Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

laane kirjutas:... Jahiulukite nimekiri on pikk...

Jahiulukite nimekiri on tõesti pikk ja ei piirdu vaid sea ja põdraga. ;)
Ise pole väikseid kaste õieti välja saanud, aga suurtes ikka kährikuid sees olnud. Kuigi need mulle midagi halba pole teinud, siis lahti neid ka lasknud pole.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Nugist muudkui tuleb.Täna oli juhtund üks nägupidi vahele jääma ja elas ka veel.Hindade jutt teeb küll kurvaks.Kui nad ikka tõesti ainult 20€ pakuvad siis tuleb nahad sügavkülma panna paremaid aegu ootama.
Manused
telefon 002.JPG
Naine võib olla,koer peab olema!
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas mustlesk »

Sellise hinnaga ei ole vist tõesti mõtet müüa.
Kasutaja avatar
Jokamees
Postitusi: 21
Liitunud: N Jaan 03, 2013 11:44 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Jokamees »

Sooviku mis sa söödaks kasutad ja kuidas lõksud üles sead. Ise kasutan kärge söödaks ja lõksudele tegin kastid ümber ja paigutan kasti püsti puu külge lõks üles poole.aga see aasta pole veel sisse jäänud kuigi jälge olen näind.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Lappa see teema läbi ja saad ammendavad vastused oma küsimustele :) .Näiteks lk.54.Hetkel on söödaks põdramagu ja meekärg.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Feen »

Põdra magu on natukene teine kraam ja nugised peavad sellest lugu. Küll tundub põdra pea mitte sobivat. Tegin eelsöötmise ajal ühe põdrapea juppideks ning jagasin kastidese laiali. Mitte ühestki kastist polnud seda võetud. vahetasin 1 hetk metskitse rapete (sh pea) vastu ning hoopis teine asi. Samuti paistab paremini minevat seapekk (aga kitsele jääb alla).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Jokamees
Postitusi: 21
Liitunud: N Jaan 03, 2013 11:44 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Jokamees »

Magu ja pekki peab tihti vahetama ka? Läheb ju suhteliselt ruttu haisema või see ei loe midagi?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Feen »

Pekk ei lähe väga kiiresti haisema. Magu lõhnabki aktiivselt. See on igati ok ja annab nugisele ka võimalust huvi tundmiseks. Kui magu plögaks (ühes kastis mädanes suht ühtlaseks massiks) läheb, siis olen mina sellega ainult minki saanud. Talved pole alati sellised nagu nüüd, st, et külmaga säiluvad kõik asjad paremini. Minul on mõned metskitse ribitükid olnud kastis hetkeks u kuu aeg ja viimane nugis tuli 2 päeva tagasi sellega. Eks nad juba "lõhnavad" küll ja vajaks vahetamist aga kitse varud on otsas ja seetõttu veel ei raatsi (kuni töötavad või mõni kits pole jahimaadel auto alla jäänud)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas annaliisa »

Minul on põhiliseks söödaks põdramagu- olen seda ka ette varunud, vastava suurusega tükid ja portsud teinud, hea külmast võtta, üles sulatada ja kastidesse. Sea pekk või rasv, mesi, kitseribid ja kondistamise jäägid. Hetkel on kastides põdramagu ja hirveliha jäägid.
See aasta söötsin 2 kuud sisse ja sain esimese 4 päevaga 9 nugist, raudu kokku 11. Nüüd edasi suht vaikne olnud 2 nugist, 2 oravat ja tuhkur. :mrgreen:
Kui palju te ühest kastist nugiseid olete saanud? Mul osades kastides juba 2 tk olnud, kui pikalt vaikus, peab vist ümber tõstma!?
Raudadele siis ka kastid ümber tehtud, rauad naeltega kinni :)
Manused
IMG_2093.JPG
IMG_2223.JPG
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Kui on ühe koha pealt mitu looma saadud,järelikult on hea koht .Mina sealt kasti ära ei viiks.Ennem tõstaks sellise lõksu,kuhu kedagi sisse pole läinud teise kohta.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas annaliisa »

Minu loogika ütleks just, et loomad saavad otsa ja mujale viia :mrgreen: Aga eks ma praegu ei vii veel kuskile igaks juhuks... (y)
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas MLP »

annaliisa kirjutas:Minu loogika ütleks just, et loomad saavad otsa ja mujale viia :mrgreen: Aga eks ma praegu ei vii veel kuskile igaks juhuks... (y)

Loodus tühja kohta ei salli. Kui sealt hästi saanud oled ,siis elutingimused seal nugisele soodsad ja varsti suure tõenäolsusega tulevad uued tegelased antuid maid omastama (b)
sinu nukker noku!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Feen »

Töötavad kohad töötavad aastaid. Mõni võtab aastaid ühest kohast mitu looma (ja nii aastast aastasse). Seega, kui ikka saaki samast kohast, siis see kast võiks sinna jäädagi. Nugis on liikuv loom aga loodus ja maastik suunavad neid ikka sarnaseid teid pidi. Lisaks need loomad, kes teavad kastist hästi aga ei roni sinna enne kui looduses päriselt karm aeg saabub ja nälg muud võimalust ei jäta.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas raindrenkhan »

Annaliisal kastil see klambri süsteem tundub päris tõhus olevat, peaks ka sarnase asja endale leiutma :D Endal juhtus selline lugu et nugis oli koos raudadega kastist välja saanud, rauad oli kastile kinnitatud väikese traadiga ainult. Õnneks ei olnud keegi jaole jõudnud ja sain terve nugise kätte. Oli umbes paar meetrit kastist kaugemal maas. Kast oli muidugi horisontaalses asendis.
Manused
IMG_20141129_160759.jpg
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Kas keegi oskab juhatada,kust kohast saaks naha lauale kinnitamise metallist knopkasid.Need plastmassist,värvilised tikuvad lagunema ja päris valusalt.Mitu korda näpud ää lõhkund.
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta