Sigade Aafrika katk Eestis

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
Vasta
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas draiwer »

Niisiis,jahimeestele on antud riiklik käsk tegeleda oma hobiga märksa aktiivsemalt mis muidugi tõstab tunduvalt ka jahimeeste kulutusi.Ma ei mäleta,et oleksin lugenud kuskilt,et riik pakub ka kompensatsiooni nende kulude katteks.On kellelgi infot selle kohta.Kas EJS laseb meil töö ära teha ja siis patsutab vaid õlale või on siiski mingid läbirääkimised kulutuste kompenseerimise osas.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Feen »

Eks mängitakse sellele, et kui ise ei taha ja ei saa, siis astu kõrvale ning kohe on kohal mass neid, kes saavad ja teevad ja oma kuludega.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas draiwer »

EJS lehelt leiab siiski,et Hr Puust on esitanud küsimusi ministritele seoses kulutuste suurenemisega aga milliseid vastuseid on saadud seda ei ole kuskilt veel lugeda.Muidugi riigi käitumine on ikka eriti ülbe ja upsakas olnud.Kutsutakse kohale jahimeeste esindaja ja siis mainitakse muuseas,et tore kui tulite aga menetlus on sellises järgus,et enam muudatusi teha ei saa.Kutsuti selleks,et pärast uudistes väita,et otsused on kõigi osapooltega koostöös tehtud :evil:
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Beretta »

gunnar kirjutas: Kui jaht on maaomaniku poolt keelatud siis ei ole tal omalgi õigus jahti pidada. Vana ja läbi käidud teema.

Sitt lugu, Gunnar, aga Sa mäletad vana ja läbikäidud teemat täpselt vastupidiselt tegelikusele. Ta võib Sulle öelda, et saad jahti teha minu maal vatijopes ja iga kord kui ma (landlord) vastu tulen, krabad mütsi peast, kükitad ja ütled "kuu". Ja sealoa tood mulle oma mütsipeal nagu kandikul. Kas meeldib?
Ja et Sa mind õigesti mõistaksid, minu vanaisa talu Samaara kubermangus jäi kommunistidele, naise isa oli talus noorem vend. Nii et meie osaks jäid Rapla ja Juuru surnuaia platsid.
Grumpy old man
kalur
Postitusi: 428
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas kalur »

Ära hala nii palju.
Jaanes Partsioja
Postitusi: 134
Liitunud: P Sept 19, 2010 8:34 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Jaanes Partsioja »

Hala või ära hala, - "Ma ütlen et hapu on see värk." Ärgu tulgu mulle jälle mõni riigirahakotipeal liugulaskev tegelane moraali lugema. ( PEAN SILMAS ÜHTE MINU VANEMAT POSTITUST ) Seniks jäävad sead laskmata, kui ei ole korraldatud kokkuost/kompenseerimine/külmhoone võimalus.
Ega ei topi ikka isiklikku sügavkülma punni täis, see oleks toidu raiskamine. Need lisavidinad ja autost laskmine, on lihtsalt hea põhjus pärast öelda:, aga meie ju tegime kõik võimaliku teie heaks. :VS :VS :P
Kasutaja avatar
saaremaaendel
Postitusi: 31
Liitunud: P Jaan 11, 2015 8:10 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas saaremaaendel »

Kas keegi oskab öelda mis viisil neid kodusigu suurel hulgal hukatakse?
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Ats »

saaremaaendel kirjutas:Kas keegi oskab öelda mis viisil neid kodusigu suurel hulgal hukatakse?


gaasiga
Pole looma, pole probleemi!
jyri

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas jyri »

Klõpsutades teleka pulti sattusin uudisele, mille sisu ei jõudnudki kohe kohale- nimelt meie (praegusel) sõbral ja partneril Saksamaal on seoses paha Venemaa vastusanktsioonidega kogunenud 150 000 tonni( ehk 80 kg iga Eesti elaniku kohta) realiseerimata (kodu)sea rümpe. Kas mitte see ei ole põhiline põhjus, miks Eestis antakse seakasvatusele see viimane löök? :M Metssead koos neid küttinud jahimeestega on selles mängus lukus oleva etturi rollis- lihtsalt ohverdatakse ära (n)
Kasutaja avatar
saaremaaendel
Postitusi: 31
Liitunud: P Jaan 11, 2015 8:10 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas saaremaaendel »

Ats kirjutas:
saaremaaendel kirjutas:Kas keegi oskab öelda mis viisil neid kodusigu suurel hulgal hukatakse?


gaasiga



Kas sealsamas laudas,või eraldi kamber?
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Välek »

Lauda vendid, uksed, aknad kinni ja süsihappegaas sisse.
tanel-
Postitusi: 39
Liitunud: T Apr 19, 2011 10:36 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas tanel- »

Pole vaja ülihermeetilist kambrit, piisab kui alumised avad kinni ja otsest tuult läbi ei käi, CO2 õhust raskem teatavasti.

Lõpuks on seakasvatajatel hea meel, et saavad kahjumit tootva tegevuse lõpetada. Ajakirjanikud õnnelikud, sest on millest kirjutada. Ja sakslased saavad liha eksportida. :M
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas gunnar »

Beretta kirjutas:
gunnar kirjutas: Kui jaht on maaomaniku poolt keelatud siis ei ole tal omalgi õigus jahti pidada. Vana ja läbi käidud teema.

Sitt lugu, Gunnar, aga Sa mäletad vana ja läbikäidud teemat täpselt vastupidiselt tegelikusele. Ta võib Sulle öelda, et saad jahti teha minu maal vatijopes ja iga kord kui ma (landlord) vastu tulen, krabad mütsi peast, kükitad ja ütled "kuu". Ja sealoa tood mulle oma mütsipeal nagu kandikul. Kas meeldib?
Ja et Sa mind õigesti mõistaksid, minu vanaisa talu Samaara kubermangus jäi kommunistidele, naise isa oli talus noorem vend. Nii et meie osaks jäid Rapla ja Juuru surnuaia platsid.


Sa praegu ise ka aru said mida sa kirjutasid ?
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Pauli »

Mina sain küll aru, mida Beretta kirjutas. Sugugi ei taha selliseid asju must-valgel kirja panna – mõni, kellele seda sugugi vaja pole, võib targaks saada – aga tegelikkus on selline, et maaomanik saab küll teistel jahipidamise keelata ja ise seejuures edasi küttida. Sest seadus ütleb, et maaomanikul on õigus seada piiranguid või jahipidamine keelata. Ja siis seabki sellised piirangud, et jahti tohib pidada ainult väikeulukitele (praeguse seaduseparanduse valguses ka metsseale) ja maaomaniku poolt heaks kiidetud nimekirja alusel. J.O.K.K.
Kui maaomanik kirjutab lihtsalt "jahipidamine keelatud", siis saab jah väita, et ta ise ka ei tohi. Kuigi niikaua, kui pole kohtupretsedenti, ma selle peale kihla ei veaks.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Vasta