3000 kodaniku allkirjad

Siin võiks esitada küsimusi , mis puudutavad jahindus- ja relvaalast seadusandlust ,et oma ala tundvad inimesed saaksid teile vastata.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

3000 kodaniku allkirjad

Postitus Postitas aadu kadakas »

"Eesti Jahimees" nr 5 on lk. 6 "Sügiskuine koosolek."
Ühes lõigus jutt:"Kui see muudatus peaks minema kinnitamisele, volitati juhatust andma käiku 3 000 kodaniku allkirjad jahiseaduse muutmiseks, mis tähendab kogu jahiseaduse aluspõhimõtete ülevaatamist."
Muudatuse all mõeldud see metssiga väikeulukiks teema.
Kas need allkirjad on mingid värskelt kogutud või on ikka tegu selle jahiseaduse muutmise aegu korjatud emotsiooniallkirjadega, mida siis keegid arvavad kasutada täiesti suvalisel hetkel?
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: 3000 kodaniku allkirjad

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

Kui sa RK 1 lugemise läbinud JS muudatust loed, siis siga pole väikeuluk.
Ole kui leebe tuul...
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: 3000 kodaniku allkirjad

Postitus Postitas aadu kadakas »

Prohvet Maltsvet kirjutas:Kui sa RK 1 lugemise läbinud JS muudatust loed, siis siga pole väikeuluk.

Nojah, RK kõnepult vakatab ka sellise vastuse ees. Katsume uuesti:
Kas viidatud allkirjad on mingid värskelt kogutud või on ikka tegu selle jahiseaduse muutmise aegu korjatud emotsiooniallkirjadega, mida siis keegid arvavad kasutada täiesti suvalisel hetkel?
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: 3000 kodaniku allkirjad

Postitus Postitas Ain Aavik »

Kellelegi pole antud volitusi neid kasutada, mis toona korjatud said. Praeguste allkirjade kooslus teadmata siinkirjutajale.

Sellega peaks kõik öeldud olema.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: 3000 kodaniku allkirjad

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

aadu kadakas kirjutas:
Prohvet Maltsvet kirjutas:Kui sa RK 1 lugemise läbinud JS muudatust loed, siis siga pole väikeuluk.

Nojah, RK kõnepult vakatab ka sellise vastuse ees. Katsume uuesti:
Kas viidatud allkirjad on mingid värskelt kogutud või on ikka tegu selle jahiseaduse muutmise aegu korjatud emotsiooniallkirjadega, mida siis keegid arvavad kasutada täiesti suvalisel hetkel?



Halloo! Kas hommikused rohud on võetud?
Ole kui leebe tuul...
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: 3000 kodaniku allkirjad

Postitus Postitas gunnar »

Prohvet Maltsvet kirjutas:
aadu kadakas kirjutas:
Prohvet Maltsvet kirjutas:Kui sa RK 1 lugemise läbinud JS muudatust loed, siis siga pole väikeuluk.

Nojah, RK kõnepult vakatab ka sellise vastuse ees. Katsume uuesti:
Kas viidatud allkirjad on mingid värskelt kogutud või on ikka tegu selle jahiseaduse muutmise aegu korjatud emotsiooniallkirjadega, mida siis keegid arvavad kasutada täiesti suvalisel hetkel?



Halloo! Kas hommikused rohud on võetud?


Ole nii kena ja ära ülbitse, eriti arvestades et sa ei saanud ise arugi millele vastasid. Küsimus oli mis alustel neid 3000 allkirja ja milleks kasutatakse, mitte sea väikeulukiks muumisest.

Siga ei ole plaanis väikeulukiks muuta aga anda maaomanikele õigus sigu valimatult lasta (oma kinnistu piires). Mis näitab tegelikult argpükslikus, jäetakse jahiseltsidele lubadega väljastamise kulu ja riigile võimaluse statistikaks. Andku siis juba siga valge loa peale ja tuld.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: 3000 kodaniku allkirjad

Postitus Postitas Ain Aavik »

Ain Aavik kirjutas:Kellelegi pole antud volitusi neid kasutada, mis toona korjatud said. Praeguste allkirjade kooslus teadmata siinkirjutajale.

Sellega peaks kõik öeldud olema.


Ja olgu öeldud selgitamiseks veel seda, et igat sorti allkirjad on nagu miskitsugune vorm, millega võim selgitab välja nood inimesed, kes on valitsevate varaste aluspõhimõtetega vastuolus.
Mida sellega peale hakatakse, pole siinkirjutajale veel teada, kuid ühte on teada kindlalt ...

Pange selga midagi vedelikukindlat ja jalga võimalikult kõrged kummikud, sest nii allkirjadele, kui igasugu protestiilmingutele lastakse kõrge kaarega - seda on aeg näidanud ja näitab ka edaspidi.
Nii et selga vett ja muud solki pidav keep ning jalga kummikud.
Edaspidine on üpris pruuni värvi, täis kunstlikku terrorit, külvatud võõrviha, railbalticat ja fosforiiti ning elamiskõlbmatut maad ja põhjavett jätkuvalt ärieurodirektiivide järgi, mida dikteeritakse ookeani tagant ..
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: 3000 kodaniku allkirjad

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

aadu kadakas kirjutas:"Eesti Jahimees" nr 5 on lk. 6 "Sügiskuine koosolek."
Ühes lõigus jutt:"Kui see muudatus peaks minema kinnitamisele, volitati juhatust andma käiku 3 000 kodaniku allkirjad jahiseaduse muutmiseks, mis tähendab kogu jahiseaduse aluspõhimõtete ülevaatamist."
Muudatuse all mõeldud see metssiga väikeulukiks teema.
Kas need allkirjad on mingid värskelt kogutud või on ikka tegu selle jahiseaduse muutmise aegu korjatud emotsiooniallkirjadega, mida siis keegid arvavad kasutada täiesti suvalisel hetkel?


Kuna siga eelnõu kohaselt väikeulukiks ei muudeta, siis neid allkirju ju nagunii kasutada selle vastu protestimiseks ei saaks.
Ole kui leebe tuul...
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: 3000 kodaniku allkirjad

Postitus Postitas aadu kadakas »

Et küsimus on pandud just siia sahtlisse tuleneb foorumi keskkonna omaniku näpunäitest:
Siin võiks esitada küsimusi , mis puudutavad jahindus- ja relvaalast seadusandlust ,et oma ala tundvad inimesed saaksid teile vastata.
Siit ka teatav eeldus, et vastaja peaks olema oma ala tundev inimene ehk pädev. Mina olen väheinformeeritud, aga tunnen asja vastu huvi ja seetõttu ei häbene küsida.
Küsimus seisneb selles, millistest kogutud allkirjadest käis „EJ“ viimases numbris jutt ning kuidas neid esindusorganisatsioon praktikas kasutab? Siin ei ole küsimus, kas siga suurulukist teema on maas või mitte. Piltlikult ei saaks me näiteks üldse arutada ka sobiva laskemoona teemal, sest „täna õhtul ju jahti ei lähe“.
Aga laiendaks teemat. Minule teadaolevalt on korjatud allkirju kahel korral:
http://web.ejs.ee/et/uudised-ja-teated/ ... kohta.html
http://web.ejs.ee/et/uudised-ja-teated/ ... tseks.html
Esimesel juhul oli tegu JS eelnõu algsele läbisurumisplaanile vastuhäälte andmisega ja teisel juhul ulukikahjude kompenseerimise osas seadusemuudatuse tegemiseks. Kumbki nagu ei oleks kasutuskõlbulik tänases situatsioonis. Seega tekib õigustatud küsimus, kas on veel mingisuguseid allkirju vahepeal korjatud või soovib EJS edustus võtta suvalisel hetkel sahtlist välja paki muudel eesmärkidel korjatud toetushääli, et jahiseaduse mingit osa suvalisel hetkel nö „rahva mandaadiga“ muutma asuda?
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: 3000 kodaniku allkirjad

Postitus Postitas Välek »

aadu kadakas kirjutas: või soovib EJS edustus võtta suvalisel hetkel sahtlist välja paki muudel eesmärkidel korjatud toetushääli, et jahiseaduse mingit osa suvalisel hetkel nö „rahva mandaadiga“ muutma asuda?
Allkirja kasutamine teiseks eesmärgiks, kui allkiri antud, peaks rämeda kuriteo alla kvalifitseeruma. Üsna usutav, et enamus inimesi teab seda, ja kollektiivselt vast sellisesse ämbrisse ei astuta. Loomulikult jääb võimalus Kuristiku tn küsida, millest jutt käib. Või Karolinilt siitsamast foorumist.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: 3000 kodaniku allkirjad

Postitus Postitas Pauli »

Ma aeg-ajalt olen EJS juhatuse koosolekutele vabakuulajana sattunud. Sel korral mitte, nii et 100% kindlusega kommenteerida ei julge, aga oletan et lugu on järgmine: jutt peaks käima nendest ulukikahjude kompenseerimise seadusemuudatuse toetusallkirjadest (vt. Aadu viide: http://web.ejs.ee/et/uudised-ja-teated/2194-jaetkub-allkirjade-kogumine-jahiseaduse-muutmiseks-ja-ulukiasurkondade-kaitseks.html), mis siiani mitmesugustel poliitilistel põhjustel kasutamata seisavad. Kuna 1. ja 2. lugemise vahel vist pidada saama uusi muudatusettepanekuid esitada, siis oli EJS-i plaan ilmselt vastukaaluna seale "väikeulukilaadse" staatuse andmise ettepanekutele tulla välja selle allkirjadega toetatud ettepanekuga.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: 3000 kodaniku allkirjad

Postitus Postitas rajaleidja »

Allkirju koguti selleks, et teha ettepanek, et jahindusnõukogu poolt kinnitatud limiitide täitmise puhul ei oleks jahimehel kohustust kahjutasu nõuda. See seadusesse sisse saada oleks loomulikult väga OK, sest laieneks ka põdrale ja kitsele. Aga kui metssea küttimise õigus laieneb maaomanikule ja tema valitud seltskonnale, siis peaks kahjustuste teema olema ka puhtalt tema rida. Ja ma usun, et iga kohus on sama meelt. Paralleeli võime tuua kopraga. Sai maaomanik kopra küttimise õiguse ja sai ka kahjustuse vastutuse enda kanda.
usoPM
Postitusi: 38
Liitunud: N Mär 05, 2015 7:47 pm

Re: 3000 kodaniku allkirjad

Postitus Postitas usoPM »

Mõtelgem loogiliselt, rahulikult ja püüdkem end panna eraldi nii jahimeeste kui ka maaomanike olukorda. Kui praeguse regulatsiooni valguses vabastaks jahindusnõukogu otsuse täitmine kahju kompenseerimise kohustusest (see 3000 allkirja eesmärk), mis võiks siis juhtuda? Maaomanike esindajate tegevus: kompromissitu nõue jahindusnõukogudes ulukite arvukuse väga jõuliseks vähendamiseks. Jahimeeste tegevus: kui ei taheta tegelikult nii palju lasta, siis kantakse realiseerimata lube lihtsalt vajalikus koguses maha. Esimene viiks selle tegeliku täitmise korral asurkonnad väga halba seisu, teisel juhul aga jääksid maaomanike probleemid kõik alles. Vältimaks võimalikku pettust teisel juhul tuleks hakata küttimismahtu reaalselt kontrollima. Kas jahimehed on sellega nõus, et hakata igalt kütitud loomalt (metssiga ja metskits) esitama nt parema alalõualuu? Mina seda ei usu. Seetõttu arvan, et see toonane allkirjade kogumine oli pigem populistlik ja tagajärgede suhtes piisavalt läbi mõtlemata aktsioon. Mis puudutab praegust seaduse muudatusettepanekut metssigadele sisuliselt väikeuluki staatuse andmist, siis selle sidumine kahjude kompenseerimise kohustusega on minu arvates elementaarne. Kui maaomanik võtab loa, siis võtab ta sellega ka vastutuse.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: 3000 kodaniku allkirjad

Postitus Postitas Ain Aavik »

Peep.
Palju neid vastutustundlikke maaomanikke siis tegelikkuses on??
Kui siia kommentaariumisse ilmuks ka AE ning muidki endisi ''esindajaid'' selle ''demokraatliku seadusloome'' päevilt, kes toona kõvasti trummi timmisid ja lõhki üritasid lüüa, saaksime piisava avameelsuse läbi teada ühe ''tõe'' kriteeriumi, milleks on võim ja raha vahendeid valimata.

Mul on tunne, et kui sedasi jätkatakse, siis mängitakse jäme ots sinna maid ja metsi kokku ostnute kätte, kellede suuvoodriks oli ja ehk on ka praegugi üks kurikuulus organisatsioon ''erametsaliit''. Nende tegelaste tegelik pale tuleb ju ilusti välja ülalmainitut silmas pidades.

Ja siis võime esitada küsimuse, mis allkirjad ... :M :V 8)

Ehk on Peebul mingi läbimõeldud ja reaalselt toimiv lahendus välja pakkuda siia foorumisse läbi arutamiseks .. ootame huviga.
Ja Peep, põhjendus, et iga matsi küsimusele ma ei vasta, on aegunud argument, nii et palun ... ootame miskit läbimõeldut ja toimivat lahendust.

Ja lisan veel, et teadupoolest on Ulukiseireosakonnal ja Sul Peep isiklikult ja vastutus mille võib kokku võtta järgnevaga ..

Jätkusuutlik ja kestev jahindus kooskõlas põllumajanduse ning metsandusega, kui tervik, mis laienb kogu elanikkonna üha laienevale ja kestvale huvile, mis rahuldab tasakaalukalt kõiki osapooli.
Khmm-khmm ... siiani oleme me kuulnud-näinud vaid suurkiskjate kaitse argumente.
Vaataks nüüd ehk asju pisut ka laiemalt ja sügavuti.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
usoPM
Postitusi: 38
Liitunud: N Mär 05, 2015 7:47 pm

Re: 3000 kodaniku allkirjad

Postitus Postitas usoPM »

Ma ei ole maaomanik oma jahimaadel (ega märkimisväärselt ka mujal), kuid mul ei ole mingit põhjust arvata, et maaomanikest jahimehed oleksid halvemad, kui maaomanduseta jahimehed. Nii häid kui ka halbu näiteid oleks mul mõlema poole pealt tuua.
Mina ei näe praegu küll trendi selles suunas, et Erametsaliidule või tema sarnastele organisatsioonidele mingeid soodsaid otsuseid tehakse. SAK on erand ja loodetavasti saame me selle erandi lõpetada, mida varem seda parem. Ei ole praegu võimalik mingit väga head lahendust välja pakkuda.
Vasta