Kaamera teeb valgeid pilte

Siia postitage paremaid pilte mis on rajakaamerate peale jäänud.
Indrek_I
Postitusi: 83
Liitunud: L Okt 20, 2007 7:17 pm

Kaamera teeb valgeid pilte

Postitus Postitas Indrek_I »

Tere,

probleem selles, et kaamera hakkas tegema valgei pilte, algul ainult päevasel ajal ja öösel tulid ok pildid, nüüd koguaeg. Seda nii 5 kui 8mp seadistusega. Laadisin akut, ikka sama. Paar kuud tagasi oli ka korraks nii, siis läks ise korda. Nüüd ilmselgelt garantii kuu aega läbi. Kaameraks SG880-8M.
Manused
valge.jpg
valge.jpg (7.43 KiB) Vaadatud 15256 korda
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Kaamera teeb valgeid pilte

Postitus Postitas pktaks »

Meil oli sama teema sama kaameraga. Nüüdseks juba kolm kuud remondis olnud ja ei kippu ega kõppu...

Üks näidis ka enne remonti saatmist.
PIC.JPG
Indrek_I
Postitusi: 83
Liitunud: L Okt 20, 2007 7:17 pm

Re: Kaamera teeb valgeid pilte

Postitus Postitas Indrek_I »

Kuhu siis mitte remonti saata?
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Kaamera teeb valgeid pilte

Postitus Postitas pktaks »

VJL poodi sai tagasi viidud, kuna garantiiaeg veel kehtib.
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: Kaamera teeb valgeid pilte

Postitus Postitas -Ivar- »

Kas see variant ei või olla et päike paistab otse kaamerasse. Pilt tuleb liiga ere
Minu üks kaameratest teeb täpselt sama moodi kui päike kaamerasse sisse paistab
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Kaamera teeb valgeid pilte

Postitus Postitas duma »

-Ivar- kirjutas:Kas see variant ei või olla et päike paistab otse kaamerasse. Pilt tuleb liiga ere
Minu üks kaameratest teeb täpselt sama moodi kui päike kaamerasse sisse paistab

Indrek_I kirjutas:,

algul ainult päevasel ajal ja öösel tulid ok pildid, nüüd koguaeg.
duo on parem
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Kaamera teeb valgeid pilte

Postitus Postitas rixa »

Üks Bushnell tegi kah sama trikki, ei olnud asi päikesest sõltuv. Juba natukenegi ilm valgemaks läks, olid pildid valged. Viga ei tea, et üles oleks leitud.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Kaamera teeb valgeid pilte

Postitus Postitas unt »

Mul on kaameraks mingi vanem Wildcam. Teeb ka mingitel hetketel selliseid valgeid pilte. Alati on olnud tegemist sellise kellaajaga, kus hakkab just valgeks minema või siis vastupidi - hakkab just pimedaks minema. Mina olen aru saanud sellest nii, et kaamera ei suuda "otsustada", millisel režiimil ta peab pildistama/ salvestama. Nii teeb teinekord 4-5 valget pilti järjest ja seejärel jälle kõik korras. Kuna üldiselt väga töökindel riistapuu ja suht väikese energiakuluga ka, siis pole ma sellest puudusest väga välja teinud.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Kaamera teeb valgeid pilte

Postitus Postitas pktaks »

Meie kaamera tegi sinnamaani koguaeg häid pilte ja ühest hetkest tulid päeval valged pildid. Öised pildid olid veel normaalsed. Päike ei paistnud sinna kuidagimoodi peale. Mis sellet kaamerast saanud, seda ei tea öelda. Eks tuleb uurima hakata.
kasparroht
Postitusi: 14
Liitunud: R Jaan 07, 2011 1:55 pm

Re: Kaamera teeb valgeid pilte

Postitus Postitas kasparroht »

Kaameratel on ees filter 8) ,mis päevasel ajal liigub objektiivile ette, et eredust vähemaks võtta.Enda kaameral (sg550) jääb filter poole objektiivi ette ja selle tõttu on pilt enamjaolt valge, üks serv normaalne värviline.Remonti sai viidud reedel Tallinnasse Pärnu mnt-le ,seal tegelevadki selliste kaameratega.Järgmisel nädalal saab vast teada mis sellest saab.
Indrek_I
Postitusi: 83
Liitunud: L Okt 20, 2007 7:17 pm

Re: Kaamera teeb valgeid pilte

Postitus Postitas Indrek_I »

Ja vot see mootor, mis filtrit liigutab, ongi probleem. Et tegelikult on mootor ette nähtud käima ringiratast, aga selle kaamera sees käib pool tuuri edasi ja pool tuuri tagasi, mingi sitt koguneb vahele ja enam ei liigugi. Nii seletati mulle tel teel ilmselt samast kohast, kuhu sa kaamera remonti viisid. pidi olema ravitav haigus aga ma pole viitsinud viia. Arvutistuudio oli vit ettevõtmise nimi, kes neid remondib (VJL pood soovitas ise sinna viia, nad saadavad ka sinna oma garantiimured).
kasparroht
Postitusi: 14
Liitunud: R Jaan 07, 2011 1:55 pm

Re: Kaamera teeb valgeid pilte

Postitus Postitas kasparroht »

Täpselt nii, et Arvutistuudio.Kätte sain kaamera lõpuks.Kogu remont läks maksma 80.-euri, joodeti liiteid, vahetati ka mingi vidin, mis seda filtrit tööle paneb.Garantii anti ka 1 kuu.Öeldi, et sellisele ei saa rohkem anda kuna töötab välitingimustes ja niiskuses :shock: .Huvitav kas see kaamera ei olegi siis mõeldud õues pildistamiseks
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Kaamera teeb valgeid pilte

Postitus Postitas rajaleidja »

Parandaja annab garantii oma tehtud tööle. Seda, kui niiskuskindel see aparaat on, ei hakka tema igaks juhuks ennustama. See ikka tootja pärusmaa.
urunugis
Postitusi: 14
Liitunud: P Okt 22, 2006 8:49 pm

Re: Kaamera teeb valgeid pilte

Postitus Postitas urunugis »

UOVision 565 kaamera ja mure, et öösel teeb pildid normaalsed, päeval on pildid valged. Kas on võimalik antud viga remontida (on kellegil kogemus?)
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Kaamera teeb valgeid pilte

Postitus Postitas smtasku »

Võta kaamera kätte ja löö küljega vastu saapa kanda. Nagu siin juba varasemalt kirjutatud, on probleem selles, et see infrapuna filter kipub kinni jääma. Selle koputusega saab selle vahest uuesti tööle. Kui see ei aita, siis on variant see ära vahetada. Vahest on olnud probleemiks ka fotodiood ehk valgusandur. Kui see ei tunne enam ära, et päev on käes, siis ta ei liiguta seda objektiivi "klappi" ka enam ja kaamera jääbki öörežiimi. Kuna siis on säriaeg pikem, siis tulevadki valged pildid.
See klapiprobleem võib avalduda ka vastupidises situatsioonis. Kaamera töötab päeval ilusti ja öösel on ainult mustad pildid. Sel juhul on kaamera päevarežiimis ja ei lülita ööseks välku sisse.

Need probleemid on kõige sagedasemad HC seeria kaameratel, kuid on ka teistel kaameratel ette tulnud. Osad kaamerad olen tööle saanud, osad mitte.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
Vasta