Sigade Aafrika katk Eestis

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
Vasta
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Uskumatud noorhärrad võiks mõne korjuse ära põletada ja pärast siin ka oma kogemusi jagada! :M
bodom
Postitusi: 27
Liitunud: P Nov 20, 2011 7:24 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas bodom »

Vabandust OT pärast, aga tundub et, selle artikli (9.35 seal videos) autorid ju eesti teadlased.
Reinz
Postitusi: 134
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:58 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Reinz »

Ei noh, ei ole mingid uskumatud, arutleme, kogume infot jagame kogemusi. (b) Leiame lahendusi. Kui üld arvamus on, et et kuuseall mädanedes on kõige kiirem, ja ohutum, las siis olla.
https://reinufoto.wordpress.com/
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Reinz kirjutas:Ei noh, ei ole mingid uskumatud, arutleme, kogume infot jagame kogemusi. (b) Leiame lahendusi. Kui üld arvamus on, et et kuuseall mädanedes on kõige kiirem, ja ohutum, las siis olla.

Kui sind tõesti huvitab asja lahendus ,siis ragista oma ajusid ,uuri intrnetti.... ja tee oma pakkumine,kuidas need asjad metsast sedasi ära saaks ,et pärast kogu ilm seda sodi /viirust täis poleks.Kindlasti on tänapäeval igasugu tehnoloogilisi lahendusi( alates laibakotis,võibolla raipe mingi materjaliga katmiseni) ,ära niisama klähvi . Mina kirjutasin ,lihtsalt ühest võimalusest asja lahendada,päris kindlasti on paremaid võimalusi,tuleb need lihtsalt leida! Järsku on siin teemas peidus kellegile äriidee! :)
Reinz
Postitusi: 134
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:58 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Reinz »

Nu selge see jah, et metsas siis suhteliselt kehv korjuseid kaotada. Väljasaamine, põrsastega pole kõikse hullem, aga seda suurt, mis mul pildil ikka kuhugi kotti ei topi. Külmund pinnasega ei mata ka. Lihtsalt sis oleks tarvis ATV, roomikutega, metsaveo tõstukiga käru, millel postidevahel kinnine kast. Tõstad need sead kasti, desinfitseerid, palju saab, sea koht, rattad roomikud ja sõidad selle koormaga siis seal välja, kus ootab kopp ja maasse. Küsimus on ka selles, kas riik eraldaks raha sellise komplekti jaoks ja ka kopa rendiks. Kas maaomanik jälle kisama ei tule, et kopp tema risunurgas. Selles suhtes olekski teatud sund lubamist tarvis, kui sead on tema maal maas, teatud tegevusteks. See on täna ju ERI olukord.
https://reinufoto.wordpress.com/
Uri
Postitusi: 54
Liitunud: E Nov 01, 2010 6:17 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Uri »

Nagu meil aafrika seakatkust vähe, klassikalise katku juhtum on kinnitust leidnud. Asukohta ma ei tea, aga kuna oli katku proovidega koos olnud siis kuskilt katkualalt.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas kakuke »

Uri kirjutas:Nagu meil aafrika seakatkust vähe, klassikalise katku juhtum on kinnitust leidnud. Asukohta ma ei tea, aga kuna oli katku proovidega koos olnud siis kuskilt katkualalt.

Kust kohast info pärineb?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Välek »

Ahto Kattai kirjutas:Uskumatud noorhärrad võiks mõne korjuse ära põletada ja pärast siin ka oma kogemusi jagada! :M
Alguses võib olla, aga pole oluline meeletu lõke, kuna toores ei põle. Järgmisel päeval , peale öö otsa sütel vindumist ja kuivamist, ja uuesti lõkke tegemist on tulemus kiirem. Oluline on võimalusel ka teine külg keerata. Abiks pakud, mis hõõguvad ja kuuma annavad.
Võb igasuguseid asju oletada ja rääkida, aga kui juhtub nii, et maismaatehnikaga ligi ei pääse, jala kauge vedada, matta ei saa ja põletada ei kõlba, helikopterit ka ei anta, kas siis on mõistlik metsa alla jätta?
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas puugi »

Tekib küsimus.Kui palju neid metssigu on 1000 hektari kohta?Metsakuivad tormimurrud on mõnes kohas olemas ka.Aga kui on soo või raba pole üldse puid võtta.Pilliroo tihnikud.
Kui suur oli metssigade asustustihedus enne epideemiat 1000 hektari kohta?
Mul on näituseks praegu 2000 hektarisel alal 2 kulti.
Reinz
Postitusi: 134
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:58 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Reinz »

Ja rohkem pole? Karja, kesikuid?
https://reinufoto.wordpress.com/
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Ats »

Põletamise teooria on hea!
Paljud Härrased on suuremat looma lõkkes põletanud (alates u 60 kilost)?
Tehke proovi ja jagage siis oma kogemusi. Arvan, et peale seda ei soovi Te enam sellist juttu ajada. (Tean mida räägin, olles nõuka ajal ära põletanud 2 suurt (heas toitumuses) hundikoera-marutaud).
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas sammal.habe »

Üks mu vana sõber üleval Norra põhjaotsas pidas koera.
Ei olnud väga suur peni, selline eesti keskmise krantsi mõõtu. Ent aeg sai täis ja kutsu suri ära. Kuna tegemist oli kalli lemmikloomaga, siis otsustas tädi korraldada põletusmatuse imekauni fjordi kaldal, ühes kutsutud külaliste ja väikse napsuga.
Põletispuid aga on põhja-Norra kandis teadagi vähevõitu. Statoili tanklaid aga leidub. Sai siis tanklast puukotid kohale veetud.
Küpsetasime penikest tunni. Teise. Kolmandagi. Peale õudse kärsahaisu ja koleda visuaalse pildi muud tulemust ei saavutanud. Kui juba viiendat korda ol statoilis puude järel käidud (khm, norra hindadega, eksole), palus koera perenaine malbelt, et toodagu veidi bensiini ka.
Ei aidanud seegi. Lõpuks matsime koledasti kõrbenud korjuse salamahti aianurka maha - niipaljukest siis peenest põletusmatusest. Õnneks oli protsess meeleolukas, õlut pakuti ja arendati mitmesuguseid lennukaid teooriaid korjuste utiliseerimise vallast.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Välek »

http://www.extension.org/pages/13386/anthrax Veise põletamine. Autorehvidest pole mõtet rääkida.
R.Rasmus
Postitusi: 14
Liitunud: R Apr 12, 2013 1:54 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas R.Rasmus »

Uri kirjutas:Nagu meil aafrika seakatkust vähe, klassikalise katku juhtum on kinnitust leidnud. Asukohta ma ei tea, aga kuna oli katku proovidega koos olnud siis kuskilt katkualalt.


Tõsi ta on 6. jaanuaril lasin suure kuldi. Esimene Aafrika katku proov oli korras, paar päeva läks mööda ja siis helistas veterinaar ja väitis et hilisemates proovides avastati klassikalise katku antikehad. Lisaks võeti uus liha ja neeruproov, mis saadeti vist Hispaaniasse ja tulemus oli ikka positiivne.

Jutu jätkuks niipalju siis Ida - Virumaa katkust. Kui Valgas ja Viljandis surevad sead massiliselt, siis meil pole ühtegi surnud korjust otseselt metsast leitud. Väide, et pärast nakatumist surevad 14 päeva jooksul kindlasti paika ei pea. Olen Ühest ja samast karjast lasknud nelja nädala jooksul 7 siga ja neist 6 on olnud katkus. Nüüd tekib küsimus kas meil on tõesti tänu keemiakombinaatidele hästi vitamiini rikas vesi ja tekitab notsudele immuunsust. :D
Väide, et me ei leia lihtsast metsast surnuid sigu üles, ei pea ka paika. Olen koeramees ja tean kõiki kuusikuid ja rägastikke kus nad magavad, senini pole ma neid surnuna leidnud. Mina olen juba jõudnud tõdemusele, see katk on olnud meil juba aastaid, kuna esineb palju sigu antikehadega ja suremust ei ole. Ja kuidas levis katk nii kiirest Viljandist Ida- Virumaale?

Loomulikult tüütu on neid lasta teades et nkn on katkus ja täidame vireeni konteinereid. Palju mehed on sellepärast meil loobunud seajahil käimast, kuna pelgavad katku.
Selge on see et kannatajateks jäävad ikka jahimehed!
Reinz
Postitusi: 134
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:58 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Reinz »

Inimfaktor levitas ehk?
https://reinufoto.wordpress.com/
Vasta