Sigade Aafrika katk Eestis

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
Vasta
jyri

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas jyri »

Kaupo Toom kirjutas:
Pakun, et noori, entusiastlikke ja seadusekuulekaid jahimehi, kes käiks oma vabast ajast suure tahtmisega ning ressursikulu eest midagi vastu küsimata enda kodupiirkonnast eemal toimetamas, on kamaluga. Andke vaid võimalus.


Idee iseenesest hea, paraku kas nendest noortest ka kasu saab ajal, kus teretulnud on mitte jahis osalemine, vaid "reaalne tulemus" .
Nagu räägitud, käin ka mina 2+ korda nädalas jahis, ei jõua ka kutsa seda viimast 2 nädalat ära oodata. Paraku just väikeste aga väga efektiivsete seltskondadega.
Kui leidub tahtjaid, võin sellisele väikesele, aga mingil põhjusel ilma koerata, "pundile" kampa tulla oma noore kuid tubli peniga. Kasvõi prooviks-kas sobitakse kokku või mitte. Liha suurt ei huvita ( kui pakutakse, siis muidugi ära ei ütle), eelmise aasta oma veel külmikutes.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Jüri sa oled nii tegija vend ,et alla jahtkonna esimehe kohta ei tihka sulle keegi pakkuda! :D
jyri

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas jyri »

Ahto Kattai kirjutas:Jüri sa oled nii tegija vend ,et alla jahtkonna esimehe kohta ei tihka sulle keegi pakkuda! :D

See ongi enamuste probleem- aetakse segi juhtimise ja tegemise oskusd/ võimed. Ma võib-olla olen tegijana keskmisest kõrgem, aga juhtija ma pole! Iga treener pole tegija, iga sportlasest tegija pole treener. Vahet tunnetad? :M
Nii et rohkemale kui jahijuhataja konkreetses (koera)jahis ma pole kõlbulik. Tänud pakkumast (b)
weltmaster
Postitusi: 47
Liitunud: R Nov 08, 2013 8:13 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas weltmaster »

.
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas rixa »

renemr
Postitusi: 60
Liitunud: R Okt 28, 2011 1:26 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas renemr »

Hetkeseisuga valminud juba viieosaline jutustus.
Head nautimist! Lisasin esimes peatüki lingi, seal edasi leiate juba ise järgmised.
V osa special edition laikameestele:)

http://looduskalender.ee/node/24918
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas TRG »

Suht halb(loe: lausa inetu) lugeda kuidas ühte koeratõugu ikka ja jälle laimatakse :roll: ...
Õnne peab olema
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas puugi »

Ära muretse TRG.Seda asja me veel vaatame. 8)Päris tore on lugeda mida nii öelda omad mehed seljataga mögisevad. :D
Rähmarotid ei tea isegi kui palju on 1. või 2.järguga koeri. :wink:
Kallake ikka õli tulle ja õhutage vaenu edasi armsad mõttehiiglased! (b)
Kas inimesed on rumalad?Läänekad,venekad,norrakad,jämtlandid ja idakad-püstkõrvad jätavad hooaja üldse vahele ja omanikud+nende sõbrad samuti? (b)
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Metslane »

Andres Lillemäe: Laika-mehed lasevad mu maha, kui sellist juttu räägina, aga neid tingimusi tuleks tõesti muuta. Olen kogu aeg olnud laikade vastu. Kasutada tuleks seajahis koeri, kes kallale ei lähe.

(y) Lillemäe saab vähemalt ise aru, et lolli juttu ajab!
Aim small, miss small!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas puugi »

Kas praegu ei olegi koertel töökatseid?Minuarust enamus koertest on just metssea III järguga.
Koomiline on lugeda kuidas arutatakse teemat millest pole endal aimugi(Lillemäe ja Sepp)
Esimene on kaudselt minu kõigi koerte ristiisa ja teine tundus siiani arukas mees olevat. :shock:
Lillemäest saan aru,sest tal on vaja oma paberiteta krantse Lätist smuugeldada!Aga Sepa Vahurist ma seda ei oodanud(tal omal ka kodus kahtlase välimusega laika olemas?)
Kui koer peab sea kinni on paha. :M Aga kui ei pea kinni ja 50 km koos loomaga on,siis ka paha?
Tore oleks kui antud kodanikud ei topiks oma nina teiste asjadesse!Ei lähe mina karjuma kui mõni teist tõugu koer urus kährikut murib.
Keelame,siis kõigil koeratõugudel kontakti ära?Linnukoer võtab ka vigase pardi suhu-piinamine?
Taks või terjer närib kährikut või kobrst-piinamine?
Ja kui koer metssiga kinni ei püüa ,vaid lihtsalt haugub-seakatku levitamine?
Ja kui Sepa Vahur kolab oma pasaste saabastega suure osa kogu Kullaverest läbi,siis on kõik OK? :evil:
Ja mitu eesti hagijat on Vahur Sepal???
Miks jookseb Vahur Sepp laikaga mööda metsa? :M
Viimati muutis puugi, N Sept 24, 2015 1:57 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Ax1600 »

On vist õige aeg viia läbi kuristiku juhatuse suhtes umbusaldamine. Jutt tundub kuidagi väga elukauge olevat jahindusest. Kui jaht on teadus, siis olgu ka eesotsas inimesed, kes omavad rohkem kogemust- teadmisi, kui turist jahil.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas aivar00 »

Mille üle sa ikka imestad - säherdused meite kõikse kõvemad spetsialistid ju on :lol: :lol: :lol: .
Kust tuul sinna ka keeravad :lol: . Nigu minipoliitikud juba - poeks kasvõi nahast välja, et ainult piruka ligi saaks olla :lol: :lol: :lol: .
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Ain Aavik »

Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Feen »

Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jyri

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas jyri »

SAK on toonud Eesti jahimeeste traditsioonidesse teatud muudatused.
Kui siiani tähistati tabatud trofeed ja edukat kütti kuuse või tamme oksaga, siis nüüdsest on see muutunud.
Kütitud metssiga tähistatakse nüüd hoopiski vereproovi süstlaga ja jahimeest katseklaasiga koos täitmist vajavate paprite komplektiga :D .
Edu miinimumlimiitide täitmisel (b)
Vasta