Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas kakuke »

Mul endal on ka jäänud mulje, et tegeletakse sellega, millega on lihtsam tegeleda. Ja tegelik probleem, (kui see ikka on reaalselt olemas?) jääb ikka alles. Ja elu on näidanud, et iga uus kitsendus on stardipakuks järgmisele kitsendusele.
Ja mul on veel küsimus, et miks riik oma kodanike kardab? :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas Beretta »

kakuke kirjutas:miks riik oma kodanike kardab? :M
Riik vast mitte küll aga riigi võimuaparaat ametnikkonna näol- mitte kõige targem ja võimekam. Seal kus tarkusest ja võimekusest puudujääb täidab tühimiku tarbetu agarus- äkki 2. laua ülem on minust agaram ja saab teeneteristi enne mind. Ja kellele ametnik kirjutab seaduse seletuskirja- ikka riigikogule (endine riigikogulane Strandberg tõdes täna, et see on vähesid ameteid mis ei nõua miskit kvalifikatsiooni- sitt lugu aga tal on õigus). Nii on sinna sattunud nii kainerikliente, hotellis nurka kusejaid, kütusevargaid,muud sorti ullikesi ja pullivendi.
Grumpy old man
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Berettale 10 p.
Kes on see "riik" :?: Kas me mitte ise ei soosi väärastunud arusaama- "riigist"?! St.Kas me mitte ise ei lase ametnikekambal/loe ebakompetentsetel partei sõduritel/ endid "riigiks " pida :M Ja see kõik algab, minu arvates sellest ,et iga 4-ja aasta tagant arvab umbes 40% kodanikest ,et nende hääl ei muuda midagi! :M
jyri

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas jyri »

Ahto Kattai kirjutas: Ja see kõik algab, minu arvates sellest ,et iga 4-ja aasta tagant arvab umbes 40% kodanikest ,et nende hääl ei muuda midagi! :M

Kõik algab sellest, et hääl, mis antud "Juhanile" kanditakse hoopis "Jaanile", kes juba millegi ja kellegi eest ei vastuta -tal lihtsalt pole valijaid.
Ehk PS-s nõutud otsevalimistele lastakse kõrge kaarega ja tegelikud valimised toimuvad tagatubades. Annad "hääle" või mitte- ei muutu midagi.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas andrus »

Tõestatud??
jahismurf
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas sooviku »

:shock: Just nagu mõistusega,täiskasvanud inimesed aga ikka veel usute,et teie hääl midagi muudab!Ma ei tea ühtegi näidet,kus see kelle või mille poolt või vastu on hääl antud oleks ka valituks saanud.Kõik häältekogumised võetakse nö. teadmiseks ja ikka teevad härrad nii nagu ise arvavad.Kas te tõesti arvate,et seda relvaseaduse muudatust vastu ei võeta?Võetakse küll,see riik ei karda mitte keda kuraditki.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas sammal.habe »

foorumis halamise asemel võtsin ühendust oma rahvasaadikuga, nagu iga kodanik peaks seadusloome küsimuste tekkides tegema. saadiku eraviisiline arvamus oli, et sellisel kujul eelnõu parlamendist läbi ei lähe, kui just sotsid sellest koalitsioonilepingu olulist teemat ei tekita.
jyri

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas jyri »

sammal.habe kirjutas:foorumis halamise asemel võtsin ühendust oma rahvasaadikuga, nagu iga kodanik peaks seadusloome küsimuste tekkides tegema.


Kui puuduvad ühemandaatsed mazoritaarsed otsevalimised, pole olemas ka sellist nähtust, nagu "oma rahvasaadik" . Kui valimisringkonnast "pääseks" edasi ainult üks kandidaat, siis oleks kõigil selles ringkonnas teada, kes see "oma saadik" on sõltumata sellest, kas hääletati just tema või oponendi poolt.
Kui sa SH nii erudeeritud oled, palun selgita mulle konkreetselt , kes on see minu rahvasaadik reaalsest elukohast lähtudes? Aadressi võin sulle saata PS-ga.
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas sax »

õnneks pidi kuulujärgi olema selle üllitise autor ministeeriumist koondatud, naised saunas rääkisid :P
selline otsus iseenesest on juba riigi kaitsevõimet kahjustav ja selle eest võiks Simmile elukaaslaseks anda selle otsuse tegija. relvastatud rahvas on tõsine pluss riigi kaitsevõimele. seda teab iga loll. kahjuks iga loll pukki ei saa :mrgreen:
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas Välek »

sax kirjutas:relvastatud rahvas on tõsine pluss riigi kaitsevõimele.
Kuidas püstoliga riigikaitse praktikas välja näeks?
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas sammal.habe »

minu rahvasaadik on minu valimisringkonnast valitud saadik, (kelle erakonnale oma hääle andsin, ent see pole siinkohal oluline). juhtumisi on mul tema telefoninumber. konkreetsel juhul on tegemist ringkonnamandaadiga. "minu saadikuid" võib olla ka rohkem kui üks, kui ringkonnast saadi rohkem mandaate.

jyri kirjutas: Kui puuduvad ühemandaatsed mazoritaarsed otsevalimised, pole olemas ka sellist nähtust, nagu "oma rahvasaadik" . Kui valimisringkonnast "pääseks" edasi ainult üks kandidaat, siis oleks kõigil selles ringkonnas teada, kes see "oma saadik" on sõltumata sellest, kas hääletati just tema või oponendi poolt.
Kui sa SH nii erudeeritud oled, palun selgita mulle konkreetselt , kes on see minu rahvasaadik reaalsest elukohast lähtudes? Aadressi võin sulle saata PS-ga.
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas sax »

Välek kirjutas:
sax kirjutas:relvastatud rahvas on tõsine pluss riigi kaitsevõimele.
Kuidas püstoliga riigikaitse praktikas välja näeks?


äkki sa oskad siis vastata miks kaitseväes ka käsirelvad on kui neid millekski kasutada pole :?:
praktika on see kui roheline mehike uksel vastu astub ja meie ülla riigi poolt eraldatud ak 4, mis juba sündides paras nui oli, pole veel kodanikule kätte jõudnud või lihtsalt ei mahu enam minu ja kaugeltulnud külalise vahele. vot sulle praktika
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas Välek »

sax kirjutas:
Välek kirjutas:
sax kirjutas:relvastatud rahvas on tõsine pluss riigi kaitsevõimele.
Kuidas püstoliga riigikaitse praktikas välja näeks?


äkki sa oskad siis vastata miks kaitseväes ka käsirelvad on kui neid millekski kasutada pole :?:
praktika on see kui roheline mehike uksel vastu astub ja meie ülla riigi poolt eraldatud ak 4, mis juba sündides paras nui oli, pole veel kodanikule kätte jõudnud või lihtsalt ei mahu enam minu ja kaugeltulnud külalise vahele. vot sulle praktika

Kas rohelised mehed on lillelapsed, kelle jaoks tuleb üllatusrünnakuna taskust väljavõetud püstol?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas andrus »

Ja roheline tuleb kindlasti ka üksi. :D

OT:Aga kas Galil või mõni muu popim automaat mahuks sinu ja lillelaste vahele,et seda stabiilselt maha teha on vaja?
Kui natuke jahinduse kohalt kokku hoida on võimalik sellest relvast vägagi "tige"asi teha.
Viimati muutis andrus, E Dets 28, 2015 11:23 pm, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
Vasta