Relva kandmine, relva edasitoimetamine - puust ja punaseks

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Relva kandmine, relva edasitoimetamine - puust ja punaseks

Postitus Postitas Välek »

Prooviks ka midagi genereerida. :M Õhusõidukilt ei tohi ju jahti pidada, aga kui ma omale Batmani kostüümi selga panen ja künka otsast tuule tiibadesse saan, kas ma siis tohiksin lennu pealt metssiga lasta? Ja küsimus ju selle tõttu veelgi keerulisem, et ma liuglen õhus ja otseselt ei viibi jahimaal- ei enda, ega ka mitte naabersektsioonide... sealube on taskud täis, muudkui annan tina, tuul kannab aina kaugemale ja kaugemale. Mida siis veel jurist ütleks? Kas olen siis mingit seadust rikkunud? Keegi ju ei keela hüppe pealt, õhus olles lasku sooritada, mille alusel saaks lennupealt lasu sooritamist keelata? :M Sarnast iba annaks lõputult ajada, kuid seadusi pole võimalik lõputult teha, lugeda ja pähe tuupida.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Relva kandmine, relva edasitoimetamine - puust ja punaseks

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Sama nt hoiutingimuste kontrolli osas - politsei peab 5 päeva enne sinuga kontrolli kokku leppima, neil peab olema nö suunamiskiri sel objektil kontrollimiseks jne. Muidu võid ukse taha tulnud politsei kukele saata ... Tegelikkus võib olla muidugi teine :lol:

Siin Sa Rain kahjuks eksid- see 5 päeva enne kokkuleppimine on ainult sel juhul, kui Sa soovid soetada näiteks uut relva või pikendada olemasolevat relvaluba. See on politsei sisemine kokkulepe selleks, et konstaabel ei peaks Sind väljaspool enda tööaega otsima. Ühtlasi on selline variant ka Sulle kindlasti sobivam.
Kui aga näpuga seaduses järge vedada, siis on politseinikul (konstaabli ametijuhendiski sees) õigus ( ja politsei sisemise töökorralduse kohapealt ka kohustus) teostada nn. pistelist kontrolli Sinu relvade hoiutingimuste ja relvakapi sisu üle :lol:. Kui palju seda reaalsuses tehakse :M see iseküsimus :lol: :lol: :lol: .
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Relva kandmine, relva edasitoimetamine - puust ja punaseks

Postitus Postitas honkomees »

aivar00 kirjutas:tsiteerin:
Sama nt hoiutingimuste kontrolli osas - politsei peab 5 päeva enne sinuga kontrolli kokku leppima, neil peab olema nö suunamiskiri sel objektil kontrollimiseks jne. Muidu võid ukse taha tulnud politsei kukele saata ... Tegelikkus võib olla muidugi teine :lol:

Siin Sa Rain kahjuks eksid-....

Ma viitasin Vene seadustele, kuidas Eestis on, ei tea. Meie foorumites ei arutata ju seaduste nüansside üle nagu vene foorumites, kus inimesed katsuvad leida seaduste variante, et mitte nö vahele jääda ja jagavad neid teistega.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Relva kandmine, relva edasitoimetamine - puust ja punaseks

Postitus Postitas aadu kadakas »

honkomees kirjutas:Ma viitasin Vene seadustele, kuidas Eestis on, ei tea. Meie foorumites ei arutata ju seaduste nüansside üle nagu vene foorumites, kus inimesed katsuvad leida seaduste variante, et mitte nö vahele jääda ja jagavad neid teistega.

Aga edu selle mõtteviisi kultiveerimisega. Isiklikult olen ühes teises seadus- ja väärtushinnangute ruumis. Veits selline tunne on, et peaks osadele inimestele pidevalt tutvustama Eesti Vabariigi olemasolu, vabaduse võimalusi ja sellest lähtuvaid kohustusi jmt.
Lihtne küsimus: kas Teil kehtivadki siis blatnoi seadused?
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Relva kandmine, relva edasitoimetamine - puust ja punaseks

Postitus Postitas Beretta »

Teil on jahirelv, vaatame Relvaseadust
§ 50. Relva ja laskemoona kandmise üldine kord
(6) Jahitulirelva …….kandmist jahil reguleerib jahiseadus ja selle alusel väljaantud õigusaktid.

Vaatame Jahiseadust
§ 32. Ohutusnõuded jahipidamisel
Ohutusnõuded jahipidamisel kehtestab valdkonna eest vastutav minister jahieeskirjas.

Jõudsime Jahieeskirjani
§ 6. Jahiohutuse üldnõuded
(1) Jahiohutuse tagamiseks on keelatud:
7) panna käest ära laetud jahirelva;

tegemist on imperatiivse e. kategoorilise normiga. Sa pead käituma ainult nii ,mingit muud võimalust ei ole.
Väljaspool jahti relva kandmine on eespool selgeks räägitud. Seaduse lugemisega ei saa käia ringi nagu õpetaja Laur Tootsile lubas
Grumpy old man
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Relva kandmine, relva edasitoimetamine - puust ja punaseks

Postitus Postitas honkomees »

aadu kadakas kirjutas:...Veits selline tunne on, et peaks osadele inimestele pidevalt tutvustama Eesti Vabariigi olemasolu, vabaduse võimalusi ja sellest lähtuvaid kohustusi jmt.
...

Täpselt, meie foorum peakski Eesti Vabariigi seadusi lahti seletama inimese keeles, kuidas on õige käituda, et mitte seaduse karistava käe alla langeda.

Nt kui venes peab politsei sinuga 5 päeva enne kokku leppima ja ma olen sellest teadlik tänu foorumile, siis kuidas Eestis on, ma ei tea! Meil keegi seadusi ei aruta ja enne taasiseseisvumist relvaloa saanud kodanikuna ma ilmselgelt ei loe iga päev seadusi otsast lõpuni ja nende pidevaid muudatusi. St et oleks väga hea, kui nii ajakiri kui meie foorum tutvustaksid ja kommenteeriksid olulisi muudatusi relva- ja jahiseadustes.
Arvan, et 99% rikkumistest on ju teadmatusest, paljud seaduse nõuded (nt kasvõi see salves padrunitega relv on laetud relv) pole ju terve mõistusega kooskõlas ja kui sa neid pisiasju ei tea, siis oledki vahel.
Aga kui "noor ja roheline" püstitas teema, millele mina nt vastust ei tea, siis kukuti kohe teda maha tegema ilma küsimustesse süüvimata ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Relva kandmine, relva edasitoimetamine - puust ja punaseks

Postitus Postitas Beretta »

Kuulge, kas keegi oskaks öelda, mis siin veel arusaamatut on? Aga paluks konkreetselt ja lühidalt.
Grumpy old man
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Relva kandmine, relva edasitoimetamine - puust ja punaseks

Postitus Postitas Välek »

Mul sama küsimus. Vahepeal läheb tekst ja soovid nii arusaamatuks, et meenus see klipp https://youtu.be/AgpjSH2wsTI
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Relva kandmine, relva edasitoimetamine - puust ja punaseks

Postitus Postitas andrus »

honkomees kirjutas:Täpselt, meie foorum peakski Eesti Vabariigi seadusi lahti seletama inimese keeles, kuidas on õige käituda, et mitte seaduse karistava käe alla langeda.

Nt kui venes peab politsei sinuga 5 päeva enne kokku leppima ja ma olen sellest teadlik tänu foorumile, siis kuidas Eestis on, ma ei tea! Meil keegi seadusi ei aruta ja enne taasiseseisvumist relvaloa saanud kodanikuna ma ilmselgelt ei loe iga päev seadusi otsast lõpuni ja nende pidevaid muudatusi. St et oleks väga hea, kui nii ajakiri kui meie foorum tutvustaksid ja kommenteeriksid olulisi muudatusi relva- ja jahiseadustes.
Arvan, et 99% rikkumistest on ju teadmatusest, paljud seaduse nõuded (nt kasvõi see salves padrunitega relv on laetud relv) pole ju terve mõistusega kooskõlas ja kui sa neid pisiasju ei tea, siis oledki vahel.
Aga kui "noor ja roheline" püstitas teema, millele mina nt vastust ei tea, siis kukuti kohe teda maha tegema ilma küsimustesse süüvimata ...




Seaduse mitte tundmine ei vabasta vastutusest!
Selle asemel,et vene foorumitest igast rumalusi õppida loe vahelduseks relva ja jahiseadust ning eeskirja. Aga igaks juhuks tutvu ka muude seadustega nii põgusalt,kaua sa seal venemaailmas ikka elad.
Aasta on 2016,inimesed käivad kosmoses ja meil on Eesti Vabariik.
jahismurf
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Relva kandmine, relva edasitoimetamine - puust ja punaseks

Postitus Postitas Olgerd »

honkomees kirjutas:
aadu kadakas kirjutas:...Veits selline tunne on, et peaks osadele inimestele pidevalt tutvustama Eesti Vabariigi olemasolu, vabaduse võimalusi ja sellest lähtuvaid kohustusi jmt.
...

Täpselt, meie foorum peakski Eesti Vabariigi seadusi lahti seletama inimese keeles, kuidas on õige käituda, et mitte seaduse karistava käe alla langeda.

Nt kui venes peab politsei sinuga 5 päeva enne kokku leppima ja ma olen sellest teadlik tänu foorumile, siis kuidas Eestis on, ma ei tea! Meil keegi seadusi ei aruta ja enne taasiseseisvumist relvaloa saanud kodanikuna ma ilmselgelt ei loe iga päev seadusi otsast lõpuni ja nende pidevaid muudatusi. St et oleks väga hea, kui nii ajakiri kui meie foorum tutvustaksid ja kommenteeriksid olulisi muudatusi relva- ja jahiseadustes.
Arvan, et 99% rikkumistest on ju teadmatusest, paljud seaduse nõuded (nt kasvõi see salves padrunitega relv on laetud relv) pole ju terve mõistusega kooskõlas ja kui sa neid pisiasju ei tea, siis oledki vahel.
Aga kui "noor ja roheline" püstitas teema, millele mina nt vastust ei tea, siis kukuti kohe teda maha tegema ilma küsimustesse süüvimata ...
Vana hea nipp on unustada pikendada relvaluba, siis saab uuesti eksami teha ja ennast jälle seadustega põhjalikult kurssi viia! :D
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Relva kandmine, relva edasitoimetamine - puust ja punaseks

Postitus Postitas honkomees »

Aga kas kõigile küsimustele vastus a la "loe seadust" on ikka produktiivne?
võid ju seadust lugeda aga tõlgendamisvõimalusi on alati rohkem kui juriste ...

Võib-olla seletavad seadusi paremini tundvad ksf mulle meie jahtkonnas mitmes peres, sh meie peres, äkki esilekerkinud uut probleemi, katsun situatsiooni lahti seletada.

Peres on 2 jahimeest, isa ja laps (ühel juhul 4 jahimeest -isa ja 3 last). Isal on N arv relvi, lapsel 1 relv ja isa relvad paralleelloal. Seni oli 1 relvade hoiukoht elik seif. Nüüd väidetavalt pidavat konstaabli väitel olema mõlemal relvaomanikul olema eraldi seif.
Seaduste muudatusi ei tea, aga tundub ebaloogiline, kuna ühele relvale ju ei pea olema seifi, oli nii? Paralleelloa relv aga võetakse vaid isa seifist jahile minnes ...
Ja tegelikus elus on muidugi kõik relvad ühes seifis, mis on lihtsalt turvalisem.

P.S. ja sama 2 seifi loll nõue on ka Venemaal, seal nt on abielupaaril üksteise eest relvakapi võtmed ära peidetud, et kontrollijale kogemata vale kappi lahti ei teeks, see ju kuritegu ... lisaks ei tohi sa seal kellelegi relva üle anda, kasvõi ulatada naisele teise kohta tõstmiseks. Aga mis nende lollide seaduste juures Venes meeldib, et kõik on lihtinimesele lahti mälutud igal pool, nii et tavaline jahimees oskab valvel olla.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Relva kandmine, relva edasitoimetamine - puust ja punaseks

Postitus Postitas honkomees »

Olgerd kirjutas:... Vana hea nipp on unustada pikendada relvaluba, siis saab uuesti eksami teha ja ennast jälle seadustega põhjalikult kurssi viia! :D

Võrumaal oli vana süsteemi juures see hea, et relvainspektor helistas ja tuletas meelde, nii et seda ei juhtunud. Praegu on muidugi uue süsteemiga (teenindusbüroosse pöördumisega) loodud kõik võimalused riigikassa täitmiseks, sest tõesti on imelihtne see ära unustada. Ja relvainspektor seletas sulle puust ja punaseks, mis paberid sa pead täitma ja kokku korjama ning palju ja mis arvele maksma, lihtne, inimlik.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Relva kandmine, relva edasitoimetamine - puust ja punaseks

Postitus Postitas gunnar »

honkomees kirjutas:
Olgerd kirjutas:... Vana hea nipp on unustada pikendada relvaluba, siis saab uuesti eksami teha ja ennast jälle seadustega põhjalikult kurssi viia! :D

Võrumaal oli vana süsteemi juures see hea, et relvainspektor helistas ja tuletas meelde, nii et seda ei juhtunud. Praegu on muidugi uue süsteemiga (teenindusbüroosse pöördumisega) loodud kõik võimalused riigikassa täitmiseks, sest tõesti on imelihtne see ära unustada. Ja relvainspektor seletas sulle puust ja punaseks, mis paberid sa pead täitma ja kokku korjama ning palju ja mis arvele maksma, lihtne, inimlik.


Soovitan eesti.ee portaalis toimiv email üles anda. Mulle tuli 2 kuud enne juba teade et aegub, samuti 2 nädalat hiljem uuesti.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Relva kandmine, relva edasitoimetamine - puust ja punaseks

Postitus Postitas Välek »

honkomees kirjutas:võid ju seadust lugeda aga tõlgendamisvõimalusi on alati rohkem kui juriste ...


Kindlasti on sinu jutus iva sees. On ju isegi värvikas vanasõna selle kohta, kus mõnikord ei suuda sada tarka vastata, kui üks küsib. Nii et ega siit foorumistki alati abi ei saa.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Relva kandmine, relva edasitoimetamine - puust ja punaseks

Postitus Postitas honkomees »

Välek kirjutas:... Kindlasti on sinu jutus iva sees. On ju isegi värvikas vanasõna selle kohta, kus mõnikord ei suuda sada tarka vastata, kui üks küsib. Nii et ega siit foorumistki alati abi ei saa.

aga kas keegi ikkagi sellele küsimusele vastust teab?
Peres on 2 jahimeest, isa ja laps (ühel juhul 4 jahimeest -isa ja 3 last). Isal on N arv relvi, lapsel 1 relv ja isa relvad paralleelloal. Seni oli 1 relvade hoiukoht elik seif. Nüüd väidetavalt pidavat konstaabli väitel olema mõlemal relvaomanikul olema eraldi seif.
Seaduste muudatusi ei tea, aga tundub ebaloogiline, kuna ühele relvale ju ei pea olema seifi, oli nii? Paralleelloa relv aga võetakse vaid isa seifist jahile minnes ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta