kustutada

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas puugi »

baddmann kirjutas:Ilmselt selget vastust ma Puugilt ei saa - ma tegelikult aimasin seda ette. Pole hullu, ei saagi inimest sundida tema enda huvide vastu sõna võtma ;)

Puugi, ma eeldan, et tõututel koertel ei ole oma andmebaasi. Juba tõutus ise loob tõenäosuse (jah, tõenäosuse, mitte kindla teadmise), et liiga lähedast sugulust ei ole ning kui on, siis see ilmselt väljendub inbriidingu näol päris inetute kutsikate sünnis ja sellele järgnevas loomulikus saatuses.

Kuid tõutute koerte hulgas on veel ka tõukoerte ristandid - mis oleks sinu arvates näiteks ühe heade omadustega, kontrollitud tervisega laikatõu esindaja ja teise heade omadustega, kontrollitud tervisega laikatõu esindaja ristandi jahis kasutamise vastuväiteks ? Ma pean silmas mitte lihtsalt, et Sulle või EKL-ile ei meeldi selline asi, vaid sisuliseks vastuväiteks ? Loom on terve, õnnelik, jahiomadustega ja ei tea mida veel. Kõike seda muidugi hüpoteetiliselt. Ma ei väidagi, et neid peaks hakkama paljundama või aretama sellisel viisil, vaid et mis on põhjendatud argument seadusandja poolt sellise isendi kasutamise ärakeelamiseks. Tean oma kogemusest mõnede aastate eest, et vene-euroopa laika + karjala karukoer andsid superhea jahiomadustega kutsikate pesakonna (jah, Puugi, need konkreetsed tõud muidugi on kunstlikult eristatud algse tõu harud, aga nad ON eraldi tõud siiski ja seega EKL pühakirjas eraldi välja toodud, seega oleksid need isendid pidanud olema krantsid ja igati põlualused EKL, EJKTÜ ja EJS kontekstis). Hilisemad sama liini vene-euroopa tegelased ei olnud enam nii vahvad võitlejad;)

Kui jutt käiks nt madalama kui X cm turjakõrgusega häälega ajava koera kasutamise keelust metskitse jahtimisel, siis see keeld on oma olemuselt hoopis teistsugune, kui kindlate tõugude, tõugruppide ja üldse tõulisuse nõue. See keeld käiks konkreetselt jahipidamisomaduste pihta ja oleks minu jaoks arusaadav.

Aga olgu kuidas on. Nagu Puugi ütles, siis teeme näo, et ärihuvi ei ole. Järele jääb ... lollus.

BM

puugi kirjutas:Vajadusel kasutatakse näiteks laikade aretuses ehtsat susi.Kui minul on näiteks võõrast verd koera vaja ei ole seda väga raske leida .Laikadel on nii lai tõutuumik,et sobivate koerte leidmine pole üldse probleem.Miljoneid koeri üle maailma laiali.Eesti hagijatel on asi keerulisem. Kas ilma paberiteta koertel on ka mingi salajane andmebaas? :M Kuidas ma tean,et ta on piisavalt kauge põlvnemisega?
Ärihuvist on selliste asjadega tegelemine väga kaugel!On Sul aimu kui palju jahikoeri Eestis üldse aastas kasvatatakse?Võrreldes sport,ilu ja teenistuskoertega väga vähe.

Seda lolluse asja ei usu Sa vast ise ka!Järgmine kord kui Sinuga jahile tulen võtan külamuttide kodukoerad kaasa?Nagu näha Sulle tõulised ei meeldi! (b)
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Puugi ,kas me hakkame nüüd üksteise pihta tatti pritsima,pelgalt sellepärast ,et mul ka oma arvamus on? :M Unusta ära ,ei mina hakka kellegiga kemplema!
jyri

Re: kustutada

Postitus Postitas jyri »

linnukütt kirjutas:Veel Marekp "Soome halljänestest on umbes 10% hall-ja valgejänese ristandid".

Ma pole ise Metsäsys ja Kalastus 1/2015 veel lugenud ja kahtlen vähe selles teabes. Euroopa imetajad annab sellise seisukoha: "Mõnedel andmetel annab valgejänes steriilseid ristandeid halljänesega, kuid need on haruldased". Arvatakse, et see on seal, kus levilad kattuvad, seega siis ka meil. Kui see arvamus, et 10% Soome halljänestest on hall-ja valgejänese ristandid, pole tõendatud DNA analüüsiga, siis jääbki see ilmselt ajakirjas ilmunud loo autori arvamuseks. Aga looduses toimub igasugu imeasju, loomale peale vaadates ei saa siin väita midagi kindlalt.
See oli nii huvitav teave, et nüüd ma loen kindlasti sellest ajakirjast selle loo läbi.

Venekeeli on valge-ja halljänese ristand "zajats-tumak" .
Järglased EI OLE sterilised, kui isasloom on halljänes ja ristamisest sündinud emasjänes paaritub samuti halljänesest isasloomaga. Veneajal omandatu sai just kontrollitud Jandexist-just nii see on!
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas Olgerd »

puugi kirjutas:
baddmann kirjutas:Ilmselt selget vastust ma Puugilt ei saa - ma tegelikult aimasin seda ette. Pole hullu, ei saagi inimest sundida tema enda huvide vastu sõna võtma ;)

Puugi, ma eeldan, et tõututel koertel ei ole oma andmebaasi. Juba tõutus ise loob tõenäosuse (jah, tõenäosuse, mitte kindla teadmise), et liiga lähedast sugulust ei ole ning kui on, siis see ilmselt väljendub inbriidingu näol päris inetute kutsikate sünnis ja sellele järgnevas loomulikus saatuses.

Kuid tõutute koerte hulgas on veel ka tõukoerte ristandid - mis oleks sinu arvates näiteks ühe heade omadustega, kontrollitud tervisega laikatõu esindaja ja teise heade omadustega, kontrollitud tervisega laikatõu esindaja ristandi jahis kasutamise vastuväiteks ? Ma pean silmas mitte lihtsalt, et Sulle või EKL-ile ei meeldi selline asi, vaid sisuliseks vastuväiteks ? Loom on terve, õnnelik, jahiomadustega ja ei tea mida veel. Kõike seda muidugi hüpoteetiliselt. Ma ei väidagi, et neid peaks hakkama paljundama või aretama sellisel viisil, vaid et mis on põhjendatud argument seadusandja poolt sellise isendi kasutamise ärakeelamiseks. Tean oma kogemusest mõnede aastate eest, et vene-euroopa laika + karjala karukoer andsid superhea jahiomadustega kutsikate pesakonna (jah, Puugi, need konkreetsed tõud muidugi on kunstlikult eristatud algse tõu harud, aga nad ON eraldi tõud siiski ja seega EKL pühakirjas eraldi välja toodud, seega oleksid need isendid pidanud olema krantsid ja igati põlualused EKL, EJKTÜ ja EJS kontekstis). Hilisemad sama liini vene-euroopa tegelased ei olnud enam nii vahvad võitlejad;)

Kui jutt käiks nt madalama kui X cm turjakõrgusega häälega ajava koera kasutamise keelust metskitse jahtimisel, siis see keeld on oma olemuselt hoopis teistsugune, kui kindlate tõugude, tõugruppide ja üldse tõulisuse nõue. See keeld käiks konkreetselt jahipidamisomaduste pihta ja oleks minu jaoks arusaadav.

Aga olgu kuidas on. Nagu Puugi ütles, siis teeme näo, et ärihuvi ei ole. Järele jääb ... lollus.

BM

puugi kirjutas:Vajadusel kasutatakse näiteks laikade aretuses ehtsat susi.Kui minul on näiteks võõrast verd koera vaja ei ole seda väga raske leida .Laikadel on nii lai tõutuumik,et sobivate koerte leidmine pole üldse probleem.Miljoneid koeri üle maailma laiali.Eesti hagijatel on asi keerulisem. Kas ilma paberiteta koertel on ka mingi salajane andmebaas? :M Kuidas ma tean,et ta on piisavalt kauge põlvnemisega?
Ärihuvist on selliste asjadega tegelemine väga kaugel!On Sul aimu kui palju jahikoeri Eestis üldse aastas kasvatatakse?Võrreldes sport,ilu ja teenistuskoertega väga vähe.

Seda lolluse asja ei usu Sa vast ise ka!Järgmine kord kui Sinuga jahile tulen võtan külamuttide kodukoerad kaasa?Nagu näha Sulle tõulised ei meeldi! (b)
Ei saa aru, miks nii isiklikult asja võtad? Kui keegi oma arvamust avaldab, siis kukud oma koeri kaitsma, kuigi keegi sinu koeri hukka mõistnud pole. Arutlus käib selle üle, miks Eestis peaks seda nõudma ja miks peaks paberitega koer paremini töötama jahisituatsioonis, kui ilma paberiteta. Soome kohta näiteks näide toodi, miks ei võiks Eestis nii olla?
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas puugi »

Mis näitaja see Soome on?Laske,aga edasi! (b)
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas sooviku »

Mina olen ka tegelikult puhtatõuliste koerte jahis kasutamise pooldaja aga seda sellepärast,et mul on ka ainult tõukoerad olnud.Kui asja kainelt mõtlema hakata,mis halba saab olla segaverd koeraga jahipidamises.Ei usu,et selline jahtimine massiliseks saab.Vastu hakkab aga see,et kõike jahikoertega seonduvat reguleerib EKL,nö.enamuses tibikoerandusega tegelev organisatsioon.Vot nemad võtavad otsused vastu ja meie omad :wink: koogutavad ainult kaasa.Mingi kord koertega jahis peaks siiski olema.Usun,et osasid tõuge ei taha keegi metsas näha.Kui nüüd asi vabaks lasta,küll siis leidub ka keegi,kes tuleb oma dogo argentinoga seajahti.
Naine võib olla,koer peab olema!
linnukütt
Postitusi: 182
Liitunud: K Dets 05, 2012 8:49 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas linnukütt »

Jyri tsitaat: "Järglased EI OLE sterilised, kui isasloom on halljänes ja ristamisest sündinud emasjänes paaritub samuti halljänesest isasloomaga. Veneajal omandatu sai just kontrollitud Jandexist-just nii see on!"

Ei viitsi vaielda, aga siis ei peaks meil ei hall- ega valgejänest eraldi liigina olema, sest levaiala kattub ja ristandid on viljakad. Neid liike meil lihtsalt ei oleks liigina vaid oleks üks liik-jänes. Paraku elu käib meil kuidagi teooriast lahus.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas puugi »

Levilate kattumise aladel võib anda viljatuid hübriide valgejänesega.Raamatus EUROOPA IMETAJAD on nii kirjutatud.Elavad ka meil hallid ja valged koos,aga segusid pole näinud.
Keegi tahab võib olla hagijat katsetada?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas kakuke »

Ma ei saa aru, kuidas mõnele üllatusena tuleb, et läbi elu käivadki asjad nii, et nii ärihuvisid, kui muid huvisid ikka kaitstakse, tehakse lobitööt ja kui vaja, siis ka käiakse ämma kilekotiga külas seadust tegemas. Elu ongi selline. Ärge nii sinisilmsed/idealistid ka olge. On edaspidi ka.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas puugi »

sooviku kirjutas:Mina olen ka tegelikult puhtatõuliste koerte jahis kasutamise pooldaja aga seda sellepärast,et mul on ka ainult tõukoerad olnud.Kui asja kainelt mõtlema hakata,mis halba saab olla segaverd koeraga jahipidamises.Ei usu,et selline jahtimine massiliseks saab.Vastu hakkab aga see,et kõike jahikoertega seonduvat reguleerib EKL,nö.enamuses tibikoerandusega tegelev organisatsioon.Vot nemad võtavad otsused vastu ja meie omad :wink: koogutavad ainult kaasa.Mingi kord koertega jahis peaks siiski olema.Usun,et osasid tõuge ei taha keegi metsas näha.Kui nüüd asi vabaks lasta,küll siis leidub ka keegi,kes tuleb oma dogo argentinoga seajahti.

EKL on ainult üks pisikene haru suurest FCI-st.Venemaa RKF kuulub samuti selle FCI alla.
Meil on pigem häda selles,et kõigil meestel on sügavalt pohh mis toimub.Lastakse kõike teha ja keegi ei ütle oma seisukohti välja. :M
Mis sai saksa jahiterjerite sabandusest?Andsin oma poolthääle.Kuhu see läks? :M
Mind isiklikult häirib see,et jahitõugudest pole ajakirjas KOER pea midagi kirjutatud!Igasugust tühja tähja(minu jaoks)kuhjaga.
Isegi jahikoerte erinäitusest mõni üksik rida.
Muidugi on varsti häda käes kui naised päriselt kõik asjad ära korraldavad! :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas kakuke »

puugi kirjutas:Muidugi on varsti häda käes kui naised päriselt kõik asjad ära korraldavad! :D

Ole rahulik, juba korraldavadki, enamus tõugudes (va. laikad ntx). ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas MLP »

haaaa see oli 'hästi pandud ,aga mis siin salata see naiste häda on päris suureks probleemiks saanud! :lol:
sinu nukker noku!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas pktaks »

Äkki peaksid mehed siis natuke aega peegli ees aru pidama, miks naised on mingites asjades ohjad enda kätte võtnud? Kui ikka näiteks Jahikoerte Tõuühingu esiMEES pole kahe kuu jooksul suutnud e-posti teel esitatud avaldusele mitte kriipsugi vastata, siis ka kõige kannatlikumal (nais)jahimehel saab kannatus otsa ja tuleb ohjad enda kätte võtta. :wink:

Eesti jahikoerandust peaks lepingu järgi EJTÜ reguleerima, aga asjaolu, et erinevate tõugude ühingud tahavad katsetusalade korraldamist järjest enam enda peale võtta, räägib iseenesest juba midagi...
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas GC »

Ei ole ju raske aru saada, et nn. tõutute jahikoerte puhul ei käi jutt mingitest külamuttide koertest või tont teab mis segaverelistest!
Ja kui see hirm nii suur on, siis ometi jahikatsel oskaks ehk kohtunik selle koera eemaldada!?

Kas keegi oskab öelda, kuidas reguleeritakse Soomest pärit (tuleb koos peremehega) jahikoerte kasutamist Eestis... kui üldse? Või on nii, et põhjanaabrid käivad siin omi "krantse" ilma igasuguste piiranguteta jahitamas?
koos koeraga
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: kustutada

Postitus Postitas baddmann »

linnukütt kirjutas:Huvitav keskustelu. Ma ei saa pihta milles probleem. Võtke tõugu kui tüübi kinnitust. Te ju liikluses ei saa kasutada autot, mille põhiosad koosnevad erinevate autode osadest...


Ebaõige loogika (peaaegu oleks tahtnud Sulle öelda, et puhas demagoogia, aga olgu;) ). Autode puhul kaalub OHUTUS ilmselgelt üles selle, et kellelgi peaks olema suvaline eneseteostusõigus kasutada kontrollimata omadustega liiklusvahendit avalikel teedel liiklemiseks.

Mille poolest aga on tõutu või ristandtõuline jahikoer kellelegi ohtlikum kui puhtatõuline jahikoer ? Miks mittejahikoerte osas seadusandja ei ole piiranud nende omamist, kasutamist vms, vaid on piirdunud ainult jahikoertega ?

BM
Vasta