Kirbud,puugid,kärntõbi...

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Kirbud,puugid,kärntõbi...

Postitus Postitas sooviku »

Siuke teema siis.Puudutab arvatavasti kõiki koeraomanikke.Mida keegi kasutab ja kuidas mõjub?Mina olen avastanud sellise tableti nagu BRAVECTO.Tundub,et mõjub(kolm kuud kärna,kirbu ja puugi vastu) st. koerad pole nakatunud,kuigi 90% rapitud rebastest-kährikutest on karvutud.Koerad võtavad seda tabletti nurisemata,pole vaja vorsti sisse peita ega midagi.Odav ta just ei ole :M või kuidas võtta.Mul läks 70€ kahele 10 kg koerale koos ussirohuga.Aga kui arvestada,et kaks koera,kolm kuud ja kolm näidustust,siis polegi väga tappev see hind.
Naine võib olla,koer peab olema!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Kirbud,puugid,kärntõbi...

Postitus Postitas Välek »

Mis ta puukidele teeb?
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Re: Kirbud,puugid,kärntõbi...

Postitus Postitas Siili »

Olen juhuslikult leidnud,et apteekides on neljajalgele sõbrale kordades soodsamad hinnad,kui vetravilas.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Kirbud,puugid,kärntõbi...

Postitus Postitas MLP »

Kärntõve ravim on retsepti värk ja väljastada saab/tohib ainult vet kliinik minu teada!
sinu nukker noku!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Kirbud,puugid,kärntõbi...

Postitus Postitas sooviku »

Ei ole,täiesti vabalt müüakse.Loomulikult loomakliinikus,mitte toidupoes.
Naine võib olla,koer peab olema!
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Re: Kirbud,puugid,kärntõbi...

Postitus Postitas Siili »

Südameapteek ei ole toidupood.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Kirbud,puugid,kärntõbi...

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Meil soovitas loomatohter kah kasutada, miskit puugivastast vahendit. Pidavat vähendama kärntõppe haigestumise võimalust. Ju ta siis muudab koera naha ja karvastiku parasiidile vähem elu- ja toidukõlblikuks. Kuidas see koerale enesele mõjub ei tea.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
Jahitaks Volli
Postitusi: 20
Liitunud: K Sept 17, 2014 4:17 pm

Re: Kirbud,puugid,kärntõbi...

Postitus Postitas Jahitaks Volli »

avocade
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kirbud,puugid,kärntõbi...

Postitus Postitas honkomees »

Jahitaks Volli kirjutas:avocade
kui täpne olla siis advocate :wink: https://www.advocate-spot-on.com/
minu koerte puhul pole olnud parim valik, Stronghold ja mingi 3x 10 päevaste vahedega süstitav asi on paremini toiminud.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Kirbud,puugid,kärntõbi...

Postitus Postitas Feen »

Strongholdi päris niisama ei anta jah. Mõnikord isegi saab aga enamasti tahetakse koera näha. Ja, kui kogemus on selline, et pärast suuremat kärnaste kakkumist asi kohe peale ning hooletu, siis veti juures see jutt liialt ei maksa. Ikka tahavad koera näha... aga mida sa vaatad kui just kakkunud. Aga no, Stronghold on muidu hea küll.

Soodne kuid rohkem kariloomadele mõeldud rohi on Bimectin, süstitav. Tapab maha igasugused elajad, sh ussikesed. Koerte ta just mõeldud pole aga toimib küll (ärge väga peksma hakake).

Pravectod pole katsetanud veel, esimene kuulmine. Kui aga ilma retseptita saada on ja toimib, siis peaks katsetama.

Muu müdri on ikka suht nagu ta on. Esiteks mõjuvad enamus muust kraamist selliselt, et koer sügab nädalake kõrvu, ju on miskit segavat. Teiseks ei ole sügelislesta vastu toimet (õnneks on Stronghold piisavalt hea, et koer pole ka kärntõves olnud).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Kirbud,puugid,kärntõbi...

Postitus Postitas Välek »

Feen kirjutas:
Soodne kuid rohkem kariloomadele mõeldud rohi on Bimectin, süstitav. Tapab maha igasugused elajad, sh ussikesed. Koerte ta just mõeldud pole aga toimib küll

Toimib suurepäraselt kärna korral. Siseparasiidid puhub välja. Puukide kohta ei tea, pakun et ilmselt mõjub. Niipalju lisan, et valus süst on. Mõni sekund kisa on garanteeritud.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Kirbud,puugid,kärntõbi...

Postitus Postitas sooviku »

Feen kirjutas:Strongholdi päris niisama ei anta jah


Kui ütled,et sul on jahikoerad ja tahad ennetavat kärntõvevastast ravimit,antakse seda ilma koera näha tahtmata(kaalu on vaja lihtsalt teada).Kuidas teisiti,pole ju seda tervet koera kliinikusse vedada vaja.Loomulikult,kui räägid et sügab ja pool külge karvutu siis tahavad tohtrid peni kohale toomist.Sel juhul tuleb ka raha rohkem välja käia ja ka ravimit kulub enam.Ma olen klient Pärnu kahes põhilisemas kliinikus ja kuni viimase ajani peamiselt Strongholdi kasutanud.Nüüd siis BravEcto sellest sügisest.Ja ei ole mul nende aastate jooksul kordagi ennetava ravimi ostmiseks koera näha tahetud,ka piirkonna loomaarstilt saab Strongholdi ilma nö."retseptita".
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kirbud,puugid,kärntõbi...

Postitus Postitas honkomees »

Välek kirjutas:
Feen kirjutas:
Soodne kuid rohkem kariloomadele mõeldud rohi on Bimectin, süstitav. Tapab maha igasugused elajad, sh ussikesed. Koerte ta just mõeldud pole aga toimib küll

.... Niipalju lisan, et valus süst on. Mõni sekund kisa on garanteeritud.

Hellikud :? , mul ka üldiselt hellik drahthaar, aga selle süsti puhul mõnikord ei tee väljagi, mõnikord nagu üritab kere eest ära tõmmata süsti lõpul. Tohter ka räägib,et kibe rohi olla.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Kirbud,puugid,kärntõbi...

Postitus Postitas Feen »

Mul ka kannatab kenasti ära, ilma kisata.

Aga katsusin u kuu tagasi Tartust saada Strongholdi. Kolmandast kliinikust saadeti ka minema. Järgmisesse läksin juba koos koeraga. Lugu oli ka nii, et läks urgu. Sealt väljuvad kärnakotid lõpetasin ära. Urg selline liivane ja äkki oleks niisama ka sügelema ajanud aga kuna koera paar päeva hiljem ikka kraapis ennast, siis läksingi linnatiirul vetapteekide retkele. Kui muidu on ikka antud selle kirjelduse põhjal asi kätte, siis nüüd mitte. Koeraga ka... kaaluti, vaatati, et hambad on korras, väljastati rohi ja ajeee...
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Kirbud,puugid,kärntõbi...

Postitus Postitas vollifedja »

Feen-kas sul oma "perearsti" polegi? Kodusta keegi asjalikum ära, on kordades lihtsam elu ja abi igal ajal "varrukast" võtta...
Mina ei enneta kunagi midagi. Tänapäeval on kõik ravitav, eriti tühipaljad "satikad". Kui häda käes ja diagnoos kindel, siis advocati peale, paar päeva vähenevat kratsimist, ja OK.
Samas ei nakka kõik kärnased-alles mitmes ja vähekärnane pani poisid kratsima, päris karvutud ei ole teind midagi.Et kas siis "värskemad" nakatuvad paremini?
Eelmine aastavahetus kratsisime kõik, mida erinevaid arste külastasin(nahaspets sh arvas kirbud-keset dets???..), seda rohkem arvamusi..Lõpuks ikka oma perearsti juurde ja diagnoos õige-kogupere sügelised ehk siis rebase kärnad.Advocat aitas.
Ilmselt on ka koerte immunsus erinev, kes on väga ära "ennetatud" neile piisab peale hingamisest ja ei mõju ka taval. rohud.ma suht rahulik iga tõvega, küll ravi leidub.
Vasta