Ulukiliha müük!

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
metsas
Postitusi: 50
Liitunud: P Mai 16, 2004 6:44 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas metsas »

ega siin vist muutust ei tule, kuna nõudlus on suurem kui suudetakse toota, siis peadki tellima selle mis vorstimeistrile on hetkel võimalikult kasumlik toota.
see pasteedikile vorst on ikka paras jubedik
Lendahv
Postitusi: 1
Liitunud: T Nov 17, 2015 3:24 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas Lendahv »

Oskate öelda, kes Jõgevamaal peale "Chef Foodsi" ulukiliha töötleb? :roll:
rebanep
Postitusi: 1
Liitunud: P Jaan 17, 2016 5:07 am

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas rebanep »

Pole küll päris see teema, aga müümise alla sobib nagu ...

Küsiks vähe teise nurga alt: Kas kusagilt tavainimene metssea liha osta ka saab?

Igal pool räägitakse, et turustamine pole võimalik. Mina kui mitte jahimees ei leia kusagilt kedagi kes oleks nõus sea müüma. Üks firma oli, aga see oli selline hind, et Soome prismast saab samaga. Minu pärast olgu terve keha, aga proovid võetud ja ussi ning katkuvaba.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas Feen »

Kindlasti on neid, kes müüks. Hea oleks lisada asukoht, soovitud sea suurus (põrsas, kesik, suur vms). Edasi osatakse ehk juba ühendust võtta ja pakkuda.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jyri

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas jyri »

rebanep kirjutas:Pole küll päris see teema, aga müümise alla sobib nagu ...

Küsiks vähe teise nurga alt: Kas kusagilt tavainimene metssea liha osta ka saab?

Igal pool räägitakse, et turustamine pole võimalik. Mina kui mitte jahimees ei leia kusagilt kedagi kes oleks nõus sea müüma. Üks firma oli, aga see oli selline hind, et Soome prismast saab samaga. Minu pärast olgu terve keha, aga proovid võetud ja ussi ning katkuvaba.

Aga mis hinnaga selles Soome Prismas siis on? Ma ei müü, lihtsalt huvipärast.
Luba min.10€ ( +- sõltuvalt kus ja kes) + kuni 40€ proovid ehk otsekulu 50 sõltumata rümba suurusest. Põssa rümp 25 kg, ehk 2€/ kg ainult omahind ilma jahipidamise rõõmudeta/ kuludeta.
Olen kuulnud, et Eestis maksavad allergikud kuni paarkümmend EUR/ kilo eest, sest metssea põssa liha ei kutsuvat esile seda haigusvoogu, muu liha kutsub.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas Feen »

Kus kohas neid proove 40 euroga teha saab? Ma niisama huvipärast uurin. Tartu Ülikoolis tehakse alaaria teemal teadust ja proovide vastu tehakse trih ka tasuta ära. Katkuproov on vtl-s tasuta. Seega, kui autoga proovi Tallinnast Tartusse tuua, siis tuleb jah 40 proovi kohta aga kui võtad 2 proovi kaasa, siis juba 20 ;). Luba 10 eurot, katkuajal. On väga palju piirkondasid kus luba tasuta.

Kui arvestada, et vanasti kulus söötmisele ning kogu jahitegevus on kulude jada ning alati pole nii, et lähed ja võtad, siis saab kulude osa üles ajada küll ja vägagi. Pigem on see probleem, et kaasjahilised ei vaata hästi kui keegi kusagile midagi müüb, isegi oma sõpradele nö annab selliselt, et ise peale maksma ei peaks. Seega, sea võid saada 500ga, paarisaja eest, võid saada ka 50ga.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas aivar00 »

See säherdune vingumise teema minuarvates. Meil näiteks peale katku teemat notsuload tasuta. Trihhinella eest tahab kohalik vet. (seedemeetodil) saada 25.- Seega ainuke kulu talle proovi viimine ja volitatud vet. arstile vereproovi viimise kulu.
Olen kuulnud kurtmist, et metssea rümba eest ei makstakse sandikopikaid. Samas ei ole kuskil trehvanud nägema kasvõi börsis kuulutust - müüa kontrollitud metssealiha või et kasvõi siin foorumis keegi pakuks enda lastud ja kontrollitud siga müüa. Kui mõistliku hinnaga pakutaks, siis mingi kogus kindlasti ostetaks ära. Kodusiga praegu odavam hind mida näinud olen ostes alates 0,25 rümbast 1.75. No metsanotsust peaks rümbana vast 2 .- ikka saama.
ikka lõbusalt
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas jahe »

rebanep kirjutas:Pole küll päris see teema, aga müümise alla sobib nagu ...

Küsiks vähe teise nurga alt: Kas kusagilt tavainimene metssea liha osta ka saab?

Igal pool räägitakse, et turustamine pole võimalik. Mina kui mitte jahimees ei leia kusagilt kedagi kes oleks nõus sea müüma. Üks firma oli, aga see oli selline hind, et Soome prismast saab samaga. Minu pärast olgu terve keha, aga proovid võetud ja ussi ning katkuvaba.

Ütle vanus,sugu,kogus ja kohe saad,proovid tehtud.
243win
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas duv »

aivar00 kirjutas:See säherdune vingumise teema minuarvates. Meil näiteks peale katku teemat notsuload tasuta. Trihhinella eest tahab kohalik vet. (seedemeetodil) saada 25.- Seega ainuke kulu talle proovi viimine ja volitatud vet. arstile vereproovi viimise kulu.
Olen kuulnud kurtmist, et metssea rümba eest ei makstakse sandikopikaid. Samas ei ole kuskil trehvanud nägema kasvõi börsis kuulutust - müüa kontrollitud metssealiha või et kasvõi siin foorumis keegi pakuks enda lastud ja kontrollitud siga müüa. Kui mõistliku hinnaga pakutaks, siis mingi kogus kindlasti ostetaks ära. Kodusiga praegu odavam hind mida näinud olen ostes alates 0,25 rümbast 1.75. No metsanotsust peaks rümbana vast 2 .- ikka saama.


On teil aga see trihhinelloosi proov kallis. Tallinnas vet. laboris oli midagi 16-17 vahel, aga mine tea võibolla ka seal hinda tõstetud.
jyri

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas jyri »

duv kirjutas:On teil aga see trihhinelloosi proov kallis. Tallinnas vet. laboris oli midagi 16-17 vahel, aga mine tea võibolla ka seal hinda tõstetud.

Egas see konkreetika kedagi huvita. Vaja oli konkreetselt JYRILE koht kätte näidata :mrgreen:
Ma käin kah seal, kus luba tasuta, SAK-i pole ja trihhinellat ei pea isiklikult vajalikuks kontrollida.
Samas tean kohta, kus minult, kui külaliselt, tahetakse 50.-€/ päevas saada.
Nii et see 50+- oli "harju keskmine" , kus need "+" ja "-" jäeti suurest ärategemise soovist märkamata :P !
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas kalur »

Aga miks sa jyri arvad ,et terve foorum keerleb ainult ümber sinu. Võta regulaarselt rohtu ja ära kujuta endale liiga palju ette.
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas kaalikas »

Krt ma ei kujuta ette,kus need sea load tasulised on?
Meie majapidamistes on kõik väikeulukist kuni põdrani tasuta!(mingi anomaalia või?)
In fact You look like a shit!
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas Metslane »

Lühidalt: anomaalia jah!
Aim small, miss small!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas Välek »

Lisaraha vajadus on nii aastamaksu suurusest kui ka rahalistest vajadustest sõltuv.
Vasta