30-06 hülsse

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: 30-06 hülsse

Postitus Postitas Ahto Kattai »

30-06 moona pole eriti laadinud ,vaid mõne sõbrale,pole ka näinud,et kellegil oleks kest pooleks läinud!
308 kesti olen laadinud kindlasti ka 10x ja pole pooleks ühtegi saanud .Nagu eelnevas postituses ,siis tõesti venivad välja sütikupesad ja kui sütik lohvkalt sisse läheb ,siis järgmist korda seda kesta enam pole laadinud.
2x olen lasknud pooleks 222 rem kesta ja ühe korra olen näinud seda juhtuvat 22-250 -nega
vähe leebemat rohtu kasutades(vv N130)pole enam seda juhtunud.Pooleks läksid N 120-nega ja kõva laenguga.
Pooliku kesta olen saanud hõlpsasti kätte,puhastusvardaga eestpoolt lükates.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: 30-06 hülsse

Postitus Postitas duv »

Ahto Kattai kirjutas:30-06 moona pole eriti laadinud ,vaid mõne sõbrale,pole ka näinud,et kellegil oleks kest pooleks läinud!
308 kesti olen laadinud kindlasti ka 10x ja pole pooleks ühtegi saanud .Nagu eelnevas postituses ,siis tõesti venivad välja sütikupesad ja kui sütik lohvkalt sisse läheb ,siis järgmist korda seda kesta enam pole laadinud.
2x olen lasknud pooleks 222 rem kesta ja ühe korra olen näinud seda juhtuvat 22-250 -nega
vähe leebemat rohtu kasutades(vv N130)pole enam seda juhtunud.Pooleks läksid N 120-nega ja kõva laenguga.
Pooliku kesta olen saanud hõlpsasti kätte,puhastusvardaga eestpoolt lükates.

308-ga tõesti pole juhtunud, 8x57IS ka siis mitte, kui üle normi laetud. 30-06 kestadest Lapua üks õrnemaid Sako ja Norma tugevamad, rohi vv160 ja üle maksimumi pole laadinud, pigem natuke alla. Lapua kest 2x pooleks ja Sakole tuli 1x pragu sisse. Ma ei mõista mida sa vardaga välja lükkad, kui kesta põhja enam ei ole.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: 30-06 hülsse

Postitus Postitas kirp »

Kui teema algusmõtte peale tagasi tulla - kestade ostmine - siis vaevalt, et nii rahahädas iselaadijat on, kes "lollikesele" kulunud kesti müüma hakkab. Enamasti pakub kesti kokkuhoidlik(loodussõbralik) mittelaadija, kes need lasu järel kokku korjab. Teine, vähe riskantsem juht on see, kui püssi kaliibrit vahetatakse ja kestad üle jäävad - siis võib tegu olla ka mitu korda kasutatud kestadega. Eks lõpuks kõik sõltu hinnast ja kokkuleppest. Kui odavalt antakse, võid alati mõned "praagid" töö käigus välja pilduda (või tagasi anda kui sihuke kokkulepe on). Vähe usutav, et müüja või ise viitsid nihikuga pikkusi-laiusi ükshaaval üle mööta. Ja nagu ma varasemalt mainisin, võib kaelaga midagi juhtunud olla kuigi padrun nagu uus. Kui ise ostma hakkaks, siis prooviks samast "partiist" mõne ära laadida ja lasta, et ootamatusi ei tuleks. Ja osta tasuks ikkagi ühte sorti suuremas koguses. Peale materjali kvaliteedi on tootjatel natuke erineva seinapaksusega kestad. Seetõttu on kesta sisemine maht erinev ja samad laengud võivad anda erineva tulemuse (100m ikka suitsupakile pihta saad :) , aga pikalt maalt ei ole kindel). Miskipärast USA iselaadijad peavad väga heaks Lapua kesti, mis olla aegade jooksul kogu aeg ühesugused. Ise pean ka Normat väga heaks.
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: 30-06 hülsse

Postitus Postitas plaaster »

Panin pakkumise privasse
TPopular
Postitusi: 8
Liitunud: P Apr 27, 2008 12:19 pm

Re: 30-06 hülsse

Postitus Postitas TPopular »

Mul 50 tk Norma 30-06 hülsse (vabriku paugud lastud 1 kord) 50 tk ´a 0.30€. Kui soovi on, siis tel 53484710. Minu kogemus laadijatele - poolautomaaadi kestad 75% praak. Peamiseks põhjuseks mõlgid kestal, mis laadimisel "ajusse panevad".
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: 30-06 hülsse

Postitus Postitas AndresR »

Seisavad kasutult 200 tk. norma 30-06 kestad.Pole senini veel laadimisega tegelenud ja kisub ka sinnapoole, et lähiajal seda ka ei plaani. Kui on huvilisi, siis andke märku.
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: 30-06 hülsse

Postitus Postitas AndresR »

AndresR kirjutas:Seisavad kasutult 200 tk. norma 30-06 kestad.Pole senini veel laadimisega tegelenud ja kisub ka sinnapoole, et lähiajal seda ka ei plaani. Kui on huvilisi, siis andke märku.
Umbes 250 tk saadaval!!!
otse
Postitusi: 40
Liitunud: N Jaan 27, 2011 4:41 pm

Re: 30-06 hülsse

Postitus Postitas otse »

Kas keegi Tallinna kandis laadimisteenust pakub?
Kaliiber 30-06, olemas hülsid ca 300 tk.
sügis
Postitusi: 5
Liitunud: N Okt 02, 2014 1:47 pm

Re: 30-06 hülsse

Postitus Postitas sügis »

otse kirjutas:Kas keegi Tallinna kandis laadimisteenust pakub?
Kaliiber 30-06, olemas hülsid ca 300 tk.
Helista nr 53411293
Vasta