CZ-USA MALLARD

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: CZ-USA MALLARD

Postitus Postitas duv »

Olen kasutanud 1,5 aastat ja oma sadakond lasku teinud. Ostsin spetsiaalselt selle 2-he päästikuga variandi, mis läks kokku endise vene püssi 2-he päästikuga variandiga ja ilma ejektorita, hind oli midagi 450 kanti. Sai poes proovitud ka vene püssi, aga see tundus Mallardist tunduvalt rohmakam. Kaasas ka 5 tshokki, millele veel sai lisaks neid juurde osta. Esmane mulje oli jahiärevuses, et kaitseriiv peale jäänud, aga tegelikult päästikud väga kõvad, eriti esimene päästik alumine raud. Käisin ka poes muret kurtmas ja nemad kinnitasid, et nende pakutud meister võib garantii ajal ka päästikuid pisut korrigeerida, aga mitte väga, sest siis võib sellel variandil ühe pauguga mõlemad rauad lahti lüüa. Lõpuks muidugi harjusin peale harjutamist päästikutega ära ja loobusin meistri juurde minekust. Oma tehtud kuulidega, mis vene püssis jooksid erilist tihedust ei saavutanud, aga vajadusel annab erinevate kuulide ja tshokkide kombineerimisel ka ehk paremini tabada. Tehnilisi probleeme esinenud selle aja jooksul ei ole, jahis asja ära ajanud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: CZ-USA MALLARD

Postitus Postitas kakuke »

Mul endal ka mallard. Mina olen temaga täitsa rahul. Terasega ja jämedate haavlitega (üle 5mm) ta mul ei toimi (olen proovinud igasugused tsokke). Pliid lannutab küll igast asendist. Kuulidest nii palju, et 28g monolit jookseb mõlemast rauast samsse kohta ja tihedus on hea. Parem tihedus on raskemal monolitil, aga siis on kummalgi raual tabamiskoha vahe sees. Ajaga on kergemini kokku lahti käima hakanud ja päästikute jäikuse üle ei kurda. St pole siiani aru saanud, et rasked oleksid. Võimalik, et pole ka omanud/kogenud paremate päästikutega siledat. Mulle türklased meeldivad.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: CZ-USA MALLARD

Postitus Postitas duv »

Möödunud aasta detsembris kirjutasin teemas TERASHAAVLI JAOKS SOBIVAD TSHOKID oma probleemist Mallardi tshokkidega. Käisin nüüd kaupluses oma häda kurtmas ja selgus, et Mallardi komplektis olevad tshokid üldse ei sobi terashaavli jaoks, häda pärast võib kasutada kõige nõrgemat ja 70-se kestaga pardipauku nr.3-4. Juhul, kui on soov lasta magnumiga ja 2/0 haavliga tuleks osta juurde Benelli steel shot tshokid. Ostsin soovituse kohaselt 2 Benelli nõrka tshokki kirjaga steel shot, tähistusega **** ära, lasta pole veel jõudnud ja hinnangut anda ei oska, aga soovitaksin Mallardi omanikele terashaavli jaoks sobivad tshokid osta. Relva ostes küsisin kaupmehelt terashaavlitega laskmise kohta ja jutt oli, et võib, lisaks ostsin juurde lisaks ühe nõrga tshoki ja millegi pärast anti see ka terashaavli jaoks sobimatu.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: CZ-USA MALLARD

Postitus Postitas kakuke »

duv kirjutas:... Ostsin soovituse kohaselt 2 Benelli nõrka tshokki kirjaga steel shot, tähistusega **** ära, lasta pole veel jõudnud ja hinnangut anda ei oska, aga soovitaksin Mallardi omanikele terashaavli jaoks sobivad tshokid osta. ...

Kui saladus pole, siis kust ostsid, millised ostsid ja mis maksid?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: CZ-USA MALLARD

Postitus Postitas duv »

kakuke kirjutas:
duv kirjutas:... Ostsin soovituse kohaselt 2 Benelli nõrka tshokki kirjaga steel shot, tähistusega **** ära, lasta pole veel jõudnud ja hinnangut anda ei oska, aga soovitaksin Mallardi omanikele terashaavli jaoks sobivad tshokid osta. ...

Kui saladus pole, siis kust ostsid, millised ostsid ja mis maksid?

Tallinnast Pärnu mnt.48 Matkatarbed. Nagu kirjutasin 2 nõrka tshokki 1/4, sest soovitus oli, et 2/0 on poolele tshokile (mis ka olemas oli) liiast. Letihind oli 45 tk. ja minu mäletamise järele sama, kui originaalil (mitte terashaavli jaoks mõeldul), mille püssi ostmisel kaasa ostsin.
oliver
Postitusi: 79
Liitunud: E Sept 25, 2006 9:25 pm

Re: CZ-USA MALLARD

Postitus Postitas oliver »

Ühesõnaga püssiga kaasas olevad tsokid kannatavad terashaavlit küll kuid pärast paarisada lasku võib nad minema visata...
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: CZ-USA MALLARD

Postitus Postitas duv »

oliver kirjutas:Ühesõnaga püssiga kaasas olevad tsokid kannatavad terashaavlit küll kuid pärast paarisada lasku võib nad minema visata...

Pärast paarikümmend lasku tulevad ainult jõuga välja, mis teeb tagasikeeramise võimatuks, sest, kui see vint läheb viltu ja jõuga keered on ka keere hukas. Juhul, kui kunagi tsokke ei vaheta pole vast lugu
toomasuba
Postitusi: 14
Liitunud: K Okt 25, 2017 8:29 pm

Re: CZ-USA MALLARD

Postitus Postitas toomasuba »

Uuendaks vanat teemat ja uuriks värskemaid arvamusi Mallardi kohta?
Vasta