koera gps

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Uri
Postitusi: 54
Liitunud: E Nov 01, 2010 6:17 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas Uri »

Kas kellegil on edukalt õnnestunud siit: http://www.keskkonnaagentuur.ee/et/kaardikihid

kaardikihid enda koera-gpsi saada? Tegin küll õpetuse järgi kuid gps ta millegi pärast ei laadinud. Juhendamise eest võin külma õllega kostitada.

Ette tänades
kauposaarva

Re: koera gps

Postitus Postitas kauposaarva »

Kes tõi mu juurde GPS'i remonti ja me ei teadnud, kas antenn on kadund minu või kliendi koju, siis leidsin selle siiski oma kodust, võta ühendust, minul su numbrit pole!
56936904

Eelmise küsimuse TAB/SHP asjus - Mina oskan. Sa ei saa otse neid kuskile panna, seega ära vaevu sealse juhise järgi seda tegema. Ja sa pead määrama ära asukoha kaardikihile. Selleks on parim proge MapEdit. Sa pead ostma täisversiooni, mis on ca 50€ vist. Lisaks pead konvertima näiteks Garminile söödavaks mingi programmi abil, mul on selleks cGPSmapper versioon 0098 originaalversioon. Tootja tahab selle eest 1000€. Ma sain odavama kokkuleppega. Selle tab/shp kihi parameetrid võin siia panna, kui muu ise leiad:
Y max: 6513371,00000
X max: 574450,81250
Y min: 6415506,00000
Y min: 6415506,00000
False Easting: 500012,0 meetrit
False Northing: 42,0 meetrit
Scale Factor: 0,999600
Custom Longitude origin: Custom 24 kraadi
Mõõtkava: WGS 84
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas rixa »

Sellise lihtsa kaardi omale tegemiseks peaks ka cGPSmapperi tasuta versioon väga hästi sobima.
weltmaster
Postitusi: 47
Liitunud: R Nov 08, 2013 8:13 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas weltmaster »

huvitab, kui paljud koeramehed siin kasutavad huntloci ja kui paljudel sellega probleeme on olnud. Omal terve suve jukerdas gps, kui jälgimisseadmel metsas gps kadus, siis ei ühildunud enam telefon ja seade. See siis lõpuks tehti päev ennem 15.sept korda. Teiseks pidev jama niiskusega, juba algusest peale, kui niiskema ilmaga või kaste heinaga koer metsas oli, tõmbas niiskuse seadmesse ja enam sms vastu ei võtnud. Pidev kuivatamine rikkus arvatavasti seadme ära, kuna sisemus juba kõvasti korrodeerunud. Viisin, siis lõpuks hunloci meeste kätte, kes lubasid atsetooniga korrodeerunud osad puhtaks pesta, kuid 2 nädala jooksul, pole ei kippu ega kõppu. Iseenesest hunloc mulle väga meeldib, kaardipõhi sateliit põhja peal, kuid töökinlus kehvem võrreldes astroga. Nüüd ei teagi mida teha, mine või poodi ja osta astro tagasi.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas andrus »

Mina ei ole sellest nutika mõnust veel metsas aru saanud.
Iga päeva elus on juba pikemat aega tunne,et ostan statolist 15eurise telefoni ja maile ning muud saasta loen inimese moodi istudes arvuti taga.
jahismurf
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Iga päeva elus on juba pikemat aega tunne,et ostan statolist 15eurise telefoni ja maile ning muud saasta loen inimese moodi istudes arvuti taga.

(y) (y)
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas kakuke »

Koera seadmest ei tea midagi, aga ise sai katsetatud oma telefonis (xcover3) huntlocki ühel jahipäeval. Hommikul lükkasin aku täis ja kui aju läbi sai ja vaja polnud, lükkasin andmeside välja. Jahipäeva lõpuks oli telefonis akut ca pool alles ja kordagi ei hangunud tel. ära. Mul sellest päevast jäi vaid pos. kogemus. Võõras kohas, võõra seltskonnaga oli see väga abiks asi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas aivar00 »

Sama ka siin - keegi seltskonnast avab jahi ning ca 6- 7 meest pundist paigas. Oma jahimaadel ma ainult muud kasu ei näinud, kui keegi ajumeestest küsis olustiku kohta - oli hea vaadata kus asub ja vastavalt sellele ka juhendada. Samas enda piirkonna metsad suht hästi teada ning siiani saanud ka "iseenese tarkusest" mehi juhendada. Kehva ilmaga kindad käes ja siis muudkui taskust telefoni kiskuda ja hiljem tagasi toppida - no ei näinud mina selles pointi :M . Võõras kohas aga kindlasti abiks - kui juhtud kasvõi ära eksima :lol: .
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas pktaks »

Seadmeks ei olnud küll Huntloc, vaid samasugune sim-kaardiga seade. Nädalavahetusel oli pikalt ühe operaatori 3G levi nullis ja selle operaatori koerad olid kõik terve nädalavahetuse "kadunud". Edgest siiski ei piisanud, et koera näha.
Üks asi, mis oli huvitav, et koera seadme jaoks on spets eraldi telefon, mida kasutataksegi ainult jahis koera asukoha jaoks, helistamiseks jms jaoks kasutatakse muud telefoni. Mõnes mõttes tark lahendus, sest kui koeratelefon metsas ära upub, katki või kaotsi läheb, on omanikul oma õige telefon ikkagi alles. Huntloci kaardid on küll head.
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas rixa »

pktaks kirjutas:.... Huntloci kaardid on küll head.

Mis imekaardid seal siis on? Kui Maa-ameti WMS teenusest , siis neid on ka mitmetel konkureerivatel toodetel võimalik kasutada.
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas pktaks »

Tõsi ta on. Võrdlesin vaid Astro kaartidega.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas duma »

pktaks kirjutas: Edgest siiski ei piisanud, et koera näha.

Eelmine a testitud huntluc-il täpselt sama jama. Polnud kaugel just elisa mastist, aga metsa minnes 3g+ ei tööta ja koeri ei näinud. Metsast välja tules ilmusid ekraanile kõik koerarajad. Ja kaugemasse nurka metsamassiivi minna ei jõudnudki seadmega
duo on parem
lahti
Postitusi: 73
Liitunud: P Mär 13, 2011 7:23 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas lahti »

Minul on probleem Garmini rihmaga.Koera kaelas lõpetas töö ja enam järgi ei lähe.Ka laadiaga ei võta tuld põlema.Akut sai mõõta ja näitab,et vool on olemas.Kas keegi oskab öelda on ka eestis mõni mees kes neid remondib.Garmini kodulehel olev firma kaelarihmadega ei tegele.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas andrus »

Kuna eestis ja kohati ka soomes on tekkinud Astro puudus siis oleksin tänulik igat sorti info eest mis viiks uue Astro(kaelus polegi väga oluline) tabamiseni nii eestis kui Helsingis ja selle ümbruses.
jahismurf
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas gunnar »

andrus kirjutas:Kuna eestis ja kohati ka soomes on tekkinud Astro puudus siis oleksin tänulik igat sorti info eest mis viiks uue Astro(kaelus polegi väga oluline) tabamiseni nii eestis kui Helsingis ja selle ümbruses.


http://www.garmineesti.ee/kasi-gps-mets ... kasi-seade

Tallinnas olemas.
Vasta