Topiste määramine

Vahetame muljeid ja kogemusi jahitrofeede valmistamisest ja hooldusest .
Vasta
kroonik
Postitusi: 4
Liitunud: K Dets 16, 2015 10:54 am

Topiste määramine

Postitus Postitas kroonik »

Tere!
Pöördun Teie poole abi saamiseks terve hulga topiste määramiseks. Peamiselt on tegemist väikekiskjatega (kärp, nugis, naarits jne), kuid on ka suuremaid loomariigi isendeid ja linde. Kas Eestis on inimesi, kelle poole saaks selle küsimusega pöörduda? Kollektsioon on päris suur ja seda kuhugi kaasa tassida pole mõeldav, seega peaks hindaja ise kohale tulema (Saaremaale, Kaali). Suur osa kollektsioonist pärineb Saksamaalt, seega sisaldab see tõenäoliselt ka isendeid, mis pole meie metsades väga levinud.
Algselt oli mul mõte, et teen topistest fotod, kuid pildi pealt läheb väga palju infot kaduma (isendi suurus, täpne värv, mõni määramiseks oluline pisidetail), seega oleks vist mõistlikum kohale tulla. Ainult teatmiku abil olen määramisel siiani ummikusse jooksnud, sest paljud loomad ei sobitu täpselt ühegi liigi kirjelduse alla, näiteks suur ahmi moodi elukas, kes on üleni hall nagu hunt. Piltidel pole ahm kunagi üleni hall.
Kes oskaks aidata?
linnukütt
Postitusi: 182
Liitunud: K Dets 05, 2012 8:49 pm

Re: Topiste määramine

Postitus Postitas linnukütt »

Pöördu Tallinna Loomaaia või Eesti terioloogiaseltsi poole. Mati Kaal ise Saaremaa mees, ju tal ka spetsialistid olemas (Tiit Maran jne), kes on võimelised elukaid määrama. Eesti Terioloogiaseltsist käib Uudo Timm tihti Saaremaal, vahest põikab tulles läbi. Uudo e-posti aadress on : Uudo.Timm@envir.ee. Ta KAUR eluslooduse osakonna juhataja.
Kui jääd lindudega hätta, on olemas Sõrves selline mees nagu Mati Martinson- Sõrve linnujaama juhataja. Äkki saad ka temaga kaubale.
kroonik
Postitusi: 4
Liitunud: K Dets 16, 2015 10:54 am

Re: Topiste määramine

Postitus Postitas kroonik »

Lindudega polegi nii hull, faasani ja pasknääri tunnen ära, Martinsoni samuti, aga just need pisikiskjad ajavad ajud kokku. Aga aitäh heade vihjete eest!!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Topiste määramine

Postitus Postitas Välek »

Eks foorumlasedki oskavad topistest lugu pidada ja küllap leidub spetse, kes teavad, millega tegu. Nii et võimalusel torka pildid siia.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Topiste määramine

Postitus Postitas sooviku »

Välek kirjutas:Nii et võimalusel torka pildid siia.


Ära sihukest viga küll tee :wink: .Siinsed "spetsid" vaidlevad juba aastaid hundijälgede üle ja on ka rajakaameras kährikut igasugusteks muudeks elukateks määranud :) .Imelik,et igaaastast ahmi nägemist polegi veel olnud.Kasuta parem linnuküti viiteid ja saad asjast õige soti.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Topiste määramine

Postitus Postitas aadu kadakas »

Välek kirjutas:Eks foorumlasedki oskavad topistest lugu pidada ja küllap leidub spetse, kes teavad, millega tegu. Nii et võimalusel torka pildid siia.

Ikka võiks siia ka üles mõned isendid panna, mis kõige rohkem segadust tekitavad. Ega see foorum päris lauajalg ka pole. Vähemasti saab ahmi ja hundi ristandiasja selgeks. Nojah kontroll teadlaste üle ka :D
kroonik
Postitusi: 4
Liitunud: K Dets 16, 2015 10:54 am

Re: Topiste määramine

Postitus Postitas kroonik »

Luban, et pildid tulevad, varuge aga veidi kannatust, sest praegu on kibekiire jõuluaeg ja peab punase kuuega ringi käima. Piltide tegemisel on kõige suurem mure korralik lisavalgus, sest ruum, kus loomad on, on üsnagi hämar. Ainult välguga rikuks asja ära, püüan välgu ja lisavalgusega kombineerida.
Uudo Timmi nõusolek on olemas, kuid kokkusaamiseni läheb veel veidi aega.
Veel kord suured tänud heade vihjete eest!!!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Topiste määramine

Postitus Postitas aadu kadakas »

Siis ikkagi oligi Jõuluvana. Aitame rõõmuga.
kroonik
Postitusi: 4
Liitunud: K Dets 16, 2015 10:54 am

Re: Topiste määramine

Postitus Postitas kroonik »

Tervitus!
Mul on üks hea ja üks halb uudis! Halb uudis on see, et lubatud pilte topistest minu poolt ei tule. Minu ja trahteri omaniku vahelt jooksis läbi üks tume loom (Felis negro) ja mul puudub motivatsioon selle asjaga edasi tegutseda.
Hea uudis on aga see, et need topised on Kaali trahteris endiselt olemas ja kui reisitee teid Saaremaale toob, saab alati teha väikese kõrvalepõike Kaalist läbi (see teeb kokku umbes 3 lisakilomeetrit). Asjahuvilistel on kindlasti uudistamist. Panin mõned seni tehtud kehva kvaliteediga topiste pildid ka trahteri kodulehele üles, kes soovib, võib sinna kiigata (http://www.kaalitrahter.ee link Meie lugu).
Kivi kotti!!!
Vasta