Otsingust, verejäljest..

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
jyri

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas jyri »

Mõni ei tee siiani vahet, kas on koolenud uluki otsing minupärast 50m nööri otsas ( või üldse koer rinnataskus/seljakotis) haavamisest ülejärgmisel päeval või haavatud SUURuluki jälitamine (vähemasti mind on 2 korda haavatud põdrapull rünnanud vä-ägagi lühikeselt distantsilt, sigadest rääkimata). See ju nagu õhupüssi ja ( minupärast) 30-06 võrdlemine. Kusjuures erinevuse seletamise katsed teatud kontingendie vilja ei kanna :VS Mina olen loobunud seletamast-mõttetu aja raiskamine, las krantsid klähvivad, karavan läheb edasi..
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas andrus »

Eks kui üks kord p.rse lõhki küll siis aru saavad.
jahismurf
jyri

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas jyri »

andrus kirjutas:Eks kui üks kord p.rse lõhki küll siis aru saavad.


Kusjuures ei saada, lõhu või mitu korda järjest. :VS 700 aastat "aretatud" orjarahvuse omapära! (y)
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas vollifedja »

Ju siis orjarahval joppab ja nii....x järjest. Või on taskukoerad sedavõrd idioodid, et hoiatavd pikalt ette ja ei vii kellegi pr..t turule...Ilselt on jätkuvalt stiilid erinevad...orjarahavas suudab oma koera "lugeda" ja viib kirikusse õigel ajal andami ja võtab kindla käega küti ka kaasa, keda saab usaldada 100%
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas Feen »

Kinde kütt on abiks asi. Ma isegi kuulsin vahvaid lugusid sellest kuidas viljas haavatud siga ründas ning lambiga mees jooksu pani :) Või siis põdrapeibutamise ajal oli hoopis karu õunaaias ning püssiga mees jooksu pani. Seega, selline kindel jahiline kõrval on abiks. Või siis endal lambiga püss.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas pktaks »

Laskmiskohast 50 m eemal tihedas võsas. Taskukoertest ka veidi kasu :roll:
Manused
notsu.jpg
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas andrus »

Ma siis proovisin laupäeval verisele põrsale koeraga rihmas järgneda kuna maantee oli 100m kaugusel ja seal suund sinna. Paju võsa ja pilli roog.....tulemuseks oli see,et esimese hooga oleks me mõlemad koeraga selle labakinda käest peksa saanud. Saapaid pestes avastasin eile isegi hamba jäljed.Päästsin mina selle koera lahti ja see asi sai kiiresti lõpetatud.Suure sea puhul ilmselt oleks me mõlemad niiti ja nõela vajanud. Suurele muidugi poleks sedasi järgi kah roninud kus nägemine nulli lähedane ja relva tõsta pole võimalik.
Minu pärast räägi sa Mari mis sa tahad aga enne kui ma sind ja su koeri haavatud looma otsingul võsas ja rihmaga näinud pole vat ikka ei usu küll su juttu mitte ühestki otsast.
jahismurf
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas sammal.habe »

mind on sellistel oludes haavatu lõpetamisel pistol välja aidanud.

andrus kirjutas:... kus nägemine nulli lähedane ja relva tõsta pole võimalik.
...
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas andrus »

On mul kah aga ma ei viitsi veel ühte kolu kaasas tassida.
jahismurf
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas vollifedja »

Mõistus tuleb ikka kaasa võtta. Kuidas su koer ette ei hoiata , või ei oska sa oma koera "lugeda?" Ta näitab ju pikalt ette...et siga olemas.Ummisjalu seale otsa? tahaks jah näha, kuidas sul "õnnestub?"
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas Välek »

Aastaid tagasi kõndisin seale maksimum 10 sammu kaugusele koos koeraga . Igavene ragin algas kuuse all- kui 2 üllatunut- siga ja koer kokku said.... Mina ei teadnudselle paari sekundi vältel, mis toimub, kuni kuuse madalad oksad kahte lehte laiali lõid, koer lendleva sammuga, vaevu maad puudutades ees ja 10 korda suurem siga järel välja kargasid. Olin ise väga ehmatanud, jalad ja käed tudisesid. TÕSISTE üllatuste korral pole vähemalt minu jaoks vahet, kas on sul püss või püstol või pudrunui. Pigem eelistaks püssi, kuna see jätab võimaluse viimases hädas kintsu asemel toru närimiseks pakkuda.....
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas andrus »

Mida see koer sind seal hoiatab kui sa tead isegi,et siga siin samas on ja häält teeb aga sa lihtsalt ei näe teda ja sul pole kuhugile ta eest minna kah. Ainuke võimalus olukorra lõpetamiseks ongi temast kiirem olla ja asi lõpule viia.Ja see su kindla käega kütt ei ole samuti suuteline sind seal s.tas aitama sest veel ühe püssimehe juures olek lisaks ainult riski sinu ja koera tervisele. :D Pilliroos(räägime päris pilliroost mis on 2 mehe pikkust mitte põlveni sammal ning mille all vesi ja adru) jahist sa vist ei tea üldse mitte midagi. :D Julgemadki mehed on sealt tilgad püksis tagasi tulnud. :D Nendest hüper super murdjatest ja nii sama kõvadest koertest tehakse kah üldiselt kohe komposti seal.
Ümber võssi võib ju iga üks tiksuda ja oodata millal ise sureb ning siis rind kummis rihma otsas järgi ronida. :D
jahismurf
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas aivar00 »

Olen Andrusega päri - sama jama kui tegemist tiheda toomingavõsaga või kuusenoorendikuga. Seal saad liikuda praktiliselt ainult neljakäpakil - oled kui kätest-jalgadest seotud ja meetritiki nina ette ei näe. Sellisest patsikust minna siga kaema rihmas koeraga - mina ei kujuta seda endale ette isegi kõige hullemas õudusunenäos.
Kunagisel väljamaalaste verejäljekoolitusel ütlesid ka sealsed koeraeksperdid, et meie võsastunud maastikul ei ole rihmastatud koeraga seda tööd alati võimalik teha :lol: Sakasamaa parkmetsas aga ideaalne :lol:
ikka lõbusalt
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas vollifedja »

Täpselt, Aivar. ..alati teha. Iga otsingu situatsioon on erinev. Ei ole kunagi ühest reeglit. Koeraomanik võtab vastu otsuse, mis on mõtekam. Olenevalt situatsioonist, olukorrast, jahimaast-maastikust-koerast.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas jahe »

Lühidalt lugu siis niisugune,kus haavati ühte põtra,täpsemalt lasti esimese jala lihasest läbi,aga nii,et luu jäi terveks.Lasin koera verejäljele,umbes 2,5km laskmiskohast, leidis koer põdra ja haukus peale,3-4korda sain umbes 50-60meetri peale,aga mitte lähemale.Ühesõnaga oli selge, et seda looma ei püüa.Kogu tagaajamine kestis umbes neli tundi ,mille käigus läbiti peaaegu 14km ja mina tegin selle muidugi rõõmsalt kaasa :twisted:.Nüüd küsimus targematele kuidas teha koerale selgeks,et õigel ajal peab järgi jätma? :M Tegu on siis taksilaadse tootega,koer on aasta ja seitse kuud vana.
Viimati muutis jahe, R Nov 06, 2015 4:18 pm, muudetud 1 kord kokku.
243win
Vasta