Saksa jahiterjer

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas pktaks »

Aga mida annab üldse kupeeritud koera EST registrisse kandmine? Statistikat? Näitustel käia nagunii ei saa, samuti ei saa seda koera kasutada aretuses. See, kes toob omale jahikoera, ei pea ilmselgelt sellist asja oluliseks. Meie seltsis olev koer ja tema vend registreeriti küll jah kenasti registrisse. Kusjuures see meie "oma" on ennast juba jahis ka natuke näidanud, viimastes seajahtides lõi kaasa täitsa tublilt, olenemata oma tol hetkel veel väikesest vanusest. Ehk saab suvises koprajahis ka kaasa lüüa :)
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas sooviku »

Kus on öeldud,et kupeeritud sabaga saksa jahiterjerit aretuses kasutada ei või?Ja näitusel võib ju käia sellises riigis,kus jahikoertega seotud seadusi võtavad vastu jahiga seotud inimesed :wink: .
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
saa
Postitusi: 134
Liitunud: T Juun 15, 2004 2:48 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas saa »

Kõiki kupeeritud koeri võib aretuses kasutada, lihtsalt peale 01.08.2013 sündinud kupeeritud koertega ei pääse Eestis näitustele. Isasele vaja lihtsalt võtta enne paaritust veterinaarilt tõend, et koeral on normaalsed munandid. Väljamaalt sisse toodud koertel peavad olema väljastatud FCI süsteemi Export Pedigreed ja emane koer kantud EST registrisse.
Seega kui koera aretuses kasutada ei plaani, siis pole tõepoolest vähematki tarvidust koera EST registrisse kanda.
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas Ax1600 »

Tere,

Soovin soetada Foxterjeri või Saksa jahiterjeri. Kes saab pakkuda, või teab kellel on lähiajal pakkuda palun kirjutada privasse. Eelduseks jahikaaslaseks olla peaks olema geenides, ülejäänud vormin ise.

Ette tänades!
AX
nokasmaius
Postitusi: 91
Liitunud: T Aug 09, 2011 4:50 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas nokasmaius »

Loe teemat, kus kirjutab Makaronipuurija!
Teeks äri, aga aega ei ole; tööl peab käima.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas sooviku »

Brita(ja mina :wink: ) Türi näitusel.Kohtuniku meelest väga hea,minu meelest veel parem.Saksa jahiterjereid oli seekord jälle ainult 7,nagu eelmine aastagi.Ei taheta oma koeri näidata :M .Tuleb vist sedasi mõelda,et need,kes näitusel käimist oluliseks ei pea,käivad rohkem jahil.Ja see on ju sellele tõule ainult hea.
Manused
Brita Türi näitusel 2015.jpg
Naine võib olla,koer peab olema!
nokasmaius
Postitusi: 91
Liitunud: T Aug 09, 2011 4:50 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas nokasmaius »

Käisin minagi kaks aastat tagasi Türil oma Tiksiga. Pärast seda ainult jahil. Näitusele enam ei kipu.
Ringi väliselt kõik kiitsid koera, katsusid ja nunnutasid. Ringis aga juhtus see mida kartsin, lauale tõstmisel arvas koer ,et hakatakse jälle tagumikku puurima(ebameeldiv kogemus arsti juures) ning näitas kohtunikule hambaid. Saime nulli. Minu arvates osaliselt ka kohtuniku viga, ei suhelnud koeraga.
Nüüd aga seoses katku levikuga meie jahimaade piirialadele kardan et kolmeaastane koer jääb pensionile ja polegi muud tegevust kui hakata näitustel käima.
Sooviku, sa isegi vist kiitsid mu koera ja võtsid mu kontaktid.

Edu!
Jüri.
Teeks äri, aga aega ei ole; tööl peab käima.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas puugi »

Kas koprad ja kährikud on otsas või?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas sooviku »

nokasmaius kirjutas:Sooviku, sa isegi vist kiitsid mu koera ja võtsid mu kontaktid.


Tuleb meelde küll,Stylus Tiks :) .Smagin oli kohtunik ja kaks koera said nullid(EVH).Kuidas Tiks on,kas on leebemaks läinud ja kuidas jahil käitub?Ära pensile teda küll nii vara saada!Jahiterjeriga saab ju igatsugu asju ette võtta.Kobrajaht on kindlasti kõige atraktiivsem .Samuti verejälge õpetada,tehisurus käia,seaaias,kui seda nüüd meil ära ei kaotata.Kui sa linnujahi mees oled,toob see elukas linnu ka veest välja.Muuseas,see teine koer,keda Smagin kartis,sai hiljem Eesti juunioride tšempioniks.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
Jahitaks Volli
Postitusi: 20
Liitunud: K Sept 17, 2014 4:17 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas Jahitaks Volli »

Miks peaks seaaed ära kaduma?Katku pärast?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas sooviku »

Naine võib olla,koer peab olema!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas puugi »

Jahitaks Volli kirjutas:Miks peaks seaaed ära kaduma?Katku pärast?

Katku nimi ELL!Siis saabki koertega Venemaale komandeeringusse minna!
jorsik
Postitusi: 25
Liitunud: L Aug 29, 2009 8:45 am

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas jorsik »

Võtan kah natuke sõna Saksa jahiterjeri teemal. Mul kah kodus selline jahikaaslane. Näitusel pole käinud, kuna kaks aastat tagasi oli ta kärntõvest paranemas ja ei olnud sobilik tulla. Ise käisin vaatamas ja nägin kah seda nullilugu mida nokasmaius kirjutas. (Minu Terjer on samast pesakonnast.) Järgmisel aastal ei olnud võimalik Türile tulla. Sellel aastal jätsin meelega tulemata, sest enam ei ole vaja jahikoerapassi, saab ka tõutunnistuse koopiaga jahil toimetatud. Näitustel ei hakka kunagi käima. Kuigi on öeldud,et ilus ja medalivääriline koer. Urukatse on tehtud 72 punkti. Jahimaad on kah katkualal ja sel aastal suuruluki jaht null. Aga toimetame kobraste kallal. Sel hooajal võtame ka mägrad ja muud karvased ette. Ütlen ausalt hull koer. Koprad on kahel korral õmblema saatnud ja ühel korral pindmiste haavadega lihtsalt ei läinud õmblema. Kult korra kihvaga toginud, urus koon puruks kakutud aga tüüp risti ette ei löö. Ainus probleem, et ei sõbrune eriti teiste koertega. Kohe hambad vaja siisse lüüa. Paistab, et valu üldse ei tunne. Hoiab väga mind, aga väga umbusklik teistele. Vahest ka minule uriseb aga saab kohe aru, et nüüd tegi vea ja eemaldub. Tuleb kuidagi automaatselt tal see urin. Jube energiline koer. Aias hakid ja varesed saavad kah oma kisakoori kätte;) Rehaga on kilomeetreid mutiurge kinni kraabitud. Aitas muttide väljapüüdmine, siis sain rahu. Jutte oleks rääkida palju mida ta kõike korda on saatnud, lihtsalt ei tule meelda kohe.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas sooviku »

jorsik kirjutas: Rehaga on kilomeetreid mutiurge kinni kraabitud.


:) Ma tean,mida sa tunned.Hea lugeda sellist täpselt jahiterjeri kirjeldust.Sul on siis Stylus Presly vist?Mõnda asja saab muidugi,kui viitsimist ja kannatust on,korrigeerida aga muidu täpselt sellised nad ongi.Kärntõve vastu tasub kindlasti ennetavalt täpilahust turjale panna.Mul pole koerad kordagi(ptü-ptüi-ptüi)veel sellesse tõppe nakatunud.Ometi on rapitud ikka väga koledaid elukaid.Sel kevadel nägin,kui koguni püherdati hapuks läinud kähriku korjuse peal.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas honkomees »

sooviku kirjutas:.... Kärntõve vastu tasub kindlasti ennetavalt täpilahust turjale panna. ... .
See on ikka krdi kallis ennetavalt panna.
Talvel oli laika kärnas ja panin siis selle kuuri ka drahthaarile peale. Kokku siis 4 portsu tegid jälle rahakotti augu :( Samas ei tea kui kaua see rohi ka veres mõjub?
Igatahes mai algul murdsid nad õuest ühe lõvisoenguga tüübi, kohalikul vet. arstil parajasti polnud enam suure koera rohtu ja nii jäigi. Tundub et pole nakatunud ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta