Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Ei mäleta,et mul oleks kunagi rauad kastist jalutama läinud.Kord olen küll pidanud ühele metsaomanikule selgitama,mis kast,mida püüan ja,et kõik on seaduslik.Nüüd siis keegi otsustas mul conibearid õunte vastu vahetada :lol: Ei imesta,kui seal oli ka nugis vahel,kuigi eelmine nädal ühe ma nende raudadega sain.Väga hea koht on aga näe....
Manused
DSC_0104 (1).JPG
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Feen »

Õunte toojat tuleb otsida kohalike seast arvatavasti :) Mul endal kipuvad kastid kaduma minema siis kui RMK metsaraie alusmetsa puhastust tehakse. Raiutakse huvitavalt ja 7st sellisest kohast on 5 kasti kadunud. Õnneks enamus ajal kui rauad pole peal. Lisaks on ka niisama inimhuvilisi raudasid virutanud (ühel puhul koos nugisega).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
linnukütt
Postitusi: 182
Liitunud: K Dets 05, 2012 8:49 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas linnukütt »

Feen ole mureta. Isegi linnu pesakastid virutatakse metsast ära. Mis siis veel püüniskastidest rääkida. Kui tegelesin suluspesitsejate lindude uuringuga, jäi igal aastal kadunuks ca 20 kasti 400-st. Mõni sai sügisel kasti koos linnukirpudega, aga seegi pisike asjaolu ei takistanud kasti kaasavõtmast.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas aadu kadakas »

Mul varastati kännuõnarusest lahtine sool ära. Rääkimata kastidest. Üks väike liigutatav torn ka.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

http://www.ejs.ee/karusnahkade-ja-sarve ... uost-2016/

Kokkuostjad hakake nüüd hindu pakkuma :wink: Muidu lähevad nahad puha sommidele.
Naine võib olla,koer peab olema!
otse
Postitusi: 40
Liitunud: N Jaan 27, 2011 4:41 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas otse »

Seal EJS lehel kirjas et ostavad ka sarvi, huvitav, mis nad teevad nendega?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas honkomees »

otse kirjutas:Seal EJS lehel kirjas et ostavad ka sarvi, huvitav, mis nad teevad nendega?

ei tea, terve Baltikum ja Venemaa on neid sarvede kiloga kokkuostjaid täis. Väidetavalt minevat nn alternatiiv- elik hiina meditsiini tarbeks.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
tanel-
Postitusi: 39
Liitunud: T Apr 19, 2011 10:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas tanel- »

Apteegist saab tõesti sarvi viilutatult ja purustatult :D Aga meditsiini tarbeks lõigatakse minu teada sarved kasvamise lõppfaasis.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas aivar00 »

Kui sa esmalt müüd oma trofeesarved kokkuostjale, seejärel "apteegist" ostad pulbri, siis ju ongi kõik kenasti "kasvamise lõppfaasis" tehtud :lol: .
ikka lõbusalt
maido
Postitusi: 66
Liitunud: T Veebr 26, 2013 8:45 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas maido »

Kas keegi midagi nugised hinnast ka kuulnud on. Räägivad et pidi see aasta odav olema
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas karet. »

selline jutt on iga aasta ärge rabelege müügiga
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Feen »

Eelmine aasta oli ka madal. Võrreldes üle-eelmise lõpuga. Hooaeg kiratses 30ne peal aga lõpuks liikus ikkagi 35le. Kahju kohe nendest, kes 20 nahka ära müüsid keset hooaega. Va üleeelmine aasta kus hind päris lõpus kukkus päris märgatavalt, siis mida enam hooaeg kestnud, seda paremat hinda makstakse.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
maido
Postitusi: 66
Liitunud: T Veebr 26, 2013 8:45 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas maido »

Häid joule (b)
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas karet. »

(b)
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sax »

ohota ja rõbalaka kanalil just mingi P-ameerika trapper rääkis et eelmine aasta sai nugis eest ainult PAARSADA dollarit :shock:
sel aastal hind tõusis ja nüüd oli tal tekkinud huvi ka nugiste vastu :)
arvutage nüüd mehed kui palju kokkuostjad teie arvelt teenivad kui nugist 20-30 euriga kokku ostavad :M
Vasta