Swaro tippoptika versus Zeiss

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Vasta
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas jurakas »

Tere mehed, jahimehed ja muidumehed!
Olen siin foorumis uus, aga pm. vist kõik teemad siin foorumis huviga läbi lugenud.
Ja nagu igalpool muudes foorumites-lehtedel on foorumikasutajate hulgas niisama lambikonni, jutumehi ja loomulikult ka asjalikke ja kogenenud omaala-hobi spetsialiste.
Eriti sooviks kuulata nende viimaste meeste kogemusi ja arvamusi.
Küsin nii,
Kui ma optikat ostes soovin valida konkreetselt kahe mudeli vahel, siis kas siin on mehi kes võrrelnud swarovski z6i ja suhteliselt uut optikat zeiss v8. esiläätsega 56.
Olen poodides mõlemaid näppinud, proovinud ja kruttinud. Mõlemid suht ühte hinda.
Swarol ballistic turret sümpatiseerib ka.
Valgusläbilaske omadustelt on zeiss suti paremate näitajatega, swarol tundub jälle nagu nuppude loogika-asetus ja regullimis võimalused paremad (ntx punatäpi suurus, sisse/väljalülitus)
Kuna müüjad on erinevad, siis metsa võrdlema neid koos vedada vaevalt et õnnestub.
Kuidas aga on kasutamismugavus, pisiasjad jm. kasutajatel kes omavad neid.
Võimalik et tõde ei selgu ka selles teemas ja jõuame jälle sinna (ka eelnevad teemad) et mõlemad on head ja ükskõik kumba ostes mööda ei pane :D
Aga pisiasjad ja kasutamismugavus, äkki miskit ikka juurde kribatakse.
Edu!
Kui huvitab, siis sügavuti!
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas jurakas »

Jep, seda tean, et ühel 6x ja teisel 8x suurendus ja ühel 16x ülemine suurendus, teisel 20x.
Usun et see suht ühte auku, nagu ka väikseim suurendus.
Üleilma videosi ja kirjutisi lugedes-vaadates, siis swarol pidi nagu pildi teravus ja värvid paremad olema!?
Kui huvitab, siis sügavuti!
jyri

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas jyri »

Mistahes eseme ( püss, optika, koer, auto, elukaaslane jne) valikul või võrdlemisel teed esiteks omale selgeks, milleks ( kui üldse) sul seda eset vaja ehk mida kavatsed sellega teha ehk mis omadusi sellelt ootad :M . Ja sellest lähtuvalt alustad võrdlust. Nii lihtne see ongi (y)
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas jurakas »

Usun et asi ongi selge mulle :D
Naisest ja autost arvan relva erinevat niipalju, et relv ja juurdekuuluv tasub osta kohe hea. Kuna siis pikkadeks aastateks kaaslaseks hea komplekt, mis pärast raha juurde ei küsi.
Naise ja autoga tavaliselt nii ei lähe ja ei kesta ka nad isegi heaperemeheliku kasutamise juures nii hästi :twisted:
Niiet jahil käia, ja et alguses üks optika pakuks võimalikult suurt skaalat.
Väiksemate suurenduste juures pundiga metsas. suurem jälle kuskil pukis.
Usun et mu soovid suht tavalised, samas ei soovi vähemalt kohe ära osta laianurk optikat.
Nende kahe optika puhul meeldib mulle suurenduse vahemik. Suti odavamatel konkurentidel on ülemine suurendus 10 ja 12. mis kindlasti enamusele piisav, ja kindlasti nii ongi. Ma aga nõus suti kallimat ja suuremat skaalat ostma.
Seega võimalikult suure valgusvõimendusega, lähedalt ja kaugemalt ja teinekord ka tiirus plõksida.
Need kaks optikat ju päris ühte auku nagunii, sp. uuringi et äkki mingid kasutamismugavused, pisiasjad ühe teisest paremaks teeb.
Edu!
Kui huvitab, siis sügavuti!
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas Messer »

Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas TiitR »

Messer kirjutas:Ilma kommentaarideta:
http://www.zeiss.com/sports-optics/en_d ... orway.html

Lisaks optikale on ka rihm väga hästi säilinud :D
länku
Postitusi: 41
Liitunud: E Sept 05, 2011 10:32 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas länku »

Huvi pärast uuriks, et mis "viiulile" planeerid need optikad istutada?
Ise paneks selle raha eest Zeiss Victory V8 ja 1,8 - 14 x 50 variandi kuna meeldib ajus lasta võimalikult väikese zoomiga. V8 tehnilised andmed on tõesti muljetavaldavad ja
14 x suurendus on meie oludes igati piisav. Lisaks on 2,8-20 ja 1,8- 14 kaalu vahe 150 g viimase kasuks.
Nuppude loogika kohta ei oska midagi öelda kuna reaalses metsa action situatsioonis sa nagunii üldjuhul mingeid korrektuure ei jõua teha v.a suurendust peale ja maha keerata. Täpp läheb põlema nupust optika peal ja ka täpi erksust saad sealt reguleerida.
fooniks
Postitusi: 70
Liitunud: N Nov 18, 2004 10:15 am

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas fooniks »

Ehk alustaks optika ostmisel jahipiirkonnast:
*Millised on põllud, kui palju % võrreldes metsaga.
*Milline on uluk kellele plaanis sellega jahti pidada.
*Kas relv koos optikaga hakkab olema "universaalne".

Olen aru saanud et Sako TRG 42 relvale pannakse peale 20x jne, kuid selle relva töökaugus hakkab alates 600-800m.308win max 12x. Paljudelt olen kuulnud valemit, et 1x suurendust võrdub 100 meetriga.
Kindlalt julgen väita et suurendus min 6-8x on liiga palju. ise kasutan enamus ajast suurendust 2-3x, kindlasti on põhjuseks minu jahimaa ja kitsad olud, kuid ka varasemalt hiilimisjahti pidades keerasin suurenduse peale vaid toelt lastes ja vahetult enne lasku.

Jahi puhul 0-10(12)x väga Ok
Kui relva kasutus hakkab olema laskesport, laskmine tugedelt jne, siis mida suurem suurendus seda asjalikum.

See vaid minu isiklik arvamus
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas jurakas »

Relvaks Merkel Helix Alpinist 30-06
Jah, tahan et oleks võimalikult universaalne.
Et teinekord tiirus ka ntx. 300m või enamgi lasta. Sp. see ballistic turret peaks ka hästi sobima.

See väiksema suurenduse väike nr. ehk 3-4 suurendus peaks ju piisav olema lähidistantsil.
Ja raud koos kirbu ja sälguga ka väga siis optikasse veel ei jookse.
Või on tõesti 1 koma korda suurendus palju parem sellest 3-4 kordsest?
Lühidalt, tahaks jah võimalikult head, aga ka võimalikult laiale skaalale optikat.

Tänan ka privas kribajaid, Teist on palju abi juba olnud.
Edu!
Kui huvitab, siis sügavuti!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas Beretta »

jurakas kirjutas:Tere mehed, jahimehed ja muidumehed!

You have wrong attitude, Jurakas. Muidumehed olid Sul seal jee. jee foorumis. Kui tahad asjaliku nõuannet algajana peab respekti olema.
Vaata ka seda http://www.frankonia.de/Zielfernrohr+2% ... ryId=63308
Grumpy old man
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas jurakas »

Ehee :twisted:
Egas ma tahagi kedagi solvata.
Lihtsalt olles pea kõik teemad siin foorumis läbi lugenud, siis pilt on üpris sarnane muude kohtadega. On niisama tatipritse, suvalisi joogiseid targutajaid kui ka omaala spetsialiste.
Samas on tekkinud ka minul siin omad lemmikud või autoriteedid, kelle kirjutisi loen hoolega :D
Juba olen saanud ka asjalikku nõu, seega kõik tibitobi ja hästi.
Edu!
Kui huvitab, siis sügavuti!
Reemets
Postitusi: 3
Liitunud: P Sept 07, 2014 6:03 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas Reemets »

30-06?
Mis sai tellitud 9,3-est?
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas jurakas »

Ei olnud veel tellitud.
Kui huvitab, siis sügavuti!
Reemets
Postitusi: 3
Liitunud: P Sept 07, 2014 6:03 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas Reemets »

30-06 pidi ju memmekatele olema!?
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas jurakas »

Mõnele kindlasti on jah :D
Mõnele jälle liiast see kaliiber :D
Seega üks memmekas jälle juures. ja tulevikus ju alati võimalus juurde osta suurem-väiksem kaliiber.
Kui huvitab, siis sügavuti!
Vasta