Sigade Aafrika katk Eestis

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
Vasta
valdi
Postitusi: 56
Liitunud: R Nov 30, 2012 12:17 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas valdi »

Meie siin Pärnust lõunas veel katkualast väljas, seega proovi kohustust pole. Oleme küttinud ca 70 % kohustusest. Pole vene aja lõpust saati kuulnud, et luba jäetakse maha kandmata. Siis oli küll juhuseid, kus ma poisikesena küsisin isalt, kes meestega kuuri all saaki lahkas, et kuidas jaht läks? Vastus: ühe sea saime. Mina: miks siis seina ääres kolm pead on? Me küll üsna tiheasustuse lähedal ja iga pauk arvel. Sigu praegu on, kuid naabritel katk sees, ilmselt meil kauaks seda rõõmu enam pole. See 10 euri, mis loa hind, ei pane kedagi sea laskmist varjama. Pigem kantakse aeguv luba maha, et normi täis saada, see on loogilisem.
jyri

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas jyri »

valdi kirjutas: See 10 euri, mis loa hind, ei pane kedagi sea laskmist varjama. Pigem kantakse aeguv luba maha, et normi täis saada, see on loogilisem.

Jutt ei ole 10 €-st ega suurest ( minu klassifikatsiooni järgi üle 5 inimese), ühisjahist, kus kõik õigesti tehakse. Jutt on suhtumisest eduka "individuaal" küti edukusse. Nii mõnigi nendest ( 30+ siga / aastas) on mulle privaatselt rääkinud, et jätaks meelsamini (isegi tasuta) loa kinni panemata, sest kevadisel üldkoosolekul hakkab üks komme välja ronima- " kuidas sa said NIIIII palju lasta? Ka minule on ette heidetud, et "liiga palju" lasin- kõik load ausalt kinni.
Vot see kadedus ongi tohutu jõud, mis sunnib ka korrektseid jahimehi oma põhimõtete üle mõtisklema.
Mitte et ma kedagi kuhugi tõukan, aga ka see eestlaste gastronoomiline harjumus lubab kahelda ametlike andmete paika pidamises. Ehk "teadvustamisele" tuginev arvutusmetoodika ei pruugi Eestis vett pidada. Muud midagi.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas tony »

jyri kirjutas:
valdi kirjutas: See 10 euri, mis loa hind, ei pane kedagi sea laskmist varjama. Pigem kantakse aeguv luba maha, et normi täis saada, see on loogilisem.

Jutt ei ole 10 €-st ega suurest ( minu klassifikatsiooni järgi üle 5 inimese), ühisjahist, kus kõik õigesti tehakse. Jutt on suhtumisest eduka "individuaal" küti edukusse. Nii mõnigi nendest ( 30+ siga / aastas) on mulle privaatselt rääkinud, et jätaks meelsamini (isegi tasuta) loa kinni panemata, sest kevadisel üldkoosolekul hakkab üks komme välja ronima- " kuidas sa said NIIIII palju lasta? Ka minule on ette heidetud, et "liiga palju" lasin- kõik load ausalt kinni.
Vot see kadedus ongi tohutu jõud, mis sunnib ka korrektseid jahimehi oma põhimõtete üle mõtisklema.
Mitte et ma kedagi kuhugi tõukan, aga ka see eestlaste gastronoomiline harjumus lubab kahelda ametlike andmete paika pidamises. Ehk "teadvustamisele" tuginev arvutusmetoodika ei pruugi Eestis vett pidada. Muud midagi.


Huvitav kuhu paneb see "individuaal" 30+ siga aastas? Vaevalt ta kõiki ära jõuab süüa.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Feen »

Piisaks ka sellest kui käid ühe seltskonnaga jahis ja oled edukas, käid teisega, oled edukas, siis tuleb veel üks ja teine, et lase mulle ka ära (no, jahti ikka tore pidada). Lased natukene teha pelmeene, vorsti, konservi, hautad väheke potis, jagad sugulastele laiali, mõne jahiürituse jaoks siga potti, sõpradega koos siga vardasse. Ühisjahis edukalt tühjendatud salv ja teine veel :) Klausliga, et ma ise ei võta seekord portsu :) Küll saab hakkama kui tahtmist on. Hetkel võiks või kõik 30 karpi panna ja keldrisse... tea millal jälle sigu on.

Aga kadeduse osas oli täna ka huvitav juhus. Meil 1 mees lasi Tartumaa esimese ametliku hirve (et luba oli olemas). Andis teada, et tehtud, luba minu käes, kandsin maha. Ei tahtnud väga, et teda laskmisega seostataks. Hakkab jälle pihta, et miks see niiii palju laseb ja muudkui laseb ja kõik laseb ära. Selle kartuses on eelistus pigem asi maha vaikida. Mina aga olen see klassikaline tankist ja lubadega salakütt (et kui on luba ja plaan ja ma ära kütin, siis ongi salaküttimine aga loaga, noh...).

Alati on seda seltskonda, kelle jaoks on jaht see kui ta saab 2 korda aastas ühisjahis osaleda ja kõik kes rohkem tahavad ja saavad on halvad. Alati on neid, kes on valmis 7 päeva nädalas jahti pidama. Kusagil peab olema tasakaal aga vähemalt saavad usinad nüüd kõik vingujad suunata muret kurtma natukene ülespoole, sinna kus saki aegset jahti suunatakse. Ja 0 tolerantsi ma kusagilt ei näe. Praktikas. Antakse võimalus selleks aga reaalselt ikkagi on vähestel jaksu ja tahtmist seda teha. Pigem annab katk oma panuse juurde ja teeb asja lagedaks (jahi sa või mitte).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

TiitR kirjutas:Tundub, et viimane hange külmikutele osutus oodatust odavamaks? Miks muidu on ejs-i lehel selline tekst:
"Ilmselt tuleb külmkambrite jagamisel ka kolmas voor. Palume kõigil, kellel on vastavad tingimused olemas ja kindel soov külmkambrit saada, anda sellest Andres Lillemäele teada (andres@ejs.ee või 602 5972)."
Allikas: http://www.ejs.ee/noupidamine-vtas-kuti ... ha-teemal/

Krt, mitu korda sellest soovist peab teada andma :VS
Ole kui leebe tuul...
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Et unelmad täituksid ,on ehk kellegile meelehead ka vaja teha! :)
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas TiitR »

Ahto Kattai kirjutas:Et unelmad täituksid ,on ehk kellegile meelehead ka vaja teha! :)

Ei, aga tõsimeeli, täitsa huvitav oleks teada, kuidas valitakse välja need, kes "peaksid" need külmikud saama? :M
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Ats »

Pole looma, pole probleemi!
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Ats »

Veel uudiseid Postimehest

VTA juht sai aasta lõpus ministrilt sule sappa (19)

31. detsember 2015 15:00

Maaeluminister Urmas Kruuse allkirjastas täna käskkirja, millega vabastab alates homsest, 1. jaanuarist ametist veterinaar- ja toiduameti (VTA) peadirektor Ago Pärteli.

«Peadirektori tegevuse suhtes toimunud distsiplinaarmenetlus näitas, et peadirektor andis oma alluvale korralduse edastada avalikkusele valeinfot mobiilse põleti Hurikan 1000E kasutamise kohta Tartumaal asunud seakatkukolde likvideerimisel,» ütles maaeluminister Urmas Kruuse.

«Distsiplinaarmenetluses tuvastatud asjaolude valguses pole praeguse peadirektoriga võimalik jätkata usalduslikku teenistussuhet. Avaliku teenistuse tippjuht ei saa endale sellist käitumist lubada ja sellele tuleb anda selge hinnang,» lisas minister.

Maaeluministeerium algatas 21. septembril distsiplinaarmenetluse VTA peadirektor Ago Pärteli suhtes, et kontrollida võimalikku distsiplinaarsüütegu teenistuskohustuste täitmisel. Menetlust alustati, et kontrollida mobiilse põleti Hurikan 1000E kasutamise asjaolusid sigade Aafrika katku tõrjumisel, sealhulgas selle kohta avalikkusele ebaõige teabe edastamist.
Pole looma, pole probleemi!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas rajaleidja »

Oskab keegi öelda, mis kriteeriumite järgi jagati need 20 külmkambrit: http://www.ejs.ee/koostoos-vta-ga-paiga ... lmkambrit/
Isegi Saaremaa sai 2tk, kuigi nad ei ole vist isegi kitsendusega tsoonis?
tankist
Postitusi: 58
Liitunud: K Nov 10, 2004 3:36 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas tankist »

Mnjahhh, nõutuks teeb. Sai ka EJS-i taotlus esitatud, aga Viljandimaale ei ole sellest voorust ühtegi kambrit jagunund. Huvitav oleks tõesti teada, kes ja mis alustel otsuse tegi? Katkuvabad saared saavad kambrid, aga SAK-i epitsentris olev Lõuna-Eesti imegu pöialt.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas rajaleidja »

No sai ka küsitud peale seda, kui kogemata sai ühest artiklist leitud lause, et on võimalik küsida. Mitte mingisugust vastust pole aga saanud. Eks tuleb EJS`i päring saata.
s!!m
Postitusi: 84
Liitunud: K Nov 21, 2007 7:06 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas s!!m »

Küsisin ka, tingimusteks seati, et peab asuma katuse all ning seinad ümber. Ja keegi peab koha peal elama või siis on tagatud valve. Kui ära varastatakse siis tuleb 4000.- ise välja käija.
Samuti kambri saajaga sõlmitakse tasuta vara kasutamise leping. Kui küsisin eelmainitud lepingu projekti näha siis saabus vaikus.
Huvitaks ka, mis alustel neid kambreid siis jagatakse?
Igatahes!!
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas tireb »

Pekske kui millestki valesti aru olen saanud.
Viimase EEsti Jahimehe vahel oli mingu üllitis kus jäi nagu silma, selline asi.
Külmkambrisse tuleb rümbad riputada nii, et need ei puutuks üksteise vastu. Kui ühel sellises külmkambris analüüsi vastust ootaval rümbal avastatakse SAK tuleb kõik kehad hävitada!!!
Mis vahe sellisel õhuvahega riputamisel võrreldes sellega kui need rümbad tihedalt üksteise vastus on? Muidugi peale selle et hunnikus need ehk ei jahtu piisavalt kiiresti.
Seal oli veel selliseid lapsusi. Härr, prouad VET ametist lahmivad umbes ja Härrad EJS-noogutavad alandlikult kaabud näppus kaasa.
Hispaanlased elavad SAK-iga koos juba hulga aastaid ja ei usu, et meie selle massimõrva tulemina SAK-ist lahti saame.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas TiitR »

tireb kirjutas:Pekske kui millestki valesti aru olen saanud.
Viimase EEsti Jahimehe vahel oli mingu üllitis kus jäi nagu silma, selline asi.
Külmkambrisse tuleb rümbad riputada nii, et need ei puutuks üksteise vastu. Kui ühel sellises külmkambris analüüsi vastust ootaval rümbal avastatakse SAK tuleb kõik kehad hävitada!!!
Mis vahe sellisel õhuvahega riputamisel võrreldes sellega kui need rümbad tihedalt üksteise vastus on?

Meie tegime pakkumises vaheseinaga külmkambri, et seda vältida. Sellep. kirjutasingi, et kui meie lähedale mõni külmik lõpuks tekib, läheks ja kaeks isegi lähemalt, mis ja kuidas :wink:
Vasta