Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
reio
Postitusi: 8
Liitunud: K Dets 17, 2014 2:11 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas reio »

jahitunnistus väljastati mul pärnu jahimeeste liidus , ja varasemalt olnud juttu kuskil et koolitus on nii tiheda programmiga et ei räägita väikekiskjatest midagi, selleks peab võtma eraldi koolituse.Aga no eks ma siis pean võtma selle koolituse , siin muud vastust ei saa kui ainult mine kooli tagasi :lol:
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Beretta »

Jahiseadus
§ 23. Jahipidamine
(1) Jahipidamine ehk küttimine on [b]uluki[/b] jälitamine, püüdmine, tabamine või surmamine.
(2) Jahipidamisega on võrdsustatud jahisaaduse, jahitulirelva, jahikoera, koos lõikurotsikuga nooltega jahivibu või püünisega looduses viibimine.
Kas sellest koolitusel ei räägitud?
Grumpy old man
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas karet. »

Tere kütid mul tekkis selline küsimus, et kas puurid ja rauad on pandud tööle. omal on ikka mõned juba tööle paigutatud.
tankist
Postitusi: 58
Liitunud: K Nov 10, 2004 3:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas tankist »

Söödan kolmandat nädalat kohti sisse, raudadega paigaldamisega veel ei kiirusta. Põdra rupskeid laialt käes ja ega need nugised kuhugi kao.
reio
Postitusi: 8
Liitunud: K Dets 17, 2014 2:11 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas reio »

Sellest räägiti, aga nagu ma aru saan siis tuleb võtta ikka luba et nugiseid püüda, ma sain alguses nagu aru et väikekiskjaid võib küttida püünistega jahitunnistuse alusel :M
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Ats »

reio kirjutas:Sellest räägiti, aga nagu ma aru saan siis tuleb võtta ikka luba et nugiseid püüda, ma sain alguses nagu aru et väikekiskjaid võib küttida püünistega jahitunnistuse alusel :M


kiirotsing netis ja oh imet
http://web.ejs.ee/et/jahimehele/jahipid ... iluba.html

ilma selleta oled sa salakütt!
Pole looma, pole probleemi!
reio
Postitusi: 8
Liitunud: K Dets 17, 2014 2:11 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas reio »

Sain jälle targemaks , lähen nüüd luba soetama ja kaste kokku klopsima :lol:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Ahto Kattai »

reio kirjutas:Sain jälle targemaks , lähen nüüd luba soetama ja kaste kokku klopsima :lol:

Kuule ,kui sa niisama naljamees ei ole ja tõesti kange tahtmine on ........,siis võta kellegiga ,kes jahiga kursis ,ühendust.Seda uurimaks mis ja kuidas.Niisama pole ennast siin tolaks ju vaja teha! Kui sa seda foorumit siin lugenud oled ,küllap leiad kellelt nõu küsida. Olen kindel ,et ninna ei karga keegi!
Paremat!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Räägime nugisejahist ka :) .Kuulda on,et kõvematel meestel juba mitukümmend nahka lauale tõmmatud.Minul nii hull ei ole aga esimesed nugised on ikka kuivatatud.Lõksud püüavad ka alles nädal aega.Lõksude sissesöötmine aitab ikka hästi(räägitagu mida tahes),esimene loom oli raudus kohe järgmisel päeval.
Naine võib olla,koer peab olema!
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas mustlesk »

Mina pole veel lõkse üles pannud, liiga soe, ei ole aega nii tihti kontrollimas käia. Üks nugis küll laual, aga see otsustas autoga jõudu katsuda.
tups
Postitusi: 63
Liitunud: E Sept 20, 2010 4:35 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas tups »

Tere kütid.Pole ka veel pannud raudu aga sööt läheb üllatavalt hästi. Eks soe ja tuuline ajab lõhna hästi laiali.Veel nädal või poolteist siis rauad sisse.Edu.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Naha pärast püügiaega edasi lükata küll ei tasu.Nugisenahk on ammu juba täiesti kõlbulik.
Naine võib olla,koer peab olema!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Ei ta nüüd nii ammu pole midagi kõlbulik.Kuigi jah,nugis kõlbab esimesena küll.Samas rebased ja noored kährad on enamus alles sinised.Homme vaatan ka esimese tuhkru ära mille koerad välja kaevasid.Aga ka tuhkur valmib õige hilja,nii et tõenäoliselt pole see ka veel päris hea.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

:) Ega ma selle "ammu"all ei mõelnudki augustit vaid,et püüdma oleks vabalt võinud esimesest novembrist hakata.
Naine võib olla,koer peab olema!
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas alokauber »

Täna lauale pandud kährik. Nahk täiesti valge. Samas rebane oli veel veits tumedam, kuid ega seda karvasibulat läbi ei lõika enam.
Manused
image-dad8a164de7c8b4acec8f6949e743bb0e7d405ae8c225aaad16d87320d4cea74-V.jpg
Trophy Hunter
Vasta