Talvised neopreen kummikud

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
Tetz
Postitusi: 8
Liitunud: N Jaan 29, 2015 3:43 pm

Talvised neopreen kummikud

Postitus Postitas Tetz »

Tervist,

Soov osta talviseks jahiks neopreenist kummikud ja silmapiiril on Muck boot arctic sport ja Alaska elk lite neo.
On kellegil need olemas ja kuidas jahil olles ajus ees seistes ja varitsuses olles sooja peavad, arvestades nt eelmise nädala pakast kus oli -20 väljas?

millised on puudused, kas jalg higistab liikumisel, mugavus aste?
Ühe puhul öeldud et töötemp on -30 kuni +10 teise puhul info puudub.

Samas on olemas Muck Boot arctic pro ka, mis peaks olema veel soojem (kuni -60) kuid ei näe et seda Eestis kuskil pakutakse, kes teab, et on müügil kuskil andku tead.

tänud ette ära kõigile vastajatele!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Talvised neopreen kummikud

Postitus Postitas honkomees »

Tetz kirjutas:Tervist,

Soov osta talviseks jahiks neopreenist kummikud ja silmapiiril on Muck boot arctic sport ja Alaska elk lite neo.
On kellegil need olemas ja kuidas jahil olles ajus ees seistes ja varitsuses olles sooja peavad, arvestades nt eelmise nädala pakast kus oli -20 väljas?

millised on puudused, kas jalg higistab liikumisel, mugavus aste?
Ühe puhul öeldud et töötemp on -30 kuni +10 teise puhul info puudub.

Samas on olemas Muck Boot arctic pro ka, mis peaks olema veel soojem (kuni -60) kuid ei näe et seda Eestis kuskil pakutakse, kes teab, et on müügil kuskil andku tead.

tänud ette ära kõigile vastajatele!
endal kasutusel rootsi polüuretaanist Polyverid http://www.matkatarbed.ee/oc/riserva-jahivest
väga mugavad, soojad kuni märjaks ei higista, st pool päeva umbes, 25 miinuskraadiga kannatas seista küll. Neopreeni kohta ei oska öelda ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Talvised neopreen kummikud

Postitus Postitas AndresR »

Kasutan ise juba mõnigi aastat Muck boot-i. Julgen kahe käega soovitada, sest mina paremat asja ei kujutaks ette. Väga mugavad ja ka universaalsed. Pole ma ühegi külmaga hätta jäänud. Olen isegi +15 kraadiga kasutanud, aga siis on natuke liiast:) Ainukeseks miinuseks võin öelda seda,et teravatele okstele nad vastu ei saa. Ajus olles torkasin oma saapalgi tükki lahti, aga seda parandas kiire liim:) Kui mu käimad peaksid kunagi ära kustuma, siis ostan samasugused asemele (y)
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Talvised neopreen kummikud

Postitus Postitas sooviku »

Eks need muckid ongi meil vist mõeldud kütiliinis seismiseks.Muidu head tugevad käia ja soojad seista aga oksarisus ,tuulemurrus annab see neopreen kähku otsad :( .Neid peaks olema ka kõrgema kummiosaga aga meil pole müügil näinud .
Naine võib olla,koer peab olema!
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Talvised neopreen kummikud

Postitus Postitas duv »

Kahjuks täpset vastust väga raske anda, sest inimestel see külma taluvus suht individuaalne. Omal ajal käisin linnas aastaringselt purjekingadega ilma sokkideta ja polnud häda midagi. Kummikute kohta võin omast kogemusest öelda, et olen nendele ka suusad alla pannud, pool päeva suusatanud, peale seda 2-3 tundi passinud tugevalt läbi higistatud sokkidega -10-ga, ilma, et jalgadel külm oleks hakanud. Minul on ainuke häda see, et jalad kipuvad igal juhul higistama, võib-olla sellepärast, et sääred jämedad ja sealt kaudu õhuvahetust ei toimu, ka üle 0 kraadi minu jaoks palavad.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Talvised neopreen kummikud

Postitus Postitas kirp »

Üks paar muckboote kantud nii pikalt, et on oma eluea lõpul. Minul on need vähe kõrgema kummiosaga ja seni pole neopreeni küll õnnestunud katki teha (eks ole ka vähe vaadatud kuhu astun). Soojad ja algul tundusid eriti mugavad. Neopreenist ülaosa hoiab hästi sääre ligi ja ei "rüüpa" vett kui üle serva vette astud. Puudused: kui võtad "vale" suuruse, siis hädas. Muckboodid on hüpeliigese kohalt küllalt kitsad ja vahel märgade saapasisudega pead vaat et laskma teisel jahikaaslasel saabast jalast tõmmata. Liiga suure numbri puhul hõõrud kergelt sisemise pehme soojendusvoodri kanna kohalt katki (ka sokid). Sestap on raske iga-ilma suurust valida - soojaga pole villast alla vaja (siis loksub) ja külmaga ei saa ilma. Teine puudus: suhteliselt rasked just oma rohmaka alumise kummiosa tõttu. Algul tundus muckboodi rombiline tallamuster hää, nüüd vaataks rohkem seda peenemat nagu Alaska elgil. Suur romb muutub eriti libedaks kui omajagu juba kulunud tald ja ka autot on teistega suht ebamugav juhtida (suured robustse tallaga ja kitsaste pedaalivahedega autos probleemne). Miks arvan, et omad lõpusirgel? Viimasel poolel aastal on hakanud lahti tulema talla serv. Nimelt on ka alumine jäigem osa muckbootidel tegelikult mitmest (vähemalt kahest) osast kokku liimitud/vulkaniseeritud ja see annab lõpuks järele. Kummalisel kombel ei tule mul veel vett sisse. Võimalik, et kummiku ehitus selline, et kannatab ka tallaosata käia :) . Kas ostaks uue paari? Siin jään mõttesse - vahelduseks võiks ju proovida poolakate EVA baasil neid kergeid ja odavaid. Ah jaa, muckboodi "puuduseks" võib pidada ka mitte-välja käivat sisevoodrit. Nagu ikka, sihukesed kummikud ei kuiva kiirelt, eriti kui kohe järgmisel päeval vaja jalga panna ja elektrikuivati puudub. Kindlasti ostaks uued kui hind poole väiksem (~50EUR).
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Talvised neopreen kummikud

Postitus Postitas tony »

duv kirjutas:Kahjuks täpset vastust väga raske anda, sest inimestel see külma taluvus suht individuaalne. Omal ajal käisin linnas aastaringselt purjekingadega ilma sokkideta ja polnud häda midagi. Kummikute kohta võin omast kogemusest öelda, et olen nendele ka suusad alla pannud, pool päeva suusatanud, peale seda 2-3 tundi passinud tugevalt läbi higistatud sokkidega -10-ga, ilma, et jalgadel külm oleks hakanud. Minul on ainuke häda see, et jalad kipuvad igal juhul higistama, võib-olla sellepärast, et sääred jämedad ja sealt kaudu õhuvahetust ei toimu, ka üle 0 kraadi minu jaoks palavad.


Sa keera ülemine äär vähe tagasi. Probleemi see täielikult ei lahenda aga kindlasti mingisugune õhuvahetus hakkab toimima. Omal järgi proovitud.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Talvised neopreen kummikud

Postitus Postitas andrus »

Tegelikult on nii,et kummikutega käiakse kalal. ;)
jahismurf
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Talvised neopreen kummikud

Postitus Postitas Räven »

Mina olen Muckboot Tay Sport'e 5 talve kasutanud. Eelmine talv tulid päka juurde murdekohad. Vett peavad, aga kummiosa on pragunenud, ehk siis neopreen veel toimib. Okastraati ja kuuseoksa muidugi kardavad, milline kummik ei karda?
Soojad ka üpris külma ilmaga kuni jalaniiskus hakkab tunda andma. Mul jalad üldiselrt ei higista aga liikudes ikka mingi niiskus tekkib. Muckboot istub üsna tihedalt ümber sääre ja ei lase õhul liikuda. Üldiselt jalas väga mugavad, sokk jalast "ära ei roni" ja liist hea. Siiski, ostan vist järgmised samad kuna ei tea paremat tahta
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Talvised neopreen kummikud

Postitus Postitas duv »

tony kirjutas:
duv kirjutas:Kahjuks täpset vastust väga raske anda, sest inimestel see külma taluvus suht individuaalne. Omal ajal käisin linnas aastaringselt purjekingadega ilma sokkideta ja polnud häda midagi. Kummikute kohta võin omast kogemusest öelda, et olen nendele ka suusad alla pannud, pool päeva suusatanud, peale seda 2-3 tundi passinud tugevalt läbi higistatud sokkidega -10-ga, ilma, et jalgadel külm oleks hakanud. Minul on ainuke häda see, et jalad kipuvad igal juhul higistama, võib-olla sellepärast, et sääred jämedad ja sealt kaudu õhuvahetust ei toimu, ka üle 0 kraadi minu jaoks palavad.


Sa keera ülemine äär vähe tagasi. Probleemi see täielikult ei lahenda aga kindlasti mingisugune õhuvahetus hakkab toimima. Omal järgi proovitud.


Eks ma pukis olengi keeranud, sest pika peale hakkab säärt soonima, nüüd seal kohal selline tobe viik tekkinud ja välja ka enam ei lähe. Mina väidaks vastu, et kummik ongi eesti talves parim jalanõu. Enamus talvedel siin ju maapind lume all sula ja kunagi ei tea millal mutta vajud. Teiseks korjab saabas autost välja minnes alati lund, mis sisenedes sulama hakkab ja mida märjemaks läheb seda rohkem kogub.
Nagu kirp kirjutab on selle saapaga tõesti raske autot juhtida, ise olen selleks puhuks teisi saapaid kasutanud, sest tiheda liiklusega trassil ja osaliselt ka läbi Tallinna sõites ei julge kasutada, on tunne nagu oleksid puujalad all.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Talvised neopreen kummikud

Postitus Postitas andrus »

Proovige korra korralik saabas koos säärisega ja korralikke sokkidega ära ja saate aru mis on hea. Ja vahet pole kas oled päev läbi mudas,raba laugastel,läbid kraave ja ojasid või sumpad lumes.Pedaalidega ei esine kah muresid. ;)
Kummikuid läks kunagi hooaja jooksul 2 paari. Igast jama tuli läbi ja jalad oli õhtul ikka märjad higistamisest. Lisaks higistamisele kummik kipub loksuma või pigistama samuti ei paku ta mingit tuge jala välja väänamise või muu vigastu eest.


Pukis ja kütiliinis istumiseks on kah olemas paremaid asju kui kummik.
Kummik on asi mis ei hinga ju ühestki otsast. Nii kui tekib jalanõusse niiskus on ka külm kohe varsti tulemas või soojemal päeval õhtul saapa eemaldamisel muhe vonn üleval.
Ei pretendeeri tõele aga need isiklikud kogemused ja neid mehi keda olen suutnud saapausku keerata ei ole kah juba ammu kummikutega jahis näinud.Ei suvel ega talvel.
jahismurf
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Talvised neopreen kummikud

Postitus Postitas sooviku »

Saabas on hea tõesti aga,kui oled ennast ulukilihast ümmarguseks söönud siis see paeltega jamamine võtab enne higiseks,kui metsa saad :wink: Minule Muck Bootsid meeldivad ja ega nad pole päris kummikud ka.
Naine võib olla,koer peab olema!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Talvised neopreen kummikud

Postitus Postitas rajaleidja »

Muck Bootsid igati head jalavarjud. Säär on kitsas ja jala ajab higistama küll. Paar korda olen saanud nendega jala külmetama, aga seda seetõttu, et sai sokkidega üle pingutatud. Võid ju villased sokid veel peale tõmmata lootuses, et on soojem. Aga kui saabas ikka tihkelt täis, siis tuleb külm ka kergemini ligi. Tavapäraselt matkasokk ja Muck ning piisab.
Andruse saapa kohta ei vaidle. Hea saabas alati parem. Eriti kui kütiliinis ei seisa ja mööda metsa vaja mütata.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Talvised neopreen kummikud

Postitus Postitas kirp »

Kummikumehed vahest laisemad ja mugavamad. Kummiku viskad nurka või radiaatorile kuivama. Saabast pead hoidma ja hooldama. Ei tohi kuivamisel liigset kuuma saada ja mis kõik veel.
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: Talvised neopreen kummikud

Postitus Postitas Hanno »

Muckboot see on esimene ja ainuke, teised on koopiad. Paar tehnilist pisiasja, ärge kindlasti pange Mucki kandes villast sokki saapa sisse, villane lööb õhutuskanalid koheselt umbe. Korralik thermosokk, sellest peaks piisama. Samuti kaitseb Muck hüppeliigest, väljaväänatud hüppeliiges pole metsas naljaasi. Muck pole muide kummik. Saabas ka mitte :)
kehva tantsijat segavad ka omad munad
Vasta