Kuidas astuda jahimeheseltsi

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
Alexkifa
Postitusi: 10
Liitunud: E Aug 01, 2011 11:31 am

Kuidas astuda jahimeheseltsi

Postitus Postitas Alexkifa »

Umbes 15 a tagasi olnud probleemid salaküttimisega (ebaseaduslik kobrasejaht) ja praegu ei saa jahiseltsi astuda. Mul on jahitunnistus, relvaluba, aga jahil käia ei saa. Tahaksin seaduse järgi jahtida, aga ei saa.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Kuidas astuda jahimeheseltsi

Postitus Postitas aadu kadakas »

Pisut võiks valgustada esmalt taustelemente.
Kas kunagine salaküttimine on probleemiks ja jutt käib mingist konkreetsest jahiseltsist või on lihtsalt soov peale seaduslikele kriteeriumitele vastamist ennast jahimehena kuskil realiseerida?
Alexkifa
Postitusi: 10
Liitunud: E Aug 01, 2011 11:31 am

Re: Kuidas astuda jahimeheseltsi

Postitus Postitas Alexkifa »

Varem mul ei olnud jahitunnistust ja mina ei olnud mingit jahiseltsi liige. Praegu tahaks saada, aga koik jahiseltsid ei taha mind votta.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kuidas astuda jahimeheseltsi

Postitus Postitas puugi »

Meenub Luua metsakooli jahinduse õpetaja õpetus :Kui mõne isevaruja(salaküti)oma ridadesse meelitad on temast tihti võimalik kollektiivi kaasabil normaalne jahimees koolitada.
Sellised kasvatused täitsa toimivad! 8)
Aga selge see,et lihtsam on alati keelduda.Terve maakonna keeldu ju ikka pole? :D
Alexkifa
Postitusi: 10
Liitunud: E Aug 01, 2011 11:31 am

Re: Kuidas astuda jahimeheseltsi

Postitus Postitas Alexkifa »

keeldu ei ole, aga jahimeeste soovi ka ei ole.
Alexkifa
Postitusi: 10
Liitunud: E Aug 01, 2011 11:31 am

Re: Kuidas astuda jahimeheseltsi

Postitus Postitas Alexkifa »

Tean mittu jahitunnistusega inimest, kes ka ei saa jahiseltsi astuda, ka tahavad seaduse järgi jahtida, aga ei saa jahiloa võtta, nüüd jahtivad ebaseaduslikult. Aga mida veel saab teha? Istuda kodus mitte keegi ei taha.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Kuidas astuda jahimeheseltsi

Postitus Postitas aadu kadakas »

Salaküttimise õigustamist a`la "pole legaalseid võimalusi" küll tõsiselt võtta ei saa.
viewtopic.php?f=9&t=7993
Siit ikkagi saab järeldada, et maaomanikuna on võimalik vähemalt väikeulukijahti pidada-korraldada. Muidugi, kui maaomand ikka alles on.
Suuruluki jahiks näen paari võimalust:
1. Saab kuskil osaleda, kus tuttavad ees või oma mehi vähe vmt. Pealegi pole ju kunagine salaküttimine otsaette tätoveeritud, et see pidevalt komistuskiviks saaks. Ehk ainult kuskil kohalike seas.
2. Saab raha eest osta võimalusi. Eesti turismijahindust servast servani täis. Kui Eestis reklaami vähe, siis soovitan vaadata välismaiseid reklaame Eesti jahivõimaluste kohta.
3. Saab taotleda liikmelisust. Ametlikult, et saaks vastuse ka, kui ei võeta mingil põhjusel ning saab üldkoosoleku seisukohani välja minna. Näiteks seal, kus oma kinnistu asub. Minu teada eesti jahinduses ei domineeri vaid kõrgaadlike jahiõigus. Loomulikult on jahiühendusi, kus on seatud liikmete jabur ülempiir või lihtsalt ei taheta, maaomanikke ei soovita liikmeskonda jmt. Samas tuleb leppida etteantud reeglitega (seltsi põhikirjas ja kodukorras sätestatu), mis kohati tähendab 1-2 aastast katseaega enne, kui saab hakata individuaalsemalt tegutsema. Samuti soovitajad. Samuti koostoimetamise kirjutamata reeglid.
4. Lihtsalt olla tubli mees ja ka jahimees ning tavaliselt siis juba kutsutakse erinevatesse kohtadesse jahti.
Seisukoht, et mul on jahipidamist võimaldavad paberid ja see automaatselt tähendab kohe suuruluki jahiõigust koos jahiseltsi võtmise kohustusega, on poolik. Samas, ta on ... seisukoht.
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

Re: Kuidas astuda jahimeheseltsi

Postitus Postitas greenhorn »

Veidi segane avaldus.
Kas sa elad kusagil piirkonnas ning kohalik Selts ei soovi sind vastu võtta?
Kas sa omad kusagil jahipiirkonnas kinnistut ning sulle on öeldud, et sa ei tohi seal jahti pidada?
Alexkifa
Postitusi: 10
Liitunud: E Aug 01, 2011 11:31 am

Re: Kuidas astuda jahimeheseltsi

Postitus Postitas Alexkifa »

greenhorn kirjutas:Veidi segane avaldus.
Kas sa elad kusagil piirkonnas ning kohalik Selts ei soovi sind vastu võtta?

Jah.

Varem mul oli jahipiirkonnas kinnistus, praegu ei ole.
krupp
Postitusi: 89
Liitunud: R Veebr 13, 2004 10:09 pm

Re: Kuidas astuda jahimeheseltsi

Postitus Postitas krupp »

Kui soovid väikeulukijahti pidada, siis seda saad rakendada ka jahiseltsi kuulumata, iga maaomanik oleks õnnelik kui keegi tuleks kopraid, rebaseid, kährikuid laskma.
Kui suurulukijahti siis küll (oma elamispiirkonnas) peaksid seltsi astuma esitades avalduse.
Sellele tuleb ka vastus, ning reeglina ka põhjendusega, sealt saad teada mis Sinu vastu on, kuid arvatavasti tead ka ise, et "nasilna ljubam ne budeš".
metsas
Postitusi: 50
Liitunud: P Mai 16, 2004 6:44 pm

Re: Kuidas astuda jahimeheseltsi

Postitus Postitas metsas »

Alex, et kas Sina ise tegelesid varem salaküttimisega selles piirkonnas kuhu soovid nüüd liikmeks minna?
Alexkifa
Postitusi: 10
Liitunud: E Aug 01, 2011 11:31 am

Re: Kuidas astuda jahimeheseltsi

Postitus Postitas Alexkifa »

Teised jahtkonad ka ei taha mind võtta.
metsas
Postitusi: 50
Liitunud: P Mai 16, 2004 6:44 pm

Re: Kuidas astuda jahimeheseltsi

Postitus Postitas metsas »

Aled vasta küsimusele, muidu ei tea ju nõu anda
Vasta