KKI õigus relva kontrollimisel

Siin võiks esitada küsimusi , mis puudutavad jahindus- ja relvaalast seadusandlust ,et oma ala tundvad inimesed saaksid teile vastata.
keegikuskilkunagi
Postitusi: 31
Liitunud: T Okt 11, 2016 2:28 pm

Re: KKI õigus relva kontrollimisel

Postitus Postitas keegikuskilkunagi »

so. lugege nüüd korra seadusi. Inspektoril justkui seaduse järgi ei ole õigust relva, selle osi või laskemoona kontrollimiseks enda kätte nõuda(mis ei tähenda, et ei võiks talle relva numbrit ja relvaluba näidata, jahiluba ja laskekatsetunnistust juba peab...).

KUI tal aga tekib kahtlus relva ebaseadusliku kasutamise osas, siis on tal õigus teid koheselt kinni pidada, mille käigus võetakse hoiule ka relv ja siis läheb trall politseiga edasi niikuinii...

Seda nüüd siis teoreetiliselt.

Praktiliselt on kõige lihtsam seda situatsiooni lahendada nii, et asjad on korras. Punkt. Ja ollakse inspektori vastu ka viisakad ja ei hakata alustuseks plõksima - suheldakse kui INIMESEGA.

Ja sitt inspektor, kes ei suuda trahvi välja kirjutada, kui vaja, isegi kui põhjust... on vähevõitu.
nokasmaius
Postitusi: 91
Liitunud: T Aug 09, 2011 4:50 pm

Re: KKI õigus relva kontrollimisel

Postitus Postitas nokasmaius »

Lp. honkomees, ega sa ei pea relva kontrollimiseks inspektori kätte andma. Vastasel juhul ise lammas.
Teeks äri, aga aega ei ole; tööl peab käima.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: KKI õigus relva kontrollimisel

Postitus Postitas honkomees »

nokasmaius kirjutas:Lp. honkomees, ega sa ei pea relva kontrollimiseks inspektori kätte andma. Vastasel juhul ise lammas.

Loomulikult ei pea andma nt relva numbri tuvastamiseks, aga seleta, kuidas ta saab kontrollida, et salve ei mahu üle 2 padruni kui ta ise ei topi neid sinna? Mind see teema isiklikult ei morjenda, kuna poolautomaati ei oma aga puht teoreetiliselt. Praktikas olen ikka näinud kõrvalt, et inspektor võtab relva ja topib salve täis ning üritab vägisi veel ühte juurde punnitada :lol: kasvõi salve vedru puruks.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: KKI õigus relva kontrollimisel

Postitus Postitas kakuke »

Selleks, et ta saaks salve kontrollida, ei pea talle tervet relva andma. Anna vaid salv.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: KKI õigus relva kontrollimisel

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:Selleks, et ta saaks salve kontrollida, ei pea talle tervet relva andma. Anna vaid salv.

Torusalvega poolautomaat, sile?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
s!!m
Postitusi: 84
Liitunud: K Nov 21, 2007 7:06 pm

Re: KKI õigus relva kontrollimisel

Postitus Postitas s!!m »

Mul on kontrollitud mitu padrunit salve mahub. Relv oli minu käes ja laadisin padruneid salve. Inspektor ainult jälgis. Kõik oli kombes. Relvaks Benelli Argo, poolautomaat.
Igatahes!!
nokasmaius
Postitusi: 91
Liitunud: T Aug 09, 2011 4:50 pm

Re: KKI õigus relva kontrollimisel

Postitus Postitas nokasmaius »

Lp. honkomees, täpselt nii see käib nagu s!!m kirjeldas. Kui sa mõtled seda Tartu inspektorit, kes õnneks enam ametis ei ole siis tema käskis mul isegi individuaaljahis punase vesti selga panna.
Edu! Jüri
Teeks äri, aga aega ei ole; tööl peab käima.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: KKI õigus relva kontrollimisel

Postitus Postitas TiitR »

nokasmaius kirjutas:Lp. honkomees, täpselt nii see käib nagu s!!m kirjeldas. Kui sa mõtled seda Tartu inspektorit, kes õnneks enam ametis ei ole siis tema käskis mul isegi individuaaljahis punase vesti selga panna.
Edu! Jüri

Pead silmas ilmselt meie killaspäiset Hr. Ludvig´it? :D Ta enam ei toimeta jah sel alal või vähemalt Tartumaal. Aga mul palus ta viisakalt relvalt salv eemaldada ja siis kukkus padruneid sisse suruma...lausa värises ise seal juures, kui üritas 3-ndat kahesesse salve suruda. Minu vihje peale, et salv on lisaks ostetud Tartu Trapperist (relvaga kaasas oli ostes 4-ne salv) ja peale kenasti pressitud kiri " 2 ROUNDS", siis selle peale vastas, et mine neid tea, äkki ikka surun kolmanda ka kuidagi :|
Relvaks Benelli Argo
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: KKI õigus relva kontrollimisel

Postitus Postitas sammal.habe »

eelmainitud "tsentelman" on minu teada vähemalt ühe salve kolmandat padrunit sisse surudes purustanud. endine raskejõustiklane, teadagi.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: KKI õigus relva kontrollimisel

Postitus Postitas TiitR »

sammal.habe kirjutas:eelmainitud "tsentelman" on minu teada vähemalt ühe salve kolmandat padrunit sisse surudes purustanud. endine raskejõustiklane, teadagi.

No mul tekkis vahepeal sama kartus. Huvitav, kas on ka mingi paragraf, mis sellisel "vägistamisel" ja teise inimese vara lõhkumisel, paneb KKI-d seda hüvitama või on neile selline jõhkrutsemine lubatud, et ikkagi stiilis "veri ninast välja" eeskirja rikkumine vormistada? Lisan veelkord, et salv polnud enda ümber tehtud, vaid tehasest 2-sele padrunile loodud (vastav märge ka salvele kirjutatud), kuhu pole kolmandal ruumi minnagi.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: KKI õigus relva kontrollimisel

Postitus Postitas honkomees »

vaat sileraudse torusalve puhul tekib see probleem, et 70mm kestaga padrunitega peaaegu mahub üks lisaks, aga püss on mõeldud toimima 76 kestaga padrunitega! St et on nagu loks sees ja kui relvaomanik kõrvalt näitab siis ei tundu see inspektorile usutav, et rohkem ei mahu :wink:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: KKI õigus relva kontrollimisel

Postitus Postitas Välek »

TiitR kirjutas:[
No mul tekkis vahepeal sama kartus. Huvitav, kas on ka mingi paragraf, mis sellisel "vägistamisel" ja teise inimese vara lõhkumisel, paneb KKI-d seda hüvitama või on neile selline jõhkrutsemine lubatud, et ikkagi stiilis "veri ninast välja" eeskirja rikkumine vormistada?
Kindlasti pole inspektoritel seadusesilma ees puutumatust. Ja keegi ei keela emotsionaalselt arvamust avaldada, kui olukord ebainimlikuks läheb. Ilmas juhtub kôike, korra pidin järelvalveametnikule omas kodus toas valjuhäälselt meelde tuletama et ta inimeseks jäáks. Toona pandi mind tundma, nagu ûritaksin miskit varjata, mille olemusest polnud isegi teadlik. Kutsuge politsei, kui keegi laiama hakkab.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: KKI õigus relva kontrollimisel

Postitus Postitas aivar00 »

Eks neid "jupijumalaid" ole isegi nähtud ka enda kolleegide seas :oops: . Üldreeglina soovitan säherduse "jupijumala" ebapädeva tegevuse peale esitada ilma igasuguste südamepiinadeta lihtslat kaebus.
Kui ametnik midagi oma agaras rumaluses ära lõhub, siis peab ta selle ka kinni maksma. Kas teeb seda tema tööandja või ametnik ise ei oma enam tähtsust.
Olen puutunud kokku mitme erineva ametkonna "jupijumalate" tegevusega. Viimane näide elust oli vet. ametnikuga, keda talunik ei lubanud välisriietes ja jalatsites enda lauta inspekteerima ( et laudas sigu ei oleks). Vet. ametnik lubas kutsuda järgmine kord konstaabli, kes lauda ukse ees ketis oleva Pitsu maha laseb...
Peale vastava märgukirja tegemist vabandati ette ja taha ning kokutati, et säherdust juttu justkui ei oleks olnud...
Eks ta ole uskumise küsimus, kes valetab, kuid talunik helistas mulle vahetult peale vet. ametniku lahkumist ning päris tõsimeeli kas konstaablil on selline õigus olemas...
ikka lõbusalt
nokasmaius
Postitusi: 91
Liitunud: T Aug 09, 2011 4:50 pm

Re: KKI õigus relva kontrollimisel

Postitus Postitas nokasmaius »

Ärme enam lahka hr. Ludvigi personaalküsimust. Relva ja relvaosi ei pea sa mitte inpektori kätte andma punkt. Kui elu näitab midagi muud, tuleb politsei kutsuda.
Teeks äri, aga aega ei ole; tööl peab käima.
Vasta