Kindlustus

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Eohippus
Postitusi: 210
Liitunud: N Sept 21, 2006 7:52 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas Eohippus »

sooviku kirjutas:Enamus kindlustusi on ju nö. tühja maksmised,midagi ju ei juhtu.Kui sa Jyri kindlustusfirmat nuumata ei taha,korja koerteravi raha purki nagu Vollifedja.


Paned iga kuu see 15 € purki :D
Iga lõpp on uue algus...
nokasmaius
Postitusi: 91
Liitunud: T Aug 09, 2011 4:50 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas nokasmaius »

Tere!
Eelmisel laupäeval sai siis minugi SJT kuldi käest paugu. Nädalavahetuse tasu Tartus 1,5 korda kõrgem. Haava puhastamine ja õmblemine +narkoos 153.-euri. Antibiootikum kaheks nädalaks 10.- euri. Koer on käinud jahil kaks aastat. Esimene suurem laks. Varem on olnud ainult väiksemad kriimud. Loodan, et võttis poisil kuldiga mässamise julgust maha. Kui ei siis tuleb ka kindlustuse peale mõtlema hakata.
Edukat jahti kõigile!
Jüri.
Teeks äri, aga aega ei ole; tööl peab käima.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas kakuke »

Ja mingitel juhtudel korrutavad ka kahega. Vist oli peale 20:00 õhtul vms.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas Mart »

See pauk , nii et ravikulud jalust nõrgaks võtavad, võib ka mitte jahisituatsioonist tulla. Mina kindlustan koera igaks-juhuks ikka ära. Lisaks jahile hakkab ka sporti tegema, nii et neid kolakaid võib mujalt ka saada.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas aivar00 »

Siit koorub välja, et ca 190 -200 eurose omavastutuse puhul on ikkagi kasulikum raha "purki" panna. Ja purgile silt "FAK KINDLUSTUELE" kindlustus või miskit muud. Möönan, et suvalise hinnaga kutsika ostu ja väljaõpetamise korral + enda ja pere lemmikuks olemist ei korva mulle mitte ükski kindlustus. Kui on reaalselt võimalik (seda loodavad kõik omanikud, et vet. arst teeb imet) enda lemmikut ja jahikaaslast aidata, siis leitakse ka vajalik summa.
ikka lõbusalt
jyri

Re: Kindlustus

Postitus Postitas jyri »

Seda minagi. Kõge kallim osa traageldusest on narkoos ja sellest "äratamine" . Õmblemine ja niidid maksavad üldjuhul omavastutusest vähem. Kas igal juhul on tingimata vaja üldnarkoosi ( minu koertel ainult üks kord kui emasel laikal lõigati soojätkamise elundid välja) , või piisab kohttuimestusega ( kõik ülejäänud õmblemised) , jääb omaniku otsustada. Koerte valu taju, eriti terjeritel, on hoooopiski muu, kui inimesel ja seega praktiliselt kõik õmblused saabki teha kohtnarkoosiga koera piinamata. Seega maksumuselt isegi suurem ravi mahub Aivari mainitud 200 raha sisse, mis on kindlustuse aastamaks. Kui aga mingi tegelane vajab üldnarkoosi iga 2 nädala tagant, siis on vist tõesti mõtet kindlustada või osta omale külmikusse hulgi narkoosi rohtu.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas sooviku »

Aga miks maja kindlustada,või last,või autot,või vara?Enamasti maksad selle raha ära ja õnnetust ei juhtugi.Samas võib ju uue maja ehitamise (ok,ehitamise alustamise) raha ka purgist võtta :wink: .Ma kahtlesin selle koera kindlustuse vajalikkuses ka aga,kui tuli Urri siis taipasin,asi tasub ennast ära.Emotsiooni ei maksa loomulikult keegi kinni aga peale Urri kadumist tõin Leedust Brita selle kindlustuse raha eest.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas pktaks »

Nii mõnelgi on olemas oma ihuveterinaar, kes on nõus ka öösel koera traageldama ja seda mõistlikuma tasu eest, kui suures kliinikus.
Enda koeral oli suvel koprajahist augud, mis EMÜ-s oleks läinud mitusada raha maksma, samas tuttava veterinaari soovitatud kliinikus narkoosi all kinnitraageldamine läks 53 eurot ja hea suhtumine pealekauba. EMÜ-s olen viimasel aastal sattunud kolm korda otsa sellele, kus mitte ühelgi arstil ei olevat lähipäevil aega tegeleda ja soovitati väiksemasse kliinikusse pöörduda. Aga koerad on kindlustatud ikka. 200-eurose arve puhul on päris suur vahe, kas maksan ma ise selle, või maksan 30 ja ülejäänu tuleb kindlustuselt.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas MLP »

aivar00 kirjutas:Siit koorub välja, et ca 190 -200 eurose omavastutuse puhul on ikkagi kasulikum raha "purki" panna. Ja purgile silt "FAK KINDLUSTUELE" kindlustus või miskit muud. Möönan, et suvalise hinnaga kutsika ostu ja väljaõpetamise korral + enda ja pere lemmikuks olemist ei korva mulle mitte ükski kindlustus. Kui on reaalselt võimalik (seda loodavad kõik omanikud, et vet. arst teeb imet) enda lemmikut ja jahikaaslast aidata, siis leitakse ka vajalik summa.


leitakse leitakse
terve fb on neid alakirju täis siis! (b)
sinu nukker noku!
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas vollifedja »

Vollifedjal pole kommetki midagi kuhugi korjata. Kõik kohe käiku-enda koertega tegutsemise peale. Jätkuvalt-pole 12 aasta jooksul vajadust kedagi nuumata. vet arst(ihuisiklik( saab nõuannete eest,mis erinavad vägagi ametlikest kliiniku omadest) tasutud vana kombe kohaselt-natuuras, mida needsamad koerad ette ajavad, välja püüavad.
Ka autokindlustused olen tagasi saanud...Pangakaart on üks ja ainus-firma oma.Tunnistan raha , mitte papitükki. Ei nuuma ka panku. Ikka iseennast ja oma koeri.
Üksikud kopraaugud -tuleb karvad antud kohast pügada, mitte lasta koeral lakkuda, paranevad ise ilma mingi möksita nädalaga. Puhastada vaja, peale valades puhast vett.
Metssiga-kuna taks on kerge ja lendab kaugele-on meid jummal hoidnud.Ilmselt on see kinni ka koera iseloomus ja õpetamises. Kui ikka pole hammastega kõigeründaja, pigem paigal hoidja, on shants tappa saada väiksem. Eks mõni koer õpib ka oma vigadest.Minu jaoks ei korva ükski kindlustus ega raha kõige hullemat-sõbra kaotust.
Tegeld tuli meelde, koerte paaritamistega teenitud raha on eraldi topsis-järgmiste kutsikate jaoks.Nii et ON purgis. Aga mitte minu korjatud ja arstile maksmiseks.
Eohippus
Postitusi: 210
Liitunud: N Sept 21, 2006 7:52 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas Eohippus »

vollifedja kirjutas:Vollifedjal pole kommetki midagi kuhugi korjata. Kõik kohe käiku-enda koertega tegutsemise peale. Jätkuvalt-pole 12 aasta jooksul vajadust kedagi nuumata. vet arst(ihuisiklik( saab nõuannete eest,mis erinavad vägagi ametlikest kliiniku omadest) tasutud vana kombe kohaselt-natuuras, mida needsamad koerad ette ajavad, välja püüavad.
Ka autokindlustused olen tagasi saanud...Pangakaart on üks ja ainus-firma oma.Tunnistan raha , mitte papitükki. Ei nuuma ka panku. Ikka iseennast ja oma koeri.
Üksikud kopraaugud -tuleb karvad antud kohast pügada, mitte lasta koeral lakkuda, paranevad ise ilma mingi möksita nädalaga. Puhastada vaja, peale valades puhast vett.
Metssiga-kuna taks on kerge ja lendab kaugele-on meid jummal hoidnud.Ilmselt on see kinni ka koera iseloomus ja õpetamises. Kui ikka pole hammastega kõigeründaja, pigem paigal hoidja, on shants tappa saada väiksem. Eks mõni koer õpib ka oma vigadest.Minu jaoks ei korva ükski kindlustus ega raha kõige hullemat-sõbra kaotust.
Tegeld tuli meelde, koerte paaritamistega teenitud raha on eraldi topsis-järgmiste kutsikate jaoks.Nii et ON purgis. Aga mitte minu korjatud ja arstile maksmiseks.


"Looduslaps"!
Iga lõpp on uue algus...
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas sooviku »

Eks igaüks ela nii kuis ise õigeks peab ja keegi ei käsi nii elada :wink: .Ainult ma ei saa aru,miks mittekindlustamise põhiliseks põhjenduseks on,et koera kaotust ei korva ükski raha :M.Tähendab,et inimesele pakutakse nt.500€ aga tema vastu ei võta,sest leinab sõpra.
Naine võib olla,koer peab olema!
Liis
Postitusi: 30
Liitunud: T Jaan 29, 2013 9:24 am

Re: Kindlustus

Postitus Postitas Liis »

Võimalik, et tundub nüüd looma piinamisena, aga suvel sai koer teise koera käest tõmmata. Haav oli halvas kohas. Kuna kambas oli inimene kellel oli niit ja nõel ning oskas õmblussõlmi, traageldasid nad koera seal samas kohapeal kokku. Ilma mingi narkoosi või tuimestuseta. Koer ei pilgutanud silma ka. Haav paranes kenasti ja ei ole midagi näha,et oleks kunagi kusagilt katki olnud.
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas vollifedja »

sooviku-500? ma peaks seda mõnitamiseks.Selle raha eest ei saaks ka saba ...Ja ei kindlustagi mitte muhvigi, peale selle, mis vägisi võetakse.Ka pensioni pole pankade-fondide nuumamise mõttes. On ka muid võimalusi. Ka lotot ei mängi ja pole kunagi mänginud. Minult niisama lihtsalt raha kätte ei saa...
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kindlustus

Postitus Postitas puugi »

Olen selles asjas Vollifedjaga päri,et 500 euri on pehmelt öeldes mõnitamine.Selle raha eest saab hea õnne korral uue kutsika osta.Ja kui arvestada,et koer on peremehele ka tihti parim sõber kaob igasugune raha väärtus ära.(Muidugi need koeramehed ei lähe arvesse kelle jaoks koer on ainult ori ja eneseupitamise vahend!)
Ei ole kunagi ühtegi kindlustust teinud.Kui koer inimese käe läbi viga või otsa saab korvab mulle kahjud ikka kahju tekitaja.Metsaelukate tehtud kahjud käivad asja juurde ja olen ise kõik haiglakulud kandnud.Hiljuti oli üks erand kui võõrustajad ise koeraputitused tasusid.
Näituseks enim õmblemisi vajanud koer on 4 korda peaaegu 10 aasta jooksul õmblustel käinud,neist 3 korda metssea ja korra ilvese pärast.
Ainult ilvesega oli ta üksi.Alati oli sigadega kaks koera.Minu viga,et koera paarilisega koos metsa lasin.Üksi ei küta koer ennast ülesse ja ei kujuta endale ette,et murrab suure sea maha!
Need jahimehed keda mina tunnen korrutavad selle 500 kümnega! :!:
Vasta