Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas mustlesk »

Mul endal sama mure, aga eestis ei ole kusagilt veel leidnud, välismaalt saab ikka http://www.utrechtart.com/Moore-Aluminu ... 97.utrecht
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas mustlesk »

annaliisa kirjutas:
Kui palju te ühest kastist nugiseid olete saanud?


Kui lõks hea koha peal saab ka 4-5 nugist hooajal, aga ise täheldand, et siis järgmine aasta vaikus. Ülejärgmine aasta jälle toob.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas mustlesk »

raindrenkhan kirjutas:Annaliisal kastil see klambri süsteem tundub päris tõhus olevat, peaks ka sarnase asja endale leiutma :D Endal juhtus selline lugu et nugis oli koos raudadega kastist välja saanud, rauad oli kastile kinnitatud väikese traadiga ainult. Õnneks ei olnud keegi jaole jõudnud ja sain terve nugise kätte. Oli umbes paar meetrit kastist kaugemal maas. Kast oli muidugi horisontaalses asendis.


Mul rauad tavaliselt trossiga kinni, siis ei jaluta kuhugile, enamasti ikka nii kõrgel, et rippu jäädes keegi kätte ei saa. Sealt kännust pole veel keegi välja rabelenud ja tross pika võitu, sain õigel ajal jaole.
Manused
DSC_0141.JPG
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

mustlesk kirjutas:Mul endal sama mure, aga eestis ei ole kusagilt veel leidnud, välismaalt saab ikka http://www.utrechtart.com/Moore-Aluminu ... 97.utrecht


Ma arvan,kindlasti kuskil Eestis on aga lihtsalt ei oska otsida.Tegelikult võiksid jahipoed müüki tuua ka selliseid ulukinahkade esmaseks töötlemiseks vajalikke vidinaid nagu need naelad,kuivatus lauad,nahapuhastus rauad.Pole kunagi väljast poolt Eestit tellinud.Kas nii odava kauba postikulu seda liiga kalliks ei aja?
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Ma ise olen lihtsama vastupanu teed läinud ja löön klammerdajaga kinni.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Tanel.
Postitusi: 62
Liitunud: N Jaan 31, 2008 9:55 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Tanel. »

sooviku kirjutas:
mustlesk kirjutas:Mul endal sama mure, aga eestis ei ole kusagilt veel leidnud, välismaalt saab ikka http://www.utrechtart.com/Moore-Aluminu ... 97.utrecht


Ma arvan,kindlasti kuskil Eestis on aga lihtsalt ei oska otsida.Tegelikult võiksid jahipoed müüki tuua ka selliseid ulukinahkade esmaseks töötlemiseks vajalikke vidinaid nagu need naelad,kuivatus lauad,nahapuhastus rauad.Pole kunagi väljast poolt Eestit tellinud.Kas nii odava kauba postikulu seda liiga kalliks ei aja?


mustlese viidatud lingilt tellides tuleb lisaks nõelte hinnale postikulu ja toll, mis on ca 35 €.

Ebays on müüa ka neid nõelu hinnaga 8,95 $ karp. Ühe karbi postikuluks näitab 10,45 $, kui tellida rohkem karpe näiteks 3, siis on postikulu 15,90 $, mis teeks karbi hinnaks ca 15 $ ehk 12,2 €.

Muidugi ei tea, mis kvaliteediga need alumiiniumist nööpnõelad on, aga ehk on asisemad, kui plastikust nuppudega. Ma ise oleksin huvitatud ühest karbist.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Ebay hind on ju täitsa talutav ja need on ju peaaegu igavesed.Kui keski selle tellimise ette võtaks,oleks mina 200 knopka eest nõus maksma küll.Võimalik,et soovijaid on rohkemgi.
Ma üksvahe proovisin ka klammerdajaga nahku lauale lüüa,ei olnud lihtsam.Pehmest puidust lauad ja knopkad(või kuidas neid nimetatakse),saba jaoks võrk on ikka kõige parem ja kiirem moodus nahku lauale-laualt maha võtta.Mingeid lisa töövahendeid pole vaja,ainult osavad käed :wink: .
Naine võib olla,koer peab olema!
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas mustlesk »

Ma võtsin esimese ettejuhtuva lingi, kindlasti on odavamaid. Ma ise plaanin tellima hakata.
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Räven »

Mina kasutan selliseid dekoratiivnaelu, millega vene ajal korteriuste külge kunstnahk kinni löödi. Haavapuust lauda läheb pöidlaga surudes hästi, kui ei annad pisikese kopsu pihta. Välja tõmmata ka hea, saab sõrmedega hakkama
Manused
IMG_20141215_215532034.jpg
Kasutaja avatar
nugise püüdja
Postitusi: 66
Liitunud: E Jaan 03, 2011 7:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas nugise püüdja »

Mina ei soovitaks neid alumiiniumist nööpnõelu osta, kui on vähegi kõvem puit siis kipuvad alumiiniumist pead küljest ära tulema. Ma alguses tellisin ka neid USA st koos teiste asjadega ja minu jaoks need eesmärki ei täitnud, lihtsam odavam ja kergem on osta neid plastikust peaga nööpnõelu tavalisest kirjutustarvete poest.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Feen »

Mul on nö papinaelad. Täiesti tavalised pisikesed. 100 tk karbis. Ei maksnud suurt midagi. Kuivatuslaua juures on karp ja sõraga haamer. Paar kopsakat pihta ja korras. hiljem lahti, naht teist pidi, uuesti kinni ja pärast sama sõraga lahti. Kiire tegevus ja pole vaja näppude pärast muretseda. Enamus naeltest on korduvkasutatavad ning mul on see karp kolmandat hooaega. Vist saan mõned hooajad veel hakkama. Kindlasti saab neid suvalisest ehituspoest u 5 eur.. või sinna kanti. Otsisin Bauhofi lehelt midagi sarnast ja leidsin selle (ei ole päris sarnane aga kõlbaks ka) http://www.bauhof.ee/bituumen-katusepla ... -0x70.html. Asja mõte, et 35+ euri naelte eest on natukene liiast.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas annaliisa »

http://www.k-rauta.ee/pages/product.aspx?p=LIISTUNAEL%201,4X25MM%20TERAS%20KOLLANE%2050TK&c=Naelad&category=Krauta30510(Rautakesko%20Estonia%20Catalog)&cat=K-Rauta%20Estonia%20VCatalog&pid=000000000500636364(Rautakesko%20Estonia%20Catalog)
minul miskit sellist, ilma peata nael vms, ja osa on ka hästi väiksed naelad lihtsalt. haamriga kõps pihta ja välja tulevad täiesti edukalt kui natuke näppudega tõmmata... ja vahel seon takunööriga jalad ja saba kinni, aga see võtab veits kauem aega. järgmist nahka katsetan knopkadega :D
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
(jaak)
Postitusi: 9
Liitunud: T Nov 09, 2010 1:00 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas (jaak) »

Tere. Mis sellistest arvate. http://www.branta.ee/tdetail.php?cat=73&de=551
Jõudu.
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Räven »

Mis siin ikka väga arvata, sama kontori värviline rõhknael millest juba varem juttu oli ja mis näppe lõhub kui katki läheb
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Sellised mul ongi kasutusel aga katki tahavad minna.
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta