see lisavalgusti ( mitte kaugusmõõtja, nagu keegi mainis) küljel.

Kui aga videot veel lahata, siis 22.10 on püssi raua otsas näha ka samuti seadusega mitte soositavat seadet,arvatavalt .
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Filmid/videod

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Sellel jahivideol ka teine osa, päris lõbus vaadata https://www.youtube.com/watch?v=eZOP1TyA9xk
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Filmid/videod

Postitus Postitas andrus »

Tuntud foorumi lobasuu kah pundis nagu näha võite. :D
jahismurf
Vasta