termosokid veel kord

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

termosokid veel kord

Postitus Postitas tireb »

viimane postitus sellel teemal pärineb 2013a-st, sestap tõstsin teema uuesti üles
ehk on kellelgi jagada uusi kogemusi termosokkide kohta, vaja oleks põlvikuid ja pikalt külma käes seismiseks ja ka ajus käimiseks, pealmine kest nahksaabas.
kes midagi uut kasutab, mis firma, milline tulemus
Tänan
achtung
Postitusi: 102
Liitunud: E Okt 19, 2009 7:31 am

Re: termosokid veel kord

Postitus Postitas achtung »

Kui tahad häid siis mine küsi Tamrexist talviseid termosokke. maksavad küll keskmisest vähe enam, aga jalal on saapas ka soe. Toas on neid vähe palju, aga -30-ga liikudes jalg jahisaapas ei külmeta, seistes hakkab ühel hetkel iga asjaga külm. Ise kasutan ja olen rahul.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: termosokid veel kord

Postitus Postitas TiitR »

achtung kirjutas:Kui tahad häid siis mine küsi Tamrexist talviseid termosokke. maksavad küll keskmisest vähe enam, aga jalal on saapas ka soe. Toas on neid vähe palju, aga -30-ga liikudes jalg jahisaapas ei külmeta, seistes hakkab ühel hetkel iga asjaga külm. Ise kasutan ja olen rahul.

Siin vaataks hoopis oma saapad üle. Endal Deerhunteri pikad villased põlvikud, jala otsas Goretex-iga (päris)nahk saabas, insulated 600gr. ja pole ei seistes külm, ega kõndides palav. Insulated 400-ga hakkas -25C seistes natuke jahe. Olid kunagi ka insulated 1200gr., kuid need natuke liig rohmakad ja kõndida kehvake...paras vaid pukis liikumatult -25C-ga passida.
Watervalli
Postitusi: 1
Liitunud: T Veebr 23, 2016 11:14 am

Re: termosokid veel kord

Postitus Postitas Watervalli »

Lorpen sokid üle prahi. Mõnel on sokk pidanud kauem kui saabas.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: termosokid veel kord

Postitus Postitas kakuke »

Mul endal viis aastat olnud Meindlid ja koos nendega ostsin ka Meindli termosokid, mis kestavad ka siiani. Ainult kiidan.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: termosokid veel kord

Postitus Postitas aivar00 »

Oli ka juttu soojadest jalavarjudest - seal kah sokid kirjas. Endal Lorpenid olemas kohe mitu paari. On neid ka kiidetud, kuid mulle oma suhteliselt "kõva" kiuga eriti ei sümpatiseeri. Tõenäoliselt tänu sellele ka võivad kesta rohkem kui saapad (ise eelistan peale 1 x kasutust sokid pessu panna :lol: ). Seetõttu olen aastatega noid "gore" tüüpi sokke soetanud vast paarkümmend paari. Siiani valik nr. 1 on Meindl, sealt edasi Haix, siis Lorpen ja vist oli Sievi. Kui masinatäis koos lähevad koos gore aluspesuga pessu.
Aga eriti külmaga ikka panen Meindli saapa sisse ka Meindli seest karvase voodriga sokid ja OK.
ikka lõbusalt
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: termosokid veel kord

Postitus Postitas Tiit Karp »

Kodukootud villasele vastast ikka pole!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: termosokid veel kord

Postitus Postitas sooviku »

:) Peale esimeste Lorpenite ostmist,aastaid tagasi,ootavad mul mitu paari neid kodukootud sokke kapis koide külaskäiku.
Naine võib olla,koer peab olema!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: termosokid veel kord

Postitus Postitas aivar00 »

Sama siin -peale gore jalatsite ja sokkide omandamist enam villane sokk kaubaks ei lähe :lol: .
ikka lõbusalt
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: termosokid veel kord

Postitus Postitas Ats »

Mulle väideti jalatsipoes, et gore-tex saabas tahab saada õiget sokki, mitte kodukootud lambavillast (pidavat mingid poorid kinni ajama)
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: termosokid veel kord

Postitus Postitas Beretta »

Kas sellel gore+gore väitel võib ka miskit tõepõhja olla või puhas müügimehe hülgemöla?
Grumpy old man
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: termosokid veel kord

Postitus Postitas andrus »

Hülgemöla!
Tuttavad laigulised kandnud neid asju igate pidi ja neil kasutusel rohkem kui vaid ühed saapad ning on nad selle villase soki legendi ammu kummutanud.
Sama moodi ummistavab neid poore mystus mis saapasse läheb.
Päris p.deks ei tasu kah iga asjaga muutuda.

Aga kodukootud sokkid on toredad asjad kodus sahistamiseks. ;)
Viimati muutis andrus, R Veebr 26, 2016 3:34 pm, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: termosokid veel kord

Postitus Postitas honkomees »

andrus kirjutas:... Aga kodukootud sokkid on toredad asjad kodus sahistamiseks. ;)

ikka suure külmaga suurtes saabastes, no nendes nö kalameeste omades on ikka hääd soojad küll, mul ühed sellised venemaalt pärit karedad koduvillased, umbes 1 cm paksused igalt poolt, püsti seisavad kui vildid, neid raatsin vaid kõige suurema külmaga kulutada.
Aga tütre kootud poevillast sokid on head toas toimetada :lol:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: termosokid veel kord

Postitus Postitas Tiit Karp »

Ostsin SHEVALIERID ja loomulikult tehti selgeks, et ainu õiget sokid tuleb kohe juurde osta. Käimisel toimivad küll aga postil seistes mitte. Võib olla on küsimus minus. Samas käimisel tavakingaga nullise temperatuuriga, kui saan, sokke veel üldse ei kanna.
Villase soki eeliseks pean veel ka seda, et need nii kergelt haisema ei hakka.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: termosokid veel kord

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Kas sellel gore+gore väitel võib ka miskit tõepõhja olla või puhas müügimehe hülgemöla?

Pead ei anna, kuid müügimehe hülgemölaks kah 100% ma seda ei peaks. Olen lugenud miskitelt lehtedelt erinevate kõvade matkasellide jutte. Nende väitel töötab kooslus gore+gore kõige paremini. Enda :M arvates peaks kah nii olema kui sokk juhib niiskuse jalast eemale jalatsi voodrisse ning viimane edasi jalatsist välja. Gorejalats +villasokk - vill ju imab niiskuse endasse aga edasi ei juhi :M . Vähemalt nii saan mina asjast aru. Erinevate tootjate kirjeldusest saanud aru, et see "gore" on tehtud niidist, milline on seest tühi nagu makaron. Kui pesed goret pulbriga, siis pulbri mikroosakesed pidid "makaronid" umbe ajama. Sama lugu pidavat olema ka tsentrifuugimisega - "makaronidele" pidavat murdekohad sisse tulema.
Samas enda higist haisvate villaste sokkide probleem on minul peale gore+gore kasutamist kadunud. Kuigi üle 1 päeva kunagi sokke ei kanna, siis gore isegi ei haise peale 13-14 tundi saapas olemist ei tööl ega ka jahis. Ehk siis häda pärast kannataks ka teisel päeval jalga tõmmata.
ikka lõbusalt
Vasta