Jahikeeluga kinnistul küttimine

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
MartinSS
Postitusi: 13
Liitunud: R Nov 21, 2014 5:33 pm

Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas MartinSS »

Tere!

Ma ei leia kuskilt vastust ehk kogenud jahimehed oskavad vastata. Kui kinnistule on omaniku poolt määratud jahipidamise keeld siis kohalik jahiselts ei tohi seal jahti pidada, samas ei laiene ka sellele kinnistule ulukikahjude korvamine. Kas ja kuidas saab kinnistu omanik sellisel juhul oma kinnistul hoida röövloomade arvukust kontrolli all? Kas väikeulukeid võib ise lasta ja kui siis millistel tingimustel?
Ette tänades. Martin
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas puugi »

Kui on jahikeeld,siis kehtib see kõigile.Kätega vehkides ajagu,siis oma maalt väikeulukid eemale!
weltmaster
Postitusi: 47
Liitunud: R Nov 08, 2013 8:13 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas weltmaster »

vb tahab kinnistu omanik ise väikeulukeid küttida või ta on volitanud kedagi seda tegema. Selleks ei pea tingimata olema selle jahipiirkonna jahiselts.
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas Metslane »

Ma loodan, et lugupeetud lugeja ei ole ise see türbel, kes tahab OMA õigust ajada. Õnneks jahiselts ei pea väljastama vastavalt seadusele sellisele omanikule väikeuluki tuusikut. Saaremaal selline asi ka keskkonnainspektsioonis kinnitust saanud: https://www.meiemaa.ee/index.php?conten ... selmonth=7
Aim small, miss small!
weltmaster
Postitusi: 47
Liitunud: R Nov 08, 2013 8:13 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas weltmaster »

see leht on tasuline, kuid jahiseadus § 40 lõige 4 ütleb midagi muud "Jahipiirkonna kasutaja on kohustatud kehtiva jahitunnistuse alusel andma tasuta jahiloa väikeulukite küttimiseks oma kinnisasjal jahti pidavale maaomanikule või tema määratud isikutele."
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas sooviku »

Väga lihtne:Kui jahipidamine on keelatud siis on see ka keelajale endale keelatud ja mingit luba ei saa nõuda.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas aadu kadakas »

§ 6. Maaomaniku õigused jahinduses
Maaomanikul on õigus käesoleva seadusega sätestatud ulatuses ja korras:
1) korraldada oma maal väikeulukijahti;
2) sõlmida kokkulepe jahindustegevuse korraldamiseks oma kinnisasjal;
3) seada oma maal jahipidamiseks tingimusi või jahipidamine keelata;
4) algatada jahipiirkonna kasutaja väljavahetamine;
5) teha ettepanekuid jahindusnõukogule jahipiirkonna piiride muutmiseks.

Nagu Sooviku puust ja punaseks tegi, et kui keeld, siis keeld kõigile. Võimalus on jahiseltsiga aga läbi rääkida ehk tingimusi seada, sest:

§ 25. Kinnisasja kasutamine jahipidamiseks
(1) Kinnisasjal jahipidamiseks tuleb kinnisasja omanikuga sõlmida leping. Riigimaa jahindusliku kasutamise leping sõlmitakse riigimaa valitseja määratud isikuga.

Ja veel vajalikku:

(3) Maaomanik ei või keelata oma kinnisasjal:
1) jahisaaduse äraviimist;
2) jahipidamise käigus haavatud ja muul põhjusel vigastatud uluki jälitamist ja surmamist;
3) jahipidamist uluki kaudu leviva haiguse tõkestamiseks Keskkonnaameti peadirektori kehtestatud korra kohaselt.
linnukütt
Postitusi: 182
Liitunud: K Dets 05, 2012 8:49 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas linnukütt »

Sihuke tsitaat torkas silma:
"§ 6. Maaomaniku õigused jahinduses
Maaomanikul on õigus käesoleva seadusega sätestatud ulatuses ja korras:
1) korraldada oma maal väikeulukijahti;
2) sõlmida kokkulepe jahindustegevuse korraldamiseks oma kinnisasjal;
3) seada oma maal jahipidamiseks tingimusi või jahipidamine keelata;
4) algatada jahipiirkonna kasutaja väljavahetamine;
5) teha ettepanekuid jahindusnõukogule jahipiirkonna piiride muutmiseks.

Nagu Sooviku puust ja punaseks tegi, et kui keeld, siis keeld kõigile. Võimalus on jahiseltsiga aga läbi rääkida ehk tingimusi seada"


Noh, ärge siis keeluga väga hoogu ka minge. Liitke omavahel paragrahv 6 punktid 1 ja 3 ning arutlege veel veidi. Kus on öeldud, et maaomanik peab keelama väikeulukijahi korraldamisel enda jahipidamise omal kinnistul. Vaevalt, et nii lolli inimest leidub. Aga mine sa tea, ilmas igasuguseid. Ikka teistele keelab oma kinnistul toimetamise ära. Keeldu saab rakendada ju klauslitega, sest kuidas sa muidu ikka korraldad oma maal väikeulukijahti nii, et võõrad sinna ligi ei pääseks. Ikka teistele isikutele keeldu rakendades.
Niikaua kui kohtulahend antud küsimuses puudub, ei usalda ma väga ei Keskkonnainspektsiooni ega omaaegse keskkonnaministri Pentus-Rosimannuse selleteemalisi väljaütlemisi.
Sihuke tagasihoidlik arvamus selle maaomaniku poolt rakendatava jahikeelu kohta.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas puugi »

Saaremaal käis selline teema minu teada juba kohtus ka ära.Kaotajaks osutus suur keelaja ise kui ma ei eksi?
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas aadu kadakas »

3) seada oma maal jahipidamiseks tingimusi või jahipidamine keelata;

Kas üks või teine. Tingimusi jah võib tõlgendada nii, et "teeme nii, et mina võin, aga teie mitte" :D. Huvitav, kes selliste tingimustega nõustuks?
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas Beretta »

"teeme nii, et mina võin, aga teie mitte". Mis siin oleks nimetet §6 lg 3 "seada oma maal jahipidamiseks tingimusi...." vastu? Omanik seab tingimused ja kogu lugu.
Endal mul ainult terike elamumaad, nii et ma ei tüki neid keelavaid kinnistuvendi õigustama aga seaduse loogika lihtsalt on selline.
Grumpy old man
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas baddmann »

aadu kadakas kirjutas:3) seada oma maal jahipidamiseks tingimusi või jahipidamine keelata;

Kas üks või teine. Tingimusi jah võib tõlgendada nii, et "teeme nii, et mina võin, aga teie mitte" :D. Huvitav, kes selliste tingimustega nõustuks?


Oot, kus on öeldud, et tingimuste seadjale (ühelt poolt) lisaks peab tingimuste suhtes veel keegi mingil moel oma seisukoha avaldama (teiselt poolt) ? Jahiseltsile võivad tingimused kas meeldida või mitte meeldida, ilma maaomanikku ümber veenmata ei ole tal nende tingimuste suhtes eriti midagi ette võtta võimalik.

St kui maaomanik näiteks seab tingimuseks, et kinnistul on lubatud jahipidamine AINULT maaomanikule ja tema volitatud isikutele, siis see ei ole ühtegi moodi jahipidamise keelamine. Lihtsalt et seni ei ole ükski maaomanik ilmselt viitsinud asjasse nii põhjalikult süüvida.

BM
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas unt »

Ka mina saan asjast aru nii, nagu baddmann kirjutab. Et maaomanikud pole veel jõudnud seaduses sätestatule mõtestatult läheneda. Praegu on veel nii, et kui tekib jahimeestega mingi konflikt, siis lihtsalt esimese asjana keelatakse jahipidamise omal maal ja ei mõelda sellele, et on ka võimalik igasuguseid endale kasulikumaid tingimusi seada. Sealjuures just selliseid, millised võimaldavad omanikul ja tema soositud seltskonnal jahipidamist jätkata. Vähemalt väikeulukitele. Ja proovigu siis jahiselts mitte seda väikeuluki luba väljastada. Jahiseaduses päris karm karistus sellise teo eest

§ 63. Maaomanikule väikeuluki jahiloa andmise nõuete täitmata jätmine

(1) Maaomanikule väikeuluki jahiloa andmise nõuete täitmata jätmise eest –
karistatakse rahatrahviga kuni 300 trahviühikut.

(2) Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, –
karistatakse rahatrahviga kuni 3200 eurot.
[RT I, 23.12.2014, 14 - jõust. 01.01.2015]

Aga kui maaomanik on omal maal lihtsalt jahipidamise keelanud, siis muidugi oleks väga naljakas kui jahiseltsist sinna ikka jahiluba väljastatakse - kasvõi maaomanikule endale.

Küll omanikud sellest lähiajal aru hakkavad saama. Eriti mereäärsetel kinnistutel ja suurtel põllumassiividel, kus linnujahiga on sügisel võimalik isegi korralikku kopikat teenida.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
MartinSS
Postitusi: 13
Liitunud: R Nov 21, 2014 5:33 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas MartinSS »

Päris palju vastukaja. Mulle paistab siis nõnda, et kui ma kohaliku jahiseltsi jahimehi enda maale ei taha, aga samas on mul tarvis kanavargaid ohjeldada siis pean jahiseltsile tegema omad tingimused mitte otseselt jahi ära keelama. Näiteks keelan ära suuruluki jahi, kui tahavad siis võivad ise käia tuhkruid ja rebaseid taga ajamas. Seda ilmselt küll ei juhtu, aga samas endale saan ikkagi küsida väikeulukiloa.
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas pktaks »

Väikeulukijahti oma maal korraldab maa omanik. Ehk kui sead piirangu suuruluki küttimiseks, siis väikeulukite probleemi pead ise lahendama. Kas siis palud kedagi jahimeestest, või soetad omale jahitunnistuse ja siis saad küsida väikeulukiloa oma maalt väikeulukite küttimiseks. Väikeulukiluba saab väljastada isikule, kellel on kehtiv jahitunnistus.
Vasta