rajakaamera HC-300

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
vafkaman
Postitusi: 2
Liitunud: L Juul 09, 2016 9:42 am

Re: rajakaamera HC-300

Postitus Postitas vafkaman »

vafkaman kirjutas:Oskab keegi järvamaal mind aidata rajakaamera HC-300 seadistamisega !?


Peale pusimist,sain ise hakkama!
TruuMees
Postitusi: 4
Liitunud: P Veebr 07, 2016 9:47 pm

Re: rajakaamera HC-300

Postitus Postitas TruuMees »

TruuMees kirjutas:Nuu ei saa enda Tele2 tööel! :VS

Kas keegi riputaks kuskile üles faili nimega
"Parameter.dat" kus on tele2 jaoks kõik vajalik olemas.
Ehk fail mis töötab!

e-maili kohad võite muuta proov@mail.ee näiteks

(b) Tänan

PS! kas M2M ei ole kohe, koodivaba ?



Mul olid seaded kõik õieti aga tööle ei saanud....

Lõpuks selgus et operaatoris ( tele2) oli viga ja M2 hakkas tööle alles kolmandal päeval. :V

Teadmiseks siis teile, et vahel peab olema kannatlik.
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Re: rajakaamera HC-300

Postitus Postitas Satakas »

Suur tänu kõigile siinkirjutanutele ja infojagajatele! Sain oma (või õigemini sõbra, kes mind vahest itimehena kasutab) HC-500 kaamera käima. S.t. saadab pilte meilile ja MMS'ina samuti.

Kuid on üks jant, millest ma kuidagi jagu ei saa. Nimelt on kõik pildid läbini valged. V.a. all ääres riba andmetega (kellaaeg, temp. jmt). Osalt kahtlustan, et tegu võib olla IR teemaga, sest toas on hämar ja TEST-rezhiimil on pilt kaamera oma ekraanil mustvalge. Korraks kahtlustasin, et tegu on niiöelda ülevalgustatud ehk lihtsalt üliheledate piltidega, kuid PhotoShopis ülevaatamine näitas, et pildil puudub igasugune tonaalne variatsioon (isegi väga ülevalgustatud pildilt, mis inimsilma jaoks lumivalge näib, leiab vastava töövahendiga reeglina mõneprotsendilisi toonimuutusi). Seega kahtlustan, et põhjus on milleski muus. Menüüdest ei suutnud leida mingeid variante selle sättimiseks.

Oskab keegi nõu anda?
CaveMan
Postitusi: 41
Liitunud: T Nov 19, 2013 5:04 pm

Re: rajakaamera HC-300

Postitus Postitas CaveMan »

Selle kohapealt ei ole midagi sättida. Kuna sa katsetasid hämaras toas, siis kaamera joaks võis olla pime ja tegi pildi IR-ga aga tegelikult on IR jaoks liiga valge ja valgustati üle. Samuti valgustab IR üle kui tuba on väike - pildistad lähedalt.
Kui tahad kindlasti toas proovida, siis tee tuba täiesti pimedaks ja jäta objektiivi vaatevälja ruumi.
Aga kõige parem, kui teed katsed õues, seda niipäevavalges kui pimedas. Kui siis ka pildile midagi ei jää, siis on kaamera rikkis.

Satakas kirjutas:Suur tänu kõigile siinkirjutanutele ja infojagajatele! Sain oma (või õigemini sõbra, kes mind vahest itimehena kasutab) HC-500 kaamera käima. S.t. saadab pilte meilile ja MMS'ina samuti.

Kuid on üks jant, millest ma kuidagi jagu ei saa. Nimelt on kõik pildid läbini valged. V.a. all ääres riba andmetega (kellaaeg, temp. jmt). Osalt kahtlustan, et tegu võib olla IR teemaga, sest toas on hämar ja TEST-rezhiimil on pilt kaamera oma ekraanil mustvalge. Korraks kahtlustasin, et tegu on niiöelda ülevalgustatud ehk lihtsalt üliheledate piltidega, kuid PhotoShopis ülevaatamine näitas, et pildil puudub igasugune tonaalne variatsioon (isegi väga ülevalgustatud pildilt, mis inimsilma jaoks lumivalge näib, leiab vastava töövahendiga reeglina mõneprotsendilisi toonimuutusi). Seega kahtlustan, et põhjus on milleski muus. Menüüdest ei suutnud leida mingeid variante selle sättimiseks.

Oskab keegi nõu anda?
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Re: rajakaamera HC-300

Postitus Postitas Satakas »

Kaamera ise ilmselt siiski rikkis pole, sest testrežiimil näen ennast. Kui, siis on rikkis miski muu.

Ülevalgustamist ma siiski välistaksin päris julgelt. Ka vägeva ülevalgustamisega jääb pildile siiski mingi info. Lühidalt, kui PhotoShopis Info'ga vaadata, on näha, et piksli väärtused hiire all muutuvad. Isegi kui silm seda ei näe. Aga ei saa ju välistaga ka muud varianti. Eks ma proovin edasi.

EDIT: Võtan sõnad tagasi. Leidsin kaardilt pite, kus on näha, et on tõesti ülevalgustamine. Aga see peab ikka tõsiselt võimas valgustamine olema.

VEIDI HILJEM:

Kurram...võtsin MMS'i saatmise maha, et mis ta ikka neid telefoni saadab, nüüd ei saada meilile kah enam. Proovisin SMSiga juhtida, panna pilti tegama (*500*). saatis vastusõnumi "CAPTURE". Pilti aga kuskile ei tule.

Panin MMSi tagasi peale, et äkki nii on parem - ei miskit. ikka ei tee midagi.

VEIDI HILJEM:

Panin MMS'i enne kaamera omaniku telefoninumbri. Kuna ma aga seda siin testin, ja nüüd vaja panna prooviks taas MMSi saatma, siis on vaja number taas enda omaks muuta. Tuleb välja, et sellise asja muutmiseks tuleb teha täieslic factory settingute taastamine läbi intermal memory formati ja siis kõik parameetrid uuesti peale panna. Fantastiline...
Manused
SMTP settings_1.jpg
MMS settings_1.jpg
Viimati muutis Satakas, L Nov 26, 2016 6:10 pm, muudetud 1 kord kokku.
qrenfor
Postitusi: 8
Liitunud: T Dets 02, 2014 5:45 pm

Re: rajakaamera HC-300

Postitus Postitas qrenfor »

.
Viimati muutis qrenfor, L Nov 26, 2016 7:04 pm, muudetud 4 korda kokku.
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Re: rajakaamera HC-300

Postitus Postitas Satakas »

Aga kust kurram ma seda 500 softi leiaks? Muidu tegelikult toimib täitsa ägedalt, ehkki jah - mitte vist 100% korrektselt
CaveMan
Postitusi: 41
Liitunud: T Nov 19, 2013 5:04 pm

Re: rajakaamera HC-300

Postitus Postitas CaveMan »

Siin pole ju küsimuse all tarkvara (firmware) vaid konfiguratsioonifail. Kui ennem töötas, siis järelikult sobib.
qrenfor
Postitusi: 8
Liitunud: T Dets 02, 2014 5:45 pm

Re: rajakaamera HC-300

Postitus Postitas qrenfor »

.
Viimati muutis qrenfor, L Nov 26, 2016 7:04 pm, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: rajakaamera HC-300

Postitus Postitas TiitR »

Teema pealkiri küll HC-300, kuid kui juba Sataka´s HC-500-st juttu tegi, siis trügin ka jututeemasse.
Mul Satakaga vastupidine probleem. Nimelt ilma pimenedes hakkab vaid pimedaid pilte tegema, samas ei mingit liikumist?
Soolani kaugusmõõdikuga ära mõõdetud 12,5m - liiga kauge äkki? Pimedas toas pilte tegi jällegi? Mul samuti mudeliks HC-500G

Pilt
Pilt
Pilt
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Re: rajakaamera HC-300

Postitus Postitas Satakas »

Novot, olen nüüd nii ja naa proovinud ning ainus variant on, et kas saadab MMSi ja emaili, või ei saada üldse mitte midagi.

Lähemal vaatlusel ilmneb, et MMS'i lehel seadistatakse ka paralleelne meilile saatmine. Seepärast ta ilmselt saadabki nii MMSi kui ka paralleelselt meilile. Kui aga MMS on OFF, siis mitte kuskile.

Järelikult on SMTP settingud vigased. Oskab keegi paar postitust ülalpool oleva pildi põhjal hinnata?

PS!

sain vahepeal Google kontole, kuhu pildid peaks laekuma, sellise kirja googlilt endalt:

Tere XXXXX
Google blokeeris just kellegi teie Google'i kontole XXXXX@gmail.com sisselogimise katselt rakendusest, mis võib teie konto ohtu seada.
Vähem turvaline rakendus
laupäev, 26. november 2016 18:33 (Ida-Euroopa standardaeg)
Eesti*
Kas ei tunne seda tegevust ära?
Kui te ei ole saanud hiljuti veateadet, et olete üritanud mitte-Google'i rakenduse kaudu mõnda Google'i teenusesse (nt Gmail) pääseda, võib kellelgi olla teie parool.


Paistab, et kohe kui SMTP settingutes serveri tüübi gmailiks muutsin, on kaamera hakanud üritama meilikontole logima. Samas on SD kaardile tekkinud ERROR-LOG, kust kahjuks suuremat midagi välja ei loe. On küll näha erinevaid protsesse aga kahjuks ei saa aru, milline neist on vigane. Iga protsess lõpeb OK'ga. Meiliaadress ja parool on logis õiged.

Andsin google kontos logimisele loa ja 10 minutit hiljem laekusid esimesed pildid.

Tundub, et probleem lahendatud. Lähipäevil teeme esimesed välikatsetused kah ja siis on juba näha. Tänan kõiki kaasaelajaid ja aitajaid.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: rajakaamera HC-300

Postitus Postitas TiitR »

Satakas kirjutas:Novot, olen nüüd nii ja naa proovinud ning ainus variant on, et kas saadab MMSi ja emaili, või ei saada üldse mitte midagi.

Lähemal vaatlusel ilmneb, et MMS'i lehel seadistatakse ka paralleelne meilile saatmine. Seepärast ta ilmselt saadabki nii MMSi kui ka paralleelselt meilile. Kui aga MMS on OFF, siis mitte kuskile.

Järelikult on SMTP settingud vigased. Oskab keegi paar postitust ülalpool oleva pildi põhjal hinnata?

PS!

sain vahepeal Google kontole, kuhu pildid peaks laekuma, sellise kirja googlilt endalt:

Tere XXXXX
Google blokeeris just kellegi teie Google'i kontole XXXXX@gmail.com sisselogimise katselt rakendusest, mis võib teie konto ohtu seada.
Vähem turvaline rakendus
laupäev, 26. november 2016 18:33 (Ida-Euroopa standardaeg)
Eesti*
Kas ei tunne seda tegevust ära?
Kui te ei ole saanud hiljuti veateadet, et olete üritanud mitte-Google'i rakenduse kaudu mõnda Google'i teenusesse (nt Gmail) pääseda, võib kellelgi olla teie parool.


Paistab, et kohe kui SMTP settingutes serveri tüübi gmailiks muutsin, on kaamera hakanud üritama meilikontole logima. Samas on SD kaardile tekkinud ERROR-LOG, kust kahjuks suuremat midagi välja ei loe. On küll näha erinevaid protsesse aga kahjuks ei saa aru, milline neist on vigane. Iga protsess lõpeb OK'ga. Meiliaadress ja parool on logis õiged.

Andsin google kontos logimisele loa, kuid mitte midagi ei muutunud.

Kuram teab, milles viga...

MMS-idega läheb sul see metsas toimuva jälgimine suht kalliks vist? Midagi on sul seal siiski paigast ära sel juhul. Mul küll Telia võrgus kaart ja kasutan samu seadeid, mida sulle PS-i panin.

...jäin oma postitusega vist hiljaks.
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Re: rajakaamera HC-300

Postitus Postitas Satakas »

Jäid vist natuke jah. Aga pole viga. Oluline on valmidus nõu anda ;)
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: rajakaamera HC-300

Postitus Postitas Anti »

TiitR kirjutas:Teema pealkiri küll HC-300, kuid kui juba Sataka´s HC-500-st juttu tegi, siis trügin ka jututeemasse.
Mul Satakaga vastupidine probleem. Nimelt ilma pimenedes hakkab vaid pimedaid pilte tegema, samas ei mingit liikumist?
Soolani kaugusmõõdikuga ära mõõdetud 12,5m - liiga kauge äkki? Pimedas toas pilte tegi jällegi? Mul samuti mudeliks HC-500G


Ilmselt ta sul tõesti liiga kaugel, samas on ka kaamera ees kuidagi liiga tume.
Paigutatud vist päris kõrgele?
Sügisene sombune aeg on muidugi kõva IR valguse neelaja.
Üldiselt on need mustad LEDid on küll väga toredad oma nähtamatusega, aga reaalsus on see, et pildid on öösel palju halvemini valgustatud. Soovitaks võimalusel valida punased ledid.

Dörri valikust üks näide:
28 tavalist IR LED ja kaamera max töökaugus 12m
40 musta IR LED ja kaamera max töökaugus 8m
http://beta.album.ee/antilaht
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: rajakaamera HC-300

Postitus Postitas TiitR »

Anti kirjutas:
TiitR kirjutas:Teema pealkiri küll HC-300, kuid kui juba Sataka´s HC-500-st juttu tegi, siis trügin ka jututeemasse.
Mul Satakaga vastupidine probleem. Nimelt ilma pimenedes hakkab vaid pimedaid pilte tegema, samas ei mingit liikumist?
Soolani kaugusmõõdikuga ära mõõdetud 12,5m - liiga kauge äkki? Pimedas toas pilte tegi jällegi? Mul samuti mudeliks HC-500G


Ilmselt ta sul tõesti liiga kaugel, samas on ka kaamera ees kuidagi liiga tume.
Paigutatud vist päris kõrgele?
Sügisene sombune aeg on muidugi kõva IR valguse neelaja.
Üldiselt on need mustad LEDid on küll väga toredad oma nähtamatusega, aga reaalsus on see, et pildid on öösel palju halvemini valgustatud. Soovitaks võimalusel valida punased ledid.


Pisikeste jalgadega hiinlane lubab öist max kaugust 65ft ehk 20m....ilmselt nagu alati hiinlastega, siis heal juhul 50% tasub uskuda.
Kaamera on pandud jah suht kõrgele - kastika kasti servale toetudes nibi-nabin ulatud kaamerani (olen 189 cm. pikk), samuti pääseb selle puuni vaid nelikveolise maasturiga, millele on tehtud tõste ja korralik mudarehv all...kahjuks on sealt piirkonnast 2 kaamerat jalad alla saanud, sellep. on natuke tingimusi raskendatud.
Vasta