Ilma jahiseltsita jahile?

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
rix
Postitusi: 104
Liitunud: T Sept 25, 2007 11:20 am

Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas rix »

Tere

Relvaluba olemas ja plaanin ka varsti jahitunnistuse ja laskmiskatse ära teha, kuna tahaks jahil käima hakata. Rääkisin kohaliku jahiseltsi pealikuga, et kas saan nende jahiseltsi aga öeldi, et üldkoosolek otsustab ja eriti lootust ei anna, sest kohad täis. Mõned tuttavad on seal jahiseltsis juba ka liikmed.
Juhul, kui kohalik jahiselts, mind punti ei saa või ei taha võtta, kuidas saan siis jahti pidada? Näiteks räägin, mõne tuttava suurmaa omanikuga ja teen temaga eraldi lepingu, et võin tema maa peal jahtida. Aga kust ja kuidas saab siis suuruluki laskmise loa, kas keskonnaametist või kohalikust jahiseltsist?
Mida teha, kui ei saa soovitud jahiseltsi ja tahaks ikka jahti pidada? Ei taha kodust mitmekümne kilomeetri kaugusel ka käima hakata, kuhu suusõnalise kokkuleppe alusel isegi lubati punti võtta.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas Ahto Kattai »

rix kirjutas:Tere

Mida teha, kui ei saa soovitud jahiseltsi ja tahaks ikka jahti pidada? Ei taha kodust mitmekümne kilomeetri kaugusel ka käima hakata, kuhu suusõnalise kokkuleppe alusel isegi lubati punti võtta.

Mõnikümmend km ongi ju kodus :M
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas hundikütt »

Miks te noored mehed alati kõike valest otsast pihta hakkate?Relvaluba,jahitunnistus ja alles siis lähete seltsi jutule,et siin ma olen ,võtke mind vastu.Jahimehed on omaette sõpruskond ja sõbraks vägisi ei saada.Sõpru valitakse.Kui oli plaan jahimeheks hakata,oleks tulnud esmalt minna seltsi rääkima,käima ühistel tööpäevadel,ühisüritustel,ka jahtides kaasas kas ajajana või muidu abis.Oleksid mehed sinuga tutvunud ja oleksid ka ise aimu saanud kuidas antud seltsis elu käib.Minu soovitus on-unusta ära ,et sul on relvaluba.Kauple ennast seltsi lihtsalt jooksupoisiks-ajajaks.Tee see protseduur läbi,võtab siis aega aasta või kaks ja kui oled õige mees,küll vastu võetakse.Edu!
rix
Postitusi: 104
Liitunud: T Sept 25, 2007 11:20 am

Re: Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas rix »

Pakkusin ka esimehele, et tulen metsa ajajaks või midagi muud tegema, et näeks kuidas asi käib ja saaksime tuttavaks. Selle peale öeldi kohe et, ei taha ja ei viitsi tegeleda.
Ja koht, kuhu lubati vastu võtta asub mu praegusest elupaigast ca. 50 km kaugusel ja selline vahemaa on liiga pikk, nädalas mitu korda kohal käia. (on vaja ju loomade liikumist jms. pidevalt jälgida)
Aga mis on mul võimalused jahil käia, kui jahiseltsi ei võeta?
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas hundikütt »

Kui oled kohalik mees,kas siis jahimeeste seas tuttavaid pole.Räägi meestega.Ega esimees pole ainuisikuliselt mingi otsustaja.Otsustab sellised asjad ikka juhatus.Kui on tuttavaid mehi,siis saavad ju sinu eest sõnakese kosta.Iseasi muidugi kui varasemalt mingeid pattusid pole ,et ei taheta sellist meest võtta.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas TiitR »

hundikütt kirjutas:Kui oled kohalik mees,kas siis jahimeeste seas tuttavaid pole.Räägi meestega.Ega esimees pole ainuisikuliselt mingi otsustaja.Otsustab sellised asjad ikka juhatus.Kui on tuttavaid mehi,siis saavad ju sinu eest sõnakese kosta.Iseasi muidugi kui varasemalt mingeid pattusid pole ,et ei taheta sellist meest võtta.

Usun, et väga paljudes seltsides on seltsi põhikirjas ära märgitud, et sellised küsimused otsustab siiski üldkoosolek, mitte juhatus (nagu ka teemaalgataja esimeses postituses väitis). Paljudes mulle teada olevates seltsides on näiteks "kirjutamata reegel", et kui jahiseltsi pürgiv elab jahiseltsi maadel/piirkonnas või on jahiseltsis tegutseva liikme lähisugulane, võetakse ta vastu nö. järjekorra väliselt, isegi kui nimekiri täis on.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas gunnar »

Noh, siiski on õige algus see et uurida välja kunas ja kus ühisjaht, Lepid pealikuga kokku ja kui dabro olemas siis ilma püssita ajajaks. Kui juba nägu tuttav, küll siis ka edasi saab.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas hundikütt »

Tiiduga täiesti päri.Ka meil selline kirjutamata seadus kehtib.Ainult,et kui mehel paturegister suur,siis ei aita ka lähisugulase staatus. :lol:
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas TiitR »

hundikütt kirjutas:Tiiduga täiesti päri.Ka meil selline kirjutamata seadus kehtib.Ainult,et kui mehel paturegister suur,siis ei aita ka lähisugulase staatus. :lol:

Paturegister on jah iseasi.
rix
Postitusi: 104
Liitunud: T Sept 25, 2007 11:20 am

Re: Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas rix »

Pattusid pole, mõni mees on seltsis tuttav ka. Aga esimehe suhtumine tundub selline jube jäik. Pakkusin selle sügisele põdrajahile ennast ajajaks kaasa aga oli konkreetne vastus, et pole vaja ja ei viitsi tegeleda võõrastega. Kuulan maad ka kodukoha ligidalt teisest klubist, mis seal kostavad uue liikme vastuvõtmise kohapealt. Kevadel vist kõigil koosolekud ja võib mitmesse klubisse proovida. Asi selles ka, et olen praeguses kodukohas elanud ca. 6 aastat, ja mõne kohaliku jahimehega olen tuttav ja sellepärast ongi plaan siin jahtima hakata. Aga kui juba esimesen jutu peale esimees jube jäik tundub, siis raske midagi ennustada.
Juhul, kui kohalik jahiselts, mind punti ei saa või ei taha võtta, kuidas saan siis jahti pidada? Näiteks räägin, mõne tuttava suur-maa omanikuga ja teen temaga eraldi lepingu, et võin tema maa peal jahtida. Aga kust ja kuidas saab siis suuruluki laskmise loa, kas keskonnaametist või kohalikust jahiseltsist?
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas TiitR »

rix kirjutas:Pattusid pole, mõni mees on seltsis tuttav ka. Aga esimehe suhtumine tundub selline jube jäik. Pakkusin selle sügisele põdrajahile ennast ajajaks kaasa aga oli konkreetne vastus, et pole vaja ja ei viitsi tegeleda võõrastega. Kuulan maad ka kodukoha ligidalt teisest klubist, mis seal kostavad uue liikme vastuvõtmise kohapealt. Kevadel vist kõigil koosolekud ja võib mitmesse klubisse proovida. Asi selles ka, et olen praeguses kodukohas elanud ca. 6 aastat, ja mõne kohaliku jahimehega olen tuttav ja sellepärast ongi plaan siin jahtima hakata. Aga kui juba esimesen jutu peale esimees jube jäik tundub, siis raske midagi ennustada.
Juhul, kui kohalik jahiselts, mind punti ei saa või ei taha võtta, kuidas saan siis jahti pidada? Näiteks räägin, mõne tuttava suur-maa omanikuga ja teen temaga eraldi lepingu, et võin tema maa peal jahtida. Aga kust ja kuidas saab siis suuruluki laskmise loa, kas keskonnaametist või kohalikust jahiseltsist?

Ära nüüd ihalda seda maaomaniku kaudu loodetavat suuruluki luba - seda lihtsalt ei anta, metssea aeg on möödas. Väikeuluki oma võid isegi välja kaubelda ja rebaste/kährikute peal kätt harjutada. Loa väljastab sealne jahimaarentnik ehk kohalik jahiselts.
Kuid mis puutub siia esimees? Nagu juba isegi mainisid, siis otsustab üldkoosolek. Ja kuna räägid, et tunned mõnda liiget seltsist, siis anna avaldus sellele pihku ja kevadel üldkoosolekul paneb lauale - reageerima peab üldkoosolek niikui nii, kui vastu ei võeta, siis ei võeta (hea oleks ka põhjendusi ja hääletustulemusi kuulda).
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas aadu kadakas »

Äkki oskab keegi seletada, mis tähendab "nimekiri on täis"? Kas eksisteerib mingi kvoot, palju on vaja liikmemaksu maksjaid või arv, palju on vaja suurulukijahiks inimesi vmt? Kandepind ei pea olema vaid suurulukijahi keskne, vaid palju laiem. Ja elu on näidanud, et sõpruskond on palju väiksem grupp, kui jahiseltsi liikmeskond.
Ma pigem pea igalt poolt kuulnud, et seltside liikmeskonnad kuivavad kokku ning ühisjahid tihti hoopis nn seltsideülesed ehk mingi tuumik +. Peale + mitmeid variante.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas TiitR »

aadu kadakas kirjutas:Äkki oskab keegi seletada, mis tähendab "nimekiri on täis"? Kas eksisteerib mingi kvoot, palju on vaja liikmemaksu maksjaid või arv, palju on vaja suurulukijahiks inimesi vmt?

Selle nn. "kvoodi" määrab ära jahiseltsi enda põhikiri. Meil on põhikirjas näiteks ära toodud, mitu liiget jahiseltsi kuuluda võib/saab.
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas sokk »

aadu kadakas kirjutas:Äkki oskab keegi seletada, mis tähendab "nimekiri on täis"? Kas eksisteerib mingi kvoot, palju on vaja liikmemaksu maksjaid või arv, palju on vaja suurulukijahiks inimesi vmt? Kandepind ei pea olema vaid suurulukijahi keskne, vaid palju laiem. Ja elu on näidanud, et sõpruskond on palju väiksem grupp, kui jahiseltsi liikmeskond.
Ma pigem pea igalt poolt kuulnud, et seltside liikmeskonnad kuivavad kokku ning ühisjahid tihti hoopis nn seltsideülesed ehk mingi tuumik +. Peale + mitmeid variante.


Meil on ka limiit kust edasi ei minda, isegi osadel lähisugulased on ootenimekirjas.
Ajusse ei taheta vb sellepärast et peetakse koertega ja lihtsalt vajadus puudub.
Ja kolmandaks ei ole vajadust/tahtmist justnimelt sellepärast, et saadakse enda pundiga hakkama, kõik toimib ja juba praegu kus meie jahtkonnas on 15 meest, millest on 5 noored ja aktiivsed, siis hakkab muutuma kitsaks. Kõik need 5 kuni 50a meest tahavad hiilida põdrajahil, teha oma söödakoht, ajada rebast taga, varitseda kobrast. Kõik ei ole nii lihtne, et tule ole ja käi. Meil nt muutuks kitsaks, kui mõni mees tuleks veel, aga õnneks see on ainult minu arvamus ja kõik!
Soovitan peaga mitte taguda kinnist ust, raiskad palju aega ja tulemus võib jääda 0-lähedale. Minu jahipiirkond on kodust 100km ainult üks ots. Olen käinud ja käin ka tulevikus kui vaja mitu korda nädalas seda vahemaad. 70L kütust kulutada kastikaga on täiesti tavaline asi.
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas duv »

Minu soovitus oleks samuti kasutada see pakutud variant ära, olgu ta siis pealegi 50 km kaugusel. Noorjahimehena on ju oluline võimalikult kiirelt oskused kätte saada ja kogemuste omandamiseks pole ju vahet, loomad ja nende kombed samad, mis lähemas metsaski. Hiljem aega ka lähemal jalg ukse vahele saada.
Vasta