Sigade Aafrika katk Eestis

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
Vasta
Reinz
Postitusi: 134
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:58 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Reinz »

http://m.maaleht.delfi.ee/article.php?id=72743917

Meile tuli ilmselt põhja lätist hakkepuidu massinaga.
https://reinufoto.wordpress.com/
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Beretta »

usoPM kirjutas: Kui sigu ei ole, siis ei saa sa neid ka lasta. Oleks huvitav näha, kuidas sind keegi selle eest karistama hakkab.

Kas me tõesti loodame, et tublimehed, kes on organiseerinud mõne külmiku jahimeestel searümpade hoidmiseks, need tublimehed, kes hädaga pooleks aasta hiljem on kuidagi suutnud vereproovide analüüsi orgunnida, nüüd lepivad sellega et sigu pole. Nemad suure töö teinud SAK-i törjumiseks.
" Matsid :twisted: ei vötma möisa öues mütsi maha. Matsid talli viidama ja vitsu andma ".
Küll karistajaid ja parastajaid leiab.
Grumpy old man
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Välek »

usoPM kirjutas:Kui sigu ei ole, siis ei saa sa neid ka lasta. Oleks huvitav näha, kuidas sind keegi selle eest karistama hakkab.

No nüüd läks asi (vähemalt minu jaoks) veelgi segasemaks :roll: . Küttimismaht on ju ette antud. Minu arusaamist mööda on hetkel olukord, kus sigade puudusel ei saa öelda, et "sigu pole". Ähvardati ju karistusega küttimismahu mittetäitmisel .
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Joosep Käba »

Siin tundub välja paistma see süteemi enda inimeste mittearusaamine süsteemist.
Peebust konkreetselt seda väga muidugi ei usu, kuna ise ka ju jahimees.

Korra oli aga au võõrustada keskkonnaametnikke jahil. Tõsi, enamus neist mitte jahinduse spetsialistid ja mittejahimehed.
Laekus küsimus koos liinil jalutades, kes teil need kulud katab, et kõigil maasturid, uhate mööda metsi, veate sööta jne.
Ausõna, jäingi vastuse võlgu ja lõug rippus tüki aega. Krt kui sa oled sellises ametis siis võiks silmaringi ikka vähekenegi rohkem olla kui oma kabineti neli nurka. :shock:
veix23
Postitusi: 53
Liitunud: K Jaan 05, 2005 5:03 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas veix23 »

Too viimane katkujuht minu söödakohast mingi 800 m, mis tähendab, et sel aastal kõik varutud vili mul ära ei kulu... Siiani veel käib see sama kari, kust 1 katkune ära lasti, mul igal ööl söömas... eks ole näha, kui kiiresti kaduma hakkavad... kole pime on kah, et jahti minna...
madiskl
Postitusi: 147
Liitunud: L Mär 17, 2007 5:08 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas madiskl »

Tundub et seakatk on eestist kadunud ,keegi ei räägi enam surnud sigadest nii metsas kui kodu sigadel.kas see oli lihtsalt mingi suvaline puhang.väga huvitav
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas kahro »

Sigade leidmine metsast on osadele juba igapäevane!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Beretta »

Kahro- kuspool see leidmine igapäevane on?
Grumpy old man
joosep
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 9:48 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas joosep »

http://www.agri.ee/et/seakatk -> Taudi leviku kronoloogia

Metsas leitakse ja lastakse ikka pidevalt. Laudas tõesti ei ole haigust tükk aega olnud. Katk liigub vaikselt põhja poole, aga ei kao vanadelgi aladel kusagile.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas hundikütt »

Eks leitakse ikka uusi juhtumeid aga teema pole ajakirjanduses enam uudne ja kajastatakse ka vähem.Seepärast ka pole eriti enam sel teemal uusi teateid.
Reinz
Postitusi: 134
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:58 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Reinz »

Meil värskeid koolnuid pole enam näha olnud. Mõnes kohas siiski kondid ja nahk veel tuleb nähtavale, kus vähem käidud.
https://reinufoto.wordpress.com/
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas TiitR »

Natuke teise külje pealt. Vast sobib ka siia teemasse. Jutt nimelt riigihankest neile viimasele 20 külmikule. Osales hankes ka mu tuttava firma. Tean hanketingimusi, tean hanke võitjat, pakkujaid ja ka kõigi pakkujate hindu. Huvitav oli see, et selliseid hanke tingimusi pole mina veel kohanud, kuigi olen pikalt töötanud nii ehitussektoris, kui ka 14a. oma transpordifirmas ja osalenud mitmes hankes :| . Ei mingeid muid kriteeriume ette ei antud, kui vaid, et külmik peab säilitama temperatuuri +2C..+8C, min. suurus 3,8m3 ja peaasjalikuks põhitingimuseks on HIND! :shock: Küsis ka tuttav, kes hankes osales, minu käest nõu, et milline see külmik võiks/peaks välja nägema, jne... Tegin talle väikese eskiisi kahekambrilisest "putkast", millel vahesein, et rümbad omavahel kokku ei puutuks. Palus teha mul ka nende 20-ne külmiku logistika üle Eesti (tean ka millised jahiseltsid need saavad).
Tulemus oli muidugi üllatav, kui tean ka mis min. hinnaga juba külmaseade sinna külmikule peale oleks läinud, kuid võitja hind pani küll ahhetama, samas nähes seotust antud ajsaga, pole ka väga imestada :D ... vägisi tekivad siin igasugu mõtted sel teemal. Hindu ei kommenteeri, kuid kuna tegu riigihankega, peaks võitja hind kuskil ametlikult üleval olema. Siin tekib vaid uus küsimus, et miks need esimesed 6tk. 3x kallimalt telliti/osteti? :lol:
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Beretta »

TiitR kirjutas: (tean ka millised jahiseltsid need saavad)

Kuda see jaotamine siis käib?
Grumpy old man
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas puugi »

Kas suured ajuhiiglased on juba 1.sea aiaga kinni püüdnud?Koertega karjatatakse ikka kordades rohkem sigu metsast välja!
Kes müüb omakasuga külmkappe,kes lubab koolitada metsseaaednike jne......
Pole ühtegi laipa veel leidnud kuigi loogiliselt peaks juba olema?
Vasta