Sigade Aafrika katk Eestis

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
Vasta
Eohippus
Postitusi: 210
Liitunud: N Sept 21, 2006 7:52 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Eohippus »

Minu teada oli sellest Ida-Virumaale levikust juba kuskil juttu ka. Sinnna levis katk põllutehnika transpordiga.
Iga lõpp on uue algus...
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas TiitR »

R.Rasmus kirjutas:Väide, et me ei leia lihtsast metsast surnuid sigu üles, ei pea ka paika. Olen koeramees ja tean kõiki kuusikuid ja rägastikke kus nad magavad, senini pole ma neid surnuna leidnud. Mina olen juba jõudnud tõdemusele, see katk on olnud meil juba aastaid, kuna esineb palju sigu antikehadega ja suremust ei ole. Ja kuidas levis katk nii kiirest Viljandist Ida- Virumaale?


Kus kandis sa seal I-Virus siis toimetad? Mul tädipoeg Toila kandis ja just Toila ristist see (aafrika)katkus siga leitigi. Oli täitsa suur siga olnud ja päris maantee ääres.
P.S Kohalikud ise pelgavad, et pigem Ida poolt see katk nendeni jõudnud? :roll:
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas puugi »

See kui kusagil Toilas üks siga leitakse on hu..jaa.Ida-Virumaa on väga suur metsalahmakas.Mul on jahimehest sõber keset Ida-Virumaad ja pidevalt tegeleb metsanoorendike hooldusega.Ei leidnud ta suvel ka ühtegi surnud siga.Kõik on elusad.Loogiline,et inimesed oma transpordivahenditega tassivad seda jama laiali.
Antikehadega metssead ei sure üldse ära!Nad on selle kõik juba läbi põdenud.
Miks ühes maakonnas on hunnikus sead surnud,aga teises ainult üksikud juhtumid?Arvukus tihe?
Aga kui pole kohustust vereproove võtta,siis süüakse kõik lihtsalt ära ja ei teatagi midagi? :M
Ise pole kah metsast midagi leidnud.Ida-Virumaa on läheduses.Sead massiliselt suures metsas ja täitsa elusad.
Varsti paneb Välek siia lingi kuidas salakütid Aafrikas elevandi ära põletasid(hävitasid asitõendi).
Vahest tundub,et asjad mõeldakse liiga keeruliseks! :M
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas sooviku »

Need laibapõletamised Indias või lehmaküpsetamised ei ole ju kuidagi võrreldavad sellega,kui meie riigis tahta hunnik metssigu tuleriidale panna.Indias ei saa ka kõik omale põletusmatust lubada,kuna puude ostmiseks raha pole.Üritage omale ette kujutada,mis hakkab toimuma,kui hakata mõne erametsaomaniku või siis riigimetsas seapesakonna küpsetamiseks puid langetama.Pärast kohtuskäiku ja trahvide maksmist arvavad need kokad kindlasti,et odavam oleks tulnud nende korjuste toorelt ära söömine.Ja seda,et riik käsiks eraomandist tasuta tüki ära anda ka ei tasu loota.Peale kõige muu on veel keskonnavennad,kes ütlevad kohe,et selline põletamine reostab atmosfääri.Kuskilt käis kunagi läbi ju jutt,et isegi ahjude kütmine tahetakse ära keelata,kui tohutult keskkonda reostav tegevus.Ja teie tahate metsaaluse musta tossu täis ajada.Olen aegade jooksul kärnas rebaseid-kährikuid,kaks hundikeret ja ühe ilvese ära põletanud.Ja see ei ole kergem võimalus neid hävitada.
Naine võib olla,koer peab olema!
Harska
Postitusi: 18
Liitunud: R Apr 05, 2013 2:41 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Harska »

Pole see põletamine mingi hull hitt miskit! Olen mõned isendid põletand-vaja läheb diislit,vana õli tikke saagi ja aega.Puud alla,et korjus(ed) vastu maad poleks ja korralik lõke peale! Alla panin märjemad muud-peale lõkkeks otsisin metsakuiva. Põlesid nii ära,et ei jäänd peale paari kondi miskit järele.Aga muidugi läksid lõkke kindad jne.
Harska
Postitusi: 18
Liitunud: R Apr 05, 2013 2:41 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Harska »

Ja kui oled selle kärsa ära põletand ära unusta,et riided pessu ja desoainega ennem metsast tulekut riided üle saapad üle. Ole kasutand ka maalri kostüümi(valge eest lukuga) kui lõke põleb,siis see ka seljast ja lõkke. Kahjuks peab ka siukest tööd tegema kui oled võtnud hobiks jahinduse......
Reinz
Postitusi: 134
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:58 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Reinz »

Keeruline teema igati see praegu. Selles suhtes, et kui ka kopaga metsaserva matmiseks auku teha, on pahatahtlikul maaomanikul ka siis sõja seisukord. Seda ma proovingi arutleda, et mis oleks lahendus. Loomulikult ei aja ma seda võimatut jonni, et iga hinnaeest pōletada. Külmunud pinnast käsitsi matmiseks kangiga läbi raiuda pole ka teab mis kerge. Visata käega ja jättagi vedelema? Kas see oleks õige? Kōige lihtsam oleks see loomulikult.
https://reinufoto.wordpress.com/
Harska
Postitusi: 18
Liitunud: R Apr 05, 2013 2:41 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Harska »

Kindlasti peab utiliseerima-see olgu igamehe kohus. Ja keskkonnainspektsioon andis ka selleks loa-kuna maa külmund.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas baddmann »

Harska kirjutas:.....Kahjuks peab ka siukest tööd tegema kui oled võtnud hobiks jahinduse......


Mnjah...kes tahab, see las usub. Tasuta ei pea seda tööd tegema.

BM
Harska
Postitusi: 18
Liitunud: R Apr 05, 2013 2:41 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Harska »

To BM : See ju kallis sõber sama et kui siga lasta ei või ,siis ei sööda ka!? Ei saa aind käia metsas kuna kapp tühi. Sama arusaam ka miilitsal et kui naine ei anna kodus panen teisi trassil-põhiline,et aind saaks....
Reinz
Postitusi: 134
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:58 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Reinz »

Ikka söödetakse, et nii terveid karju, kui ka nakatunuid kinni hoida oma maa alal. Aga küsimus on ka nüüd selles, et millega tuleval aastal söödad, kui sigudikke müüa ei saa jne.
https://reinufoto.wordpress.com/
Harska
Postitusi: 18
Liitunud: R Apr 05, 2013 2:41 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Harska »

Ja kui ei utiliseeri neid pole uuel aastal kedagi söötagi kas siis teed selle utiliseerimise ise või ootad millal abi saabub. Kui ikka ei ole konteineried või loom on kusagil jamas kohas tasub mõelda kas on vaja igat euri taga ajada. Vahest on odavam ise ära teha-kui luba põletada siis tuld. Minu arvamus ei pruugi olla muidugi õige.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas aadu kadakas »

Harska kirjutas:Minu arvamus ei pruugi olla muidugi õige.

Arvamusvabadus on jätkuvalt toimiv ja enesekriitika lõppeks pole ka paha. Selline individuaalse initsiatiivi võtmine on ääretult tore, kuid minu seisukoht on, et mingisuguseid "viikingimatuste" stiilis põletamisi ei peaks küll uisapäisa koos vana õli jmt abil korraldama hakkama.
Reinz
Postitusi: 134
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:58 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Reinz »

Probleem on august- september reaalselt juba üleval ja pole lahendit ikkagi. Jah, kui olid õhtud pikalt valged, maa pehme, meie mehed olid igal võimalikul ajal metsas ja matsid, matsid, matsid. Hea on öelda jah, et ei pea igat euri taga ajama, aga ikkagi kõik palgad pole sellised, nagu on välismaal, või linnades ja maal pole ka kõik jahimehed ettevõtete omanikud, kellel on aega natuke rohkem, et saaks metsi läbi kammida. Siin oli ju paar kuud nii et 16 oli juba ju pime, mida sa ikka seal otsid, lund sajab ka peale ja nii ongi. Seda sai juba soojal valgel sügisõhtul mõeldud, et mis siis, kui külmetab, on pime ja ....
https://reinufoto.wordpress.com/
Harska
Postitusi: 18
Liitunud: R Apr 05, 2013 2:41 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Harska »

Aga Paku Aadu miskit muud head välja -kui maa külmund ja labidas aind koliseb vastu maad lüües? Soojaga ikka ok-auk ja asi valma. Nüüd konteinerid ka vast olemas igal pool-kus vaja(Loodan) meil on olemas.Aga konteiner jõudis ka siis kui suur puhang möödas-muidu ikka oleks läind konteinerisse ja oleks asi korras. Aga ega need leiud ka pigem vast kõik õnne värk-puhas õnn. Ise aind ronkade järgi ühe leidnud muidu kõik ikka tänu saemeestele metsas. Ei tea kas uuel aastal ka siga veel lasta on? :?
Vasta