Swaro tippoptika versus Zeiss

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Vasta
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas Motorist »

Keegi eelpool mainis siin Soome ajakirjas Riista olnud nn SuperZoomien taisto artiklit. Tegelikult see artikkel korralike võrdlusmaterjalideni ei jõudnudki. Võõreldi Swarovskit, Zeissi ja Leikat. Leika pakkuvat 100m kõige laiemat vaatenurka järgmine on Zeiss ja kolmas Swaro. Samas oli laskesektori laius 15-17m 100'lt meetrilt. Leica pilt pidavat olema kõige parem (laidasta laitaan liki virheettömän kuvan). Swaro taas lõige kergem ja Zeiss kõige raskem 700 - 850gr. Hämaras kukkus ära esimesena Swaro ja viimasena jäi mängu Leica. Samas oli max ajavahe 17 minutit ja jutt käis märklehe lugemisest hämaras (musti numbreid valgel taustal). Samas tõdeti, et vaatamata sellele "ärakukkumisele" olid laskmise mõttes kõikide optikate pilt küllat terav, et ka sooritada lask ka pikema maa taha. Nii et sellest artiklist küll selgust ei saanud, mida tuleks valida :M.
Pigem loeb artiklist välja, et nüüd oodatakse mida Swaro'l on vastu pakkuda Leica ja Zeiss'i viimastele toodetele, kuna Swaro Z6 on juba 8 aastat vana ning nende poolt kaitstud patent on nüüd oma kehtivuse kaotanud.

Endal küll nii "kõva" optilist riista pole, olen juba aastaid kasutanud 3-12x56 Kahles Helia't ja valiku kriteeriumiks oli pigem hind, kui sain Soome maaletoojalt osta tehase hinnaga. Siiani pole kahtsenud, kuigi mõni teine "riist" on ägedam tundunud :mrgreen: ja pigem on hämaras saanud lasu tegemise kriteeriumks mitte optika võime vaid kaine mõistus lasu tulemustest ja lastavast loomast.
Mis puutub "kaugelaskudesse", siis 12x on rohkem kui küll sooritamaks 300m lasku, kui selleks peaks vajadus tekkima :roll: . Mulle korra aafrikas ütles PH pikalt distantsilt laskmise kohta, et kui sa ei suuda suurulukit lasta 6x suurendusega, siis on distants sinu jaoks juba liiga suur. Ja selles on tal minu arvates õigus. Mul on küll paar trofeed 300m ette näidata, kuid mitte 30-06 ja ka mitte siit Eestist.
See muidugi ei käi "snaiperite" kohta kes lasevad "hea õnne peale" ja siis "palvetavad" et loom pihta sai :P
Aga kindlasti on siis foorumis mehi, kes ka rohkem kui 300m peale loomale kindlalt pihta saavad...mina end selliseks profiks ei pea ja seetõttu sellist "tehnikat" üldjuhul ei vaja.

Aga Jurakale häid jahielamusi, kuna nii relv kui ka optika on tippklass
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas Marekp »

Motorist kirjutas:Tegelikult see artikkel korralike võrdlusmaterjalideni ei jõudnudki.

Lihtsalt huvi pärast küsiks, et mida siis veel peaks võrdlema?
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas Räven »

Jurakas, mind huvitab palju reguleeritavat kaba tõstsid,et 56 mm toruga kõrgus paras sai? Huvitav,kas näiteks Aimpoint H1-ga oleks ka vaja reguleeritavat kaba või saaks muidu hakkama. Poes ju seda teada ei saa..
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas jurakas »

Tehase kabakõrgendus on mul tõstetud ca 4cm.
MAK kiirjalad on optika ja püssi vahel ja optika 56-ne serv on raua peal ca 8mm kõrgemal. Seega äkki kui aste madalam jalg panna, siis võidab ehk 5mm veel, aga tänu kabakõrgendusele ei tunne selleks mingit vajadust.
Ja kabakõrgenduse erinevus kindlasti ka inimeses endas kinni, mul põsesarn ilusti kohe kiirelt kõrgenduse peal vastas ja optiline telg mulle kohe paigas. Ma sigarahul! :D
Kui huvitab, siis sügavuti!
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas jurakas »

Aimpointi huvilistele seda, et Rootslaste "Easyhit 1000" tundub huvitav ja üliprosta asjandus. Pole patareisi egamuud jama. Pidi juba vähesel määral Eestis ka kasutusel olema, kas on hea asi (kasutajatelt tagasiside sooviks) ja tasub meitemaile müügile jõudmist ära oodata?
Kui huvitab, siis sügavuti!
aivara
Postitusi: 37
Liitunud: L Apr 02, 2005 10:38 am

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas aivara »

Vilksamisi Nürnbergi messil viskasin silma peale, aga erilist muljet ei jätnud. Mina sain aru, et tegemist ikka puhtalt haavlipüssidele mõeldud wärgiga, aga võin ka eksida. Vintrelva puhul küll konkurenti Aimpointile ei näe, täpi asemel sel ju parajalt lahmakas rõngas. Aga vb tegemist erinevate asjadega, ei julge soovitada ega hukka mõista.
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas jurakas »

On ainult täpiga variant, on rõngaga ja on ka mõlemid koos. Ehk 3 varianti.
Ma nii aru saanud. Ja see täpiga variant vist isegi lähedalt vindile peaks sobima, vist :oops:
Kui huvitab, siis sügavuti!
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas Motorist »

aimpoint on tõenäoliselt oma valikult parim ja on mille vahel valida :lol: samas on Zeiss'l välja pakkuda Compact Point ja Z-Point. Viimane neist on varustatud "päikese patareiga". Compact Pointil on olemas ka nn Blaseri omanike erimudel, kus kollimaatori kesta on integreeritud juba Blaseri jalad...väga mugav aga suht kallis (725€).
Ka AimPoint on kahele oma mudelile lisanud valikusse Blaseri kinnitused, aga Zeiss'i Compact Point tundub nagu mõnusam lahendus. Samas tundub ta nagu veist "õrnakene" oma konstruktsioonilt.
Kuna aga laskekatseid välitingimustes teha pole olnud võimalik, siis lihtsalt 725€ proovimise pärast välja käia ei täi :VS . Kui kellegil Zeiss'e Compact Pointiga kogemusi oleks hea meel neid kuulda.
Marekp'le - umbes aasta tagasi võrreldi samas lehes nn preemium optikaid väga laias valikus alates Swaro'st kuni Monarch'ni välja. Toodi välja "kõik" head ja nõrgad pooled ning reastati need ka omavahel ritta lähtuvalt nendest headest ja "halbadest" omadustest. Sai hea ülevaate, mida tahta ja millele tähelepanu pöörata. Kõnealune artikell vaatamata oma pealkirjale SuperZoomide võitluse oli pigem selline üld tutvustav, et on jah olemas sellised optikad, need on head ja kallid.
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas Räven »

Aimpoint H1 on saadaval Weaver jalaga ka https://varuste.net/Aimpoint+Micro+H-1+ ... ?_tu=30217 . Helixil peaks ju weaver olema,ehk istutad selle püssile selga ja kõik. Pole mingeid rõngaid ega eraldi kinnitusi. Küsimus jääb- kas sihtimispunkt jääb samaks lahtiste sihikutega.
Mulle tunduks see Helixile ülimõnus, saaks vist hea komplekti ajujahiks
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas Motorist »

Räven, "kahjuks" sai kunagi ostetud Blaser :VS ja sinna teisi jala tootjaid peale ei istuta.
Seetõttu komineerimine jääb kahjuks ära. valikuid vaid 2...Zeiss või Aimpoint mille kesta on integreeritud Blaser kinnitus. Mõlemad tänu Blaseri "ahnusele" suht kallid. Samal lehel kus pakkusid Aimpointi weaver jalgadega on sama Aimpoint Blaser kinnitusega 850€ ehk pea 2x kallim :VS
Samas on sommid muidugi veits ahned. Leidsin sama toote netist hinnaga 650€ ja Zeissi saaks Shotterilt 725€...
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Mina paneks Aimpointi tavalise Blaseri jalaga. Võiduks on see, et optika ja punatäpi kõrgus relval on sama. Muidugi võib Blaseri jalaga panna suvalise meeldiva punatäpi üleüldse.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas plaaster »

Weaver latt Blaseri jalale?
Kristjan Piir
Postitusi: 59
Liitunud: K Okt 14, 2009 9:32 am

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas Kristjan Piir »

http://www.eurooptic.com/blaser-riflescope-mounts-rings-and-bases.aspx

Valikut kuipalju :) Variant on ka ilma rõngasteta jalg (kasutatud) muretseda ja selle peale weaver latt kinnitada, neid leidub järelturult mitmes pikkuses.
Külaline

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas Külaline »

Kui natuke otsida saab mõne euro kokku hoida:
http://www.egun.de/market/item.php?id=5393084 blaseri jalaga 669€
http://www.egun.de/market/item.php?id=5284854 blaseri jalaga 689€
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Swaro tippoptika versus Zeiss

Postitus Postitas jurakas »

Küsiks korra veel,
kas kellegil konkreetselt kokkupuuteid selle "easyhit" jubinaga. Siledale peaks ok olema, kuna latile kinnitusega, aga kas vindile ajusse ka sobiks? Odav, lihtne, lollikindel ju :roll:
Kui huvitab, siis sügavuti!
Vasta