Otsingust, verejäljest..

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas vollifedja »

Peale esimest ja ühtlasi viimast korda oma noore Uuno otsimist, oli siis teine küll 1, 5 aastat vana , rohkem pole pidanud. Koer peab mind otsima, mitte mina teda. Mul on muudki teha.Pole meil ka GPSu sidet ja ei harjutagi. Siit ka Kakukese vastus mu küsimusele, miks Karu tagasi ei tulnud-GPSu koer... mnjah. meeste mugavus maksab kätte...koera instinkt rikutud.Ei saa mitut head korragaga. Aga hää et niigi läts...
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas jahe »

Lapsepõlve vahele tuleb tõsist tööd ka teha :)
Manused
Foto0089.jpg
243win
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas kakuke »

Koera moodi või koeralaadne toode on see tõesti. Ma juba mõtlesin, et tõidki koera. Aga lapsepõlv on tal vähemasti lõbus. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas jahe »

Värsket verd teemasse :) .Paar päeva tagasi helistas üks sõber õhtul,et lasi just siga,jooksis küll metsa ,aga kindlapeale maas ja kuna mul koeralaadne kutsikas on,et äkki tahan teisele siga näidata.Läksin siis kohale,siga oli söödapealt suure jooksuga minema pannud,jälgede järgi kesik,umbes 15meetrit olid jäljed hästi näha,verd ei olnud.Lasin koera jälje peale,algul keerutas niisama ja tundus et ei jaga matsu,kutsikas ka ju alles,siis läks koer suure rohu sisse ja hakkas pead püsti ajadaes rohukõrsi nuusutama ja järjest edasi minema,korraks kadus mul vaateväljast,natuke ootasin,siis kutsusin koera tagasi,ikkagi kutsikas ju.Koer tuli minu juurde,käskisin uuesti otsida,koer läks sama rada uuesti edasi,mina kiiresti järgi,läksime umbes 100meetrit siis algas päris korralik vererada,veel umbes 30-40ja siga oli leitud,korralikult ikka hauguti peale ka :D.
Ruudi oma auhinnaga :)
Manused
Foto0098.jpg
243win
jyri

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas jyri »

Väga tore ja kiiduväärt koera kasutamine, mis sellest, et noor ja tõug kah rohkem uru poole.
Nõuka ajal peale seda, kui jänese jahil hakkas kehtim hagija( või teiste jäljele häält tegevate) koera kohustus, osalesin ka mina selle vähesega, mis antud, selles, et kohustada ka suuruluki jahis kas siis verejälje-või suuruluki katset omava koera olemist. Sama oli üritatud sisse viia ka praeguse uue JS "arutelude" ( isiklikult sai selleteemalisi pikki jutte K.Roht-ga peetud), kahjuks tulemuseta.
Meenub juhus, kui mu koerad leidsid metsast koolenud kuldi ( kihvad 21cm, kuid medalit ei vääri puuduliku laiuse pärast). Liikusin mööda jälgi (verd polnud) tagasi ja u.100m pealt avastasin varjatud söödakoha ja kantsli. Ehk peale pauku keegi ei raatsinud selle tulemust kontrollida. Lumel oli kõike lihtne "lugeda"
Teatasin juhtunust jahimaade( 11 000ha) juhile, täpsustamata, kus kohas täpselt see juhtus.
Ja peale seda tuli ilmsiks tõeline õudus- tervelt 5 inimest teatas, et see on nende lastud kult. Ehk siis lasu tulemuse mitte kontrollimine , isegi talvel lumega, on lausa massiline.
Isiklikult arvan, et see on problem Eesti jahinduses, mis vajaks arutelu ja lahendust. Nõuka ajal oli asi lihtne- luba pandi kinni "möödalasuga" . Aga meil?
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas jahe »

Täna julgeks väita,et ilma verejälje koerata või mis iganes muu abivahendita jääb umbes 30% loomi leidmata.Need nii öelda kindlapeale tehtud möödalasud on vägagi tihti osutunud tabavateks laskudeks ja sugugi mitte halbadeks laskudeks.Koera on juba sellepärast vaja,et kasvõi 100meetri raadiuses loom üles leida.
243win
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas kakuke »

Üks omapärane kogemus, kus hommik on ööst targem. Et kui öösel siga 5 km taga ajada ja ikka kätte ei saa, siis hommikul on see käkitegu.
Manused
20140816_105128.jpg
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas pktaks »

Ma tegelikult olen veendunud, et Karu murdis juba öösel selle sea sinna mudaauku maha aga teie eksitamiseks ja jooksutamiseks ta seda varjas kuni järgmise hommikuni :D

Endal oli veidi humoorikas verejälje ajamine pardijahist, kus otsisime põõsastest allakukkunud parti. Leidsime ainult verd. Tüki aja pärast panime koera vereloigu juurde ja vähem kui 10 minutiga oli taksil haavatud piilpart hambus, kusjuures päris kaugel allakukkumise kohast :lol:
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas jahe »

Veelkord tõestus ,et koer on hea abimees.Lasin siis ühte maisipõldu tulevat kesikut vast nii 100m pealt,sihtisin jalataha ja olin üsna kindel, et tabasin ka sinna,selgelt oli kuulda plaksatus,nojah kuul võis küll pisut kergevõitu olla :oops:,aga siiski.Valgust oli muidugi täpselt nii palju,et lasta veel nägi,aga kes pikali kukkus või ära jooksis seda enam ei näinud :) .Esmasel kontrollil selgus,et kohapeal pole kedagi,tõin siis kodust koera ja lasin jäljepeale,selgus, et siga oli jooksnud rapsipõldu kust koer ta üsna kiiresti leidis.Ilma koerata oleks tükk otsimist olnud.
Manused
083.JPG
243win
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas kakuke »

Oojaa, koerast on kindlasti abi. Kui mõningal juhul saab öelda, et ilma koerata oleks jupp janti olnud, et leida, siis mõnedel juhtudel saab öelda suht koht kindlalt, et rebaste ja kährikute söödaks see jäänud ka oleks. Pildil olev siga oli tõsises tihnikus linnulennult laskmiskohast 1km eemal maas ja kange, kui mõned tunnid hiljem leitud sai.
Manused
20140830_105114.jpg
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas kakuke »

Vaatan, et see teema siin puhta unarusse jäänud.
Mis seal ikka, tuleb ikka ise ots lahti teha. Koer jälle terve (õmmeldi mõni aeg tagasi, aga au ja kiitus If kindlustusele).
12km ja 7,2km/h. Rihmas verejäljetegijad, tehke järgi. ;) Seal olid kõik neli jalga all terved ja läbi oli lastud ülemine lõug kihvade tagant.
Manused
20150613_051823.jpg
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas MLP »

Järelotsing!
Manused
received_1137016719648125.jpeg
sinu nukker noku!
jyri

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas jyri »

kakuke kirjutas:Vaatan, et see teema siin puhta unarusse jäänud.
.

See teema saab varsti arengut ja uusi elamusi. Nagu oli eelnevalt pakutud, algab ekstreem sport - haavatud karude ja hiljem ka kultide järelotsing lõastatud kutsaga (y)
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas vollifedja »

Mis seal ikka erilist ekstreemi. Otsing on otsing. Olen aru saanud , et mehed ei saa aru, mis on rihmas koeraga otsing. Ega jalutusrihm pole ainus rihm. Järelotsingut tehakse 10-25 m pikkuse rihmaga otsas. Seni pole probleemi tekitanud. Ka karu.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas puugi »

Kõik on väga ilus kui lastud uluk vahepeal on ära koolnud.Aga kui ta on ainult haavatud ja väge täis ei ole rihmas koeraga midagi teha-fakt!
Vasta