sokujaht

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
Männikäbi
Postitusi: 100
Liitunud: T Dets 03, 2013 9:19 pm

sokujaht

Postitus Postitas Männikäbi »

Kas oskab keegi öelda, millal on sokul see kõige õigem jooksuaeg. Arvasin et praegu on, ostsin uue pilli, et peibutada, aga justkui üldse ei pakuks huvi. Tegeleb keegi veel siin soku peibutamisega? Kuidas toimida? Mida kiidad, mida laidad?
Jaht koerata on nagu tummfilm.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: sokujaht

Postitus Postitas aadu kadakas »

Sokul on kõige parem jooksuaeg siis, kui "nõiaring" suurest rallist suitsema läheb ja ülalt vaadates hakkab nummer kaheksat juba tekkima.
Aa muidu on see foorum infot piisavalt täis, kui otsisõnu paned.
maido
Postitusi: 66
Liitunud: T Veebr 26, 2013 8:45 am

Re: sokujaht

Postitus Postitas maido »

Oota veel nädal kaks siis on õige aeg. Mina olen oma vilega juba valmis. Olen proovinud kuid praegu ei toimi. Eelmine aasta sai vilega päris ilus sokk ära meelitatud. See on üks huvitavamaid jahte. (y)
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: sokujaht

Postitus Postitas MLP »

Jooksukas hakkab labi saama voi pm on juba labi!!!
sinu nukker noku!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: sokujaht

Postitus Postitas Feen »

Paar nädalat on tunne nagu käiks ja nagu ei käiks ka. Imelik lugu ning tunne, et piirkonniti on aktiivsus erinev.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Männikäbi
Postitusi: 100
Liitunud: T Dets 03, 2013 9:19 pm

Re: sokujaht

Postitus Postitas Männikäbi »

Mina leidsin oma maadelt esimese nõiaringi.
Jaht koerata on nagu tummfilm.
Männikäbi
Postitusi: 100
Liitunud: T Dets 03, 2013 9:19 pm

Re: sokujaht

Postitus Postitas Männikäbi »

Kas sokud juba jooksevad ja vile peale tulevad?
Jaht koerata on nagu tummfilm.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: sokujaht

Postitus Postitas aivar00 »

Ikka tulevad ja jooksevad kah - siis kui on õige aeg :lol: . Mine metsa ja kae - egas foorumis nad ringi jookse.
ikka lõbusalt
Männikäbi
Postitusi: 100
Liitunud: T Dets 03, 2013 9:19 pm

Re: sokujaht

Postitus Postitas Männikäbi »

Minu kandis veel ei tule, kuidas mujal on?
Jaht koerata on nagu tummfilm.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: sokujaht

Postitus Postitas aadu kadakas »

Kuidas peibutad? Kas katsud sokul tema "kinnisasjal" närve mustaks ajada või teed kitsele tallevilet?
Männikäbi
Postitusi: 100
Liitunud: T Dets 03, 2013 9:19 pm

Re: sokujaht

Postitus Postitas Männikäbi »

Sokku piiksutada püüan jah, see on sokujahi foorum :D
Jaht koerata on nagu tummfilm.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: sokujaht

Postitus Postitas Beretta »

Männikäbi kirjutas: see on sokujahi foorum :D
Peaks vast männikäbi puhul küsima "tõesti vää?" :twisted: TPI ühika ühe toa seinal oli millalgi männikäbi eelajaloos kiri " Kui Sul ei ole midagi teha, siis ära tee seada siin." Küsi vanaema käest, mis see TPI oli.
Grumpy old man
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: sokujaht

Postitus Postitas Välek »

Männikäbi kirjutas:Sokku piiksutada püüan jah
Vanarahvatarkus räägib,
et sokule piiksu tegemiseks proovi ta eelnevalt ligi peibutada (pillitada), muidu ajad nagu tuult välja peal taga.
CaveMan
Postitusi: 41
Liitunud: T Nov 19, 2013 5:04 pm

Re: sokujaht

Postitus Postitas CaveMan »

Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: sokujaht

Postitus Postitas aadu kadakas »

Minu küsimine ei olnud üldsegi irooniline. Sealt puudus lihtsalt üks põhivariant, et sokule üritatakse ajude vahele manada kiimas kitse kutsehüüet ja loota, et siis metselajas oma kitse või haaremi sinu tõttu korraks kõrvale jätab.
Üldiselt see pole päris särjepüük, et nt Mardile helistades saab aimu, kuna kala pimesi konksu kargab. Möönan, et tippjooksukal muidugi võib ka sedamoodi olla. See aga varieerub piirkonniti väga palju.
Sokku peibutada saab mitut moodi ja kolme oma praktikas kasutatut nimetasin.
Lisaks tuleb sokk erinevate tegevuste tõttu ka oma reviiris sind vahest lihtsalt uudistama. Näiteks kuu tagasi sain keskmise soku nii ligi, et raputasin eelpusitud pajupõõsast ja vana arvas, et see nooreke tema naabrusest on JÄLLE tulnud laiama. Seekord siis nö muundusin selleks noorekeseks.
Tihti näeb nooremapoolset sokku ka siis, kui too haukudes minema tormab, sobiva tuulega jääd ise paika ja varsti liigub ta uuesti nähtavale. Nimelt ei soovi ta joosta selle suure venna maa peale, kust korralikult lohmi saab. Noh, pikk jutt, aga ei muud, kui metsa (ka ilma püssita - siis näeb rohkem) ja lihtsalt erinevalt katsetama.
Vihjeks, et viimaste aastate märksõnaks on olnud pillitamiste vahele lausa tunniste vahede jätmine, et noh... kuidas öelda... edu saabuks. Arvukuse suurenedes asi muutub, kuid siis kipub noori ette viskama. Samamoodi, kui tahad suurt havi saada.
Vasta