KKI tegutseb

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: KKI tegutseb

Postitus Postitas unt »

metsas kirjutas:jahtkonna liige, muidu väga OK seltsimees ja aktiiivne jahimees, kes unustas kümme maksta, ja kelle nimel on eelmisel hooajal kütitud 3põdraluba, 3hirve, 1karu, lisaks paljudes jahipiirkondades üle eesti seaload,.. eluaegne vist koidab.


Siin tundub, et tegu on juba kriminaalvastutusega. Seega muutub väga oluliseks termin "tahtlus".
Kuigi mul endal on raske uskuda, et tegu on 10 euro maksmise "unustamisega" - pigem tegu isikuga, kellel rahvakeeli öeldes jahipidamisega tegeledes "meri põlvini" olnud ja igasuguste regulatsioonide peale "vilistanud".
Aga ikkagi - "tahtlus" saab siin ilmselt ikkagi selleks määravaks teguriks! Aga see on juba uurija ja prokuröri ja hiljem ka kohtu otsustada.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: KKI tegutseb

Postitus Postitas kakuke »

Loen ja mõtlen, et mõne jaoks vist ongi elus kümnekate maksmine elu mõte ja unustamine ning eksimine iga ilmaga välistatud tegevus? Inimesi tundmata panna diagnoose ...
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: KKI tegutseb

Postitus Postitas unt »

kakuke kirjutas:Loen ja mõtlen, et mõne jaoks vist ongi elus kümnekate maksmine elu mõte ja unustamine ning eksimine iga ilmaga välistatud tegevus? Inimesi tundmata panna diagnoose ...


Saan aru, et see märkus oli suunatud mulle.

Inimesi tundmata panna diagnoose ...

Kui ma seda inimest tunneks või kui ma seda lugu üldse lähemalt teaks (rohkem kui siin foorumis on kommenteeritud), siis ma kindlasti seda siin ei kommenteeriks. Lihtsalt väide, et inimene muudkui unustas ja nii (kütitud ulukite järgi mida metslane kirja oli pannud) terve jahihooaja, ei ole lihtsalt usutav. Ja ka see ei ole usutav, et ta maksmise asemel sihilikult mittemaksmise valis. Pigem oli see 10 eurot talle lihtsalt . . . noh . . . tsepuhhaa! Nimetatakse seda vist kergemeelsuseks. No ei ole usutav ju ka situatsioon, kui aasta hiljem ühe kaupluse turvalindilt avastatakse, et ma olen kümneid kordi kauplusest midagi tasku pistnud, aga vabandan ennast välja sellega, et ma unustasin kassas maksta. Pigem olen ma siis kergemeelselt uskunud, et ma kunagi vahele ei jää.
Isiklikult olen suur unustaja, aga püüan oma kohustusi teiste ees mitte unustada. Ka elektriarveid makstes. Alati võib juhtuda, aga mitte 10neid kordi järjest.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: KKI tegutseb

Postitus Postitas honkomees »

unt kirjutas:
kakuke kirjutas:Loen ja mõtlen, et mõne jaoks vist ongi elus kümnekate maksmine elu mõte ja unustamine ning eksimine iga ilmaga välistatud tegevus? Inimesi tundmata panna diagnoose ...

... Lihtsalt väide, et inimene muudkui unustas ja nii (kütitud ulukite järgi mida metslane kirja oli pannud) terve jahihooaja, ei ole lihtsalt usutav. Ja ka see ei ole usutav, et ta maksmise asemel sihilikult mittemaksmise valis. ...
Isiklikult olen suur unustaja, aga püüan oma kohustusi teiste ees mitte unustada. Ka elektriarveid makstes. Alati võib juhtuda, aga mitte 10neid kordi järjest.

See on tõesti ebausutav, et selle summa keegi sihilikult maksmata jätab, eriti arvestades et varasem nn rendimaks oli 5-10 korda suurem. Aga see unustamine on ju ühekordne, kas sul pole tekkinud muljet, et oled midagi teinud, mingi asja pannud õigele kohale vms aga tegelikult oli see vaid mõte, mis jäi teoks tegemata - mul küll korduvalt. Ja kui nüüd inime teadis et on maksnud ja ei muretsenud. Ja pole mingit 10 korda järjest unustamist.

Seda enam, et paljud ei teagi, millal nad maksnud on (mõni maksis kevadel, teine alles enne põdrajahti ja kolmas kusagil poole ajujahi hooaja peal, kui parajasti kodumaale tuli või pikalt siniselt lehelt naases.) Ikka helistavad mulle mehed ja küsivad kust saab vaadata ja maksta, peab telefoni teel samm-sammult selle protseduuri ära seletama, vaat mitte kõik pole erilised arvuti ega nutifoni inimesed.

P.S. Olen ausa näoga ligi 2 a ilma ülevaatuseta autoga sõitnud (ei tulnud pähe et kastikas ei ole esimesed 3 a ülevaatuseta nagu sõidukas), radarisse sõitnud metsavahel 90-ga märkamata 50 märki jne jne. Arved unuvad ka, kui need tulevad e-posti ja laua nurgale ei teki paberipakki. Selles mailboxi sadade kirjade uputuses on lihtne mitte märgata vajalikku asja.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
suurekas
Postitusi: 18
Liitunud: N Nov 24, 2005 9:26 pm

Re: KKI tegutseb

Postitus Postitas suurekas »

Meie jahimees ei saatnud kedagi nahhui,lihtsalt unustas selle 10 euri maksmata.Väikeuluki loale kandis korrektselt kõik aasta jooksul kütitud koprad.16 tükki. Selle eest trahviti teda 480 euroga.16 kobrast korrutada 30 eoroga.Mees maksis trahvi ära,et tõesti unustas selle 10 maksmata.

Õiglane karistus?
P.S. undile; ülimalt kohustruu ja korrektne mees,usu,selliseid on olemas.
Viimati muutis suurekas, K Juul 22, 2015 8:48 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: KKI tegutseb

Postitus Postitas unt »

suurekas kirjutas:Meie jahimees ei saatnud kedagi nahhui,lihtsalt unustas selle 10 euri maksmata.Väikeuluki loale kandis korektselt kõik aasta jooksul kütitud koprad.16 tükki. Selle eest trahviti teda 480 euroga.16 kobrast korrutada 30 eoroga.Mees maksis trahvi ära,et tõesti unustas selle 10 maksmata.

Õiglane karistus?
P.S. undile; ülimalt kohustruu ja korrektne mees,usu,selliseid on olemas.


Usun! Usun ja maadlen selle "iseteenindusprobleemiga" oma jahikaaslaste hulgas ka kuis jõuan. Et vaadake mehed, see pagana 10 euri peab olema makstud, et muidu tuleb suur jama! Ja ikka on mehi, just eakamaid, kel sellega probleeme, sest kasutab arvutit (kui üldse kasutab) vaid lehe lugemiseks ja mailide vaatamiseks.

Aga nüüd paar sõna ka sellest konkreetsest 480nest eurost.
Siin on kaks asja
1. karistus - hoiatusest kuni 400 eurose trahvini
2. Kahjutasu https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/12 ... lisa1.pdf#
- 30 euri iga kopra eest
Inspektor saab otsustada vaid esimese punkti - rahatrahvi suuruse üle. Kahjutasu üle, see 30 euri kobras, ei ole inspektoril mitte mingit mängumaad. Seda summat saab vähendada vaid kohtuotsusega. Nagu suureka poolt eelpool kirjutatust näha, siis antud juhul ongi inspektor piirdunud hoiatusega, s.t., et ta ei ole rahatrahvi määranud. Ju siis ongi asja menetluse käigus leidnud kinnitust, et jahimees on tõesti mingil arvestataval asjaolul jätnud selle 10 euri maksmata.
Aga veelkord - kahjutasu osas ei saa inspektor omaltpoolt teha mingeid mööndusi. Seda saab teha vaid kohus.
Ebaproportsionaalne? Jah, võib-olla küll. Aga siis tuleb minna kohtusse ja selle ebaproportsionaalsuse üle kaevata. Teisi võimalusi lihtsalt ei ole. Ja kui kohus siis leiab, et tulebki sellist ebaproportsionaalsust vähendada, siis ta seda ka vähendab. Ja kui neid kohtuotsuseid on juba mitu või jõuab mõni asi Riigikohtu otsuseni välja, siis võib-olla kaotatakse selline ebaproportsionaalsus ka seadusest.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: KKI tegutseb

Postitus Postitas GC »

Antud juhul tekitas maksmata 10 EUR-i keskkonnale kahju 480EUR-i.
Kui kümnekas oleks makstud, poleks keskkonnale kahju tekitatud!
Päris mõtlemapanev vastuolu.
koos koeraga
loom
Postitusi: 24
Liitunud: E Nov 09, 2009 7:05 pm

Re: KKI tegutseb

Postitus Postitas loom »

unt kirjutas:
suurekas kirjutas:
Aga nüüd paar sõna ka sellest konkreetsest 480nest eurost.
Siin on kaks asja
1. karistus - hoiatusest kuni 400 eurose trahvini
2. Kahjutasu https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/12 ... lisa1.pdf#
- 30 euri iga kopra eest
Inspektor saab otsustada vaid esimese punkti - rahatrahvi suuruse üle. Kahjutasu üle, see 30 euri kobras, ei ole inspektoril mitte mingit mängumaad. Seda summat saab vähendada vaid kohtuotsusega. Nagu suureka poolt eelpool kirjutatust näha, siis antud juhul ongi inspektor piirdunud hoiatusega, s.t., et ta ei ole rahatrahvi määranud. Ju siis ongi asja menetluse käigus leidnud kinnitust, et jahimees on tõesti mingil arvestataval asjaolul jätnud selle 10 euri maksmata.
Aga veelkord - kahjutasu osas ei saa inspektor omaltpoolt teha mingeid mööndusi. Seda saab teha vaid kohus.
Ebaproportsionaalne? Jah, võib-olla küll. Aga siis tuleb minna kohtusse ja selle ebaproportsionaalsuse üle kaevata. Teisi võimalusi lihtsalt ei ole. Ja kui kohus siis leiab, et tulebki sellist ebaproportsionaalsust vähendada, siis ta seda ka vähendab. Ja kui neid kohtuotsuseid on juba mitu või jõuab mõni asi Riigikohtu otsuseni välja, siis võib-olla kaotatakse selline ebaproportsionaalsus ka seadusest.


Unt, hea on targema käest nõu saada ja ütle, mis sätte alusel on kohtul kaalutlusõigus loodusliku kahju hindamisel? Vaatab jahimehele näkku või rahakotti ning lausub: "Sina vaene talunik, sulle teeme 50% alet".

Aga foorumis läbi käinut jutt inspektorite kohta on küll huvitav, et kas neil ei ole tõesti muud teha, kui kuupäevi paika ajada. Kui politsei hakkaks nii usinalt menetlema? Kallid inimesed, me vist ei unustaks elu sees ühtegi asja :D Tuled, turvavööd, kollane tuli, avalikus kohas alkoholitarbimine ....

Ja kas meie jahimeeste katuseorganisatsioon (kes load kokku kogub) on need andmed inspektsioonilse esitanud? See oleks huvitav fakt teada.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: KKI tegutseb

Postitus Postitas Välek »

loom kirjutas: Kui politsei hakkaks nii usinalt menetlema? Kallid inimesed, me vist ei unustaks elu sees ühtegi asja :D Tuled, turvavööd, kollane tuli, avalikus kohas alkoholitarbimine ....
.
Mulle tundub, et neid asju, mida PEAB meeles pidama, tuleb inimese ellu aasta-aastalt juurde. Selline tunne, et neid asetatakse nagu tõkkejooksu takistusi- aina tihedamini pead kargama. Kui komistad, siis maksad. Üldjuhul inimesed tähelepanelikud, hirmul ka trahvide ees, vähesed saavad karistada. Seetõttu riigil jälle jama - trahviraha ei laeku... lahendus- trahvimäärasid tõsta ja tõkkeid juurde panna..... Kujutan ette, et millaski tuleb aeg, mil igal sõidukil peab olema gps jälgimisseade, sularaha kaotatakse jne, et võimaldada paremat kontrolli inimeste tegude üle.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: KKI tegutseb

Postitus Postitas rajaleidja »

loom kirjutas:Ja kas meie jahimeeste katuseorganisatsioon (kes load kokku kogub) on need andmed inspektsioonilse esitanud? See oleks huvitav fakt teada.

Millist katuseorganisatsiooni sa silmas pead? EJS? tema ei korja midagi kokku. Maakondlik? Kui jahipiirkonna kasutusõiguse luba on tema käes, siis ilmselgelt ta peab load kokku koguma. Ja kui KKI neid küsib, siis ka andma.
Vasta