Sigade Aafrika katk Eestis

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
Vasta
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas tireb »

:) no jah, palju sa neid seinasid ikka vahele paned, kui ühes jahis ikka mitu looma lased siis jääb ikkkagi nagu loterii, et millises osas ja mitu rümpa katkutõbisega koos on
Viimati muutis tireb, K Jaan 06, 2016 9:23 pm, muudetud 1 kord kokku.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Ahto Kattai »

rajaleidja kirjutas:Oskab keegi öelda, mis kriteeriumite järgi jagati need 20 külmkambrit: http://www.ejs.ee/koostoos-vta-ga-paiga ... lmkambrit/
Isegi Saaremaa sai 2tk, kuigi nad ei ole vist isegi kitsendusega tsoonis?

Ehk täitub su unistus valitute hulka jõuda,kui näituseks kutsud mõne otsustaja hrvepulli laskma :M
Rajaleidja ,sul ju omal ka jalg "kuristikus"uksevahel (või olen ma valesti aru saanud?),kas siis seal selliseid asju ei arutata?
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas TiitR »

tireb kirjutas::) no jah, palju sa neid seinasid ikka vahele paned, kui ühes jahis ikka mitu looma lased siis jääb ikkkagi nagu loterii, et millises osas ja mitu rümba katkutõbisega koos on

Kõik õige, kuid pakkumuses oli primaarseks nõudeks odavus ja paljude vaheseintega poleks sa lihtsalt konkurentsis. Samas oli etteantud miinimum suurus ja see eeldaks, et sinna võiks mahtuda 2 siga. ja kui juba 2 isendit rippus, siis oli meie mõte, et vähemalt neil võiks ju sein vahel olla, muidu kaob ära mõte kahele loomale? Kas ka võitnud pakkuja mingi seina kuhugi ehitas, tahakski näha :D Või tehti külmik lihtsalt nö. külmikuna, mis oma eesmärki tegelikult ei täida ja saab eurorahad kenasti ära kasutada ja riik saab öelda, et on kõik selleks teinud.... :VS
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas rajaleidja »

Ahto Kattai kirjutas:
rajaleidja kirjutas:Oskab keegi öelda, mis kriteeriumite järgi jagati need 20 külmkambrit: http://www.ejs.ee/koostoos-vta-ga-paiga ... lmkambrit/
Isegi Saaremaa sai 2tk, kuigi nad ei ole vist isegi kitsendusega tsoonis?

Ehk täitub su unistus valitute hulka jõuda,kui näituseks kutsud mõne otsustaja hrvepulli laskma :M
Rajaleidja ,sul ju omal ka jalg "kuristikus"uksevahel (või olen ma valesti aru saanud?),kas siis seal selliseid asju ei arutata?

Ei minu jalga seal ukse vahel ole ja pole ka kinga sinna vahele jätnud :)
Ma ei ole kade inimene ja mind pole kunagi huvitanud kellegi teise rahakott ja ma pole kade nende peale, kes need saavad. Aga tahaks teada, mis kriteeriumite alusel neid jagati. Oli see limiidi suurus, suvise jahi osakaal, taudi puudumine või mis iganes. Mina leidsin selle külmikute jagamise info kuskilt delfi artiklist vist pooljuhuslikult. Igasugust manti tuleb ejs poolt e-mailile pidevalt, aga ma ei mäleta, et selle kohta oleks midagi tulnud
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas aivar00 »

Siinkohal olen Viljariga päri - meie selts ehitas ka 2015 enda kulu ja kirjadega külmiku (y) (y) . Oleks võinud ju ka "aitähhi" eest saada :evil: .
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas TiitR »

Sellised küsimused tulekski vist kohalikule jahindusklubile esitada - krt, keegi peab ju midagi teadma, kuidas asjad käivad(sid)? Või on tegu samalaadse asjaga, nagu ajavad meie "helged" peal Toompeal?
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas gunnar »

TiitR kirjutas:Sellised küsimused tulekski vist kohalikule jahindusklubile esitada - krt, keegi peab ju midagi teadma, kuidas asjad käivad(sid)? Või on tegu samalaadse asjaga, nagu ajavad meie "helged" peal Toompeal?


Mitte samalaadse vaid täpselt samasugune asjaajamine. Sogases vees kalapüük.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas aivar00 »

Mes asi see "kohalik jahindusklubi" veel on? Raplamaal pole toda juba paarkümmend aastat...
Meie selts astus EJS liikmeks otse.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas TiitR »

aivar00 kirjutas:Mes asi see "kohalik jahindusklubi" veel on? Raplamaal pole toda juba paarkümmend aastat...
Meie selts astus EJS liikmeks otse.

No siis tuleb sealt uurida :D . Lihtsalt infoks, et pakkumise võitnud firma juhatuse liige on juhatuse liige ja EJS-is....ei taha olla küll vandenõu teoreetik, kuid... :wink:
Ja see info pole mingi "Scotlan Yardi" värk, vaid kõigile täiesti avalikult ja legaalselt leitav 8)
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Ax1600 »

rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas rixa »

Seakatku Eesti farmidesse jõudmise põhjused on lõpuks teada

Ega vist oleks päris üllatav olnud, kui VTA uurimuse tulemusena oleks jõudnud järeldusele, et ups, me ise viisime selle farmidesse.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas aivar00 »

Vähemalt mingigi seisukoht välja öeldud. Kui nüüd mingi aja pärast öeldaks ka välja miks Eestis asjad nii kaugele läksid ja Lätis mitte :lol:
Senini aga edu "vituküttidele" :lol: :lol: :lol: .
ikka lõbusalt
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas greenhorn »

Muudkui rühib edasi:
VTA ‏@VTA_agri 19h19 hours ago
Eile kinnitati SAK diagnoos kolmel metsseal Anija vallas Harjumaal. Leiud jäävad olemasolevale taudistunud alale 20, http://goo.gl/QnaXF9
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas kirp »

Mina tahaks küll uurimuse algteksti/raportit näha (kui keegi pääseb ligi, oleks tänulik viite eest). Ajakirjanikel tuleks ka väheke "areneda" ja edaspidi algallika (uurimuse) viide juurde panna. See nupuke ajakirjanduses on tüüpiline tekst, mis ei anna mingit võimalust hinnata seisukoha tõepärasust. Peale selle, et usalda spetsialiste ja ametlikku seisukohta. Sellega on Eesti riigis kahjuks nii nagu ta on...

Avaldatud tekstis on vaid viide, et lähtuti küsitlusest. Mida küsiti, kuidas küsiti (kindel ankeet või lihtsalt jutuke väravaposti najal), keda küsiti (kahjukannatajad, jahimehed, ametimehed vms., kui palju isikuid), kes küsis (kontrolliv ametnik, kes sulle harja võib hakata, anonüümsus vms.) ja mis objektiivse meetodiga tulemusi töödeldi (statistika) - need on kõik asjaolud, mis tulemust mõjutavad. Minu jaoks on arusaamatu kuidas küsitluse abil saab tõestada söödaga nakatumist??? Järsku olid ikkagi kärbsed nagu Kolla pakkus :lol: Kindlasti saaks positiivse tulemuse küsides, kas mõni talitaja nägi kärbest aknast/uksest sisse lendamas :lol:
Indrek_I
Postitusi: 83
Liitunud: L Okt 20, 2007 7:17 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Indrek_I »

Ma küll ei tea, mismoodi v*ttusid paljundatakse või võltsitakse, et rahalist kasu saada, kuid vereproove ilmselt võetakse küll mõnes kohas sealt rohkem kui üks. Vereproovi eest minu teada ei maksta.
Mina ei saa hästi sellest tegevusest aru - fakt on see, et limiidi mittetäitumisel keegi maid käest ära võtma ei hakka, see ei ole lihtsalt reaalne. Samas võltsimisega vahelejäämisel on küll nagu põhjust kasutusload üle vaadata...


From: Astrid Matsoo
Sent: Thursday, February 4, 2016 4:07 PM
To: Astrid Matsoo
Subject: Märgukiri


Lugupeetud jahiseltside esindajad



Veterinaar- ja Toiduametile on jõudnud informatsioon, et mõnede jahimeeste poolt esineb sigade Aafrika katku proovide võltsimist.



Võltsimine seisneb selles, et tuuakse mitu proovi ühelt loomalt nagu need oleks pärit erinevatelt loomadelt.

Selline tegevus on absoluutselt taunitav ning neid kahtluseid on võimalik vajadusel ka tõestada.



Ebaõigete andmete esitamist proovide kohta saab käsitleda VTA ja jahiseltsi vahelise lepingu olulise rikkumisena, mistõttu võib Veterinaar- ja Toiduamet tuginedes võlaõigusseaduse § 116 lõikele 6 lepingu üles öelda ja nõuda tekkinud kahjude (sealhulgas üsna kallite laboratoorsete uurimiste kulude) hüvitamist.



VTA ja jahiseltsivaheline koostöö saab toimida vastastikusel usaldusel ja aususel, seega tulemusliku koostöö huvides tuletab VTA Teile meelde, et aruannetesse tuleb kanda vaid tegelikkusele vastavaid andmeid. Jahiseltsi esindaja poolt aruandes tõele mittevastavate andmete varalise kasu saamise eesmärgil esitamine võib kaasa tuua kriminaalmenetluse algatamise karistusseadustiku § 209 alusel (kelmus), mis näeb ette sellise teo eest karistusena rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistuse.

Küsimuste korral palun pöörduge julgesti!

Meeldivale koostööle lootes,

Astrid Matsoo

Jurist

Juhtkond
Vasta