Jahikoerte erinäitus ja aretusülevaatus 09.05.2015

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
jyri

Re: Jahikoerte erinäitus ja aretusülevaatus 09.05.2015

Postitus Postitas jyri »

kakuke kirjutas: Need, kes lisaks töökusele tahavad ka kena koera, siis nende jaoks ongi näitused. Mitmed ntx kasutavad seda selleks, et leida oma koerale meelepärane paariline, kellega järglasi saada. Ma kedagi maha ei teeks maitse pärast, aga vast sai GC´le selgemaks, milleks need. Asi on puhtalt maitses.

Asi pole pelgalt maitses. Enne paari panekut ikka veendutakse, et lisakas tööomadustele vastab koera välimik standardile. Selleks on hinded SP ja VH. Ehk on ise Standardis puhtatõuline ja suudab puhtatõulisi taastoota. Mis koht tal ringis on puht subjektiivne kohtuniku otsus. Seda siis jahikoerte suhtes.
Ainult näitustele mõeldud diivanterjereid hinnatakse veits teistmoodi, kui vähemasti mina oma kutsa kohta Türil kuulsin ja hiljem lühireferaadina lugesin ..." hea pea, head silmad, hea kere jne". Näituse koeral oleks nii: koon on nxmm lühem(pikem), kõrvad on nxmm pikemad( lühemad), asetsevad nxmm ees(taga, all, ülal) , silmad kõõris.... jnejne sabaotsani välja. Pikk jutt. Sest nendest "mm ees/taga" koorubki "võitja" ringis, kus 100 koera, kõik SP (Eesti kohta ei käi).
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Jahikoerte erinäitus ja aretusülevaatus 09.05.2015

Postitus Postitas maris »

Näituse täistulemused nüüd internetis üleval.

5. rühm (tõug tuleb vasakust tulbast valida):
https://online.kennelliit.ee/show/show. ... ow=274&g=5

Ülemisest reast saab vahetada rühma (3. terjerid, 4. taksid, 5. püstkõrvad, 6. hagijad, 7. seisukoerad, 8. spanjelid ja retriiverid, 10. hurdad) ning teiste tõugude tulemusi ka näha.
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Jahikoerte erinäitus ja aretusülevaatus 09.05.2015

Postitus Postitas TRG »

OT:
Mis te ikka vaidlete :) . Näitusega lihtsalt on sama teema nagu jahikatsega. Ühed peavad tähtsaks ja käivad, teised ei pea tähtsaks ja ei käi .
Aga ilusat ja heade tööomadustega kutsikat tahavad kõik.
Õnne peab olema
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Jahikoerte erinäitus ja aretusülevaatus 09.05.2015

Postitus Postitas Feen »

Just. Ma ka siin ilusat ja heade tööomadustega koera otsinud. Ma neid takse näinud küll, kes töötavad ja isegi päris kenad on. Aga jahti peetakse nendega salaja ja kogu aeg üle õla piiludes, et ega inspektor ei tule. On näitusekoeri küll ja küll, aga no, oleks siis sellist kes jahinduslikult silma paistab. Ma olen neid (nii takse kui laikasid) näinud omajagu. Ma ei ütleks küll, et näitustel mitte käivate koerte hulgas oleks rohkem häid jahikoeri kui näitustel käivate koerte hulgas.

Sellele näitusele ei jõudnud aga ma olen kindel, et just sellisel jahimehed käivad. Kasvõi teiste koeri vaatamas ja omale meelepärase kutsika kohta infot saamas.

Hetkel ajavad näituse koerad oma rida ja tahavad jahi osast lahti saada. Mingid jahimehed ajavad oma jahi värki. Tulemus on see, et saab valida koerte vahel, kes on ilusad aga looduses kasutud või saab valida hirmkoledaid koeri kes tööd teevad. Mul on õnneks koerale kokku sattunud mõlemad omadused ja järgmiseks tahaks samasugust aga näää, GC laadsetel on teised plaanid.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Jahikoerte erinäitus ja aretusülevaatus 09.05.2015

Postitus Postitas Andrus Michelis »

A kuna järgmine näitus on? Ma tassiks oma karvajala kah kohale, kui meeles püsib ja aega on. :roll:
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahikoerte erinäitus ja aretusülevaatus 09.05.2015

Postitus Postitas puugi »

2016.
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Jahikoerte erinäitus ja aretusülevaatus 09.05.2015

Postitus Postitas vollifedja »

Feen-nii kergelt me -siis jahiomadustega e jahilkäivate takside pidajad alla ei annna. asi susiseb-ei on otsustatud juba eilse seisuga - kõrgemal tasandil, kui takside TÜ tootjad.Taksid on ja jäävad siiiski laikade kõrval enimkasutatavateks jahikoerteks koos oma heade ja "veadega."
PS on näitus ka kena koht omasuguste "hullude" koerapidajatega jutupuhumiseks,kogemuste vahetamiseks, uute sõprade leidmiseks..
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahikoerte erinäitus ja aretusülevaatus 09.05.2015

Postitus Postitas puugi »

Mis laikadesse puutub,siis täpselt samad koerad kes olid MV olid esindatud.Kes oskab asju vaadata see oskab.Eesti Meistri kutsikaid oli hulgi.Sisuliselt juhuslike koeri väga polnudki.Vaadake registritest jahikatsed üle(esivanemate jahikatseid polnud koerte taha viitsitud panna.)
Kõigi tõugude eest ei ole volitatud rääkima.
Neid keda näitusel seekord ei olnud ei ole ka ära unustatud.Ei jõua ju igal aastal kõiki koeri kohale vedada.
Sellist koera ei märganud kes pole kunagi metsas käinud,kõik olid jahikogemustega koerad.
Katsun järgmiseks aastaks vähemalt 100 koera välja meelitada!(läänekad ja venekad kokku) :wink:
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Jahikoerte erinäitus ja aretusülevaatus 09.05.2015

Postitus Postitas pktaks »

Veel pilte jahikoerte erikast, peamiselt laikad.
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 955&type=3
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Jahikoerte erinäitus ja aretusülevaatus 09.05.2015

Postitus Postitas GC »

puugi kirjutas:
GC kirjutas:Minu etalon jahikoerast on kujunenud ca 40 aasta jooksul eelkõige oma pere ja tuttavate/sõprade koerte põhjal, kellega olen koos jahil käinud. Selle etaloniga võrdlengi kõiki jahikoeri ja ühte näitust selle kogemuse kõrval väga tähtsaks ei pea.
Kui palju on Eestis jahikoeri ja palju neist käib näitusel?
See on nagu missivõistlus, valime ilusama osavõtjate seast!

Siis on Sul olnud koerad 2 aastat kauem kui minul!
Kas üldse oled kunagi mõne oma koera näitusele viinud?
Ja Sinu sõbrad on eksperdid nii välimiku kui tööomaduste alal?Minule näiteks ei tähenda Sinu ja Su sõprade arvamused midagi.Ei ole ainsatki koera näinud mis oleks Sinu kasvatatud!Pole kuulnud kah.(tean ju,et kasutad jahil laikasid :D )
Kohtunik sõitis Leedust siia just laikasid hindama-600km.Mehel on omal laika kodus ja aktiivne jahimees.Omab õigust hinnata koera tööd karule ja metsseale! :wink:
Paljud käivad näitusel koera näitamas.Ma ühega ei läinud ja sain 320 euri trahvi. :D
Kas kasutusklassist oled kuulnud?Selles klassis saab osaleda ainult töökatsega koer.Mu 7 aastane poeg on ka targem. :P
Laikasid oli tänavu vähem-57 koera.Need kes käisid said oma hinded kätte kah.Mis see annab?Kohtunik vaatab üle,et koer vastab standardile.See annab seda,et jahimehed saavad omale korralike koertega tehtud järglased!Raske mõista?
Kõik osalejad maksid osalustasud+kohalesõidud isegi teistest riikidest ise.Sinule toodi asi koju kätte ja ikka inised?
Norm jahimees oleks tulnud vähemalt korraks läbi.Vaadanud,rääkinud teiste omasugustega juttu.Kähr ja Jyri olid ka kohal.Samuti palju Sinu maakonna mehi.Vaata pildid üle vast tunned mõne äragi.
Toodi asi tasuta koju ja tuled vinguma?Kui pean veel harima anna märku. :wink:
Missivõistlus see päris polnud,sest vast pooled olid misterid.Sina valiksid võitja nende seast keda kohal polnud?Solvusid,et Sulle kodus olevatele koertele auhindu ei toodud?Või on Su koer nii kole,et keegi ei tohi seda näha? :M


Minu vastused ja kommentaarid kõik järjekorras...
Ei ole mul koerad olnud 2 aastat kauem kui sinul. Päris oma koerad on olnud tänaseks 15 aastat.
Ei ole kunagi näitusel käinud ja näe ka selleks vajadust!
Mis kuradi ekspert!? Kui ma olen 40 aastat koertega jahil käinud, siis ma tean väga hästi ise, millist koera ma endale tahan! Huntide teemal tambite eksperte mutta, aga koerte eksperte peab austama?
Mis tähtsust on sellel kui kaugelt see kohtunik tuli... "õigus" on muidugi iseasi, see tänapäeval kahjuks maksab.
Ma saan aru jah, et näitusel käiakse näitamas. Aga sellest ei saa aru, miks peab trahvi maksma kui ei näita?
Kasutusklassist pole midagi kuulnud, väga ei muretse ka, et su 7 aastane poeg targem on!
Nagu ma siin foorumis juba mitu korda kurtnud olen, on mul nüüd ka lõpuks kodus üks "kohtunike ülevaadatud" koera järeltulija... näitusel oleks tõenäoliselt tegija, aga ... tõesti, "raske mõista".
Naine küll mõnikord õiendab, et norskan, aga et inisen... nagu lehm või?
Tõesti, oleks võinud läbi tulla, juba Sinu pärast, ilma irooniata!
Harimine ei tee kunagi paha, kuigi tean, mida koeralt tahan... mõni koer on saanud isegi aru, mida temalt tahan.
Kahjuks tuleb valida kutsikas, ja tõde, võitja või kaotaja, selgub hiljem.
Ei solvunud! Minu auhind on ilus jahipäev ja selle saame korraldada ainult mina ja
minu koer(ad) või sõbrad ja nende koerad.
Kui sa mulle oma e-posti aadressi saadad, võin sulle mõne pildi oma koledadest koertest saata!
Kuskil kukla taga käärib soov Sinuga koerte teemal arutleda, silmast silma.
koos koeraga
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Jahikoerte erinäitus ja aretusülevaatus 09.05.2015

Postitus Postitas vollifedja »

Eesti Mees -on ise kõige targem ja ilusam -talle juba selgeks ei tee, et vahel võib must/valge omada ka halli tooni. Selist värvi pole olemas! On ainult TEMA tõde, Punkt. Tubli!
Vasta