Relva lisavintrauad

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Relva lisavintrauad

Postitus Postitas duv »

Räven kirjutas:Antud kontektsis on see ühe relva põhine (Merkel Helix). Vajalik vahtada koos vintrauaga, kui padrunihülsi suurus erineb teisest, näiteks kal vahetamisel 308->223

Tänan! Tehniliselt on see asi ammu teada, küsimus tekkis seaduse tõlgendamises ametniku poolt. Kusagilt ka lugenud, et oluliste osade loetelu kavatsetakse suurendada n.ö. üllal eesmärgil terroriohu vähendamiseks. Mida see meile tooks pole vast vaja selgitada.
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Relva lisavintrauad

Postitus Postitas Räven »

Andrus Michelis kirjutas:Ei ole sul vaja selle lukupeaga vehkida ja teadmatutele lisa küsimusi tekitada. Võta soetamisluba vintraudsele lisarauale. Arvan, et rauaga koos tuleb see lukupea vaikimisi kaasa.


Loomulikult, ongi plaan selline. Kuid see ei lahenda ju probleemi, mille tõttu kogu teema on püstitatud.
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Relva lisavintrauad

Postitus Postitas Räven »

duv kirjutas:
Räven kirjutas:Antud kontektsis on see ühe relva põhine (Merkel Helix). Vajalik vahtada koos vintrauaga, kui padrunihülsi suurus erineb teisest, näiteks kal vahetamisel 308->223

Tänan! Tehniliselt on see asi ammu teada, küsimus tekkis seaduse tõlgendamises ametniku poolt. Kusagilt ka lugenud, et oluliste osade loetelu kavatsetakse suurendada n.ö. üllal eesmärgil terroriohu vähendamiseks. Mida see meile tooks pole vast vaja selgitada.


Ametnikul on kindlam ju alati ei öelda
paul
Postitusi: 41
Liitunud: N Juul 09, 2009 12:31 pm

Re: Relva lisavintrauad

Postitus Postitas paul »

Loodame siis, et kaheraudsete raudu eraldi arvele võtma ei hakata. Mul neid kapis 6 paari.

terv, Paul
aberukk
Postitusi: 97
Liitunud: P Dets 18, 2011 2:26 pm

Re: Relva lisavintrauad

Postitus Postitas aberukk »

mul poest ostes oli lisaraud püssil kaasas ja mõlemal tehasest sama number aga läksid eri lubadele.Oletame et ma müün relva maha aga lisarauda ei taheta ja müün kellegile teisele, siis jääb eestis tiirlema kaks relva sama numbriga.
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: Relva lisavintrauad

Postitus Postitas VR »

aberukk kirjutas:lisarauda ei taheta ja müün kellegile teisele, siis jääb eestis tiirlema kaks relva sama numbriga.
ei jää, sest raud on registris olulise osana ja "ei sega" relva numbrit
Ka Voere (sama vist Rössler'il) relval on medium-small size kesta puhul raua vahetusel vaja teist lukupead ja müüme seda rauaga komplektis (kassett-magasin e. salv ka).
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Relva lisavintrauad

Postitus Postitas jurakas »

Mul 1 relv ja 3 rauda. Kõik relvaloal, iga raud eraldi numbritega ja kaliibriga kirjas.
Ostsin eraldi, võin müüa ka eraldi.
Kui huvitab, siis sügavuti!
Vasta