Sigade Aafrika katk Eestis

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
Vasta
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas gunnar »

andrus kirjutas:Vist peab üldse relvakapi varsti lukku keerama ja selle "hullumaja puhvetiga" tegemist mitte tegema.


Just minu mõte. Jahis käin aga täpselt nii nagu omale meeldib, sobib ja mõistlikuks pean. Surnud sigu võib korts matma tulla, oma sõnade järgi ta sellise kohustuse on omale võtnud...
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas kahro »

Minu käsi küll ei tõuse sihilikult emist põrsaste eest laskma, mitte et ma mingi pehmeke oleks.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Välek »

Mina olen jällegi SÜGAVALT MURES eesti rahva kehva iibe pärast. Vägistamise võiks seadustada.
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Karmo »

Kuidas riik jahimehe tegutsema kavatseb panna, kas piitsa või präänikuga?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Feen »

Lugesin ka mõned päevad järgi....

1) Kui putukad ei levita ning ainult metssead, siis kuidas sai katk metsast farmidesse? Inimene kannab nakatanud sea kudesid, hea küll, loogiline aga sel juhul kannavad seda ka teised organismid. Sööt kui sobiv substraat? Loomset toiduvilja küll kuumutatakse ja viirus peaks hävima kuid uus katkulaine oli ajastatud just inimese metsas käimise aktiivsusele või sellele ajale kus põldudelt vilja võtma hakati. Kas kõikide farmide puhul on näidatud, et sealne personal käis ja puutus kokku nakatunud metssigadega, nakatunud metssead külastasid ise farmi, või on kaalutavad variandid ka nakkuse edasi kandumise võimalikusest muud moodi?

Ehk, kui inimene saab viiruse levikul osaleda, siis saavad seda ka paljud (rohkem kui 1 Eestis mitte elav puuk) teised organismid, vähemalt selline mulje jääb. Las uurivad natukene rohkem ja tõestavad ära.

2) Riiklik kokkuostuplaan on küll nali kuubis. Ostetakse kokku nt 1000 siga. Tassitakse üle Eesti kokku ning loomulikult satub sinna hulka 1 katkune siga. Või kuidas seda jahutust ja kokkuostu oligi mõeldud? Ainukene variant on ikkagi proovid kohe võtta ja laborisse viia. Kui seni andis suvi armu, siis nüüd on käes see aeg kui siga läheb hapuks lasu ja pikali kukkumise vahelisel ajal.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Beretta »

Feen kirjutas: Inimene kannab nakatanud sea kudesid...

Teeme külmkambri, paneme sinna näiteks viis lahatud siga, üks on katkune, edasi mõelge ise.
Mis aga suvisesse söötmisse kuskil kaugel põllust puutub , siis kõige parema tahtmise juures meie jahimaadel sellist kohta ei ole, et sead sealt lähema põlluni ei ulataks. Intensiivse põllumajandusega ala geograafia mõistes. Minu söödale tulevad ikka piki põllu äärt.
Grumpy old man
jyri

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas jyri »

Beretta kirjutas:Teeme külmkambri, paneme sinna näiteks viis lahatud siga, üks on katkune, edasi mõelge ise.


See on vähemasti minule läbitud teema. Korra veel nõuka ajal Hiiumaal küttisime 7 siga. "Portsud" tehti kõikidest koos.
Üks siga nendest andis positiivse keeritsussi proovi. Agarad viskasid kogu liha minema, teised ( mina k.a.) aga lihtsalt loobusid kotlettide tegemisest ja hautasid ( või teistmnoodi termiliselt töötlesid) enne söömist korralikult.
Tollest ajast siiani ei tee enam sigadele trihinella proove.
Arvan et katkuga on veel lihtsam, sest see inimesele ega koertele külge ei hakka.
Aga levitajaid on ju palju rohkem, kui õnnetu ja igast küljest süüdi olev jahimees.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas baddmann »

http://eelnoud.valitsus.ee/main#HrlHUCKe

Relvaseaduse ja Jahiseaduse muutmise eelnõu, millega lubatakse valgusallika kasutamist metsseajahil, metssea laskmist mootorsõidukist ja püünisaedade kasutamist.

Ahjaa, lisaks tehakse veidi normitehnilist nalja ka summuti lubamise osas metsseajahil. Võtke eelnõu tekst, kõrvutage Relvaseadusega ning saate olukorra, kus tekib SAK võitluse jaoks ülioluline võimalus küttida metssigu lasketiirus sporditulirelvaga, millele on kinnitatud helisummuti.

Keegi võiks Keskkonnaministeeriumis oma töödokumendid ikka mõttega läbi lugeda kah, enne kui need kooskõlastusringile saadab.

BM
Kasutaja avatar
Preester
Postitusi: 112
Liitunud: R Okt 24, 2014 10:37 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Preester »

No nüüd siis läheb tõeliseks safariks lahti või? Siin on üks "aga", mis aasta alguses vastu võeti, kus mootorsõidukiga ei tohi (ilma luba küsimata/omamata) eramaadele sõita. Arusaadav, et eravaldus on püha aga no mis sest erilist tolku on? Pealegi sügisel pööratakse maasturitega ka eramaa omaniku poolt sõitmiseks lubatud maaalad korralikult üles ja sellel vorstil on jällegi teine ots. Lihtsalt tahan öelda seda, et ühe seaduse muutmisega tuleks/peaks muutma või tegema järeleandmisi veel muudes seadustes. Tahes tahtmata on seadused omavahel tihedas seoses ja nii tekib siin ebakõlasid aga noh, elame-näeme. Ju siis valukohtade tekkimisel läheb jällegi "tõlgendamiseks".

Tahaks natuke ka selgust, milline metssiga on "ilmsete SAKi tunnustega" siga? Kuda ma sellist tuvastan söödakohal putkas istudes?
Ma äkki pikalt kinni istunud ja midagi maha maganud aga vaevalt seale otsaette SAK on kirjutatud. Selliste võimaluste juures on mul iga nägemisulatusse ilmuva sea suhtes säärane kahtlus...
Tegelikult päris kole ettevõtmine, mida tahetakse valitsuse tasandilt käima lükata... Või nagu andrus eespool kirjutas, et tekib tahtmine relvakapi uks lukku keerata ja selle "hullumaja puhvetiga" mitte tegemist teha...
Viimati muutis Preester, R Aug 07, 2015 1:07 pm, muudetud 1 kord kokku.
лошадь, трубку и жену, я не дам никому!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas baddmann »

baddmann kirjutas:http://eelnoud.valitsus.ee/main#HrlHUCKe

Relvaseaduse ja Jahiseaduse muutmise eelnõu, millega lubatakse valgusallika kasutamist metsseajahil, metssea laskmist mootorsõidukist ja püünisaedade kasutamist.

Ahjaa, lisaks tehakse veidi normitehnilist nalja ka summuti lubamise osas metsseajahil. Võtke eelnõu tekst, kõrvutage Relvaseadusega ning saate olukorra, kus tekib SAK võitluse jaoks ülioluline võimalus küttida metssigu lasketiirus sporditulirelvaga, millele on kinnitatud helisummuti.

Keegi võiks Keskkonnaministeeriumis oma töödokumendid ikka mõttega läbi lugeda kah, enne kui need kooskõlastusringile saadab.

BM



Lisaks mõte: kui maaomanik saab nüüd õiguse ise tasuta metsseajahti korraldada oma kinnistul, siis miks peaks JP kasutaja edaspidi maksma metssigade tekitatud kahjustuste eest ?

bm
Kasutaja avatar
Preester
Postitusi: 112
Liitunud: R Okt 24, 2014 10:37 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Preester »

Ma esialgu ootan ametlikud seaduse muudatused ära ja siis vaatan/otsustan kinnitatud muudatuste järgi.
Kindlasti peaksid jahtkondade ja -seltside juhid saama korraliku "know how" mida oma pundi jahimeestele edasi rääkida, et pilt selge oleks. Meedias kirjutatu järgi otsustades on ainsaks järelduseks, et tulemas on seadustatud anarhia!
лошадь, трубку и жену, я не дам никому!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas aadu kadakas »

Ah sa raks, kuis nüüd elu käib.
Politseis seisev arsenal tuleks vist ka käiku lasta koos igaüheõigusega metssigu tappa. Rääkimata sellest, et EAS peaks hakkama toetama turismijahile suunatud horde väljamaalt.
Mida veel võiks ära teha. Lapsed hoida toas ning marjulistel-seenelistel oma vastutusel korilus.
Korraks viide sellelemidaväljaöeldaeitohi, noh nii igaks juhuks, äkki kunagi "Tapa ulukit!" periood muutub:
http://www.ejs.ee/eesti-jahinduse-hea-tava/
Väljavõte lisaks:
Kui ühisjahi lõpus tabatud loomad „paraadiks” välja pannakse, on üle saagi astumine rangelt keelatud! Loomi ei tohi ka jalaga togides kohale lükata!
Kasutaja avatar
Preester
Postitusi: 112
Liitunud: R Okt 24, 2014 10:37 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Preester »

aadu kadakas kirjutas:Politseis seisev arsenal tuleks vist ka käiku lasta koos igaüheõigusega metssigu tappa. Rääkimata sellest, et EAS peaks hakkama toetama turismijahile suunatud horde väljamaalt.
Mida veel võiks ära teha. Lapsed hoida toas ning marjulistel-seenelistel oma vastutusel korilus.
[/i]

Selle peale hakkasin ümisema Kukerpillide tuntud laulukest "Inimjaht" (Jahitroffeed) :)
лошадь, трубку и жену, я не дам никому!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas puugi »

kahro kirjutas:Minu käsi küll ei tõuse sihilikult emist põrsaste eest laskma, mitte et ma mingi pehmeke oleks.

Enamus ei lähe sellise jamaga kaasa.Eelmine hooaeg k...ti koertega jahipidamist ja nüüd mõeldakse palavaga igasugust sodi välja.Homme mõni vennike soovitab juba metsad maha põletada? :M
Tundub,et peab metssigade poole üle minema...
Vasta