Holosihik Sihgtmark patareide tühjenemine seistes

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
AarneViikholm
Postitusi: 29
Liitunud: T Nov 26, 2013 6:45 pm

Holosihik Sihgtmark patareide tühjenemine seistes

Postitus Postitas AarneViikholm »

Tegemist holosihkuga Sigtmark SM 14000. Sarnane, kuid uuem mudel lehel: http://www.jahivarustus.ee/jahindus/opt ... k-424.html
Soetasin selle sihiku enne põdrajahti. Juba põdrajahi ajal märkasin, et sööb patareisid võrreldes vana Walteriga, mis kestsid reeglina aasta ja rohkem. Peale põdrajahti läks sisse 3-s komplekt patareisid ja püss kapi seisma. 6 nädalat hiljem jahile minnes avastasin, et täppi ei ole. Patareid olid täiesti tühjad, 0,5-0,7V kui peab olema 1,5V. Peale seda lasin seistes veel ühe komplekti patareisid tühjaks 3-e nädalaga.
Kas kellelgi on kogemusi antud sihkutega? Kuidas patareid kestavad sihiku töös olles ja lihtsalt seistes?

Aarne
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Holosihik Sihgtmark patareide tühjenemine seistes

Postitus Postitas TiitR »

Kas uue patarei pinget enne sisse panekut ka mõõtsid? Mul oli auto võtmega sama pull. Lõpuks läksin kellasepa juurde, kes müüs mulle patareid ja andis neile kaasa 1a. garantii :shock: Soovitas igasugu a´la Selverist ostmist hoiduda. Soius veel erinevatest kuupäevadest pakendil ja rääkis ka millise firma toodangut üleüldiselt vältida (kõlasid läbi ka mõned tuntumad brändid).
P.S Omal siledal küll Walteri top-point peal (saab pea iga nv. kotis välja võetud ja täpp peale keerata), kuid kestab vist mingi 2..3. aasta juba?
AarneViikholm
Postitusi: 29
Liitunud: T Nov 26, 2013 6:45 pm

Re: Holosihik Sihgtmark patareide tühjenemine seistes

Postitus Postitas AarneViikholm »

TiitR kirjutas:Kas uue patarei pinget enne sisse panekut ka mõõtsid?


Patareid ostsin Tondil asuvast akude poest. Olid korralikud Sony omad. Viimased ostsin sihiku müüja soovitusel kuskilt Kadaka turu lähedal asuvast elektroonika poest. Kandsid Varta kaubamärki. Need viimased kontrollisin testriga ära, kõigil oli pinge üle 1,6V-i. Aga ka need tühjenesid 3-e nädala möödudes. Kuna tegemist on mingite väga eriliste kella patareidega, siis neid Selveris ei müüdagi!
Jah, vana Walter kestab hästi kui peale ei unusta.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Holosihik Sihgtmark patareide tühjenemine seistes

Postitus Postitas sooviku »

Ostsin ka selle holo ja nüüd jama majas,ei saa katsetada ka.Esiteks anti vale mõõduga weaver latt ja nüüd pole kuskilt õiget saada.Oleks vaja latti,mis istuks 10mm siinile ja tuulutusavadele alla 2mm.Seepärast siuke himu,et ei taha kinnituseks auke puurima hakata,äkki see sihik mulle ei istugi.Relvaks siis Browning GTS.Äkki oskab keegi midagi soovitada.
Naine võib olla,koer peab olema!
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Holosihik Sihgtmark patareide tühjenemine seistes

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Soeta omale selline komplekt ja midagi pole vaja liimida või puurida.

http://baltichunter.ee/pood/popup_image ... f0c484f93a
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Holosihik Sihgtmark patareide tühjenemine seistes

Postitus Postitas sooviku »

Andrus Michelis kirjutas:Soeta omale selline komplekt


Milleks ma siis küsisin :M .Mul on ju sihik juba olemas,õiges mõõdus Weaverlatti on lihtsalt vaja.Sa,Andrus soovitad mul 125 € asemel kulutada 670€ :wink: .Ei ole hea nõu!
Naine võib olla,koer peab olema!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Holosihik Sihgtmark patareide tühjenemine seistes

Postitus Postitas andrus »

See peaks ehk sobima. Anomest/Matkatarvetest saada ja hind vist oli 60 ringis.Ja kui õiges mõõdus pole siis tellivad.
Manused
Picatinny Schiene f. Flinten-1.pdf
(944.68 KiB) Allalaaditud 684 korda
jahismurf
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Holosihik Sihgtmark patareide tühjenemine seistes

Postitus Postitas sooviku »

Sama asi jah aga ma ei leidnud,et neil kodulehel seda oleks.Artemise hind oli 125 ja anti õrna lootust,et mai lõpuks ehk.Arvestades,et tegelema sai hakatud aprilli algul siis pea kaks kuud ootamist ja pole kindel kah.Lootsin,et foorumi relvafriigid suudavad mingi lihtsama-kiirema variandi välja pakkuda.
Naine võib olla,koer peab olema!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Holosihik Sihgtmark patareide tühjenemine seistes

Postitus Postitas andrus »

Kodulehed on suht mõttetud asjad,seal pole paljusid asju olemas. Helistamisest kipub kah vahest väheks jääma kuna vastus on suht tihti EI OLE. Aga kohale minnes selgub tõsiasi,et ikka on küll.
125 euri??? Sügisel sai ühele peale panna ja hind oli nats üle 60-ne.
jahismurf
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Holosihik Sihgtmark patareide tühjenemine seistes

Postitus Postitas sooviku »

:P Sooh ,minu jaoks lõppes see weaverlati vahetus Artemises sellega,et öeldi seda enam ei toodeta.Mingit alternatiivi ei soovitatud selle neljakuulise ootamise peale ka ja anti lihtsalt raha tagasi.Igatahes jäi sellest ärist väga halb maik suhu. (n)
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Holosihik Sihgtmark patareide tühjenemine seistes

Postitus Postitas sooviku »

Näed saa,ei olnudki veel kõik lõppenud ja halb maik on ka suust läinud :wink: .Artemise omad polnudki mind unustanud ja leidsid lõpuks selle ihaldatud Picatinny lati.Hinnast tehti ka niipalju ootamise eest alla,et nuriseda oleks patt.Noh,kui klient meeles seisab siis temast järelikult ka hoolitakse.Nii,et...Tänks!Nüüd siis on holo peal ja ma ütleks,et on hea (y) .
Naine võib olla,koer peab olema!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Holosihik Sihgtmark patareide tühjenemine seistes

Postitus Postitas andrus »

No ja mis ma nüüd selle s.ta maitsega suus teen mis sa mõne "kingitud" euro eest mulle tekitasid? Vaatan sama moodi kaupmehele otsa ja ütlen,et "ahh tead ma ei tahagi enam"??
Mees või asi...pea pöördub ikka sinna poole kust soodsam tuul puhub ja kingitused paistavad. Ära tulevikus telli omale asju kui sa ei suuda oma sõna pidada ja .....
Tüüpiline näide sellest,et iga heategu saab karistatud.


Mina sinu asemel küll oleks lihtsalt vait olnud.
jahismurf
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Holosihik Sihgtmark patareide tühjenemine seistes

Postitus Postitas sooviku »

Tohohh,mis siis nüüd :shock: .Saatsin ju sulle sõnumi.Oleks mulle vastanud,oleks võinud ka sinu käest võtta.Ei usu,et su pea nüüd teistmoodi pöörab,kui mul :wink: Aga no,kui see aitab siis vabandan veel kord ja kui võlgu olen siis anna teada.Üldiselt,kui oled mingit asja oodanud üle nelja kuu siis võtad ikka sealt,kust saad ja ei tähenda mingid kingid.
Naine võib olla,koer peab olema!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Holosihik Sihgtmark patareide tühjenemine seistes

Postitus Postitas andrus »

Vale koht asjade arutamiseks aga ...
Sõnumi? Eile ps-i saatsid.
4 kuud ootasid sa seda Artemisest.
Antud alus sa tellitud kokkutuleku nädalal. Lubati 3 nädalaga.Aeg tiksus täis ja olen 95% kindel,et uue nädala esimestel päevadel saan kõne,et kohal.
Võlgu-kindlasti mitte,lihtsalt minu usaldusväärsus ühe kaupmehe silmis langeb.Kui siiani sain kõik vajaliku ilma ettemaksuta siis nüüd ma enam selles kindel ei ole.
No mis teha...omad vitsad peksavad. Elan üle.
jahismurf
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Holosihik Sihgtmark patareide tühjenemine seistes

Postitus Postitas sooviku »

See patareide tühjenemise jutt on täitsa tõsi.Ja tavaliselt saavad nad tühjaks kõige ebasobivamal ajal.Mul said otsa laupäevasel põdrajahil.Kui mul tavaliselt see elukas ette ei tule siis nüüd tuli ja umbes lastes põrutasingi mööda.Kui need sisse-välja lülitamised kokku liita,tuleb ehk tund,äärmisel juhul kaks,selle täpi põlemisaega.Ja täpi eredus on olnud kõige nõrgem.Iseenesest on ju sihik hea aga peab hakkama tagavara komplekti akusid kaasa võtma.
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta